Čeljabinsk – N.Novgorod 0:1 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 1:0 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 1:3 (kon.)
Nižněkamsk – Viťaz 5:1 (kon.) | Atlant – Chanty-Mansijsk 5:1 (kon.) | Čerepovec – Barys 2:1 (kon.)
Petrohrad – Jekatěrinburg 4:0 (kon.) | Jaroslavl – Omsk 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Doněck 2:1 (2:0 po s.n.)
Minsk – Riga 5:2 (kon.) | HC Slovan – Spartak Moskva 0:3 (kon.) | Lev – Záhřeb 2:1 (po pr.)
Neftěchimik Nižněkamsk
5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Neděle 02.03.2014, 14:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Máme za sebou konec utkání, které bylo vyrovnanější než hovoří výsledek. Jak už jsem říkal po druhé třetině, že uvidíme zda jeden z celků udělá krok za vítězstvím, tak domácí udělali ne jeden, ale hned čtyři velké kroky a hráči Čechova v poslední periodě naprosto vyhořeli. Za tu poslední třetinu je dělba bodů zcela spravedlivá. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne a zase někdy napočtenou.

60:00

59:20
    Ale domácí vyhazují puk a už se v pohodě brání, neboť vědí, že o své body již nepřijdou.

58:49
    Malevič (CEC) dostal na závěr dvě minuty za zdržování hry.

57:49
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    DMITRIJ KOSMAČJOV nahodil kotouč od modré čáry a ten končí až za zády Denisova, který měl dokonale zakrytý výhled. Asistence: Andrej Taratuchin, Pavel Zdunov.

57:30
    Další dvě minuty dostává Malevič (CEC) za hrubost.

55:30
    A domácí přesilovku využívají. MAXIM RYBIN to vzal na sebe, najel si mezi kruhy a přesnou střelou do šibenice nedal Denisovu žádnou šanci. Asistence: Igor Polygalov, Stanislav Romanov.

55:10
    Hosté vyhazují a mohou vystřídat.

54:40
    Další ofsajd domácích.

54:10
    Alševskij pláchl na pravém křídle a z kruhu bekhendem těsně míjí břevno!

53:20
    Ofsajd domácích.

52:06
    Obrovská šance Trunjova navýšit náskok domácích. Zakončoval přečíslení dva na jednoho, ale jeho střela mířila o milimetry vedle bližší tyče Denisova.

51:28
    I Romanov je zpátky a hosté tak velkou výhodou nevyužili.

50:49
    Nejhorší už mají domácí za sebou, vrací se Alševskij a hrají ve čtyřech.

50:28
    Další pokus tentokrát od Šitikova. I s touhle střelou si Dalton poradil.

50:15
    Střela z kruhu od Porselanda nenadělala potíže Daltonovi, který se stihl přemístit.

50:02
    Domácí vyhazují.

49:28
    Velká příležitost hostů zkorigovat skóre zápasu. Další dvě minuty dostal Romanov (NIZ) za zdržování hry a domácí jdou do třech.

Tomáš Kouba

Branky a nahrávky: 17. Sexton (Kosmačjov), 44. Taratuchin (Chochrjakov, Zdunov), 47. Alševskij (Kulikov), 56. Rybin (Polygalov, Romanov), 58. Kosmjačov (Taratuchin, Zdunov) – 11. Porseland (Koroljuk)

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Mamedov)- Berezin, Kosmačjov, Kurbatov, Šulakov, Lisov, Romanov, Mnacjan, Bryncev – Koukal, Trunjov, Sexton – Chochrjakov,Taratuchin, Zdunov – Rybin, Polygalov, Netík – Kulikov, J. Alševskij, S. Alševskij
    HC Viťaz Moskevská oblast: Denisov (Saprykin) – Porseland, Malevič, Seleznjov, Golovkov, Mezei, Kudinov, Korovkin – Šitikov, Cibák, Koroljuk – Vasiljev, Kousal, Afinogenov – Soloduchin, Koroljov, Ziazov – Mamin, Podzinš, Makejev

Rozhodčí: Kadjrovl, Čerenkov – Birin, Šeljanin