Los Angeles – Carolina 3:1 (kon.) | Montreal – Toronto 4:3 (po pr.) | Chicago – Pittsburgh 5:1 (kon.)
Edmonton – Calgary 1:2 (po pr.) | Washington – Philadelphia 4:5 (po pr.) | New Jersey – San Jose 2:4 (kon.)
NY Islanders – Florida 3:5 (kon.) | Vancouver – Ottawa 2:4 (kon.)
Washington Capitals
4:5 (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Philadelphia Flyers
Neděle 02.03.2014, 18:30 • Verizon Center, Washington • NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (21:25:38)

Vysoce nadprůměrné utkání nakonec vyhrála hostující Philadelphia 5:4 v prodloužení, rozhodl o tom Vincent Lecavalier. V první třetině Washington svého soupeře doslova drtil a vedl 2:1. Videorozhodčí v Torontu v první třetině uznali gól Girouxe, Bäckströmovi ale trefu neposvětili. Ve druhé třetině hosté hru vyrovnali, i tak ale po 40 minutách hry prohrávali 2:4.

Vynikající zápas odehrál obránce Caps Orlov, ve třetí třetině ale zbytečně fauloval, inkasoval 5 minut trest. V této přesilovce Flyers snížili, v nastoleném obřím tlaku navíc pokračovali i nadále. Nakonec se podařilo srovnat při odvolaném brankáři, úspěšnou tečí se o to zasloužil kapitán Flyers Giroux. Tým z Penselvánie si tak vybojoval prodloužení. V něm rozhodl šťastnou střelou Lecavalier.

Philadelphia právě vstřelila branku!
    Vysoce nadprůměrné utkání je rozhodnuto, v prodloužení rozhodl VINCENT LECAVALIER, který za přispění teče trefil z levého kruhu do levého dolního rohu branky. Velmi důležité střetnutí tak ovládli Flyers. Asistence: Kimo Timonen, Braydon Coburn.

62:19
    Ovečkin pálí tvrdě z jízdy, puk ale míjí břevno Masonovy branky.

61:49
    Orlov vypálil od modré tvrdě z voleje, Mason si ale poradil.

61:00
    Střelou Girouxe tečuje nad branku Holtbyho obránce Carlson.

60:19
    Ovečkin z pravého kruhu přestřelil.

60:01

Rozhodne prodloužení či nájezdy...

Washington vstupoval do třetí třetiny při vedení 4:2, po 60 minutách hry však zápas nekončí, bude se prodlužovat. Orlov se nechal vyloučit na 5 minut, v této přesilovce hosté snížili. V následném laufu vytvořili obrovský a souvislý tlak, který byl korunován 66 sekund před koncem třetiny, gól padl, když už byl odvolán Mason z branky.

60:00

58:54
    Vypjaté utkání bude pokračovat. Mason byl odvolán z branky, hosté tak hráli v šesti. Coburn našel Voráčka na pravém kruhu, jehož střelu tečuje mezi Holtbyho betony CLAUDE GIROUX. Asistence: Jakub Voráček, Braydon Coburn.

58:38
    Hosté odvolali gólmana.

58:00
    Do konce zbývají 2 minuty.

57:10
    Meszárošova střela od modré končí jen v rohu kluziště, Chimera odváží puk mimo vlastní pásmo.

56:27
    Zápas se schyluje k samému závěru, nyní se už hraje jen na jednu bránu.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 7. Orlov (Brouwer, Erat), 14. Johansson (Chimera, Green), 34. Beagle (Ward, Green), 37. Orlov (Green) – 12. Giroux (Timonen, Voráček), 33. Hall (Couturier), 52. Voráček, 59. Giroux (Voráček, Coburn), 63. Lecavalier (Timonen, Coburn)

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) – Carlson, Alzner, Green (A), Orlov, Carrick, Erskine – Ovečkin (C), Bäckström (A), Laich – Brouwer, Wellman, Johansson – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Beagle, Erat.
    Philadelphia Flyers: Mason (Heeter) – Timonen (A), Coburn, Grossman, Streit, Schenn L., Meszároš – Voráček, Giroux (C), Hartnell (A) – Simmonds, Schenn B., Lecavalier – Read, Couturier, Downie – Raffl, Hall, Rinaldo.

Rozhodčí: Pochmara, Martell – Nowak, Amell

Diváci: 18 506