Los Angeles – Carolina 3:1 (kon.) | Montreal – Toronto 4:3 (po pr.) | Chicago – Pittsburgh 5:1 (kon.)
Edmonton – Calgary 1:2 (po pr.) | Washington – Philadelphia 4:5 (po pr.) | New Jersey – San Jose 2:4 (kon.)
NY Islanders – Florida 3:5 (kon.) | Vancouver – Ottawa 2:4 (kon.)
Edmonton Oilers
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Calgary Flames
Neděle 02.03.2014, 04:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

1. Sean Monahan (CGY) (2 + 0)
    2. Mark Giordano (CGY) (0 + 1)
    3. David Perron (EDM) (1 + 0) (06:49:22)

Československá stopa v utkání

Aleš Hemský (EDM) (0 + 0), 2 střely, čas na ledě: 17:41
    Jiří Hudler (CGY) (0 + 0), 1 střela, čas na ledě: 21:10
    Ladislav Šmíd (CGY) (0 + 1), 0 střel, čas na ledě: 16:32

Na góly poměrně chudý zápas nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. Sean Monahan se postaral o obě branky Calgary a získal dík svým trefám dva body pro svůj tým.

61:50
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Nakonec nebudeme potřebovat samostatné nájezdy, aby se rozhodlo o vítězi. Calgary Flames totiž dávají výsledku směr ještě v nastavených pěti minutách hry. Stejně jako v případě první branky Plamenů, také druhou a rozhodující trefu zasazuje do sítě Edmontonu SEAN MONAHAN. Pobyt v útočné třetině využil nejlépe jak mohl, z pravého rohu se dostal až před branku a s ledovým klidem Bryzgalova prostřelil. Asistence: Paul Byron, Ladislav Šmíd.

61:38
    Opět kotouč v blízkosto Bryzgalova, ten další pokus Šmídá vyráží do rohu.

60:59
    Nugent-Hopkins propracoval touš až za modrou čáru, kde o něj vzápětí přišel.

60:20
    Okamžitě po začátku pordloužení vyrazili směrem k brance Bryzgalova hokejisté Calgary, nakonec ale ruský gólman zasahovat nemusel.

60:01

Tři třetiny nestačily na to, aby se rozhodlo o vítězi tohoto utkání. Oba týmy daly ve spíše obranně naladěném duelu po jedné brance. A tak budeme sledovat prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:16
    Taylor Hall s Alešem Hemským pořádali zájezd do pásma Calgary. Ale tam jejich šance okamžitě ztroskotaly.

58:59
    Ještě proběhne další buly po pravici Iljy Bryzgalova, který teď bude muset dávat dobrý pozor.

58:54
    Už se navíc pokračuje při hře pět na pět, vyloučení hráči jsou zpátky na ledě.

58:25
    Nugent-Hopkins a Aleš Hemský jeli dva na dva, jenže proti obraně Flames nic zázračeného nevymysleli.

57:42
    Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje Edmontonu, David Perron se protáhl do pásma hned kolem dvou hráčů v bílem dresu.

56:47
    Chvíli před koncem třetí části uvidíme vyloučení na obou stranách barikády. Taylor Hall (EDM) a Dennis Wideman (CGY) dostávají tresty za hrubost po vzájemném souboji.

56:39
    Oilers na chvíli byli usazení v útočné třetině, ale střelu z toho nevytěžili.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 51. Perron (Eberle) – 11. Monahan (Colborne, Giordano), 62. Monahan (Byron, Šmíd)

Edmonton Oilers: Bryzgalov – J. Schultz, N. Schultz, Ference, Fraser, Marinčin, Petry – Hall, Nugent-Hopkins, Hemský – Perron, Gagner, Eberle – Hendricks, Gordon, Joensuu – Gazdic, Smyth, Jones
    Calgary Flames: Berra – Brodie, Giordano, Butler, Russell, Wideman, Šmíd – Jones, Stajan, Cammalleri – Colborne, Monahan, Granlund – Hudler, Backlund, Galiardi – Westgarth, Byron, Bouma

Rozhodčí: Francis Charron, Paul Devorski – David Brisebois, Ryan Galloway

Diváci: 16 839