Chabarovsk – Jaroslavl 0:1 (kon.) | Vladivostok – Soči 0:2 (kon.) | Novokuzněck – Toljatti 2:0 (kon.)
Novosibirsk – Kazaň 5:4 (po pr.) | Omsk – Barys 2:4 (kon.) | N.Novgorod – Chanty-Mansijsk 6:0 (kon.)
Riga – HC Slovan 1:2 (0:2 po s.n.) | Minsk – Jekatěrinburg 5:1 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 6:3 (kon.)
Spartak Moskva – Záhřeb 1:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
5:4 (0:2, 2:1, 2:1 - 1:0)
Ak Bars Kazaň
Pátek 25.09.2015, 15:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Příjemné páteční odpoledne při sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, ve kterém se utká aktuálně třetí tým Východní konference, HK Sibir Novosibirsk, s osmým celkem pořadí na Východě, kazaňským Ak Barsem.

Hostující Kazaň zažívá průměrný vstup do nového ročníku KHL a po dvanácti odehraných zápasech, ve kterých šestkrát zvítězila a ve stejném počtu zápasů soupeři podlehla, má na svém kontě osmnáct bodů, což stačí v pořadí Východní konference na osmou pozici. Forma Ak Barsu však v posledních zápasech pomalu roste a již dvě utkání za sebou hosté neprohráli.

V dresu Kazaně se dnes představí slovenský obránce Marek Ďaloga, kterého dobře známé z působení v české extralize, kde oblékal dres pražské Sparty.

HK Sibir Novosibirsk

Domácí Sibir navazuje v úvodu nového ligové ročníku na závěr loňské sezóny a po třinácti odehraných zápasech se se ziskem 24 bodů za 8 výher a 5 porážek propracoval již na třetí pozici na Východě.

Barvy Novosibirsku hájí český gólman Alexandr Salák, jenž se v úvodu sezóny prezentuje výtečnou formou. V obraně se nám představí Vladimír Roth, autor jediného gólu z posledního zápasu proti Jaroslavli, a také útočník Tomáš Vincour.

Novosibirsk – Jaroslavl 1:0
    Ufa – Novosibirsk 2:1
    Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2sn

Maxim Šalunov 9 bodů (6+3)
    Damir Žafjarov 8 bodů (3+5)
    Oleg Gubin 8 bodů (3+5)

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Vereščagin, Ibragimov, Roth, Naumov, Ignatovič, Menšikov, Gimajev – Vincour, Ullstrom, Ridderwall – Kopejkin, Bobrov, Monja – Šumakov, Fefelov, Sannikov – Žafjarov, Gubin, Šalunov – Butuzov.

Ak Bars Kazaň: Galimov (Jaroslavlev) – Zacharčuk, Musin, Jarullin, Rylov, Denisov, Ďaloga, Tokranov – Mirnov, Tkačjov, Lukojanov – Sjögren, Möller, Azevedo – Obuchov, Archipov, Malychin – Gluchov, Michejev, Golubjov.

Rozhodčí: Bulanov, Ravodin – Nazarov, Novikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Na ledovou plochu jsou právě zváni hráči zahajovacích formací obou týmů. Přednost mají hosté, následovat je bude elitní pětka domácího celku.

Na ledě jsou již všichni hokejisté obou týmů. Na modrých čarách právě naslouchají tónům hymny ruské federace.

00:01

00:27
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak to je překvapení! Hosté se z první, nepříliš vážně akce, ujímají vedení v zápase! JUSTIN AZEVEDO ujel po pravé straně hřiště a zakončoval na bližší tyč, k překvapení všech Salákovi puk propadl až za jeho záda! Asistence: Jakov Rylov, Vladimir Děnisov.
    00:27 Justin AZEVEDO - 0:1

01:30
    Domácí hráči se na nepříjemný úvod snaží odpovědět aktivní hrou a drží pásma, ke střele se však zatím nedostali.

02:13
    Hosté se po vstřelené brance zatáhli a vyčkávají, s čím přijde jejich soupeř.

02:35
    Kotouč skončil mimo hrací plochu a útok hostí je tak zastaven, následuje buly ve středním pásmu.

03:04
    Hráči v modrých dresech se zatím nemohou dostat do zakončení, hosté všechny jejich útočné snahy prozatím úspěšně zastavili.

03:38
    Gólová střela Azeveda byla zatím jediným vážnějším okamžikem před oběma brankami, hra se jinak převážně odehrává ve středním pásmu.

04:19
    Až nyní si Garipov v brance Kazaně připsal první zákrok dnešního odpoledne, jenže proti střele Sannikova se příliš nezapotil.

05:02
    Hosté hrají jednoduše a zatím jim to vychází. Pokud cítí nebezpečí ve vlastním pásmu, okamžitě posílají puk do střední zóny.

05:30
    Domácím se zatím vůbec nedaří překonat pevný obranný blok svého soupeře. Nyní však dostanou pásmo zcela zdarma poté, co hostům nevyšla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Garipovem.

06:05
    Ridderwall se po dobré přihrávce Vincoura pokusil překvapit Garipova střelou z levé strany z ostrého úhlu, gólman hostí si se zakončením mířící na zadní tyč ale poradil.

07:53
    Utkání zatím nepřináší žádnou velkou ofenzivní podívanou. Brankáři na obou koncích hřiště se zatím poměrně nudí, defenzivy obou týmů pracují velmi dobře.

07:58
    Garipov chytá do lapačky střelu Gimajeva od modré čáry krátce po vyhraném vhazování.

08:24
    Naumov dlouho kouzlil s kotoučem na holi v prostoru pravé tyče hostující branky, Garipov mu však nakonec puk sebral a hru přerušil.

08:30
    Ridderwall pálil krátce po vyhraném vhazování zpoza kruhů, jeho dělovka trefila mantinel za hostující brankou.

09:05
    Bobrov se těžce zvedá z ledu po hraničním zákroku jednoho z hostujících hráčů, vylučovat se ale nebude.

09:20
    Tempo hry spadlo do naprostého podprůměru a to především proto, že hra se přerušuje snad každých deset sekund.

09:38
    A znovu čas stojí, tentokrát ale zásluhou Garipova, který chytil puk do lapačky po ráně Vereščagina z levého kruhu.

09:44
    Garipov znovu v permanenci, když si poradil i s lehkým pokusem Meňšikova od modré čáry.

10:15
    Po delší době se hosté dostali z obranného pásma a mohou vyvézt puk dále od své branky.

10:29
    Jenže dlouho se hráči Kazaně z držení kotouče neradovali. Ignatovič střílel od modré čáry, před brankou se ještě pokusil tečovat Bobrov, Garipov však dobře povyjel a kotouč ztlumil na své hrudi.

11:04
    Monja se pokusil překvapit Garipova backhandovou střelou z pravé strany, jeho rána z ostrého úhlu ale nakonec minula hostující klec.

12:00
    Dvanáct minut první třetiny je minulostí, kromě branky Azeveda jsme nezaznamenali žádné větší vzrušení před oběma brankami.

12:42
    Hosté se snad teprve podruhé v dnešním zápase dostali na útočnou polovinu, jenže znovu je z toho branka v Salákově síti! Lukojanov udělal hodně práce za brankou soupeře a po vyjetí před Saláka se pokusil zakončit, jeho ránu se podařilo domácím zblokovat, jenže kotouč se odrazil na pravou stranu přímo na hůl IGORA MIRNOVA, který už neměl problém dostat kotouč do odkryté domácí svatyně! Asistence: Arťom Lukojanov, Vladimir Děnisov.
    12:42 Igor MIRNOV - 0:2

13:45
    Domácí se znovu tlačí po inkasované brance před Garipova.

14:00
    Meňšikov pálil tvrdě od modré čáry, kotouč po jeho střele ale jen proletěl vedle pravé tyče.

14:45
    Hosté nyní drží puk na svých holích a pomalu kombinují na vlastní polovině.

15:25
    Domácím se sice povedlo znovu dostat s kotoučem na útočnou polovinu, poměrně rychle o něj však přišli a hrát tak mohou znovu hosté.

16:11
    Dění na ledové ploše nyní probíhá bez jakéhokoliv přerušení. Domácím se nedaří v útoku, hosté se naopak nikam nehrnou,dvougólový náskok jim hraje do karet.

17:06
    Hra se po nahození jednoho z hostujících hráčů na Saláka přesune před domácí klec, český brankář raději přidržel kotouč a přerušil dění na ledové ploše.

17:28
    Domácí fanoušci si hlasitým skandováním "Šajbu, šajbu" žádají gól v hostující brance, jenže jejich miláčci nevypadají, že by jejich přání mohli vyslyšet.

18:25
    Naumov se odvážně pustil mezi tři protihráče a ještě se dostal k zakončení, jeho tečovaná střela z levého kruhu ale skončila pouze na hrudi brankáře GAripova.

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:40
    Hostům se podařilo odvrátit i další útok domácích hokejistů, ti budou muset začít znovu až od vlastní branky.

19:55
    Ještě jedna střela je k vidění v první třetině, jenže Sannikov nezamířil přesně a Garipov vůbec nemusel zasahovat.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Skončila úvodní třetina utkání KHL mezi Novosibirskem a Kazaní a příliš hokejové krásy jsme v ní nevidělo. Domácí mají sice o něco málo více ze hry a jsou aktivnější, do větších šancí se však nemohou dostat. Hosté naopak z minima vytěžili maximum a zásluhou branek Azeveda a Mirnova vedou po 20 minutách o dvě góly.

20:29
    Sjögren se pokusil o zakončení z levé strany, jeho střelu z otočky nemusel Salák chytat, šla totiž mimo jeho branku.

21:00
    Ďaloga pálil tvrdě od modré čáry, bylo to však vedle Salákovy branky.

21:14
    Sergej Gimajev (SIB) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče, přesilová hra pro Kazaň.

21:35
    Domácím se krátce po buly podařilo vyhodit kotouč až k hostující brance.

21:45
    Ani nyní se hostům nepovedlo dostat do útočného pásma a kotouč znovu míří daleko od Salákovy branky.

22:05
    Zajímavá statistika Sibiru v oslabení, Domácí hráči neinkasovali v této herní situaci již šest utkání v řadě.

22:33
    A zatím to nevypadá ani nyní, že by měl Salák lovit puk ze své branky při přesilovce soupeře, tomu se totiž zatím nedaří zavézt puk do útočné třetiny.

23:14
    Domácí jsou kompletní, hosté však drží pásmo. Z pravé strany dvakrát zakončoval Tkačjov, Salák si ale s oběma pokusy poradil.

23:46
    Český brankář znovu zasahuje proti střele Malychina, který v následném souboji za brankou posunul brankovou konstrukci Sibiru.

24:07
    Úvod druhé třetiny zatím jednoznačně patří hostům, kteří hrají o poznání lépe než v první dvacetiminutovce.

24:10
    Domácí se mohli po zisku kotouče dostat do přečíslení tří proti dvěma, přechod přes útočnou modrou ale nezvládli a je pískán offside proti domácímu týmu.

25:15
    Hráčům v modrých dresech se nadvakrát nepovedla rozehrávka z obrany, podruhé to navíc bylo hodně nepřesné a po icingu se hra přesune před Saláka.

26:15
    Jarullin zakončoval zpoza kruhů, jeho pokus Salák lapačkou pouze vyrazil před sebe, s následnou dorážkou si už ale poradil.

26:48
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí dlouho kroužili s pukem v útočném pásmu až udeřili! Gubin poslal z levého kruhu dobrou střílenou přihrávku před branku, kterou šikovnou tečí poslal k levé tyči DAMIR ŽAFJAROV! Asistence: Oleg Gubin.
    26:48 Damir ŽAFJAROV - 1:2

27:14
    Hokejisté Sibiru se ale budou muset vzápětí bránit. Za nedovolené bránění byl vyloučen Viktor Bobrov (SIB)

27:27
    Domácí vyhráli důležité buly v pásmu a rychle poslali kotouč po prknech až k brance hostů

28:13
    Hráčům Kazaně se nedaří držet kotouč v pásmu soupeře, kterému se znovu povedlo vyhodit puk daleko mimo nebezpečí.

28:43
    A znovu letí touš daleko od domácí branky. Tak tahle přesilová hra se Kazani zatím vůbec nevede.

28:57
    Buly před Salákem znovu patřilo domácím hokejistům a pak už byl scénář hry jasně daný, kotouč letí daleko od branky Sibiru.

29:24
    Domácí jsou kompletní a hned se vrhli do útoku. Z pravé strany pálil Vincour, jeho střela však skončila pouze na hrudi brankáře Garipova.

29:55
    Malychin na druhé straně pálil šikovně z pravého kruhu přes domácího obránce, Salák předvedl dobrý zákrok betonem a kotouč vyrazil.

30:30
    Domácí hráči jsou nyní při chuti a derou se za vyrovnáním, Garipov však zatím odolává jejich narůstajícímu náporu.

31:24
    Podobná akce jako před první brankou Sibiru. Z pravého kruhu nahrával před branku Möller, teč Ignatoviče však skončila těsně vedle!

31:59
    Hosté se nyní jen brání a pravidelně vyhazují kotouč ven ze své třetiny.

32:05
    Nyní to navíc bylo přes všechny čáry a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Garipovem.

32:13
    Hosté byli dlouho pod tlakem a po icingu navíc nemohli střídat, lavička Kazaně tak vcelku logicky reaguje oddechovým časem.

32:28
    Další zakázané uvolnění je pískáno proti hostům, ti navíc nestihli kompletně vystřídat.

33:09
    Lukojanov střílel nepříjemně z levého kruhu, jeho rána Saláka pěkně štípla a kotouč tak odletěl od výstroje českého gólmana.

33:11
    Vůbec první přesilová hra pro domácí tým. Arťom Lukojanov (KAZ) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

33:24
    Buly pro hosty, kteří po boji u pravého hrazení nakonec dostali kotouč daleko od své branky.

34:03
    Ani domácím hokejistům se však v početní převaze zatím příliš nedaří. Mirnov vyvezl kotouč až do pásma Sibiru, kde pošetřil hodně cenného času.

34:31
    Hráči Sibiru dostali kotouč do prostoru před brankou Garipova, vzniklý závar však nedokázali využít ve svůj prospěch,.

35:11
    Lukojanov skáče zpět na ledovou plochu, Kazaň hraje v plném počtu.

35:43
    A je to právě navrátivšíse ARŤOM LUKOJANOV, který vrací hostům dvougólové vedení poté, co se střela Tkačjova odrazila před branku domácích, odkud ho nadvakrát dostal za záda Saláka právě Lukojanov! Asistence: Vladimir Tkačjov, Igor Mirnov.
    35:43 Arťom LUKOJANOV - 1:3

36:15
    Dvě minuty se bude hrát se čtyřmi hráči v poli na obou stranách, na trestné lavice usedají Monja a Obuchov.

36:30
    Hra s méně hráči více seděla domácím, kteří se znovu dotahují na rozdíl jediné branky! Vladimír Roth z levé strany naznačil zajetí s pukem za branku Kazaně, poté však přišla parádní backhandová přihrávka před branku, kde se k puku dostal TOMÁŠ VINCOUR, který zakončil českou spolupráci gólem do zcela odkryté hostující svatyně! Asistence: Vladimír Roth, Calle Ridderwall.
    36:30 Tomáš VINCOUR - 2:3

37:30
    Oba týmy nadále pokračují ve čtyřech, nic zajímavého se ale na ledě od branky Vincoura nestalo.

38:15
    Oba týmy hrají v plném počtu.

38:32
    Monja nepříjemně nahazoval puk od modré čáry na Garipova, ten viděl puk až na poslední chvíli, i tak jej ale stačil vyrazit.

39:00
    Jedna minuta chybí do konce druhé třetiny.

39:26
    Konec druhé periody se nese ve znamení tlaku hostů, kteří dlouho okupují obranné pásmo Sibiru. Ke střele zpoza kruhů se nakonec dostal Rylov, branku soupeře ale minul.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina nabídla o poznání atraktivnější hokej a diváci se rozhodně měli na co dívat. Domácím se nakonec povedlo dotáhnout na rozdíl jediné branky, hosté tak budou ve třetí třetině bránit těsný jednogólový náskok.

40:40
    Jarullin pálil z první z pravého kruhu, jeho ránu srazili domácí hokejisté mimo.

41:14
    Na druhé straně hřiště pálil z podobné pozice domácí Šumakov a i jeho pokus byl zblokován a k brance soupeře se vůbec nedostal.

41:33
    Domácím se zatím nedaří dostat do pásma soupeře, rozehrávka Sibiru byla hodně nepřesná a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Salákem.

42:30
    Hosté začali třetí periodu aktivně a nechtějí pustit svého soupeře do hry. To je dobrá taktika, určitě lepší než zalézt a bránit těsný náskok.

42:54
    Hosté navíc odskakují potřetí v dnešním zápase na rozdíl dvou branek, když IGOR MIRNOV ujel s pukem po levé straně a po rychlém objetí Salákovy svatyně zasunul kotouč za jeho záda! Asistence: Arťom Lukojanov, Vladimir Tkačjov.
    42:54 Igor MIRNOV - 2:4

43:50
    Hráči Kazaně jsou znovu při chuti a s dvougólovým vedením v zádech se jim hraje o dost lépe. Snahu Malychina přerušil Salák, který raději přikryl kotouč u pravé tyče své branky.

44:54
    Ignatovič nahazoval puk od modré čáry směrem ke Garipovovi, jeho tečovaná střela jen o kousek minula hostující klec.

45:26
    Obuchov na opačném konci hřiště zakončoval z pravého kruhu backhandem, jeho přízemní střela nakonec skončila na betonech Alexandra Saláka.

46:01
    Vereščagin vedl útok domácího týmu v tuto chvíli, jeho spoluhráči ale přejeli modrou čáru dříve než on s pukem na holi, proti Sibiru je tak pískáno postavení mimo hru.

46:11
    Gólová přestřelka pokračuje a domácí jsou zpátky ve hře! Vladimír Roth střílel od modré čáry po zemi, Garipov vyrazil kotouč pouze před sebe do míst, kam si najel OLEG GUBIN, který již neměl potíže dostat puk do branky Kazaně! Asistence: Vladimír Roth.
    46:11 Oleg GUBIN - 3:4

46:31
    Další pokus domácích měl na svědomí Meňšikov, Garipov toho příliš neviděl, ale i tak si dokázal poradit.

46:40
    Calle Ridderwall (SIB) putuje na trestnou lavici za sekání, hosté budou mít k dispozici přesilovou hru.

47:00
    Hokejisté v modrých dresech vybojovali kotouč po buly ve vlastním obranném pásmu a vyvezli jej do střední zóny.

47:32
    Hostům se nedaří zavézt puk za útočnou modrou, domácí opět vyhazují.

48:06
    Nyní se hráčům Kazaně nevyvedla rozehrávka na modré čáře a sami se vyhodili z útočné třetiny.

48:24
    Přesilová hra se hostům zatím vůbec nevede. Domácí s nimi v pohodě bruslí a často posílají kotouč daleko od své branky.

48:40

49:00
    Archipov se už chystal zakončit zpoza kruhů, domácí se však stačili vrátit a na poslední chvíli mu kotouč vypíchli.

49:30
    Garipov si připisuje úspěšný zákrok proti střele Sannikova, kterou chytil do lapačky.

49:39
    Vladimír Roth vymyslel další lahůdkovou zpětnou přihrávku před branku Kazaně, Šalunov však v dobré pozici trestuhodně minul branku Garipova!

49:45
    Vladimir Děnisov (KZN) putuje na levici trestů, dvě minuty za vražení na hrazení.

50:15
    Je vyrovnáno! Parádní kombinace domácích, kdy Vereščagin mezi kruhy obhodil protihráče a ještě našel lépe postaveného TOMÁŠE VINCOURA, který střelou k levé tyči srovnal skóre dnešního zápasu! Asistence: Ivan Vereščagin, Calle Ridderwall.
    50:15 Tomáš VINCOUR - 4:4

51:05
    Domácí se dostali do přečíslení tří proti dvěma, které řešil Šalunov střelou z pravého kruhu, Garipova však překonat nedokázal!

51:35
    Utkání v těchto chvílích graduje a tempo je opravdu vražedné, jaký to rozdíl oproti nudné první třetině.

52:20
    Ďaloga střílel z pozice za kruhy, jeho ránu ale dokázal Salák vyrazit mimo.

52:55
    Lukojanov pálil z otočky z pravého kruhu, jeho střela si ale cestu k Salákovi nenašla, neboť byla sražena mimo.

53:15
    Salák je nyní v plné permanenci a pomalu začíná mazat svůj podíl viny na první brance Kazaně perfektními zákroky.

53:45
    Ibragimov našel volného Möllera na levém kruhu, jehož střelu ale domácí stihli zblokovat.

54:22
    Poslední minuty patří hostujícím hokejistům, kteří se snaží získat zpět ztracený náskok.

54:52
    Po delší době se k zakončení dostali i domácí, konkrétně Damir Žafjarov, jehož ránu z levého kruhu ukryl Garipov do své lapačky.

55:52
    Bobrov zkusil vypálit kousek za modrou přes obránce, tomu se však povedlo srazit jeho střelecký pokus do rohu kluziště.

56:24
    Žafjarov se pokusil backhandem zakončit z otočky u pravé tyče hostující branky, ale ani nadvakrát neuspěl.

57:45
    Meňšikov dostal nabito na modrou čáru a výsledkem byla střela z první, kterou však stihli hosté srazit mimo branku.

58:00
    Dvě minuty chybí do konce třetí třetiny, prodloužení se pomalu, ale jistě blíží.

58:33
    Gubin poslal zpětnou přihrávku od zadního hrazení před branku, Šalunov zakončující z levé strany ale Garipova nepřekonal.

59:47
    Velká nepříjemnost přichází pro domácí, kteří v závěru zápasu faulují. Viktor Bobrov (SIB) podrazil za brankou Malychina, hosté budou mít k dobru přesilovku, která v případě, že se dočkáme prodloužení, bude velice výhodná.

59:53
    A malém ještě stihli hosté rozhodnout v základní hrací době! Po tvrdé střele od modré čáry se hosté dostali k dorážce před brankou, Salák však vleže perfektně rukavicí vymetl puk pomalu směřující za jeho záda!

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Základní hrací doba o vítězi tohoto utkání nerozhodla, na řadu tak přijde pětiminutové prodloužení, do kterého vstoupí hosté s přesilovou hrou čtyř proti třem.

60:01

60:25
    Salák si hned na začátek připisuje dobrý zákrok, když se stihl přesunout a včas vyrazit střelu jednoho z hostujících hráčů.

60:40
    Následný útok hostí končí na modré čáře, offside.

61:00
    Tokranov pálil po ledě zpoza kruhů, Salák betony vyrazil a domácí následně vyhazují.

61:20
    A opět letí kotouč daleko ven z obranného pásma Sibiru.

61:37
    Salák na konci další akce Kazaně, když chytil do lapačky pokus Jarullina z pravého kruhu.

61:43
    Domácí hrají v plném počtu.

62:00
    První útok domácích v prodloužení vedl Ridderwall po pravé straně a následně jej i zakončil tvrdou střelou, se kterou si ale Faripov dokázal poradit.

62:26
    Sibir je při chuti a pokračuje v útočení, rána Vereščagina si ale cestu do sítě nenašla.

63:08
    Hraje se nahoru dolů a tak není divu, že chytá Salák ránu Malychina z levého kruhu.

63:22
    Domácí hráči nakonec senzačně otáčí vývoj dnešního utkání v prodloužení! Meňšikovovou střílenou přihrávku z levé strany vyrazil Garipov betony jen do míst, kde stál MAXIM IGNATOVIČ, který z pravého kruhu poslal kotouč do zcela odkryté hostující branky! Asistence: Sergej Šumakov, Vitalij Meňšikov.
    63:22 Maxim IGNATOVIČ - 5:4

Parádní podívanou, především od druhé třetiny, přinesl dnešní duel mezi Novosibirskem a Kazaní. Diváci viděli celkem devět branek a velký obrat domácího týmu, který třikrát v průběhu zápasu prohrával o dvě branky, nakonec však dokázal vývoj otočit a o své výhře rozhodnout v prodloužení.

Alexandr Salák (SIB) 60 minut, 29 zákroků, 4 góly, 87,8 %

Ode mne je to pro tuto chvíli již opravdu vše, přeji Vám krásný zbytek dnešního odpoledne. Nashledanou. (18:08:45)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 27. Žafjarov (Gubin), 37. Vincour (Roth, Ridderwall), 47. Gubin (Roth), 51. Vincour (Vereščagin, Ridderwall), 64. Ignatovič (Šumakov, Meňšikov) – 1. Azevedo (Rylov, Děnisov), 13. Mirnov (Lukojanov, Děnisov), 36. Lukojanov (Tkačjov, Mirnov), 43. Mirnov (Lukojanov, Tkačjov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Vereščagin, Ibragimov, Roth, Naumov, Ignatovič, Menšikov, Gimajev – Vincour, Ullstrom, Ridderwall – Kopejkin, Bobrov, Monja – Šumakov, Fefelov, Sannikov – Žafjarov, Gubin, Šalunov – Butuzov.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Jaroslavlev) – Zacharčuk, Musin, Jarullin, Rylov, Denisov, Ďaloga, Tokranov – Mirnov, Tkačjov, Lukojanov – Sjögren, Möller, Azevedo – Obuchov, Archipov, Malychin – Gluchov, Michejev, Golubjov.

Rozhodčí: Bulanov, Ravodin – Nazarov, Novikov