Philadelphia – NY Islanders 5:2 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 4:2 (kon.) | Montreal – Chicago 1:5 (kon.)
Toronto – Buffalo 4:6 (kon.) | Tampa – Florida 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 3:4 (po pr.)
Calgary – Vancouver 4:1 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:1 (kon.) | San Jose – Arizona 3:1 (kon.)
Pittsburgh – Columbus 2:4 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:3 (kon.)
Winnipeg Jets
3:4 (0:0, 3:0, 0:3 - 0:1)
Edmonton Oilers
Sobota 26.09.2015, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám vás u textového přenosu z přípravného utkání NHL, v němž síly změří Winnipeg Jets a Edmonton Oilers.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hellebuyck) – Stuart, Trouba, Enstrom, Chiarot, Morrissey, Harrison – Stafford, Scheifele, Wheeler – Perreault, Lowry, Ehlers – Lemieux, Copp, Lipon – Petan, De Leo, Thorburn

Edmonton Oilers: Scrivens (Nilsson) – Sekera, Fayne, Hunt, Musil, Nikitin, Davidson – Hall, Jakupov, Klinkhammer, Pitlick, Gazdic, Korpikoski, Slepyšev, Lander, McRae, Khaira, Miller.

00:01

00:10
    Edmonton se hned při první útoku dostal do postavení mimo hru.

01:54
    Hosté jsou v úvodu utkání aktivnějším týmem. Z levého kruhu se ke střele dostal Hall, ale jeho pokus nebyl přesný.

02:48
    Na trestnou lavici putuje za podražení na dvě minuty Wheeler a Edmonton si zahraje přesilovou hru.

03:54
    Z pravého kruhu se dostal ke střele Slepyšev, ale Pavelec dokázal bez problémů zasáhnout.

04:48

06:36
    Hokejisté Winnipegu přidali na aktivitě a obrana Edmontonu se poprvé v utkání musí mít opravdu na pozoru.

08:44
    Jakupov projel zcela pohodlně středním pásmem, následně se dostal na pravý kruh a vystřelil těsně vedle branky. Hezká akce ruského útočníka.

10:04
    Scrivens se musel mít na pozoru. Z levé strany přihrál Petan kotouč mezi kruhy De Leovi, jehož střela zápěstím letěla na branku. Brankář Edmontonu dokázal včas zasáhnout.

10:45
    Oilers si zahrají další přesilovou hru. Za krosček je vyloučen na dvě minuty Lemieux.

11:30
    Edmontonu se nedaří usadit v útočném pásmu, domácí se velmi dobře brání.

12:06
    Kotouč je daleko od branky Pavelce. Winnipeg toto oslabení zvládá na výbornou.

12:45

13:44
    Je tady další vyloučení na straně Winnipegu. Tentokrát za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Stuart.

14:26
    Z pravého kruhu ohrozil branku Pavelce Hall, jehož pokus skončil na boční síti.

15:44

17:53
    Edmonton je v závěru první třetiny lepším týmem a hraje se převážně před brankou Pavelce.

19:04
    David Musel nerozehrál ve vlastním pásmu ideálně a byla z toho šance pro Jets. Nikdo z domácích však překonat Scrivense nedokázal.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli. Druhá třetina začne přibližně ve 3:02.

20:01

21:16
    Lander za brankou Pavelce vybojoval kotouč, ale jeho přihrávka před branku byla velmi nepřesná.

22:36
    Edmonton však vstoupil i do druhé třetiny aktivněji.

23:09
    De Leo je vyloučen na dvě minuty za hákování. Další přesilová hra pro Oilers.

24:42
    Winnipeg dnes zvládá hru ve čtyřech na výbornou. Edmontonu dělá problém se udržet v útočném pásmu.

25:09

26:01
    Obrovská šance Winnipegu gólem neskončila. Copp dostal výborný pas mezi kruhy, ale pohotovou střelou zápěstím Scrivense nepřekonal.

26:55
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Winnipeg se dostává do vedení. JC LIPON dostal velmi dobrý pas před branku a pohotovou střelou nasměroval kotouč do sítě. Asistence: Chase De Leo.
    26:55 JC LIPON - 1:0

28:33
    Edmonton se snaží na inkasovanou branku zareagovat a tlačí se do útočného pásma.

29:15
    Z pravého kruhu vystřelil Wheeler a jeho pokus skončil na boční síti.

31:32
    Hra je v posledních střídáních velmi nepřesná. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do soustavného tlaku.

32:32
    BEN CHIAROT navyšuje vedení Winnipegu na rozdíl dvou branek. Chiarot nahodil kotouč z modré čáry na branku a ten propadl až do sítě. Asistence: Jay Harrison, Andrew Copp.
    32:32 Ben CHIAROT - 2:0

32:49
    Na trestnou lavici míří za nedovolené bránění na dvě minuty Morrissey.

33:55
    Edmontonu se ani v této přesilové hře příliš nedaří.

35:16
    Winnipeg přidává další branku! Na brankovišti byl velmi důrazný ANDREW COPP, jenž se dostal k dorážce a dotlačil kotouč do branky. Asistence: Chris Thorburn, Nicolas Petan.
    35:16 Andrew COPP - 3:0

36:09
    Gazdic je vyloučen na dvě minuty za hrubost. Přesilová hra pro Winnipeg.

38:00
    Winnipeg si vytvořil slušný tlak, ale Scrivens všechny střelecké pokusy zneškodnil.

38:09

40:00

Winnipeg ve druhé třetině třikrát skóroval a vede 3:0. Třetí třetina začne přibližně ve 3:55.

40:01

41:23
    Lowry je vyloučen za faul loktem. Oilers si zahrají přesilovou hru.

42:03
    Winnipeg dnes všechna oslabení bez problémů zvládá a toto není výjimkou.

43:23

45:17
    Z mezikruží vystřelil Lowry, ale jeho pokus nebyl přesný. Scrivens nemusel zasahovat.

45:46
    Za držení je vyloučen na dvě minuty McRae. Přesilová hra pro Winnipeg.

46:02
    K zakončení z levé strany se dostal Scheifele, ale jeho pokus dokázal Scrivens vyrazit.

47:16
    Edmonton bude hrát ve třech. Na dvě minuty je totiž vyloučen za podražení Miller.

48:12
    Edmonton hrál chvíli ve čtyřech, ale nyní se bude muset znovu bránit pouze ve třech hráčích. McRae se totiž po návratu z trestné lavice dopustil dalšího faulu.

49:15
    Z mezikruží vystřelil nebezpečně Petan, ale na překonání Scrivense to nestačilo.

50:12

51:19
    Hokejisté Edmontonu se pokoušejí zdramatizovat závěr utkání, ale Winnipeg dnes velmi dobře brání.

52:20
    Pavelec chytá velmi dobré utkání a pomalu začíná myslet na udržení čistého konta. To by si dnes opravdu zasloužil, protože předvedl hned několik kvalitních zákroků.

52:46
    Za hákování je vyloučen na dvě minuty Trouba. Zřejmě poslední šance pro Edmonton s utkáním něco udělat.

52:51
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Oilers přesilovou hru bleskurychle využívají. Před brankou se k dorážce dostal ANTON LANDER a jeho rána zapadla do branky. Asistence: Nail Jakupov, Rob Klinkhammer.
    52:51 Anton LANDER - 3:1

53:55
    Závěr utkání bude dramatický! Edmonton totiž snižuje na rozdíl jedné branky, když se po krásné akci prosadil LAURI KORPIKOSKI, jenž kotouč tečí nasměroval do šibenice. Asistence: Nikita Nikitin, David Musil.
    53:55 Lauri KORPIKOSKI - 3:2

55:12
    Jakupov byl v útočném pásmu velmi aktivní, ale ke střele na branku se probojovat nedokázal. Edmonton má silný tlak.

55:48
    Hall zbytečně oslabuje svůj tým, když je vyloučen za sekání.

56:33
    Překvapení je na světě! Edmonton udeřil ve vlastním oslabení, když nejprve vystřelil Korpikoski a donutil Pavelce k zákroku. Český brankář však kotouč vyrazil na hokejku ROBA KLINKHAMMERA, jenž dorazil kotouč do branky. Asistence: Lauri Korpikoski, Mark Fayne.
    56:33 Rob KLINKHAMMER - 3:3

57:30
    Winnipeg kombinuje v útočném pásmu, ale Edmonton se úspěšně brání.

58:01
    Lowryho střela z pravého kruhu skončila v náručí Scrivense.

60:00

Edmonton předvedl ve třetí třetině parádní stíhací jízdu a o vítězi bude muset rozhodnout až prodloužení.

60:01

60:38
    Wheeler v obranném pásmu podrazil Sekeru a Edmonton bude hrát přesilovou hru.

60:52
    V oslabení se na útočný výlet vydal Trouba a střelou od modré čáry těsně minul levou tyčku.

62:15
    Edmontonu se v přesilové hře vůbec nedaří. Winnipeg se bez problémů brání.

62:43
    Winnipeg sice dokázal přečkat oslabení, ale těsně po něm inkasuje. Miller našel na levém kruhu volného ANTONA SLEPYŠEVA, který střelou z první nedal Pavelcovi šanci. Asistence: Andrew Miller, Anton Lander.
    62:43 Anton SLEPYŠEV - 3:4

Edmonton předvedl zmrtvýchvstání, když dokázal ve třetí třetině smazat tříbrankový náskok Winnipegu a v prodloužení rozhodl o vítězství Oilers Slepyšev.

Tímto se s vámi loučím a přeji hezký sobotní den. (04:48:56)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 27. Lipon (De Leo), 33. Chiarot (Harrison, Copp), 36. Copp (Thorburn, Petan) – 53. Lander (Jakupov, Klinkhammer), 54. Korpikoski (Nikitin, Musil), 57. Klinkhammer (Korpikoski, Fayne), 63. Slepyšev (Miller, Lander)