Dynamo Moskva – Nižněkamsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Čeljabinsk 1:4 (kon.)
Dynamo Moskva
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Sobota 26.09.2015, 16:00 • VTB Ice Palace • KHL

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 5 125 diváků se s Vámi pro dnešek loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (18:27:22)

STATISTIKY ZÁPASU

Střely na bránu: 27:21
    Trestné minuty: 15:13
    Vhazování: 33:33

1:0, 1:0, 1:0! To jsou výsledky dnešních třetin, které znamenají vítězství domácího Dinama v poměru 3:0! Ve třetí třetině definitivně potvrdil tříbodový zisk ve prospěch moskevského týmu Ilja Nikulin, který bombou v 51. minutě propálil Sudnicina. Ten sice předvedl výborný výkon, ale na silný útok Dinama přeci jenom ve třech momentech nestačil a jeho tým odjede domů bez bodu.

60:00
    Hosté sice po velkém tlaku dosáhli branky, ale podle všeho šlo již o gól po vypršení šedesáti minut a Alexander Lazušin si tak připisuje čisté konto!

59:02
    Snaha najít volného Avcina se s úspěchem nesetkala. Steně dopadly dva rychlé útoky na obou stranách.

58:57
    Jeden z domácích svádí souboj za bránou Sudnicina a snaží se vymotat před bránu.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a na 99% i celého zápasu.

57:53
    Tvrdý pokus z levé strany končí v náruči Lazušina, který je opravdu velmi blízko čistého konta!

56:50
    Kotouč se nyní nachází ve středním pásmu, což jednoznačně vyhovuje domácím. Ti s tříbrankovým náskokem v zádech nikam nespěchají.

56:15
    Domácí fanoušci se sice dožadovali vyloučení, ale rozhodčí kontakt dvou hráčů na modré čáře neposoudili jako faul a nechali pokračovat ve hře.

55:02
    Maxim Karpov (DMS) a Jevgenij Lapenkov (NIZ) se rozhodli okořenit samotný závěr utkání a rozdali si to v pohledném pěstním souboji. Karpov sice měl zpočátku navrch, ale poté inkasoval dva zásahy a jako první skončil na ledové ploše. Výsledkem je pětiminutový trest pro oba kohouty.
    55:02 Povedená bitka Karpova s Lapenkovem

55:02
    Je tady bitka!

54:46
    Icing Neftěchimiku a hra se stěhuje před Sudnicina! Hostům se tato přesilovka vůbec nedaří.

54:20
    Dinamo nyní zahrozilo ve vlastním oslabení, nicméně pokus to byl opravdu jen propagační.

53:36
    Hosté se sice dostali k několika střelám, avšak ani jedna nebyla příliš nebezpečná a Lazušin si v pohodě drží čisté konto.

52:50
    Alexej Cvetkov (DMS) se provinil podražením a završuje tak dnes hattrick vyloučení.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 18. Galimov (Osipov, Babenko), 30. Avcin (Pestuško, Osipov), 51. Nikulin (Kokarev, Gorovikov)

Dynamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Višněvskij, Nikulin, Hietanen, Robinson, Korjagin, Osipov, A.Volkov – Kokarev, Gorovikov (A), Pestuško – Karpov, Cvetkov (A), Karsums – Galimov, K.Volkov, Babenko (C) – Brjuvkin, Těreščenko, Avcin – Tarasov
    Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Koval) – Rjasenskij, Sergejev, Berezin, Ogurcov, Ljamin, Pujacs, Bryncev, Jevsejenkov (A) – Zdunov, Milovzorov, Polygalov (A) – Žukov, Stas, Rybin (C) – Kennedy, Taffe, Grigorenoko – Lapenkov, Kulikov, Chajrullin

Rozhodčí: Rafael Kadyrov, Vladislav Kiseljov – Dmitrij Parfjonov, Alexander Sisujev

Diváci: 5.125