Villach – Znojmo 4:2 (kon.)
EC Villach SV
4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 09.10.2015, 18:00 • Stadthalle Villach • bet-at-home ICE Hockey League • 9. kolo

To je ode mě vše. Přeji příjemný start druhého říjnového víkendu a v neděli ze Znojma znovu na počtenou. (20:25:29)

Další duel sehrají Jihomoravané v neděli netradičně od 14:30. Na domácí stadion jediného českého zástupce v mezinárodní EBEL přijede k derby Vídeň.

Znojmo zápas ve Villachu sice prohrává, ale je jisté, že se nadále udrží v čele tabulky. Linz a Vídeň dle průběžných výsledků prohrávají, čtvrtý Klagenfurt pak výhrou v Lublani stáhl náskok Orlů na tři body.

59:57
    Poslední střela dnešního utkání letí z hole Lattnera. Lamoureux ji vyrazil betonem.

59:20
    Znojmo se ještě drží v útočné třetině. Zbraně nesložilo.
    JOHNER - 4:2

58:55
    Villach právě vstřelil branku!
    Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto. DUSTIN JOHNER posílá puk přes celé hřiště mezi prázdné tyče. Asistence: Stefan Bacher.

58:29
    Villach byl krátkou chvíli v útoku, ale nedokázal zakončit do prázdné klece.

57:57
    Znovu se píská po zásahu rakouského gólmana. Tentokrát to zkusil Šedivý z krátké vzdálenosti.

57:55
    Pucher vyhrál vhazování. Kotouč převzal Štach, ale na jeho střelu byl gólman připraven.

57:51
    Nechvátal zůstává na střídačce!

57:51
    A Orli si berou oddechový čas. Čeká na ně vhazování v útočném pásmu.

57:51
    Lamoureux ukryl nahození Znojma raději pod lapačku.

57:24
    Patrik Nechvátal si upravuje výstroj. Hra je přerušena.
    Trestné střílení Nagalera

57:12
    Nagelerovi se nájezd vůbec nepovedl. Puk mu sjel z hole, což jej rozhodilo a vůbec se nedostal do kloudného zakončení.

57:12
    Po faulu Znojma je nařízeno trestné střílení!

57:01
    Šulákova nevinná střela nadělala Lamoureuxovi poměrně velké problémy. Domácí gólman ji nakonec zneškodnil ramenem.

56:34
    Villach v plném počtu.

55:55
    Obrovská šance! Po střele Štacha od modré čáry se puk odrazil přímo na hůl Fialy, před nímž se odkryla branka domácích. Lamoureux však tuto situaci parádním zákrokem ustál!

55:18
    Znojmo se drží v útočném pásmu, Villach jej ke střele ale zatím nepustil.

54:34
    A plyne z toho přesilovka pro Znojmo. Santorelli (VIL) – 2 minuty za hrubost.

54:34
    A po zásahu Nechvátala se strhla za brankou menší potyčka. Budou se udělovat tresty.

54:26
    Fiala pálil příliš vysoko. Domácí mohou zaútočit.

53:50
    Znovu to zkusil Číp. Tentokrát vytasil gólman Villachu proti jeho projektilu levý beton.

53:19
    Platzer střílel z mezikruží backhandem. Nechvátalovi nedělalo problém kotouč vyrazit.

52:58
    Jeho pokus z těsné vzdálenosti ale Lamoureux zastavuje a následuje další vhazování.

52:47
    Dnes to bude ještě zajímavé! Znojmo je při chuti a Číp se žene do útoku.
    TOMAS - 3:2

52:03
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo snižuje na rozdíl jediné branky! Dělovka ROMANA TOMASE od modré čáry proletěla až za záda Lamoureuxe. Asistence: Marek Biro.

51:59
    Krásná spolupráce Rahuše s Tomasem. První jmenovaný přenechal kotouč na hranici pravého kruhu. Tomas ale znovu neúspěšný. Lamoureux zasahuje lapačkou.

51:24
    Po krásné kličce poslal Ondřej Fiala puk na Tomase. Ten byl však včas zablokován.
    Obrovská šance Villachu

50:10
    Tak teď měli znojemští hokejisté štěstí! Štach s Nechvátalem si poradili se třemi unikajícími hráči Villachu. Ani jedna ze dvou střel do branky neprošla.

49:48
    Johner je zpět na ledě.

49:37
    Villach nyní dobře brání a znovu vyhazuje.

48:58
    Střela Yellow Horna byla těsně před Lamoureuxem tečována. Rakouský brankář tak nemusel zasahovat.

48:46
    Kotouč znovu ve středním pásmu.

48:15
    Orli si příliš dlouho nahrávali a soupeř je nakonec o puk připravil.

47:48
    Vyloučen Johner (VIL) – 2 minuty za nedovolené bránění. Šance pro Orly.

47:35
    Šeda byl faulován. Znojmo ve výhodě.

47:20
    Čípovu střelu z prostoru mezi kruhy vyrazil rakouský brankář do ochranné sítě za svými zády.

47:04
    Kotouč končí v hledišti. Následuje vhazování v obranném pásmu Znojma.

46:23
    Ani tentokrát to Pucherovi nevyšlo. Z levé strany trefuje pouze bránícího beka.

45:34
    Číp přenechal puk Pucherovi a ten střílel z krátké vzdálenosti. Lamoureux však znovu stojí na svém místě.

44:54
    Znojemský gólman raději schoval odražený puk pod lapačku a vynutil si tak vhazování.

44:10
    Znojmo zakládá další útok za brankou Nechvátala. Villach se do napadání tentokrát nepouští.

43:37
    Přihrávka Šedivého na Puchera neprošla. Domácí bek ji před gólmanem zalehl.

42:57
    Znovu Bača. Tentokrát vyslal projektil z pravého kruhu, ale i nyní si s ním Lamoureux věděl rady a schoval jej do lapačky.

42:08
    Na druhé straně kryje Nechvátal nahození z levého kruhu. Bude se vhazovat.

41:51
    Střela Martina Bači od modré čáry je tečována do rohu kluziště.

41:01
    Yellow Horn prodlužoval přihrávku ve středním pásmu na Fialu. Znojemský útočník však dva domácí beky neobehrál.

40:31
    Štachovi se ovšem nepovedlo rozehrát a u puku je soupeř.

40:04
    Úvodní buly závěrečné třetiny vyšlo lépe Orlům a ti tak mohou do útoku.

40:01

Dnešní utkání sleduje 3116 diváků.

Ač Znojmo bylo ve druhé třetině aktivnější, gól vstřelili paradoxně domácí a po čtyřiceti minutách drží vedení 3:1. Orli to tak ve třetí části budou mít těžké, ovšem už několikrát jsme byli svědky toho, že zápasy otáčet umějí. Nechme se překvapit.

Další třetina začne přibližně v 19:43.

40:00

39:45
    Posledních patnáct sekund druhé části a Villach posílá puk do středního pásma.

38:49
    Villachu se tato přesilovka nedaří. Znojmo nyní drží puk v útočné třetině.

38:16
    ...a znovu.

37:51
    Orli se osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.

37:15
    Přesilovka pro domácí. Na trestnou lavici usedá Nemčík (ZNO) – 2 minuty za sekání.

36:38
    Na druhé straně nedokázal na Nechvátala vyzrát Johner. Znojemský gólman jeho rychlou střelu zneškodnil.

36:22
    Po další šanci Znojma je posunutá branka. Bude se vhazovat v útočném pásmu Orlů.

36:10
    Dvě střely McKiernana nyní pochytal Nechvátal. Domácí obránce neuspěl zblízka ani následně střelou z kruhu.

35:27
    Villach nyní uklidnil hru a daří se mu držet puk od své branky.

33:31
    Další velká šance Znojma! Yellow Horn vybruslil s pukem zpoza branky a snažil se jej dotlačit za Lamoureuxe. Na pomoc mu přispěchal Šedivý, ovšem kotouči se za brankovou čáru nechtělo.

32:14
    Oba týmy jsou v plném počtu.
    Šance Jana Lattnera

31:26
    Jan Lattner v samostatném úniku! Znojemský střelec však neměl příliš času, neboť jej dobrusloval domácí obránce, a tak musel z mezikruží hned střílet. Domácí gólman znovu stoprocentní.

30:54
    Hry čtyři na čtyři vyhovuje zatím lépe hostům. Už dvakrát vystřelili na Lamoureuxe, ovšem ten ani jednou nepochybil.

30:14
    McBride (VIL) s Yellow Hornem (ZNO si u mantinelu něco vyříkávali. Oba půjdou na trestnou lavici – 2 minuty za hrubost.

30:12
    Yellow Horn ihned po vhazování střílel, ale kotouč Lamoureux vyrazil.

29:57
    Rozehrávka Villachu způsobuje zakázané uvolnění. Orli tak budou mít možnost v útočném pásmu.

28:58
    Villach se nyní na malou chvíli dostal do útočného pásma, ale soupeř jej k ničemu nepustil a může zaútočit.

28:09
    Hra je nyní vyrovnaná, kotouč převážně ve středním pásmu.
    PETRIK - 3:1

26:35
    Domácí celek využívá přesilovou hru. Z velmi těsné vzdálenosti zvyšuje na 3:1 BENJAMIN PETRIK. Asistence: Eric Hunter, Brock McBride.

25:40
    Villach se nyní se štěstím udržel v pásmu. Kreuter od modré trefuje pouze gólmana.

25:17
    První střelu Villachu v přesilovce schoval Nechvátal do klína. A bude se vhazovat.

25:06
    A tresty se nyní udělují na druhé straně. Bača (ZNO) potrestán na dvě minuty za nedovolené bránění.

23:46
    Domácí v plném počtu. Orli nevyužili ani tuto přesilovku.

23:21
    Šulákovi střela od modré nesedla, i přesto ji Lamoureux schoval pod lapačku a bude se vhazovat.

22:39
    Znojmo rozjíždí početní výhodu, ovšem Villach dobře napadá a snaží se zabránit přihrávkám.

21:46
    Ovšem je tu další přesilovka pro Orly. Trest za sekání si odsedí Mühlstein (VSV) – 2 minuty.

21:18
    Domácí tým se ubránil dlouhé výhodě pět na tři a je znovu kompletní.

20:37
    Bartoš poslal puk Šedivému, a ten vypálil z hranice pravého kruhu. Kotouč byl zachycen a Villach se osvobozuje.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:53.

Znojmo se dostalo v osmé minutě zásluhou Romana Tomase do vedení, avšak Villach dokázal utkání dvěma góly otočit a po dvacet minutách tak vede 2:1 nad lídrem soutěže. Český celek bude na začátku druhé dvacetiminutovky dohrávat přesilovku pět na tři.

20:00

19:50
    Orli se už do útočného pásma v této třetině nevrátí. Domácí znovu vyhazují.

19:41
    Po střele Tomase z levého kruhu se Villachu podařilo konečně osvobodit.

19:18
    Orli budou hrát pět na tři. Rozhodčí totiž znovu zvedá ruku nad hlavu. Vyloučen Bacher (VIL) – 2 minuty za sekání.

19:10
    Villach je nyní pod tlakem a má obrovské štěstí! Na Lamoureuxe letělo několik střel v krátkém sledu. Yellow Horn se zblízka neprosazuje a neuspěl ani Pucher.

18:50
    Znojmo si zahraje první přesilovku. Na trestnou lavici usedá Schlacher (VIL) – 2 minuty za krosček.

18:40
    Další zákrok domácího brankáře proti střele znojemského útočníka.

17:45
    Znojmo se snaží o odpověď. Dělovka Romana Tomase z hranice kruhu prolétla těsně vedle Lamoureuxe.
    KELLY - 2:1

16:52
    Branka je po prohlédnutí videa uznána a domácí tým jde do vedení. Ryan McKiernan nahodil puk z ostrého úhlu před gólmana a MATT KELLY jej tečoval za brankovou čáru. Asistence: Ryan McKiernan a Valentin Leier.

16:52
    Villach docílil branky, ovšem bude se kontrolovat video.

15:48
    Výborný zákrok Patrika Nechvátala proti střele Panceho! Nejlepší gólman ligy proti němu vytáhl lapačku.

14:48
    Po střele McBrida vypadl Nechvátalovi puk z výstroje, ovšem žádný Rakouský hráč nebyl opodál, aby jej dokázal dorazit za brankovou čáru.

13:42
    Stehlík si jel pro přihrávku až do pravého kruhu, ovšem vystřelil těsně nad rakouskou branku.

12:40
    Znojmo je znovu v pásmu. Yellow Horn přihrává na modrou, ale znojemskému obránci puk nesedl.

12:06
    Domácí se nyní marně snaží založit útočnou akci. Naposledy je zastavuje postavení mimo hru.

10:24
    Ani Šedivý nebyl úspěšný. Znojmo je však stále aktivnější. Nechvátal nemá momentálně příliš práce.

09:54
    Z levého kruhu pálí Fiala, ale Lamoureux kotouč vyrazil.
    PETRIK - 1:1

08:45
    A je vyrovnáno. Podobná akce jako při gólu Orlů. Tentokrát však situace dva na jednoho a BENJAMIN PETRIK prostřelil Nechvátala z krátké vzdálenosti. Asistence: Brock McBride.

08:19
    Orlům dodala vstřelená branka síly a čím dál více se tlačí do útoku. Yellow Horn trefuje gólmana.
    TOMAS - 0:1

07:12
    Znojemští útočníci se dostali do přečíslení tři na jednoho. ROMAN TOMAS si popotáhl přihrávku od Ondřeje Fialy a nízkou střelou otevírá vývoj dnešního zápasu. Asistence: Ondřej Fiala, Peter Pucher.

06:45
    Na druhé straně se dostal k odraženému puku Pucher. Gólman puk vyrazil, ale hosté zůstávají v útočném pásmu.

06:05
    Pance obdržel puk do mezikruží a nikým nehlídaný střílí. Kotouč však minul branku.

05:05
    Další střela Villachu od modré. I tentokrát Nechvátal puk s přehledem schoval do výstroje.

04:51
    Znojmo si nerozumělo v rozehrávce a způsobuje zakázané uvolnění.

04:26
    Až nyní to zkusil Pucher z prostoru mezi kruhy. Puk byl tečován a Lamoureux si s ním hravě poradil. Následně se píská kvůli posunuté brance.

04:00
    Orli se nyní poprvé za zápas dostali do útočného pásma, avšak ke střele je soupeř nepustil.

03:16
    Znojemský útočník je zpět na ledě. Hosté se bez obtíží ubránili.

02:13
    Minuta přesilovky je téměř u konce a domácí se ještě nedostali ke střele. Vhazování ve středním pásmu.

01:30
    Orli se ihned po buly dokázali osvobodit. Soupeř se musí vracet až ke svému brankáři.

01:16
    Vyloučen Yellow Horn (ZNO) – 2 minuty za hákování.

00:55
    První tvrdší střelu vyslal od modré čáry Kelly. Kotouč znojemský gólman s přehledem vyrazil.

00:39
    Biro vyvezl puk z obranného pásma, ale rozhodčí pískají.

00:17
    Jako první si na puk sáhl Nechvátal. Bylo to však jen nahození ze středního pásma.

00:01
    Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše. Za malou chvíli začínáme!
    Posted by EC VSV on 9. říjen 2015
    Znojemský útočník Branislav Rehuš nastoupí ve třetí lajně.

EC Villacher SV: Lamoureux (Herzog) – Unterluggauer, Schlacher, Kelly, McKiernan, Bacher, Mühlstein, Kreuter – Platzer, Mcbride, Petrik – Pance, Johner, Santorelli – Verlič, Hunter, Nageler – Leiler, Alagić, Wohlfahrt – Brunner.

Rozhodčí: Nikolic, Smetana – Johnstone, Kaspar.
    Co říkají před zápasem čísla?

Orli dnes odlétli k dalšímu duelu do Alp. Bilance vzájemných utkání s Villachem je sice vyrovnaná, ale letošní čísla hrají do karet Znojmu. A jaký výsledek tipujete vy?

Posted by HC Orli Znojmo on 9. říjen 2015

Orli Znojmo
    Na rozdíl od rakouských orlů, mohou být ti znojemští se startem do soutěže po právu spokojeni. Se sedmi výhrami a jedinou prohrou vládnou EBEL. Orly může těšit i pohled na individuální tabulky. Na prvním místě v kanadském bodování můžeme naleznout Coltona Yellow Horna a prvním místem mezi brankáři se pyšní Patrik Nechvátal!

EC Villacher SV
    Domácímu Villachu se zatím nedaří tak, jak by si představoval. S pouhými devíti body se nachází na devátém místě ligové tabulky. V posledním duelu však porazil úřadujícího mistra ze Salzburgu poměrem 3:1.

Přes léto opustila tým z rakouských Apl řada hráčů. Mezi největší ztráty patří kanadské duo Darren Haydar a John Lammers. Naopak výraznou posilou by měli být Kanaďan Dustin Johner a obránce Markus Schlacher.
    Takový program dnes nabízí EBEL:

Příjemný páteční večer! Mezinárodní Erste Bank Eishockey liga dnes pokračuje svým devátým kolem a netradičně od 18:00 hodin má na programu "orlí derby".

Důvodem dřívějšího začátku je kolize s kvalifikačním zápasem rakouské fotbalové reprezentace na Mistrovství Evropy. Ta hraje od 20:45 hodin v Černé Hoře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 9. Petrik (McBride), 17. Kelly (McKiernan, Leiler), 27. Petrik (Hunter, McBride), 59. Johner (Bacher) – 8. Tomas (Fiala, Pucher), 53. Tomas (Biro)

EC Villach SV: Lamoureux (Herzog) – Unterluggauer, Schlacher, Kelly, McKiernan, Bacher, Mühlstein, Kreuter – Platzer, Mcbride, Petrik – Pance, Johner, Santorelli – Verlič, Hunter, Nageler – Leiler, Alagić, Wohlfahrt – Brunner.
    HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Rehuš, Číp – Špaček, Šeda, Novák – Csamangó.

Rozhodčí: Nikolic, Smetana – Johnstone, Kaspar