Villach – Znojmo 4:2 (kon.)
EC Villach SV
4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 09.10.2015, 18:00 • Stadthalle Villach • bet-at-home ICE Hockey League • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný páteční večer! Mezinárodní Erste Bank Eishockey liga dnes pokračuje svým devátým kolem a netradičně od 18:00 hodin má na programu "orlí derby".

Důvodem dřívějšího začátku je kolize s kvalifikačním zápasem rakouské fotbalové reprezentace na Mistrovství Evropy. Ta hraje od 20:45 hodin v Černé Hoře.
    Takový program dnes nabízí EBEL:

EC Villacher SV
    Domácímu Villachu se zatím nedaří tak, jak by si představoval. S pouhými devíti body se nachází na devátém místě ligové tabulky. V posledním duelu však porazil úřadujícího mistra ze Salzburgu poměrem 3:1.

Přes léto opustila tým z rakouských Apl řada hráčů. Mezi největší ztráty patří kanadské duo Darren Haydar a John Lammers. Naopak výraznou posilou by měli být Kanaďan Dustin Johner a obránce Markus Schlacher.

Orli Znojmo
    Na rozdíl od rakouských orlů, mohou být ti znojemští se startem do soutěže po právu spokojeni. Se sedmi výhrami a jedinou prohrou vládnou EBEL. Orly může těšit i pohled na individuální tabulky. Na prvním místě v kanadském bodování můžeme naleznout Coltona Yellow Horna a prvním místem mezi brankáři se pyšní Patrik Nechvátal!
    Co říkají před zápasem čísla?

Orli dnes odlétli k dalšímu duelu do Alp. Bilance vzájemných utkání s Villachem je sice vyrovnaná, ale letošní čísla hrají do karet Znojmu. A jaký výsledek tipujete vy?

Posted by HC Orli Znojmo on 9. říjen 2015

EC Villacher SV: Lamoureux (Herzog) – Unterluggauer, Schlacher, Kelly, McKiernan, Bacher, Mühlstein, Kreuter – Platzer, Mcbride, Petrik – Pance, Johner, Santorelli – Verlič, Hunter, Nageler – Leiler, Alagić, Wohlfahrt – Brunner.

Rozhodčí: Nikolic, Smetana – Johnstone, Kaspar.
    Znojemský útočník Branislav Rehuš nastoupí ve třetí lajně.

Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše. Za malou chvíli začínáme!
    Posted by EC VSV on 9. říjen 2015

00:01

00:17
    Jako první si na puk sáhl Nechvátal. Bylo to však jen nahození ze středního pásma.

00:39
    Biro vyvezl puk z obranného pásma, ale rozhodčí pískají.

00:55
    První tvrdší střelu vyslal od modré čáry Kelly. Kotouč znojemský gólman s přehledem vyrazil.

01:16
    Vyloučen Yellow Horn (ZNO) – 2 minuty za hákování.

01:30
    Orli se ihned po buly dokázali osvobodit. Soupeř se musí vracet až ke svému brankáři.

02:13
    Minuta přesilovky je téměř u konce a domácí se ještě nedostali ke střele. Vhazování ve středním pásmu.

03:16
    Znojemský útočník je zpět na ledě. Hosté se bez obtíží ubránili.

04:00
    Orli se nyní poprvé za zápas dostali do útočného pásma, avšak ke střele je soupeř nepustil.

04:26
    Až nyní to zkusil Pucher z prostoru mezi kruhy. Puk byl tečován a Lamoureux si s ním hravě poradil. Následně se píská kvůli posunuté brance.

04:51
    Znojmo si nerozumělo v rozehrávce a způsobuje zakázané uvolnění.

05:05
    Další střela Villachu od modré. I tentokrát Nechvátal puk s přehledem schoval do výstroje.

06:05
    Pance obdržel puk do mezikruží a nikým nehlídaný střílí. Kotouč však minul branku.

06:45
    Na druhé straně se dostal k odraženému puku Pucher. Gólman puk vyrazil, ale hosté zůstávají v útočném pásmu.

07:12
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojemští útočníci se dostali do přečíslení tři na jednoho. ROMAN TOMAS si popotáhl přihrávku od Ondřeje Fialy a nízkou střelou otevírá vývoj dnešního zápasu. Asistence: Ondřej Fiala, Peter Pucher.
    TOMAS - 0:1

08:19
    Orlům dodala vstřelená branka síly a čím dál více se tlačí do útoku. Yellow Horn trefuje gólmana.

08:45
    Villach právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Podobná akce jako při gólu Orlů. Tentokrát však situace dva na jednoho a BENJAMIN PETRIK prostřelil Nechvátala z krátké vzdálenosti. Asistence: Brock McBride.
    PETRIK - 1:1

09:54
    Z levého kruhu pálí Fiala, ale Lamoureux kotouč vyrazil.

10:24
    Ani Šedivý nebyl úspěšný. Znojmo je však stále aktivnější. Nechvátal nemá momentálně příliš práce.

12:06
    Domácí se nyní marně snaží založit útočnou akci. Naposledy je zastavuje postavení mimo hru.

12:40
    Znojmo je znovu v pásmu. Yellow Horn přihrává na modrou, ale znojemskému obránci puk nesedl.

13:42
    Stehlík si jel pro přihrávku až do pravého kruhu, ovšem vystřelil těsně nad rakouskou branku.

14:48
    Po střele McBrida vypadl Nechvátalovi puk z výstroje, ovšem žádný Rakouský hráč nebyl opodál, aby jej dokázal dorazit za brankovou čáru.

15:48
    Výborný zákrok Patrika Nechvátala proti střele Panceho! Nejlepší gólman ligy proti němu vytáhl lapačku.

16:52
    Villach docílil branky, ovšem bude se kontrolovat video.

16:52
    Branka je po prohlédnutí videa uznána a domácí tým jde do vedení. Ryan McKiernan nahodil puk z ostrého úhlu před gólmana a MATT KELLY jej tečoval za brankovou čáru. Asistence: Ryan McKiernan a Valentin Leier.
    KELLY - 2:1

17:45
    Znojmo se snaží o odpověď. Dělovka Romana Tomase z hranice kruhu prolétla těsně vedle Lamoureuxe.

18:40
    Další zákrok domácího brankáře proti střele znojemského útočníka.

18:50
    Znojmo si zahraje první přesilovku. Na trestnou lavici usedá Schlacher (VIL) – 2 minuty za krosček.

19:10
    Villach je nyní pod tlakem a má obrovské štěstí! Na Lamoureuxe letělo několik střel v krátkém sledu. Yellow Horn se zblízka neprosazuje a neuspěl ani Pucher.

19:18
    Orli budou hrát pět na tři. Rozhodčí totiž znovu zvedá ruku nad hlavu. Vyloučen Bacher (VIL) – 2 minuty za sekání.

19:41
    Po střele Tomase z levého kruhu se Villachu podařilo konečně osvobodit.

19:50
    Orli se už do útočného pásma v této třetině nevrátí. Domácí znovu vyhazují.

20:00

Znojmo se dostalo v osmé minutě zásluhou Romana Tomase do vedení, avšak Villach dokázal utkání dvěma góly otočit a po dvacet minutách tak vede 2:1 nad lídrem soutěže. Český celek bude na začátku druhé dvacetiminutovky dohrávat přesilovku pět na tři.

Další třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

20:37
    Bartoš poslal puk Šedivému, a ten vypálil z hranice pravého kruhu. Kotouč byl zachycen a Villach se osvobozuje.

21:18
    Domácí tým se ubránil dlouhé výhodě pět na tři a je znovu kompletní.

21:46
    Ovšem je tu další přesilovka pro Orly. Trest za sekání si odsedí Mühlstein (VSV) – 2 minuty.

22:39
    Znojmo rozjíždí početní výhodu, ovšem Villach dobře napadá a snaží se zabránit přihrávkám.

23:21
    Šulákovi střela od modré nesedla, i přesto ji Lamoureux schoval pod lapačku a bude se vhazovat.

23:46
    Domácí v plném počtu. Orli nevyužili ani tuto přesilovku.

25:06
    A tresty se nyní udělují na druhé straně. Bača (ZNO) potrestán na dvě minuty za nedovolené bránění.

25:17
    První střelu Villachu v přesilovce schoval Nechvátal do klína. A bude se vhazovat.

25:40
    Villach se nyní se štěstím udržel v pásmu. Kreuter od modré trefuje pouze gólmana.

26:35
    Domácí celek využívá přesilovou hru. Z velmi těsné vzdálenosti zvyšuje na 3:1 BENJAMIN PETRIK. Asistence: Eric Hunter, Brock McBride.
    PETRIK - 3:1

28:09
    Hra je nyní vyrovnaná, kotouč převážně ve středním pásmu.

28:58
    Villach se nyní na malou chvíli dostal do útočného pásma, ale soupeř jej k ničemu nepustil a může zaútočit.

29:57
    Rozehrávka Villachu způsobuje zakázané uvolnění. Orli tak budou mít možnost v útočném pásmu.

30:12
    Yellow Horn ihned po vhazování střílel, ale kotouč Lamoureux vyrazil.

30:14
    McBride (VIL) s Yellow Hornem (ZNO si u mantinelu něco vyříkávali. Oba půjdou na trestnou lavici – 2 minuty za hrubost.

30:54
    Hry čtyři na čtyři vyhovuje zatím lépe hostům. Už dvakrát vystřelili na Lamoureuxe, ovšem ten ani jednou nepochybil.

31:26
    Jan Lattner v samostatném úniku! Znojemský střelec však neměl příliš času, neboť jej dobrusloval domácí obránce, a tak musel z mezikruží hned střílet. Domácí gólman znovu stoprocentní.
    Šance Jana Lattnera

32:14
    Oba týmy jsou v plném počtu.

33:31
    Další velká šance Znojma! Yellow Horn vybruslil s pukem zpoza branky a snažil se jej dotlačit za Lamoureuxe. Na pomoc mu přispěchal Šedivý, ovšem kotouči se za brankovou čáru nechtělo.

35:27
    Villach nyní uklidnil hru a daří se mu držet puk od své branky.

36:10
    Dvě střely McKiernana nyní pochytal Nechvátal. Domácí obránce neuspěl zblízka ani následně střelou z kruhu.

36:22
    Po další šanci Znojma je posunutá branka. Bude se vhazovat v útočném pásmu Orlů.

36:38
    Na druhé straně nedokázal na Nechvátala vyzrát Johner. Znojemský gólman jeho rychlou střelu zneškodnil.

37:15
    Přesilovka pro domácí. Na trestnou lavici usedá Nemčík (ZNO) – 2 minuty za sekání.

37:51
    Orli se osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.

38:16
    ...a znovu.

38:49
    Villachu se tato přesilovka nedaří. Znojmo nyní drží puk v útočné třetině.

39:45
    Posledních patnáct sekund druhé části a Villach posílá puk do středního pásma.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:43.

Ač Znojmo bylo ve druhé třetině aktivnější, gól vstřelili paradoxně domácí a po čtyřiceti minutách drží vedení 3:1. Orli to tak ve třetí části budou mít těžké, ovšem už několikrát jsme byli svědky toho, že zápasy otáčet umějí. Nechme se překvapit.

Dnešní utkání sleduje 3116 diváků.

40:01

40:04
    Úvodní buly závěrečné třetiny vyšlo lépe Orlům a ti tak mohou do útoku.

40:31
    Štachovi se ovšem nepovedlo rozehrát a u puku je soupeř.

41:01
    Yellow Horn prodlužoval přihrávku ve středním pásmu na Fialu. Znojemský útočník však dva domácí beky neobehrál.

41:51
    Střela Martina Bači od modré čáry je tečována do rohu kluziště.

42:08
    Na druhé straně kryje Nechvátal nahození z levého kruhu. Bude se vhazovat.

42:57
    Znovu Bača. Tentokrát vyslal projektil z pravého kruhu, ale i nyní si s ním Lamoureux věděl rady a schoval jej do lapačky.

43:37
    Přihrávka Šedivého na Puchera neprošla. Domácí bek ji před gólmanem zalehl.

44:10
    Znojmo zakládá další útok za brankou Nechvátala. Villach se do napadání tentokrát nepouští.

44:54
    Znojemský gólman raději schoval odražený puk pod lapačku a vynutil si tak vhazování.

45:34
    Číp přenechal puk Pucherovi a ten střílel z krátké vzdálenosti. Lamoureux však znovu stojí na svém místě.

46:23
    Ani tentokrát to Pucherovi nevyšlo. Z levé strany trefuje pouze bránícího beka.

47:04
    Kotouč končí v hledišti. Následuje vhazování v obranném pásmu Znojma.

47:20
    Čípovu střelu z prostoru mezi kruhy vyrazil rakouský brankář do ochranné sítě za svými zády.

47:35
    Šeda byl faulován. Znojmo ve výhodě.

47:48
    Vyloučen Johner (VIL) – 2 minuty za nedovolené bránění. Šance pro Orly.

48:15
    Orli si příliš dlouho nahrávali a soupeř je nakonec o puk připravil.

48:46
    Kotouč znovu ve středním pásmu.

48:58
    Střela Yellow Horna byla těsně před Lamoureuxem tečována. Rakouský brankář tak nemusel zasahovat.

49:37
    Villach nyní dobře brání a znovu vyhazuje.

49:48
    Johner je zpět na ledě.

50:10
    Tak teď měli znojemští hokejisté štěstí! Štach s Nechvátalem si poradili se třemi unikajícími hráči Villachu. Ani jedna ze dvou střel do branky neprošla.
    Obrovská šance Villachu

51:24
    Po krásné kličce poslal Ondřej Fiala puk na Tomase. Ten byl však včas zablokován.

51:59
    Krásná spolupráce Rahuše s Tomasem. První jmenovaný přenechal kotouč na hranici pravého kruhu. Tomas ale znovu neúspěšný. Lamoureux zasahuje lapačkou.

52:03
    Znojmo snižuje na rozdíl jediné branky! Dělovka ROMANA TOMASE od modré čáry proletěla až za záda Lamoureuxe. Asistence: Marek Biro.
    TOMAS - 3:2

52:47
    Dnes to bude ještě zajímavé! Znojmo je při chuti a Číp se žene do útoku.

52:58
    Jeho pokus z těsné vzdálenosti ale Lamoureux zastavuje a následuje další vhazování.

53:19
    Platzer střílel z mezikruží backhandem. Nechvátalovi nedělalo problém kotouč vyrazit.

53:50
    Znovu to zkusil Číp. Tentokrát vytasil gólman Villachu proti jeho projektilu levý beton.

54:26
    Fiala pálil příliš vysoko. Domácí mohou zaútočit.

54:34
    A po zásahu Nechvátala se strhla za brankou menší potyčka. Budou se udělovat tresty.

54:34
    A plyne z toho přesilovka pro Znojmo. Santorelli (VIL) – 2 minuty za hrubost.

55:18
    Znojmo se drží v útočném pásmu, Villach jej ke střele ale zatím nepustil.

55:55
    Obrovská šance! Po střele Štacha od modré čáry se puk odrazil přímo na hůl Fialy, před nímž se odkryla branka domácích. Lamoureux však tuto situaci parádním zákrokem ustál!

56:34
    Villach v plném počtu.

57:01
    Šulákova nevinná střela nadělala Lamoureuxovi poměrně velké problémy. Domácí gólman ji nakonec zneškodnil ramenem.

57:12
    Po faulu Znojma je nařízeno trestné střílení!

57:12
    Nagelerovi se nájezd vůbec nepovedl. Puk mu sjel z hole, což jej rozhodilo a vůbec se nedostal do kloudného zakončení.
    Trestné střílení Nagalera

57:24
    Patrik Nechvátal si upravuje výstroj. Hra je přerušena.

57:51
    Lamoureux ukryl nahození Znojma raději pod lapačku.

57:51
    A Orli si berou oddechový čas. Čeká na ně vhazování v útočném pásmu.

57:51
    Nechvátal zůstává na střídačce!

57:55
    Pucher vyhrál vhazování. Kotouč převzal Štach, ale na jeho střelu byl gólman připraven.

57:57
    Znovu se píská po zásahu rakouského gólmana. Tentokrát to zkusil Šedivý z krátké vzdálenosti.

58:29
    Villach byl krátkou chvíli v útoku, ale nedokázal zakončit do prázdné klece.

58:55
    Troufám si tvrdit, že je rozhodnuto. DUSTIN JOHNER posílá puk přes celé hřiště mezi prázdné tyče. Asistence: Stefan Bacher.
    JOHNER - 4:2

59:20
    Znojmo se ještě drží v útočné třetině. Zbraně nesložilo.

59:57
    Poslední střela dnešního utkání letí z hole Lattnera. Lamoureux ji vyrazil betonem.

Znojmo zápas ve Villachu sice prohrává, ale je jisté, že se nadále udrží v čele tabulky. Linz a Vídeň dle průběžných výsledků prohrávají, čtvrtý Klagenfurt pak výhrou v Lublani stáhl náskok Orlů na tři body.

Další duel sehrají Jihomoravané v neděli netradičně od 14:30. Na domácí stadion jediného českého zástupce v mezinárodní EBEL přijede k derby Vídeň.

To je ode mě vše. Přeji příjemný start druhého říjnového víkendu a v neděli ze Znojma znovu na počtenou. (20:25:29)

Lukáš Caha

Branky a nahrávky: 9. Petrik (McBride), 17. Kelly (McKiernan, Leiler), 27. Petrik (Hunter, McBride), 59. Johner (Bacher) – 8. Tomas (Fiala, Pucher), 53. Tomas (Biro)

EC Villach SV: Lamoureux (Herzog) – Unterluggauer, Schlacher, Kelly, McKiernan, Bacher, Mühlstein, Kreuter – Platzer, Mcbride, Petrik – Pance, Johner, Santorelli – Verlič, Hunter, Nageler – Leiler, Alagić, Wohlfahrt – Brunner.
    HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Rehuš, Číp – Špaček, Šeda, Novák – Csamangó.

Rozhodčí: Nikolic, Smetana – Johnstone, Kaspar