Lipt. Mikuláš – Pov. Bystrica 9:2 (kon.) | Humenné – Spišská N. Ves 2:4 (kon.) | Bardejov – Topoľčany 5:0 (kon.)
Prešov – Nové Zámky 5:1 (kon.) | Detva – Trnava 3:2 (po pr.) | Senica – Michalovce 3:4 (kon.)
HK Detva
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
HK Gladiators Trnava
sk Pátek 23.10.2015, 18:00 • ZŠ Detva • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

V krátko čase bude v hrať Detva ďalšie stretnutie na domácom ľade. Jej súperom bude posledná Trnava, ktorá naposledy veľmi potrápila lídra z Nových Zámkov na jeho ľade.

Detva by mala mať v podstate ľahkú úlohu proti poslednej Trnave, ale každý zápas sa začína od stavu 0:0. Na svojom ľade prehrala len v jednom stretnutí, inak zaznamenala šesť výhier. Posledný duel odohrali Detvania taktiež doma a svojho odvekého rivala z Bardejova zdolali tesne 4:3. Ak domáci hráči nepodcenia súpera, mali by si pripísať dôležité tri body.

Trnava sa stále nachádza na poslednom mieste a raritou je len jediná výhra v riadnom hracom čase. Zrodila sa práve na domácom ľade, kde „Gladiátori“ vyhrali nad Prešovom 4:2. Vo svojom ostatnom súboji predviedla Trnava výborný výkon v Nových Zámkoch. Po druhej tretine hrala s lídrom nerozhodne 3:3, žiaľ nezvládla poslednú tretinu a prehrala 3:5. Ak Trnavčania zopakujú výkon z predošlého stretnutia, môžu teoreticky pomýšľať na nejaké tie body.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Polc (Korytár) – Mačkovič, Busilko, Sládok "A", Zorvan, Predajniansky, Lunter, Gábor, Jendroľ – Graham, Kanaet, Parkhouse – Říha, Srnka "C", Gašpar – Buda, Fekiač "A", Nikonov – Hájnik, Balko, Blaško. Tréner: M. Ihnačák.

HK Gladiators Trnava: Hála (Brucháč) – Poláček "C", Reho, Mrázik, Hronec, Hutár, Krotov, Turan – Kovaľ, Schmidt, D. Trenčan – Glemba, Čunderlík, Barinka – Lukačovič, Hrbáčik, Domaev – Mrava, Ševčík, Okoličány. Tréner. R. Macko.

Rozhodca: Goga – Regec, Kanich.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:41
    Domáci od úvodu zatlačili súper, ale zatiaľ nič nevyťažili.

02:39
    balko hľadal pred bránou Hájnika, ale puk nieje presný.

03:52
    Prvý domáci útok točí súpera v ich pásme, ale zatiaľ bez zakončenia.

04:35
    Strela Hronca trafila do korčule Trenčana.

05:18
    Hlavný rozhodca prerušil hru v obrannom pásme Detvy a poslal ju do stredného pásma.

06:00
    Nepresné prihrávky na oboch stranách.

V dnešnom zápase by diváci v domácom drese márne hľadali Bambúcha tréner Ihnačák ho nezaradil do zostavy.

07:03
    Do seba sa pustili Říha s Mrázikom, ale rozhodcovia všetko vyriešili na ľade bez emócii.

07:54
    Fekiač od mantinelu triafa len do Hálu.

09:36
    Hájniková strela triafa len do konštrukcie brány Hálu.

10:21
    Po buly sa dostal puk na modrú čiaru, kde ho švihom poslal na Hálu Sládok, ale brankár Trnavy je pripravený.

11:35
    Prvý hráč, čo putuje na trestnú lavicu je domáci Buda za podrazenie si odsedí dve minúty.

12:14
    Detva sa v oslabení bráni zatiaľ veľmi dobre. vyhadzuje puky na modrej čiare.

13:00
    Po strele Kovaľa skvele zasiahol domáci Polc.

13:33
    Hrbáčik zasúval puk pod Polca. Domáci brankár si dal však pozor a puk zneškodnil. Následne sa do seba hneď pustili Mrázik a domáci Mačkovič, ktorý bránil Polca.

13:36
    Detva je v plnom počte.

14:15
    Aj Detva si zahrá presilovku, keď za vrazenie dostáva dve minúty Denis Trenčan.

14:50
    Domácim sa nepodarilo udržať útočné pásmo.

15:12
    Následne sa sami vystavili domáci postavenia mimo hry.

15:24
    Nahodený puk Gašpara do bránkoviska sa takmer odrazil za čiaru, ale Hála ho stihol zastavil a následne Říha už dokázal doklepnúť do siete.

16:16
    Hostia sú v plnom počte.

16:27
    Hre je pred Hálom prerušená Schmidt sa pustil do Sládka, čo nemal robiť. Následne skočil z hráčskej lavice ďalší hráč hostí na ľad, ale rozhodcovia trestali len dvojicu Sládok – Schmidt.

16:27
    Jozef Sládok dostáva dve minúty za hrubosť.

16:27
    Dávid Schmidt dve minúty sekanie.

18:28
    V hre 4 na 4 počas dvoch minút sa na ľade nič vážneho neudialo a oba celky sú v plnom počte.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:32
    Glemba dohrával súboj s Predajnianskym úplne zbytočne a následne sa čudoval, keď ho domáci bek poslal na tvrdo na mantinel. Vylučovať sa nebude.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V Detve sa skončil prvá tretina, v ktorej sme gól však nevideli a mužstvá tak do kabín odchádzajú za bezgólového stavu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:12
    Trnava dala gól!

Trnave vyšiel úvod druhej tretiny a ujíma sa vedenia, keď sa presadil MARTIN KOVAĽ.
    Asistencia: Dávid Schmidt.

20:42

Následne šok pre domáce mužstvo číslo dva. Polca prekonal MICHAL GLEMBA.
    Asistencia: Miroslav Krotov.

21:43
    Za sekanie dostal dve minúty Jozef Reho.

23:44
    Trnava oslabenie prežila je v plnom počte.

26:10
    Miroslav Krotov dve minúta za sekanie.

26:52
    Detva dala gól!

Detva využíva presilovku, keď sa presadil LUKÁŠ ŘÍHA.
    Asistencie: Branislav Srnka, Rastislav Gašpar.

29:08
    Marek Hronec vyhodil puk a dostáva za to dve minúty.

35:00
    Ospravedlňujeme sa, ale v Detve sme mali problém s pripojením. V 35. min. je stav 1:2.

35:08
    Domáci strieľajú na Hálu jednu strelu za druhou, ale brankára hostí sa im nedarí prekonať.

35:42
    Glemba v poslednej chvíli dokázal vziať puk Parkhousemu, a začal útočnú akciu.

36:18
    Od hokejky Srnku sa dostal puk za mantinel a bude sa vhadzovať v strednom pásme.

36:34
    Postavenie mimo hry domácich.

37:32
    Zorvanovi pred bránou preskončil puk ponad a nezakončil.

37:54
    Hála pred Budom zakryl puk v lapačke.

38:55
    Predajnianskemu dvakrát po sebe preskočil puk hokejku na modrej čiare.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skončila sa druhá tretina, kde vyšiel bleskovo úvod hosťom, ktorý sa ujali vedenia po góle Kovaľa a následne sa presadil aj Glemba a bolo 21.min. 0:2. Domácim sa podarilo znížiť v presilovke po zásahu Říhu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:53
    Srnka sa dostal medzi dvoch brániacich hráčov. Trafil však len do betónu Hálu.

41:43
    Čunderlíka vytlačil Predajniansky z uhla a Glemba sa osamotený pred bránou k puku nedostal.

42:11
    Lunter odstavil čistým hitom Hrbáčika.

43:23
    Trnava poslala puk cez všetky čiary a tak sa hra vracia pred Hálu.

44:12
    Tlak domácich je enormný, ale Hála nemá prácu, domáci sa nevadia dostať do zakončenia.

45:16
    Hostia si pomohli prihrávkou rukou a tak rozhodca poslal hru do ich obranného pásma.

45:51
    Hájnik prešil celým klziskom. Spoza brány nahodil puk na Blaška, ale ten ho nedokázal spracovať.

47:28
    Najprv trafil Glemba vyrážačku Polca a následne na druhej strane sa natlačil prd Hálu Grahama, ale triafa, len do betónu.

48:41
    Trnava sa statočne bráni. Domácim sa však nedarí presne zakončiť a trafiť ani priestor brány.

50:45
    Hála zneškodnil ďalší pokus Gašpara.

51:55
    Ostré súboje za Polcovou bránou, ale rozhodcovia hru prerušili puk je na zadnej sieťke.

52:46
    Iľja Busilko dostáva dve minúty za bránenie.

53:09
    Domáci poslali puk von z obranného pásma.

54:47
    Detva prežila oslabenie a Busilko je na ľade. Hostia sa naďalej domácich hráčov provokujú.

55:55
    Tlak Detvy narastá hosťom sa nedarí vyhodiť puk.

56:47
    Gašpar tečoval puk po prihrávke Říhu a ten sa odrazil do hornej žrdky.

56:57

Domáci útok kombinoval pred Hálom. Prihal puk na modrú čiaru, kde JOZEF SLÁDOK bol pripravený a prestrelil brankára hostí.
    Asistencie: Lukáš Říha, Branislav Srnka.

57:59
    Detva v tlaku pokračuje.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

59:12
    Domácim sa nedarí udržať útočné pásmo.

59:27
    Hostia hrali z vysokou hokejkou.

59:52
    Lunter oblúčikom poslal puk na ochrannú sieť a tak sa vhadzuje v strednom pásme.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Skončil sa riadny hrací čas. Po 60 min. je stav nerozhodný 2:2. Domácim sa podarilo napriek veľkej snahe vyrovnať po bombe od modrej čiare od Sládka.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:12
    Mačkovičova strela na začiatku predĺženia trafila len korčule brániaceho hráča.

61:41
    Domáci boli na ľade viacerí a dostávajú dve minúty, ktorý si ide odsedieť Peter Lunter.

61:51
    Kovaľ triafa betóny Polca.

63:00
    Trnavčania točia kolotoč v útočnom pásme. Reho trafil najprv prilbu Polca a následne aj Mačkoviča.

63:47
    Poláček sekal po brankárovi Polcovi, ktorý mal puk pod sebou a následne ho vyzval na súboj Predajniansky a provokatéra z Trnavy v opieskal na ľad.

63:47
    Pavol Poláček 2. min. sekanie.
    Jakub Predajniansky 2.min. hrubosť
    Adrián Mačkovič 2 +10 min.

64:31

Domáci 29 sekúnd pred koncom predĺženia dávajú gól. Postraral sa oň RASTISLAV GAŠPAR, keď prestrelil Miroslava Hálu.
    Asistencia: Martin Hájnik.

Dva body za výhru v predĺžení si napokon pripísalo domáce mužstvo. Viacej prinesiem neskôr.

Miroslav Ihnačák (tréner HC 07 Detva): "Aj dnešný súboj sa odohral vo veľmi dobre tempe. Odohrali sme dnes smolný zápas. Mali sme veľa šancí, ale nevedeli sme prekonať Hálu, ktorého musím pochváliť a bol naša veľká prekážka. Dokázali sme však otočiť nepriaznivý stav 0:2, keď sme vyrovnali na 2:2 a chalani ukázali charakter a v predĺžení sme to otočili. Chcem mužstvu poďakovať za to, že makali celých 65 min., ktoré sa dnes hrali a vydreli sme dva body. Súper sa od zápasu k zápasu zlepšuje a ich postavenie nezodpovedá tomu, čo na ľade predvádzajú. Hráčov sme pred zápasom upozorňovali, že súper bude aj provokovať, čo sa aj stalo, ale ešte raz opakujem ukázali sme svoj charakter a zápas doviedli do víťazného konca, čím sme opäť urobil skvelému obecenstvu v Detve."

Rudolf Macko (tréner HK Gladiators Trnava): "Všetkým nám bolo pred zápasom jasné, že Detva má svoju silu a na domácom ľade je to dupľovanie. Pre nás to bol veľmi náročný zápas. Moje mužstvo je zložené z mladých hráčov a s ich výkonom som dnes veľmi spokojný aj keď sme napokon prehrali. Odolávali sme silnému súperovi počas celého stretnutia. Sily nám dodali, góly, ktoré sme strelili. Následne prišiel veľký tlak domácich a nás podržal skvelými zákrokmi Miro Hála, na ktorom sme aj stavali. Hra mala veľké tempo a nám v závere dochádzali sily a to domáci svojim skúsenosťami aj využili na vyrovnanie a v predĺžení rozhodli o svojom triumfe. Aj napriek tomu, že odchádzame len s bodom, sme spokojní. Zápas mal dynamiku, úroveň hralo sa hore dolu a to ma tešilo a muselo to tešiť aj divákov." (23:13:35)

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 27. Říha (Srnka, Gašpar), 57. Sládok (Říha, Srnka), 65. Gašpar (Hájnik) – 21. Kovaľ (Schmidt), 21. Glemba (Krotov)

HK Detva: Polc (Korytár) – Mačkovič, Busilko, Sládok "A", Zorvan, Predajniansky, Lunter, Gábor, Jendroľ – Graham, Kanaet, Parkhouse – Říha, Srnka "C", Gašpar – Buda, Fekiač "A", Nikonov – Hájnik, Balko, Blaško. Tréner: M. Ihnačák.

Rozhodčí: Goga – Regec, Kanich