NY Islanders – NY Rangers 3:1 (kon.) | Washington – Vancouver 4:1 (kon.) | Montreal – Chicago 1:2 (kon.)
St. Louis – Carolina 1:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:4 (po pr.) | Colorado – New Jersey 3:0 (kon.)
Arizona – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Edmonton 2:1 (2:0 po s.n.)
St. Louis Blues
1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Carolina Hurricanes
Pátek 15.01.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL
    Jori Lehterä byl jediným střelcem domácích.

Československá stopa v utkání:

Andrej Nestrašil (CAR) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:08 (04:37:48)

1. Jeff Skinner (CAR) 1+1
    2. Brett Pesce (CAR) 1+0
    3. Ron Hainsey (CAR) 0+1

Carolina Hurricanes ve třetí třetině vstřelila do sítě St. Louis Blues během necelých pěti minut dva góly, když se prosadili Brett Pesce a Brock McGinn, a vyhnala z brány Briana Elliotta. Ten ovšem střídat nechtěl a při odchodu do kabin málem zlomil vzteky hůl. Ihned po naskočení brankáře Jordana Binningtona, který si odbyl v NHL svůj debut, do brány se podařilo St. Louis Blues skórovat, když se z dorážky prosadil Jori Lehterä. Domácím hráčům už se ale vývoj utkání zdramatizovat nepodařilo a v závěru ještě inkasovali po pěkné střele z hokejky Rileyho Nashe. Konečný výsledek. St. Louis Blues 1 Carolina Hurricanes 4.

59:50
    Do konce utkání zbývá deset sekund a hra se odehrává ve středním pásmu.

59:22
    Blues se dostali na levém křídle ke střele, ta ale byla pro Eddieho Läcka snadným soustem a v pohodě ji vyrazil.

58:41
    St. Louis Blues vyhodilo puk na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před Jordana Binningtona.

58:29
    Do konce utkání zbývají odehrát necelé dvě minuty a Carolina Hurricanes směřuje za ukončením špatné série, když na ledě St. Louis Blues naposledy vyhrála v prosinci roku 2010.

57:41
    Jeff Skinner nebezpečně vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Jordan Binnington, který si dnes odbývá debut v NHL, ukryl puk po skvělém zákroku v lapačce!
    56:21 Riley NASH - 1:4

56:21
    Carolina právě vstřelila branku!
    RILEY NASH vrací Carolině Hurricanes zpět tříbrankové vedení a s největší pravděpodobností rozhoduje o osudu dnešního utkání!! Riley Nash dostal na modrou čáru útočného pásma krásnou diagonální přihrávku od Rona Hainseyho, který vybojoval v obranném pásmu puk, a poté krásnou střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování zamířil přesně k pravé tyči. Asistence: Ron Hainsey.

55:55
    David Backes v pravém rohu útočného pásma dojel puk a poté ho poslal za bránu.

55:22
    Jordan Binnington vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Caroliny Hurricanes.

54:58
    Akce St. Louis Blues byla přerušena kvůli přihrávce rukou a na řadu přichází reklamní přestávka.

54:33
    Jori Lehterä vypálil z pravého křídla a jeho následná střela byla těsně před bránou sražena mimo.

53:24
    Scottie Upshall vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Eddie Läck, který jeho střelu hrudí vyrazil.

53:15
    Jordan Binnington vyjel za svou bránu, aby zastavil vyhození Hurricanes.

52:19
    Polovina z přesilové hry St. Louis Blues je pryč a domácí se zatím nedostali ani k jedné střele.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 48. Lehterä (Edmundson, Fabbri) – 22. Skinner (Nestrašil), 44. Pesce (Slavin, Rask), 48. McGinn (Skinner), 57. Nash (Hainsey)

St. Louis Blues: Elliott (48. Binnington) – Shattenkirk, Pietrangelo (A), Butler, Parayko, Edmundson, Bortuzzo – Steen (A), Stastny, Brouwer – Fabbri, Lehterä, Tarasenko – Upshall, Backes (C), Berglund – Jaškin, Brodziak, Reaves. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.
    Carolina Hurricanes: Läck (Ward) – Hainsey, Faulk (A), Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – Versteeg, E. Staal (C), Lindholm – Nordström, J. Staal (A), Nestrašil – Skinner, Rask, McGinn – Malone, McClement, Nash. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Jean Hebert, Steve Kozari – Matt MacPherson, Jay Sharrers