Magnitogorsk – N.Novgorod 2:1 (1:0 po s.n.) | Čeljabinsk – Čerepovec 2:1 (kon.) | Ufa – Minsk 4:3 (kon.)
Toljatti – Jekatěrinburg 0:2 (kon.) | Kazaň – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
Jokerit – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Petrohrad – Chabarovsk 1:2 (po pr.) | Spartak Moskva – Vladivostok 5:4 (1:0 po s.n.)
Riga – Novokuzněck 4:3 (po pr.)
Salavat Julajev Ufa
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
HC Dinamo Minsk
Pátek 15.01.2016, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Ufa na začátku třetí třetiny přišla o dvoubrankové vedení, když se během necelých šesti minut prosadili Matt Ellison a Dmitry Zenchorenko. Utkání poté směřovalo do prodloužení, to ale v čase 55:18 odmítl Teemu Hartikainen, který vystřelil favorizované Ufě těsné vítězství. Sledovali jsme nádherné utkání, během něhož podali skvělý výkon Andreas Enggvist a Linus Omark. Konečný výsledek. Salavat Julajev Ufa 4 HC Dinamo Minsk 3. (17:38:54)

59:21
    Brankář Kevin Lalande už je na střídačce a Dinamo Minsk to zkouší ve hře bez brankáře!

58:10
    Utkání se nám blíží ke konci a brankář Kevin Lalande zatím zůstává v bráně.

56:48
    Do konce utkání zbývají necelé čtyři minuty a Dinamo Minsk poslal čtvrtý gól do kolen.
    Teem HARTIKAINEN - 4:3

55:18
    Ufa právě vstřelila branku!
    TEEMU HARTIKAINEN střílí gól a v závěru utkání posílá Salavat Julajev Ufu!! Anton Lazarev přihrávkou zpoza brány našel v pravém kruhu pro vhazování volného Teema Hartikainena, který napřáhl ke střele po ledě a mezi betony Kevina Lalandeho zamířil ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Anton Lazarev.

54:14
    Ufa se ocitla ve velké šanci, Kevin Lalande ale vytáhl fantastický zákrok a pravým betonem střelu domácích hráčů vyrazil!

52:49
    Dinamu Minsk se nepodařilo rozehrát a je tu další zakázané uvolnění.

52:20
    Dinamo Minsk vyhodilo puk na zakázané uvolnění a poté si vyžádalo oddechový čas.

50:21
    Oleg Saprajkin se u levé tyče ocitl ve slibné šanci a z otočky se snažil vypálit bekhendem, jenže mu puk sjel z čepele hole a Kevin Lalande si připsal vleže nakonec snadný zákrok.

48:54
    Ufa vypálila od modré čáry, její střela ale obranný val nepropálila a byla sražena do rohu kluziště.

47:59
    Dinamo Minsk ve třetí třetiny dvěma góly vyrovnalo stav utkání na 3:3 a nyní je hra velice otevřená.

46:51
    Lisin se z pravého křídla skvěle natlačil před bránu, Kevin Lalande ale včas zavřel vrátka a jeho pokus vyrazil, stejně jako jeho následnou bekhendovou dorážku z otočky!

46:20
    Vladimir Sochatsky má ve třetí části plné ruce práce a nyní musel zasahovat proti střele Dinama z levého křídla.
    Dmitry ZENCHORENKO - 3:3

45:35
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    DMITRY ZENCHORENKO předvedl skvělou individuální akci a vyrovnává na 3:3!! Dmitry Zacharenko středem útočného pásma pronikl až k bráně Vladimira Sochatskyho a z hranice brankoviště poté puk z blízkosti umístil do levého horního rohu brány. Asistence: Sergej Drozd.

45:04
    Ryan Gunderson mohl udeřit v oslabení, když si z pravého křídla skvěle vybruslil před bránu a poté se snažil zamířit mezi betony Vladimira Sochatskyho, ten je ale včas sklapl k sobě!

44:24
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa: Oleg Saprajkin dostal menší trest, 2 minuty držení hole.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. Sojn (Nesterov), 21. Omark (Engqvist), 31. Engqvist (Omark), 56. Hartikainen (Lazarev) – 19. Cheechoo (Gunderson, Ellison), 41. Ellison (Cheechoo, Gunderson), 46. Zenchorenko

Salavat Julajev Ufa: Sochatsky (Svedberg) – Lepistö, Metlajok, Děrljik, Gončarov, Bodrov, Arzamatcev, Culigin – Engqvist, Grigoreňko (C), Omark – Lisin, Chlystov, Saprajkin – Sojn, Něsterov, Lazarev – Mijorov, Vorobjov, Hartikainen – Prochorkin.
    HC Dinamo Minsk: Lalande (Milčakov) – Gunderson, Zenchorenko, Šinkevič, Lisovets, Filičkin, Astiněnko, Nogačjev – Linglet, Kaljužni (C), Stěpanov – Ellison, Vesce, Cheechoo – Drozd, Meleško, Szczečura – Kolcov, Pavlovič – Michaljev.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Jevgenij Gamalej – Pjotr Aljošin, Alexander Nesterov