Banská Bystrica – Piešťany 3:5 (kon.) | Trenčín – Zvolen 3:7 (kon.) | Skalica – Poprad 1:3 (kon.)
Žilina – Martin 1:0 (kon.) | Nitra – Košice 1:3 (kon.)
HK Nitra
1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
HC Košice
sk Pátek 15.01.2016, 18:00Tipos Extraliga (SR)

Skončilo sa dnešné hokejové zápolenie medzi Nitrou a Košicami, majstrovský celok zdolal svojho húževnatého súpera pomerom 3:1 a upevnil si svoju prvú priečku v tabuľke.

S týmto konštatovaním a prianím pekného večera sa už s vami lúčim. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (20:16:18)

59:40
    Nitra hrá v oslabení, preto sa k hre bez Valenta ani neodváži. Čaká sa na koniec.

59:00
    Beží posledná minúta riadnej hracej doby. A dovolím si povedať, že aj dnešného stretnutia.

58:30
    Košičania sa už smerom dopredu zbytočne neženú, puk držia na svojich hokejkách a zbierajú cenné sekundy v obrannej tretine.

58:05
    König (NIT) – 2 minúty – podrazenie.

57:50
    Tvrdá rana Dudáša, ten to mieril švihom medzi betóny, Valent ich včas sklepol. Košičanom ale toto vôbec nevadí, v útočnej tretine naďalej zbierajú cenné sekundy.

57:41
    Zakázané uvoľnenie Nitry.

57:20
    A aj sa mu to darí. Nitre ubiehajú cenné sekundy.

57:00
    Bicek sa snaží znepríjemniť život domácim korčuliarom, puk drží na svojej hokejke, následne ho bude chcieť poslať na zadný mantinel.

56:20
    Nitra neustále zatláčaná pred Valenta, budeme zvedaví, či sa odhodlá k hre bez brankára.

55:45
    Predvádzaná hra sa zjavne nepozdáva ani domácim divákom, ktorí hlasným pískaním dávajú jasne najavo, že s výkonom Nitry spokojní nie sú.

54:40
    A teraz to majú hostia už podstatne jednoduchšie. Košice puk často vyhadzujú von z obrannej tretiny, Nitru môže nevyužitá presilovka o dvoch mužov poriadne mrzieť.

54:10
    Košičania hrajú vo štvorici, puk letí až k Valentovi.

53:49
    Trest pre Košice! Dudáš – 2 minúty – krosček.

53:45
    Obrovské šance Nitry, skvelý Halász vychytal Ručkaya i Lalibertého!

53:05
    Nitra si chcela vyšachovať obranu súpera, ten teraz s trojicou hráčov skúsene pred bránkou Blackwatera zblokovala a puk udržala vo svojej moci.

52:45
    Strely Nitry sa teraz radia skôr do kategórie zbytočných, hosťujúci celok dovoľuje Halászovi puky poľahky ukryť v lapačke.

52:35
    Domáci teraz s peknou kombináciou, trojica Košičanov za pukom nestíhala, preto so strelou nečakal Ručkay, jeho ranu skvelým spôsobom zastavil Halász!

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 37. Stloukal (Blackwater, Laliberté) – 2. Macejko (Češík), 8. Hrnka (Jenčík, Spilar), 40. Bartoš (Jenčík, Spilar)

HK Nitra: Valent – Milam, Mezei, Milo, König, Ordzovenský, Podhradský, Ondrušek, Kuzma – Blackwater, Slovák, Laliberté – Stloukal, Štefanka, Macík – Kutálek, Stümpel, H. Ručkay – Bajtek, Bene, Piačka
    HC Košice: Melicherčík (31. Halász) – Cebák, Deyl, Dudáš, Mikuš, Macejko, Šedivý, Chovan – Bicek, Suja, Bartánus – Spilar, Jenčík, Bartoš – Lelkeš, Češík, Varga – Hričina, Boltun Hrnka – Bortňák

Rozhodčí: Čech, Mrkva – Holienka, Stanzel