Mönchengladbach – Kolín nad Rýnem 1:2 (kon.) | Mohuč – Freiburg 4:2 (kon.) | Wolfsburg – Schalke 0:1 (kon.)
Augsburg – Hertha 0:0 (kon.) | Darmstadt – Ingolstadt 0:1 (kon.) | Dortmund – Bayern 1:0 (kon.)
VfL Wolfsburg
0:1 (0:0)
FC Schalke 04
Sobota 19.11.2016, 15:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Německá Bundesliga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vítejte u on-line přenosu jedenáctého kola německé Bundesligy, v němž VFL WOLFSBURG přivítá ve své Volkswagen Areně SCHALKE 04.

VFL WOLFSBURG
    Výsledky Wolfsburgu nabraly, zdá se, v poslední době, lepší směr. Po nepříjemné, měsíc trvající, ligové sérii, kdy od konce září do konce října Wolfsburg prohrál čtyři z pěti ligových zápasů, nastalo zřejmě přece jen zlepšení. Ve druhém kole DFB-Pokalu uspěl Wolfsburg v Heidenheimu a postoupil dál, poté sice doma těsně podlehl Leverkusenu, ale chuť si spravil v posledním ligovém kole na hřišti Freiburgu, který rozstřílel poměrem 3:0!

FC SCHALKE 04
    Také u Schalke přišlo, oproti tragickému ligovému úvodu, zlepšení. Po pěti porážkách v prvních pěti ligových kolech se Schalke vzchopilo a v dalších pěti ligových kolech nasbíralo jedenáct bodů a neprohrálo! Dominantní je Schalke i v základní skupině I Evropské ligy, kterou vede s náskokem šesti bodů před Krasnodarem, který nyní dvakrát za sebou porazil. Schalke je v tabulce Bundesligy o dva body před Wolfsburgem, potvrdí formu i v dnešním vzájemném duelu?

VfL Wolfsburg: Benaglio – Träsch, Bruma, Ricardo Rodríguez, Gerhardt – Gustavo, Seguin – Błaszczykowski, Arnold, D. Caligiuri – Mario Gómez.
    Náhradníci: Casteels – Schäfer, Vieirinha, Didavi, Mayoral, Guilavogui, Knoche.

FC Schalke 04: Fährmann – Höwedes, Naldo, Nastasić – Schöpf, Goretzka, Geis, Bentaleb, Kolašinac – Choupo-Moting, Meyer.
    Náhradníci: Giefer – Caiçara, Konopljanka, Baba Rahman, Stambouli, Kehrer, Tekpetey..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Benedikt Höwedes se provinil v souboji s útočícím Arnoldem, volný kop pro Wolfsburg.

3
    Ricardo Rodríguez rozehrál a nebyl to vůbec špatný pokus, míč skončil necelý metr vedle branky Schalke!

4
    Míč směřuje z pravé strany do vápna Schalke, ale obránce Sead Kolašinac nekompromisně odkopává do bezpečí.

6
    Hraje se ve středu hřiště, míč získávají znovu domácí, kteří zkouší zaútočit po levé straně.

7
    Vůbec poprvé registrujeme Schalke na útočné polovině, nicméně centr z pravé strany je hodně nepřesný.

8
    Domácí se dožadovali pokutového kopu, ale sudí je jiného názoru, místo toho nařizuje rohový kop pro Wolfsburg.

9
    Ricardo Rodríguez rozehrál z levé strany, ve vápna hlavičkuje Mario Gómez, který ale netrefuje branku Schalke.

10
    Schalke získává volný kop na polovině soupeře, je to ale daleko od branky Benaglia.

11
    Zatím sledujeme urputnou bitvu, v níž chybí pohledné akce nebo šance.

12
    Hra je často přerušována zbytečnými fauly, je to velký boj.

13
    Rohový kop Wolfsburgu rozehraje z pravé strany Ricardo Rodríguez.

14
    Míč končí v rukavicích Fährmanna, ani tentokrát se domácí neprosadili.

15
    Pěkně se u pokutového území Wolfsburgu zbavil obránce Eric Choupo-Moting, který i vystřelil, ale nepřesně, branku netrefil.

17
    Faulů na trávníku neubývá, zatím je to stále pouze urputná bitva, doufejme, že se dočkáme také pohledných akcí a šancí.

19
    Jeden z domácích borců musí být ošetřován po dalším faulu, je to Luiz Gustavo.

20
    Luiz Gustavo nakonec odešel z trávníku po svých, vypadá to nějaký problém v oblasti pravého ramena či klíční kosti.

21
    Zranění nakonec není vážné a Luiz Gustavo se vrátil do hry, odkop od branky Wolfsburgu.

22
    Míč nyní létá ze strany na stranu, hráči do něho kopají jak zbláznění, hra postrádá řád.

23
    Sead Kolašinac fauluje na vlastní polovině, volný kop pro VfL.

25
    Mario Gómez se s míčem dostal k vápnu soupeře, tam byl ale zcela osamocen a v souboji s trojicí obránců Schalke přišel o míč.

26
    Diego Benaglio vykopává od své branky, posílá míč na polovinu soupeře.

28
    Nic zásadního se na hřišti neděje, vše se odehrává u půlící čáry.

29
    Dlouhý nákop Nalda na pravou stranu, odkud Leon Goretzka posílá míč před branku VfL, tam ale odkopává obránce.

30
    Alessandro Schöpf vhazují míč do hry, z pravé strany, na útočné polovině.

31
    Rohový kop pro Wolfsburg, domácí budou rozehrávat z pravé strany.

32
    Ricardo Rodríguez rozehrál na krátko, nicméně domácí špatnou přihrávkou doslova darovali míč soupeři.

33
    Rychlý přechod do útoku překazil hostům taktickým faulem Max Meyer.

34
    Míč má ve své moci Ralf Fährmann, který nespěchá s rozehrávkou.

36
    Sead Kolašinac centruje z levé strany do vápna Wolfsburgu, tam ale Eric Choupo-Moting neuspěl v hlavičkovém souboji.

37
    Sead Kolašinac poslal nepřesnou přihrávku, Eric Choupo-Moting nedokázal míč zachytit, ten skončil v autu, domácí vhazují.

38
    Mario Gómez se ve vápně nedočkal přesného centru, míč sbírá ze vzduchu Ralf Fährmann.

38
    Žlutou kartu dostává Jeffrey Bruma (VfL Wolfsburg) za ostrý faul v souboji o míč, na své polovině.

40
    Naldo přestřeluje branku Wolfsburgu, míč má Benaglio.

43
    Stále stejný obrázek hry, hráči padají na trávník, sledujeme velké množství faulů a to se projevuje na mizerné úrovni hry.

45
    Poslední minuta prvního poločasu, další z řady nepřesných pasů, tentokrát v podání domácích, těch nepřesností je až neuvěřitelně moc.

45+1
    Sudí se rozhodl nastavit jednu minutu nad rámec hrací doby prvního poločasu.

45+1

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Možná jen málokdo není spokojen s tím, že první poločas končí, protože to, co jsme doposud sledovali, byl jen slabý odvar typického bundesligového fotbalu. Ani jeden z týmů se nedostal do šance, natož aby vstřelil gól. K vidění je místo toho velké množství faulů, nepřesných pasů a centrů a velmi častých bezhlavých nákopů míčů... doufejme, že se ve druhém poločase dočkáme lepší fotbalové podívané.

Druhý poločas začne přibližně v 16:32.

Oba týmy právě přichází z útrob stadionu.

46

47
    Hned v úvodu druhého poločasu rohový kop pro Schalke, Geis rozehraje z levé strany.

49
    Leon Goretzka se dostává ke střele z nějakých třiceti metrů, branku však o několik metrů přestřelil.

51
    Schalke vstoupilo aktivně do druhé půle a nyní je častěji na polovině soupeře.

53
    Míč získávají domácí, kteří se ale v průběhu druhé půle ještě nedostali k pokutovému území soupeře.

55
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Jakub Błaszczykowski, přichází Vieirinha.

57
    Faul hostů, domácí bleskově rozehráli, Vieirinha s míčem na pravé straně, je otázka, zda to, co předvedl, byl centr nebo střela, každopádně míč končí vedle branky soupeře.

60
    Hodina hry za námi, fotbal stále nepřipomíná Bundesligu, je to žalostné z obou stran, byť od začátku druhé půle jsou aktivnější hosté, kteří nyní zahrozili.

61
    Je z toho roh pro Schalke, Johannes Geis rozehraje z pravé strany.

62
    Hosté se nyní zlobí na sudího, Luiz Gustavo po rohovém kopu fauloval zezadu Höwedese, ale není to faul, nebude to penalta pro Schalke.
    62. Zákrok na Höwedese nebyl faul, penalta se nepískala.

64
    Nabil Bentaleb udržel míč na levém křídle a odcentroval, nepřesně.

65
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Daniel Didavi.

67
    Autové vhazování Schalke, z levé strany, na útočné polovině.

68
    Eric Choupo-Moting se dostal k hlavičce uvnitř vápna Wolfsburgu, ale Diego Benaglio je pozorný a chytá.

69
    Žlutou kartu dostává Paul Seguin (VfL Wolfsburg).

70
    Posledních dvacet minut dnešního utrápeného zápasu, rohový kop pro Schalke.

71
    Alessandro Schöpf se dostal z pravé strany do zakončení a Diego Benaglio skvělým zákrokem zachránil domácí tým!
    71. Diego Benaglio vychytal Schöpfa

72
    Z rohového kopu se hosté neprosazují, přesto má Schalke stále převahu.

75
    Do konce zápasu zbývá poslední čtvrt hodina, diváci pískají, snad vůbec poprvé v utkání, přestože hra Wolfsburgu je doslova žalostná.

77
    Žlutou kartu dostává Benedikt Höwedes (FC Schalke 04).

79
    Wolfsburgh na útočné polovině, hosté se brání, zatím velmi pozorně.

80
    Akci Wolfsburgu přerušuje odpískaný ofsajd, Ralf Fährmann vykopává od své branky.

82
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Aktivita Schalke ve druhé půli je přece jenom odměněna gólem, Sead Kolašinac odcentroval z levé strany a LEON GORETZKA střelou z první nasměroval míč do branky!
    82. Leon GORETZKA - 0:1

84
    Vedení Schalke je zasloužené, hosté jsou ve druhé půli jasně lepší. Pro Wolfsburg je to nepříjemné, podaří se domácím ještě srovnat?

85
    Žlutou kartu dostává Sead Kolašinac (FC Schalke 04).

86
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Nabil Bentaleb, přichází Benjamin Stambouli.

88
    Hosté vybojovali rohový kop a mohou tak navýšit své vedení.

89
    Johannes Geis rozehrál z pravé strany a nakonec nechybělo málo, aby Naldo dopravil míč hlavou do sítě.

90
    Rozhodčí nastaví pouze dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Max Meyer, přichází Abdul Baba Rahman.

90+3
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Thilo Kehrer.

90+3

Utkání končí vítězstvím Schalke, které tak navázalo na výborné výsledky z poslední doby. Za vydařený druhý poločas si hosté body zaslouží, Wolfsburg byl ve druhé půli naprosto marný a zaslouženě zůstává bez bodu.