Michalovce – Podbrezová 1:3 (kon.) | Prešov – Trnava 1:3 (kon.) | Senica – Zlaté Moravce 1:3 (kon.)
Dunajská Streda – Trenčín 2:0 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
2:0 (0:0)
AS Trenčín
sk Sobota 19.11.2016, 17:00 • DAC Aréna, Dunajská Streda • Niké liga • 16. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Príjemný dobrý deň z Dunajskej Stredy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 16. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti DAC Dunajskej Stredy privítajú na svojom novom štadióne hráčov úradujúceho majstra AS Trenčín. Zápas začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Futbalistom DAC Dunajská Streda patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže predposledné 11. miesto so ziskom 11 bodov. V poslednom doterajšom zápase prehrali Dunajskostredčania na trávniku Slovana Bratislava pomerom 0:1.
    Najlepší strelci DAC Dunajská Streda:
    1. Erik Pačinda 3 góly
    2. Peter Štepanovský 3 góly
    3. Ákos Szarka 3 góly

Futbalistom úradujúceho majstra AS Trenčín patrí v aktuálnej tabuľke futbalovej Fortuna ligy priebežné 7. miesto so ziskom 20 bodov. V poslednom doterajšom zápase prehrali Trenčania na pôde Podbrezovej 1:2. O jediný gól AS sa postaral Holanďan Rangelo Janga.
    Najlepší strelci AS Trenčín:
    1. Rangelo Janga – 8 gólov
    2. Aliko Bala – 4 góly
    3. James Lawrence – 2 góly

Pri pohľade do histórie vzájomných zápasov zistíme, že tieto tímy odohrali 13 vzájomných zápasov. V štyroch stretnutiach vyhrali futbalisti DAC Dunajská Streda, no až v trinástich dueloch zvíťazili hráči AS Trenčín.

Zápas v Dunajskej Strede sa začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Slávik – Huk, Ľupták, Sarr, Kwin Kwin – Štepanovský (C), Pambou, Živković, Brašeň – Kontár, K. Vida.
    Náhradníci: Tofiloski – Szépe, Michalík, Polievka, Mészáros, Šabala, Németh.

AS Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Kleščík (C), Šulek, Paur – Bala, Lawrence, Halgoš, Ruben Shalu – Kalu, Janga.
    Náhradníci: Chovan – Ket, Nwofor, Udeh, Prekop, Kvocera, Jančo.

Rozhodca: Sedlák – Ádám, Kováč.

Úvod zápasu v novej DAC Aréne sa nám blíži, do úvodného výkopu ostáva približne 10 minút.

Pred samotným zápasom ešte krátky otvárací ceremoniál, všetko je však už pripravené na úvod zápasu.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu na strane domácej Dunajskej Stredy, fanúšikovia DAC od úvodu vytvorili priam elektrizujúcu atmosféru v novučkej DAC Aréne.

1
    Hneď v úvode zápasu končí aktivita DAC postavením mimo hru, ocitol sa v ňom Peter Štepanovský.

2
    Futbalisti AS Trenčín kombinujú na vlastnej polovici trávnika, snažia sa nájsť priestor v defenzíve Dunajskej Stredy na rýchly útok.

3
    Tentoraz sú pri lopte domáci futbalisti, hrajú však najmä v strede poľa a majú mierny problém s prechodom do útoku.

4
    Dunajská Streda dnes nastúpila bez klasického hrotového útočníka, ofenzíva bude dnes najmä na pleciach Sarra.

5
    Útočná snaha hostí po ose Halgoš – Janga. Lopta napokon smeruje na kopačku Samuela Kalua, no ten ťažkú loptu nedokázal spracovať.

5
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvého polčasu, domáci vysoko napádajú rozohrávku majstrovského AS Trenčín a hostia majú o problém postarané.

6
    V Dunajskej Strede sa rozpršalo a podľa aktuálnych informácií by malo pršať počas celého zápasu. To však vôbec nevadí domácim fanúšikom, ktorí fantasticky ženú svoj tím dopredu.

7
    V strede poľa súboj Kalu – Pambou, lopta v prospech domácich.

8
    Prvý rohový kop v prospech domácich futbalistov, Šemrinec loptu vyboxoval pred Štepanovského, ktorý vystrelil a Šemrinec loptu vyráža vedľa svojej bránky!

9
    Tak mali sme tu prvú vážnejšiu šancu domácich, lopta je už však na kopačkách futbalistov AS Trenčín.

10
    Trenčania kombinujú na vlastnej polovici, viackrát sa do kombinácie zapojil aj brankár Igor Šemrinec.

11
    Dlhý nákop domácich pred bránku Trenčína, Igor Šemrinec však výborne čítal hru a pred Jangom stihol loptu odkopnúť ďaleko do poľa.

12
    Znovu v akcii Igor Šemrinec, tentoraz kryl loptu po centri Pamboua, ktorý hľadal hlavu Sarra.

13
    Tak v úvodných minútach sú jasne aktívnejší futbalisti Dunajskej Stredy, ktorých však ženú dopredu skvelí fanúšikovia.

14
    Priamy kop domácich znamenal center Živkovića pred bránku Trenčína, všetko však ráznym odkopom vyriešil James Lawrence.

15
    Trenčín má plné ruky a nohy práce v obrane, do hry sa čoraz častejšia musí zapájať aj Igor Šemrinec.

15
    Veľké zmätky pred bránku Trenčína, hostia zle rozohrali a domáci mohli využiť svoje vysoké napádanie, no obrana AS si s obrovskou námahou nakoniec poradila.

16
    Znovu Trenčín kombinuje na vlastnej polovici trávnika.

17
    Peter Štepanovský na pravej strane poriadne vyzvŕtal Lawrenca, podarilo sa mu aj odcentrovať, ale obrana Trenčína bola pozorná.

17
    Veľká šanca domácich, z ľavej strany Brašeň hľadal pred bránkou hostí Sarra, ktorý sa oprel do lopty, no túto strelu obetavo zblokoval obranca Trenčína Skovajsa.

18
    Tak dnešný zápas má od úvodných minút skutočne šťavu, oba tímy sa snažia niečo zaujímavé vymyslieť, no navrch má zatiaľ Dunajská Streda.

19
    Dážď na Žitnom ostrove je stále hustejší a hustejší, pre oba tímy sú dnešného futbalové podmienky viac než ťažké.

20
    Trenčín má zatiaľ pomerne veľký problém s prechodom z defenzívy do ofenzívy. Domáci totiž hrajú veľmi tvrdo a výborne dostupujú hráčov súpera.

21
    Dunajská Streda však dnes hrá fyzicky skutočne veľmi náročný štýl, uvidíme ako dlho domácim hráčom vydržia sily.

22
    Máme za sebou polovicu prvého polčasu, v Dunajskej Strede máme stav stále 0:0, bližšie ku gólu však boli domáci futbalisti.

23
    Na trávniku ostáva ležať kapitán AS Trenčín Peter Kleščík, ktorý inkasoval zásah do tváre od domáceho Pamboua, faul však pískaný nebol. Zdá sa, že kapitán hostí však bude v poriadku.

24
    Veľký závar pred bránkou Igora Šemrinca. Centrovaná lopta od Živkovića padla do šestnástky hostí, no ani Sarr a ani Tomáš Huk ju nedokázali dostať do siete Trenčína.

25
    Tak dnes sledujeme skutočne zaujímavý futbal, hostia však musia pridať. Teda, ak chcú dnes z Dunajskej Stredy zobrať nejaké tie body.

26
    Rýchly útok domáceho celku, Vida je však v postavení mimo hru a hlavný rozhodca Sedlák to aj píska. Nuž ale to sa vôbec nepáči domácim fanúšikom.

27
    Obraz hry sa nám nemení, domáci sa veľmi snažia niečo vymyslieť, hostia majú stále veľké problémy s prechodom do útočného pásma.

28
    Hostia sa však postupne preberajú k životu a začínajú vystrkovať svoje ofenzívne rožky.

29
    Máme tu prvú strelu hostí v zápase, Rangelo Janga z pravej strany jedovkou minul bránku domáceho Mateja Slávika.

30
    Máme za sebou úvodnú polhodinu zápasu, stav v Dunajskej Strede je stále 0:0.

31
    Nuž a hostia pomaly, ale isto preberajú taktovku zápasu do svojich rúk.

32
    Napádanie rozohrávky hostí v podaní DAC už zďaleka nie je také aktívne, hostia už majú podstatné viac času na rozohrávku.

34
    Kalu zacentroval loptu do šestnástky domáceho tímu, Janga sa síce presadil v súboji, ale nedokázal loptu dostať do siete Mateja Slávika.

35
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Jakub Brašeň, prichádza Zsolt Németh.

35
    Nuž a domáci kapitán Jakub Brašeň je zranený a musel teda vynútene striedať, toto sú nepríjemné správy pred trénera domáceho tímu Csabu Lászlóa.

36
    Obrovská šanca domáceho tímu, Zoltán Kontár sa krásne zavesil do vzduchu a parádnou hlavičkou opečiatkoval pravú tyč bránky Igora Šemrinca!

37
    Vzápätí rýchly útok hostí, Kalu v dobrej pozícii utešenou strelou tesne míňa bránku Mateja Slávika!

38
    Tak toto sú skutočne hektické minúty na oboch stranách, stále však máme stav 0:0.

39
    Tak tempo hry nám tesne pred koncom prvého polčasu graduje. Rangelo Janga si dobre prikryl loptu, následne našiel Filipa Halgoša, no ten má problém sa presadiť v dnešnom zápase. Je to najmä jeho telesnou konštrukciou, pretože obrana DAC je skutočne mohutná a maličký Halgoš tak má čo robiť aby sa presadil.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút.

41
    V závere prvého polčasu už je v Dunajskej Strede hustý lejak, ešte vidíme rohový kop v prospech domáceho celku, no Sarr následne nemieril presne.

42
    Mladučký Filip Halgoš v ďalšom osobnom súboji v strede poľa, nuž ale ťažko sa presadí oproti súperovi, ktorý je vyšší o dve hlavy. Napriek tomu to však Filip veľmi sympaticky skúša ďalej.

43
    Tréner hostí Martin Ševela rozdáva rázne pokyny svojim hráčom, zrejme im bude mať čo povedať aj v kabíne počas prestávky.

44
    Ďalšie postavenie mimo hru v podaní DAC, domáci diváci ale tentoraz neprotestovali.

45
    Rangelo Janga v súboji s Tomášom Hukom neuspel, loptu bude odkopávať brankár Dunajskej Stredy Matej Slávik.

45
    V prvom polčase sa budú nadstavovať minimálne 3 minúty. Dôvodom je najmä ošetrovanie Jakuba Brašeňa, ktorý musel pre zranenie napokon striedať.

45+1
    Enormné fyzické tempo sa už podpisuje na tempe zápasu v závere prvého polčasu.

45+2
    Ešte posledná akcia hostí v prvom polčase, domáci sa bránia i za cenu odkopu lopty ďaleko do poľa.

45+3
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase máme v Dunajskej Strede stav 0:0. Domáci mali herne navrch, no v hustom lejaku vo viacerých príležitostiach nedokázali dostať loptu do siete Igora Šemrinca. Druhý polčas sa začne približne o 18:05.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Úvodný výkop v prospech hostí z Trenčína.

46
    Hneď v úvode polčasu tu máme hlavičku Kalua, ktorý však namieril len do náruče Mateja Slávika.

46
    Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Filip Halgoš, prichádza Christopher Udeh.

47
    Domáci sa však už takisto preberajú po príchode z kabíny, snažia sa kombinačne dostať do útoku.

48
    Rangelo Janga pokrytý Kwinom, je z toho faul domáceho hráča.

50
    Obrovská šanca domácich, Sarr ostal nekrytý pred Šemrincom, Pambou však hlavičkou tesne míňa bránku AS Trenčín!

51
    Tak úvod druhého polčasu je skutočne výborný, uvidíme, či toto skvelé tempo vydrží až do konca zápasu.

52
    Dážď v Dunajskej Strede takisto trochu ustal, podmienky pre futbalistov sú teda lepšie.

53
    Tempo hry nám mierne opadlo, oba tímy kombinujú najmä v strede poľa a hľadajú priestor na rýchly protiútok.

55
    Dnešné stretnutie sleduje 6394 divákov. Dunajská Streda hlási vypredané!

56
    Hostia sa dostali do dobrého prečíslania, Kvocera si našiel priestor, no strelecky Slávika ohroziť nedokázal.

58
    Veľká šanca Trenčína, pretože Kvocera poslal výborný center do šestnástky DAC. Lopta sa následne dostala na kopačku Jakuba Paura, ktorý mäkkučkým centrom hľadal hlavu Rangela Jangu, no Holanďan v drese AS Trenčín na loptu nedosiahol.

59
    Tak toto bola azda najväčšia šanca tímu hostí v doterajšom priebehu, Trenčín sa však snaží skórovať. Domácim akoby trošku došli fyzické sily.

60
    Máme za sebou hodinu hry, DAC Dunajská Streda – AS Trenčín stále 0:0.

61
    V Dunajskej Strede znovu začína pršať, to asi nie je práve najlepšia správa pre futbalistov na trávniku v Dunajskej Strede.

62
    Stále sa však hrá v pomerne veľmi slušnom tempe, domáci sú hnaní fantastickými divákmi, ktorí naozaj neúnavne povzbudzujú svoj tím.

63
    Šulek zasiahol kopačkou Sarra do hrude, no domáci internacionál bude zrejme v poriadku.

63
    Žltú kartu dostáva Igor Šemrinec (AS Trenčín).

64
    Čas beží pri dobrom futbale veľmi rýchlo, Kvocera zachytil loptu domácich a hneď vzápätí sa ženie dopredu. Ukázal solídnu rýchlosť, no so stopérom Tomášom Hukom si neporadil.

65
    Hra je úplne vyrovnaná, nedá sa veru povedať, že by ten alebo ten tím bol výrazne lepší.

66
    Na trávniku ostáva ležať Martin Šulek v drese AS Trenčín, no zdá sa, že krajný obranca hostí bude v poriadku a môže pokračovať v hre.

67
    Futbalisti AS Trenčín v druhom polčase podstatne viac držia loptu na svojich kopačkách, domáci futbalisti tak musia veľa behať bez lopty a to sa prejavuje aj na ich únave.

68
    Obrana hostí však stojí na pevných nohách, Huk odvrátil loptu síce len na kopačku Gabriela, no ten vzápätí tvrdou strelou zostrelil len vlastného spoluhráča.

70
    Do konca zápasu ostáva necelých 20 minút, v Dunajskej Strede sme gól však stále nevideli.

71
    Tak Samuel Kalu dnes veru nemá šťastie v zakončení, znovu to skúšal pred Matejom Slávikom a znovu neuspel.

71
    Žltú kartu dostáva Yves Simon Pambou (FC DAC Dunajská Streda).

72
    Dunajská Streda dala gól!
    Tak a máme tu prvý gól zápasu, parádnu akciu vymyslel Vida a MARKO ŽIVKOVIČ tvrdou strelou nedal Šemrincovi žiadnu šancu na úspešný zákrok.

73
    Nuž, ale treba povedať, že hosťujúci Kalu sa len veľmi ležérne vracal do obrany a poriadne tým domácemu celku pomohol ku gólu.

74
    Takže, história si od dnes bude pamätať, že prvým strelcom gólu v novučičkej DAC aréne bol Marko Živkočič.

75
    Tak v Dunajskej Strede vypukla pravá fanúšikovská fiesta a ak doteraz bola atmosféra skutočne výborná, tak teraz je už doslova excelentná.

76
    Čas nám však beží stále veľmi rýchlo, hostia by sa už mali trošku prebrať a začať sa skutočne viac tlačiť do ofenzívy.

78
    Lopta končí v náruči Mateja Slávika, ale pre odchovanca dubnického futbalu to bola doslova chuťovka.

79
    Minútky pribúdajú a domáci tréner Csaba László rázne povzbudzuje svoj tím.

80
    Do konca zápasu ostáva necelých 10 minút, v tíme Trenčína sa chystá striedanie.

80
    Striedanie v tíme AS Trenčín: z ihriska odchádza Lukáš Skovajsa, prichádza Uche Nwofor.

81
    Tak hostia sa snažia ešte niečo vymyslieť, ale už to veru veľmi nejde.

82
    Žltú kartu dostáva Jakub Paur (AS Trenčín).

83
    Žltú kartu dostáva Matej Slávik (FC DAC Dunajská Streda).

84
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Pappe Macou Sarr, prichádza Ľubomír Michalík.

85
    Trenčín už vrhá všetky sily do útoku, ale domáci sa poctivo bránia.

86
    Exreprezentačný stopér Ľubomír Michalík dostal na starosť Rangela Jangu. Nuž, holanský legionár to bude mať v závere zápasu veľmi ťažké.

88
    Tak toto už je priam zúfalá snaha hostí, Dunajská Streda chystá taktické striedanie v závere zápasu.

89
    Martin Šulek v drese DAC bol v dobrej pozícii na strelu, obetavo ju však zblokoval jeden z domácich hráčov.

90
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Peter Štepanovský, prichádza András Mészáros.

90
    V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne 2 minúty.

90+1
    Otvorená obrana hostí si vyžiadala svoju daň, BRANISLAV ĽUPTÁK si na hranici šestnástky hostí vybojoval loptu a prekonal smutného Igora Šemrinca.

90+2
    Tak o víťazovi je rozhodnuté a treba povedať, že Dunajská Streda dnes zvíťazí zaslúžene.

90+2

Máme tu koniec, DAC Dunajská Streda zvíťazila na novom štadióne nad AS Trenčín 2:0. Góly domácich zaznamenali v 72. minúte Marko Živkovič a v nadstavenom čase druhého polčasu sa strelecky presadil Branislav Ľupták. To je odo mňa na dnes všetko, ďakujem za pozornosť, želám príjemný zvyšok víkendu a verím, že nášmu portálu i naďalej zachováte svoju priazeň. Dočítania priatelia. (18:57:22)