Anderlecht – Lokeren 3:0 (kon.) | Genk – Mechelen 2:1 (kon.) | Leuven – Waasland-Beveren 5:2 (kon.)
Lierse – Waregem 1:4 (kon.) | Mons – Beerschot 1:0 (kon.) | Cercle Bruggy – Charleroi 1:0 (kon.)
RSC Anderlecht
3:0 (0:0)
Sporting Lokeren
Sobota 29.09.2012, 20:00 • Constant Vanden Stock Stadium • Belgická Jupiler Pro League

V prvním poločase hrozil především Lokeren, ale ten se v druhém poločase dozvěděl, co mu ještě do špičky Jupiler Pro League chybí. Domácí Anderlecht totiž v úvodu druhého poločasu nakročil za výhrou a v 59. minutě už vedl po pěkných brankách Mbokaniho a Deschachta 2:0. V závěru přidal třetí, nejhezčí trefu utkání opět Mbokani, který tak uzavřel na konečných 3:0. (21:52:50)

90+1
    Utkání se již pouze dohrává, ale i tak vidíme zakončení hostů. Po centru z pravé strany hlavičkuje nad branku Harbaoui.

88
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Parádní akce domácích končí úspěšně a celek kouče van den Broma vede 3:0! Kanu vysunul nahrávkou na levou stranu Milana Jovanoviće, který s míčem na kopačce akci neuspěchal a v pokutovém území hledal pro nahrávku spoluhráče. Našel ho na pravé straně přesným centrem, DIEUMERCI MBOKANI si centr krásně zpracoval na prsa, aby ho poté druhým dotekem poslal prudce k pravé tyči hostující branky, kde neměl Copa absolutně nárok! Nádherná akce RSCA potvrzuje jeho výhru v dnešním utkání.

87
    Kanu s Deschachtem sice udrželi míč na trávníku, avšak druhý jmenovaný o pár vteřin později fauloval, a tak mají hosté výhodu přímého kopu.

85
    Saglikův pokus z levé strany chytá Proto celkem v pohodě. Následně rozehrává útočnou akci Anderlechtu.

84
    Domácí útočník Mbokani následně vidí za faul na útočné polovině žlutou kartu.

83
    Udeřit však mohlo i na druhé straně. Mbokani si naběhl na nahrávku za obranu a místo zakončení ještě nahrával. Troufnu si říct, že i když to měl z úhlu, tak nahrával zbytečně a pro Anderlecht to tak je z dobré pozice pouze rohový kop.

82
    Hostující tým se ještě v závěřečných minutách snaží o srovnání. Centr Overmeireho vracel do vápna Miloš Maric, ale před ním stačil balon odvrátit Kouyate.

79
    Centr domácího Jovanoviće odvrací před brankou hostů Mijat Maric na rohový kop.

77
    Přímý kop však Saglik nerozehrál ideálně, a tak z dobré možnosti hostů z Lokerenu není nic zajímavého.

75
    Po centru z pravé strany zahrál střelec druhé branky Deschacht na hranici velkého vápna rukou a dostává žlutou kartu.

70
    A Iakovenko nahradí mladíka Bruna.

73
    Vysoký balon do útočných řad Lokerenu sice hledal Harbaouiho, jenže ten míč nezískal a navíc stál v ofsajdu. Nuytinckův obranný zákrok tak byl zbytečný.

70
    Praet mění na trávníku v domácím dresu De Suttera.

70
    Nadějný přímý kop hostů zahrával z dobré pozice Miloš Maric. Své spoluhráče však vůbec netrefil, když balon z jeho kopačky končí v zámezí.

68
    A znovu nákop na Mbokaniho tentokrát končí přímým kopem pro domácí RSCA. Persoons totiž ve výskoku zahrál rukou.

66
    Dlouhý míč na útočnou polovinu domácích sice Mbokaniho hlavu našel, avšak střelec první branky duelu ve výskoku fauloval, a tak rozehrává přímý kop Lokeren.

63
    Hosté střídají. Patosiho nahradí na trávníku Saglik.

62
    Tým kouče Petera Maese se dostal do útoku po pravé straně, avšak bez zakončení. Míč končí u brankáře domácích Prota, který dlouhým nákopem vyhání své spoluhráče z obranného postavení.