Slavia – Chomutov 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 1:3 (kon.) | Vítkovice – Sparta 4:5 (kon.)
Zlín – Motor ČB 5:2 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:1 (kon.)
Litvínov – Třinec 6:5 (po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
HC Kometa Brno
Neděle 06.01.2013, 17:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

58:45
    Již se hrálo v plném počtu na obou stranách, avšak dlouho to netrvá a uvidíme další přesilovku Pardubic. Za vysokou hůl je vyloučen bývalý hráč Slavie Praha Tomáš Svoboda.

56:44
    Pardubický Tomáš Nosek dostane dvě minuty za krosček, Tomáš Divíšek z Komety vidí dvě minuty za sekání.

39:23
    Malec zaváhal v obranné třetině a musel to řešit faulem. Jeho sekání na Zohornu je potrestáno vyloučením, a tak chvíli uvidíme hru čtyř proti čtyřem.

37:29
    Přesilovka pro HC Kometu Brno. Za držení je totiž vyloučen útočník Pardubic Martin Šagát.

34:55
    Nedovolené bránění Leoše Čermáka domácím nabídne výhodu přesilové hry pět na čtyři.

32:34
    Přesilovka pro Kometu Brno. Za podražení dostává dvě minuty Václav Benák.

29:25
    Ostrým faulem na domácího Šagáta se provinil hostující bek Tomáš Malec. Za podražení je vyloučen na dvě minuty.

22:50
    Brno si nyní zahraje přesilovou hru. Za sekání je totiž vyloučen útočník Martin Bartek.

19:46
    Konec první a začátek druhé třetiny se pravděpodobně ponese ve znamení přesilovky Komety Brno. Za podražení je totiž vyloučen Marek Drtina.

12:44
    Brno následně jde opět do čtyř. Jozef Kováčik dostává dvě minuty za zdržování hry, když vyhodil nešťastně touš do zámezí.

10:21
    Nyní si Pardubice zahrají opět přesilovou hru. Po ráně Veselého byl faulován v možné dorážce Buchtele, a tak vidí Jan Švrček dvě minuty za hákování.

08:01
    Na ledě to začíná jiskřit. Pár hraničních zákroků rozhodcovská dvojice neposoudila vyloučením, a tak se vylučuje až po menší šarvátce za domácí brankou. Dvě minuty vidí domácí Buchtele (hrubost) a hostující Leoš Čermák (vražení na hrazení) s Jozefem Kováčikem, který pyká za hrubost.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 1. Somík (Bartek, Rolinek), 6. Veselý, 22. Buchtele (Benák, Nosek), 28. Buchtele (Kousal, Vašíček), 55. Bartek (Somík) - 7. Svoboda (Divíšek, Bičánek), 29. Čermák (Zohorna, Švrček), 54. Čermák (Malec, Hruška)

HC Dynamo Pardubice: Salfický (Růžička)– Benák, Drtina, Kočí, Gawryletz, Vašíček, Zdráhal, O. Starý – Bartek, Rolinek, Somík – Nosek, T. Zohorna, Šagát – Veselý, Kousal, Buchtele – Cetkovský, Nahodil, Semorád.

Trenéři: Mojmír Trličík, Ladislav Lubina a David Pospíšil

HC Kometa Brno: Trvaj (od 6.Falter) – Žižka, Kováčik, Bičánek, Švrček, Valach, Malec, Dujsík – T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda – H. Zohorna, Čermák, J. Hruška – Erat, Petrovický, Dlouhý – Dočekal, Koreis, Burián – Wasserbauer.

Trenéři: Zdeněk Venera a Ladislav Oslizlo

Rozhodčí: Fraňo, Minář – Bláha, Kostka

Diváci: 10 035