Trenčín – Žilina 2:1 (kon.) | Poprad – Nitra 4:5 (po s.n.) | Zvolen – Martin 5:1 (kon.)
Košice – Skalica 5:3 (kon.) | Piešťany – Banská Bystrica 3:2 (po s.n.)
HK DUKLA Trenčín
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
MsHK Žilina
sk Neděle 06.01.2013, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru v Trenčíne • Tipos Extraliga (SR)

Dukla si napokon udržala jednogólové vedenie až do konca. Domáci teda víťazia v riadnom hracom čase a získavajú cenné tri body do tabuľky. Rozdiel medzi Duklou a MsHK je teraz už 16 bodov. My Vám ďakujeme za pozornosť, lúči sa s Vami Peter Marienka. (19:12:23)

60:00

59:53
    Tybor mohol definitívne rozhodnúť, no netrafil voľnú bránu!

59:42
    18 sekúnd pred koncom nabil Krajči voľnému Richardovi Hunovi, ktorý z prvej napálil iba do betónov Kristína!

59:06
    Žilina zahrala zbytočne vysokou hokejkou, hra je vykázaná z pásma. Žigárdy sa vracia do brány.

58:46
    Oddychový čas hostí.

58:46
    Hráči priľahli puk. Žigárdy na lavičke - Žilina hrá powerplay!

58:12
    Dukla sa snaží už udržať si vedenie, Gašparovič mohol definitívne rozhodnúť, no tento trenčiansky útočník nepretavil snahu do gólu. Jeho zakončenie spoza obrancu bol tečované, brankár nemal už potom problémy prikryť puk.

57:46
    Jakúbekova tvrdá strela vyprášila betóny Žigárdyho, Otčenáš sa k dorážke nedostal.

57:18
    Marosz utrpel zásah hokejkou do tváre, ale vylučovať sa nebude.

56:42
    Oba celky v plnom počte.

56:38
    Tybor sa sám vydal na útočný výlet, prechod cez modrú bola malina, jeho bekhendové zakončenie už skončilo v lapačke gólmana vlkov.

Dnešné stretnutie sleduje 1330 divákov.

55:51
    Dukla sa dostala do prečíslenia, po jednej či dvoch prihrávkach okúsil strelu Nechala do protipohybu Žigárdyho, puk ale neskončil v sieti.

54:42
    Vzájomné vylúčenie: na strane domácich je to Marosz - menší trest za seknutie, na strane hostí je to Krajči - dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

54:13
    A mohlo byť vyrovnané! Richard Huna po prihrávke spoza brány pálil do protipohybu Kristína, ktorý sa však ale poriadne natiahol a zmaril aj túto veľkú šancu!

53:42
    Otčenáš vbehol do pásma, neprihral, ale zasekol si obrancu a vykorčuľoval medzi kruhy, odkiaľ i pálil, no neprestrelil gólmana. Následné dorážky taktiež nekončia v sieti.

53:09
    Harant čakal na prihrávku medzi kruhmi, následne ju i dostal, no bol tienený obrancom a jeho zakončenie nebolo efektné.

52:15
    Tybor sa ocitol v podobnej situácii ako v 48. minúte, no teraz nezopakoval gólový moment, puk stratil už pri prechode cez modrú.

51:55
    Dukla Trenčín s piatimi hráčmi.

51:30
    Gašparovič je späť, Dukla hrá vo štvorici. Tybor vyhodil puk cez všetky čiary.

51:24
    Puk bol priľahnutý, hra sa prerušuje.

51:09
    Žilina i naďalej tlačí, strela od Dlouhého minula cieľ. Následne na to sa o puk bojuje v rohu ihriska.

50:55
    Harant pri strele zlomil hokejku.

50:44
    Žilina rozkrútila kolotoč, no ich kombinácia bola príliš okatá a tak Kristín nemal veľké problémy s chytením Devečkovej strely.

50:23
    Devečkova strela skončila na ochrannej sieti. Čiaroví ukázali, že strela nebola tečovaná, hlavný rozhodca však bude vhadzovať v pásme. Divákom sa to nepáči, tréner Kaláber si berie oddychový čas.

50:02
    Poznik vyhodil puk z útočného pásma, diváci to ocenili potleskom.

49:55
    Hostia majú k dispozícii presilovku 5 na 3 trvajúcu 1:35 !

49:55
    Tak a toto už je naozaj veľká šanca pre hostí. Na trestnú lavicu ide aj Tomáš Bokroš - dve minúty za faul lakťom.

49:36
    Hosťom ušiel puk z pásma, tí ho následne vtiahli späť, rozhodca si to ale všimol, vhadzovať sa bude teda pred modrou čiarou.

49:30
    Šanca pre hostí na vyrovnanie - Jakub Gašparovič odchádza na trestnú lavicu na dve minúty za seknutie.

49:08
    V rohu klziska sa píska prihrávka rukou, hra je teda vykázaná von z obranného pásma Žiliny.

48:43
    Dukla pokračuje v obliehaní brány, hra sa prerušila až po tom, čo puk skončil mimo hracej plochy.

48:00
    Ihneď po buly pálil od modrej Marosz, jeho strela potrápila Žigárdyho.

47:12
    Trenčín dal gól!
    Nádherná akcia! RADOSLAV TYBOR sa dostal do úniku, z prvej vlny nestrieľal, ale obehol si bránu, následne prihral nabiehajúcemu Baginovi, ktorý trafil iba Žigárdyho. Tybor však zachytil odrazený puk a doraziť ho do odkrytej siete už nebolo pre útočníka Dukly žiaden problém. Asistencie: Emil Bagin, Peter Sojčík.

46:12
    Gašparovič si s pukom zbehol na modrú, odkiaľ nahodil jedovatý oblúčik, ten ale Žigárdy vytlačil do rohu.

45:45
    Krajči pálil pomedzi nohy Komu, Kristín si ale postrážil vzniknutú situáciu.

45:12
    Sojčík si jednou rukou odtláčal súpera, druhou prihrával nabiehajúcemu Lelkešovi, tomu však jeden z obrancov hostí skrížil hokejku. Bednár z tandemu nevystrelil presne.

45:04
    Teraz nepresnosť na strane domácich, Trenčania sa previnili zakázaným uvoľnením.

44:33
    Hra na chvíľu akoby zastavila, Žilina dlho váhala s prihrávkou, napokon Leško nenašiel spoluhráča a puk sa dokĺzal ku Kristínovi.

43:17
    Dukla v plnom počte, Filo je späť na ľade.

43:13
    Dukla vyhodila puk z pásma a môže ísť striedať.

42:40
    Devečka po kombinácii pálil z prvej, jeho puk bol ale nepresný a skončil na ochrannej sieti.

42:07
    MsHK v útočnom pásme, zatiaľ sa ale hosťom nepodarilo zakončiť, bojujú o puk za bránou.

41:35
    Dukla vyhadzuje puk cez všetky čiary, Žilina musí zakladať akciu z hĺbky svojej defenzívy.

41:17
    Následne na to prichádza faul práve Martina Fila, ktorý pridržal súperovho hráča.

41:07
    Filo pretlačil puk do pásma, seba už nie.

40:40
    A znovu Kristín, doslova rovnaký moment. Hra sa prerušuje.

40:31
    Podobná situácia aj na druhej strane, Žigárdy na istotu.

40:18
    V úvode tretej tretiny ľahké nahodenie puku od Richarda Hunu, Kristín puk poľahky zachytil.

40:01
    Začala tretia tretina.

Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Kristín - Imrich, Vizváry, Poznik, Nechala, Bokroš, Bagin, Bednár, Koma - Mikula, Klíma, Marosz - Sojčík (C), Lelkeš, Tybor - Filo, Rusnák, Gašparovič - Jakúbek, Nemček, Otčenáš.

MsHK DOXXbet Žilina: Žigárdy - Harant (C), Devečka, Rúfus, Drábek, Dlouhý, Leško, Staňo - Huna Ri., Huna Ro., Krajči - Kokavec, Škoda, Varga - Mihálik, Troliga, Ďuriš - Horanský, Valášek, Jass

Rozhodcovia: Štefík - Návratek, Holienka.

V druhej tretine sme gól nevideli, i keď oba celky mali na to množstvo šancí. Rozhodne tretia tretina, alebo sa bude predlžovať? Tretia tretina začne zhruba o 18:32.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:59
    Strela od modrej končí v náručí Kristína, do konca tretiny ostáva 0,9 sekundy.

39:30
    Posledných 30 sekúnd druhej tretiny, Dukla s pukom v útočnom pásme.

39:02
    Gašparovičovu strelu tečoval Rusnák, Žigárdy sa len obzeral.

38:00
    Štadiónom sa nesie potlesk a skandované - Paľo Demitra.

38:00
    Otčenáš ani na dvakrát nepretlačil puk do siete. Medzitým sa do hry vrátil Horanský.

37:20
    Trenčania nič v útočnom pásme nevymysleli, hostia sa hravo oslobodili.

36:32
    Dukla už v útočnom pásme, od modrej vyskúšal strelu Bokroš, trafil ale iba Žigárdyho.

36:12
    Prečíslenie Žiliny 2 na 1, z ľavej strany pálil krížnou strelou Róbert Huna, netrafil však priestor medzi troma žrďami.

35:58
    Hostia striedali, Koma im nahodil puk k lavičke a ihneď sa píska - Žilina hrala v šestici. Trest pre hráčsku lavicu odsedí Horanský.

35:22
    Kokavec dostal zlú prihrávku, puk iba nahodil do pásma a odišiel striedať.

35:08
    Lelkeš sa nepredral cez početnú obranu hostí.

34:46
    Marosz hľadal na druhej strane Rusnáka, ten obdržal prihrávku iba na päty. Dukla v útočnom pásme.

34:15
    Teraz po krátkej výmene puku strieľal Tomáš Klíma, jeho puk bol zachytený do lapačky.

33:53
    Bednár nastrelil puk takmer od červenej, Žigárdy ho radšej prikryl, pretože už k nemu dobiedzali hráči v žltočervených dresoch.

33:06
    Výborný semafor Kristína, ten sa blysol po strele Rúfusa od modrej.

32:50
    Hra sa momentálne prerušuje minimálne, skôr sa prelieva zo strany na stranu, vidíme rýchly kombinačný hokej, no nie však veľa šancí. Kristín priľahol nahodený puk.

32:33
    Drábekova strela bola taktiež tečovaná a neskončila v sieti.

32:00
    Leško si nabehol na voľný puk, jeho strela z voleja končí na nohách domáceho hráča.

31:24
    Žilina v plnom počte.

31:29
    Tybor mohol ísť do samostatnej akcie, posledný obranca mu ale vypichol puk.

31:08
    Domáci rozkrútili kolotoč, no nedokázali skórovať, Žigárdy skvelo vychytal.

30:42
    Dukla už v presilovkovom vzorci, teraz pálil Klima, no nepresne.

30:01
    Klíma vbehol do pásma sám, nemal moc komu prihrať a puk po chvíli prišiel. Domáci musia založiť akciu nanovo.

29:34
    Trenčianska presilovka - na dve minúty odchádza na trestnú lavicu Drábek - menší trest za hákovanie.

29:05
    Klíma naviezol puk do pásma, nevystrelil, ale prenechal ho Otčenášovi, ktorý chcel spraviť fintičku, no nedotiahol ju do úspešného konca, i vďaka dobrej práci obrany Žiliny.

28:37
    Prihrávka na Jassa bola príliš razantná, žilinský útočník si puk stečoval mimo hraciu plochu.

27:40
    Ďuriš nabehol do pásma, z prvej švihom netrafil bránu.

27:17
    Dukla sa na chvíľu oslobodila, domáci môžu prestriedať.

26:34
    Po neúspešnej akcii si išiel Róbert Huna po puk k mantineli, kde bol však škaredo narazený o drevo. Hra sa prerušuje, Róbert sa po chvíli postavil na svoje a odišiel na lavičku.

26:32
    Róbert Huna získal puk a sám si nabehol do medzikružia, odkiaľ z bezprostrednej vzdialenosti prepálil bránu!

26:23
    MsHK zakombinovali v útočnom pásme, po niekoľko násobnej výmene puku prišlo zakončenie z ľavej strany z veľkého uhlu, strela bol vytlačená na ochranné sito.

25:39
    Vylúčenie tento raz na strane domácich - Tomáš Klíma vylúčený na dve minúty za faul lakťom.

24:45
    Žilina prerušila kombináciu na obrannej modrej, do prečíslenia sa dostala trojica útočníkov v bielom, no už prvá prihrávka bola nepresná a tak akcia končí.

24:20
    Žilina vyhadzuje puk cez všetky čiary.

24:03
    Tybor si už pokladal Žigárdyho na ľad, no hra bola už prerušená. Sojčík totiž prihrával rukou.

23:37
    Od modrej napriahol Koma, jeho projektil zblokovaný na ochrannú sieť.

22:54
    Kokavec vylúčený na dve minúty za hákovanie.

22:42
    Tybor dostal puk do pásma, našiel voľného Lelkeša, ktorý z prvej netrafil odkrytú bránu!

22:26
    Dukla sa snaží zamotať súperovi hlavy, Baginova strela po kombinácii veľmi nepresná.

21:50
    Varga odchádza po vlastných na striedačku, stretnutie už pokračuje.

21:30
    Dukla zatiaľ nasťahovaná v útočnom pásme, prebiehajú mikrosúboje pri mantineloch, domáci zatiaľ vážnejšie neohrozili gólmana. Koma z prvej napálil Vargu do brucha, hra sa prerušuje.

20:57
    Rúfus prvým vylúčeným v druhej tretine. Menší trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

20:40
    Poznikova strela mierená k tyči, Žigárdy nezasahoval. Následne na to sa do brejku dostal Škoda, ktorý z prvej trafil Kristína do masky.

20:36
    Hra sa prerušuje teraz po tom, čo brána hostí vypadla zo svojho základného postavenia.

20:18
    V úvode tretiny Dukla v útočnom pásme.

20:01
    Začala druhá tretina.

Pripomeňme si úvodné zostavy:

Po prvej tretine je stav nerozhodný - 1:1. Skóre zápasu otvoril v trinástej minúte Gašparovič, ktorý z medzikružia trafil vinkel Žigárdyho brány. 2 minúty a 20 sekúnd pred koncom prišlo vyrovnanie z hokejky Richarda Hunu, ktorý využil presilovku. Druhá tretina začne zhruba o 17:47.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:56
    Dukla mohla v závere tretiny skórovať! Domáci útočníci viackrát vypálili zo sľúbných pozícii na gólmana, ten bol však proti a každú šancu vychytal.

19:45
    Strela Poznika končí na maske Žigárdyho.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny, pri puku Dukla.

18:53
    Tybor si v medzikruží vymenil puk so Sojčíkom, druhý menovaný to skúsil backhandom, trafil však iba rameno Žigárdyho. Ten strelu vytlačil na ochrannú sieť.

17:40
    Žilina dala gól!
    Hostia využívajú presilovku. Obrancovia úplne zabudli na ľavej strane RICHARDA HUNU, ktorý dostal milimetrovú prihrávku a napokon trafil medzeru medzi betónmi Kristína. Asistencia: Dušan Devečka.

17:29
    Harant sám vbehol do pásma, z ľavej strany sa snažil nachytať Kristína na hruškách, no ten nepustil puk za svoj chrbát.

17:11
    Dukla sa oslobodzuje vyhodením cez všetky čiary.

17:01
    Na trestnú lavicu teraz putuje kapitán Peter Sojčík, ktorý vyfasoval dve minúty za podrazenie.

16:26
    Veľká šanca domácich! Tybor strieľal backhandom, puk gólmanovi vypadol, následne sa ho snažil doraziť Lelkeš, ktorý taktiež trafil iba brankára.

15:27
    Drábek je späť, Žilina prečkala presilovku, i keď s problémami. Dukla naďalej pokračuje v tlaku.

15:12
    Gašparovič si nakorčuľoval za bránu, odkiaľ hľadal nabiehajúceho Komu, ktorý z prvej trafil iba gólmana.

14:46
    Teraz pálil Koma, jeho projektil bol zblokovaný a trafil Dlouhého do prilby, obrancovi Žiliny však nič nie je.

14:26
    Podobná situácia, teraz si však Klíma nabehol do pásma a od modrej napálil gólmana do masky! Hra sa pochopiteľne prerušuje.

13:30
    Nádherná strela príklepom v podaní Poznika, ten poriadne vyprášil betóny Žigárdymu.

13:27
    Dukla si zahrá ďalšiu presilovku. Za držanie odchádza na trestnú lavicu Drábek.

12:40
    Dukla mohla skórovať znovu! Na ľavej strane si nabiehal úplne sám Jakúbek, dostal prihrávku, položil si Žigárdyho, no vystreliť sa neodhodlal, nakoľko k nemu dobiedzal obranca. Jakúbek však skúšal prihrávku na na Otčenáša, ktorý číhal na druhej strane, no ten sa passu nedočkal.

12:12
    Domáci sa ujímajú vedenia! Z mikrosúboja pri mantineli ťažil JAKUB GAŠPAROVIČ, ktorý si nakorčuľoval medzi kruhy a zavesil puk Žigárdymu do šibenice. Asistencie: Martin Filo.

11:18
    Nádherná výmena dvoch hráčov Dukly, spoza obrancov vyskúšal vystreliť kapitán Sojčík, ktorý trafil iba rameno Žigárdyho. Ten nemal vôbec rozhľad, dlho nevedel, kde puk je, nakoniec mu musela pomôcť až obrana.

10:22
    Marosz sa lišiacky dral do útočného pásma, no ihneď za modrou sa mu nepodarilo preštrikovať cez množstvo obrancov. Domáci reklamujú faul, rozhodca ale nepíska.

09:28
    Strelu Róberta Hunu vytlačil Kristín do rohu klziska. Dukla sa po dlhšom čase dostala k puku.

08:52
    Teraz je hra mierne rozhádzaná, vidíme množstvo nepresností na oboch stranách, puk v strednom pásme, kontrolujú ho vlci.

08:07
    Nechala zaľahol puk, rozhodca hru prerušuje.

07:55
    Dukla v plnom počte.

07:45
    Hostia sú už nasťahovaní v útočnom pásme, no zatiaľ sa im nepodarilo vážnejšie ohroziť domáceho brankára. Po ľahkom zakončení sa hra prerušuje.

07:14
    Richard Huna sa vracia do hry, Žilina v pätici.

07:12
    Bednár nahodil puk zo stredného pásma, Žigárdy ho zachytil do lapačky.

06:56
    Dukla vyhadzuje puk cez všetky čiary, píska sa icing.

06:31
    Gašparovič si sám nahodil puk do pásma, dokorčuľoval ho, no prihrať spoluhráčovi sa mu už nepodarilo.

05:55
    Presilovka domácich končí. Žilinský hráč unikol obrane, Lelkeš si musel pomôcť iba za cenu faulu. Dve minúty za hákovanie.

05:40
    Dukla dobre zakombinovala , na konci akcie pálil Lelkeš iba do bočnej siete.

05:14
    Prvé vylúčenie v zápase. Richard Huna si odpyká dve minúty za držanie.

04:52
    Klíma sa sám s pukom dostal až do pásma, odkiaľ sa snažil prekonať Žigárdyho backhandom, ten bol ale pripravený.

04:34
    Žilina ale v prvej fáze útoku zlyhala a ani neohrozila brankára. Hostia si ale udržali pásmo.

04:14
    Devečka rozohráva za bránou, čaká kým jeho kolegovia prestriedajú.

03:42
    Harant neprepálil blok obrancov, domáci sa ubránili. Teraz môžu podniknúť útok oni.

03:18
    Horanský sa na pravej strane dostal do zakončenia, to bolo však zblokované a skončilo na ochrannej sieti.

02:57
    Nie je toho veľa, o čom by som momentálne písal. Prebiehajú početné mikrosúboje pri mantineloch, gólmani veľa práce nemajú.

02:09
    Žilinská kontra neúspešná, domáci ich svojou hrou akoby napodobnili, nepodarilo sa im totiž vystreliť.

01:27
    Dukla na chvíľu uzavrela súpera v pásme, snažila sa defenzíve zamotať hlavu rýchlymi prihrávkami, na konci akcie bol Lelkeš, ktorý z pravého kruhu trafil iba pripraveného Žigárdyho.

01:04
    Icing hostí, tí zle striedali a puk im ušiel cez všetky čiary. Zatiaľ vidíme opatrný hokej.

00:16
    Po buly ihneď strela na Kristína, rozhodca mal dohľad na puk a hru neukončil. Zmätok vyriešila až domáca obrana.

00:09
    Úvodné buly pre domácich, tí sa však okamžite previnili zakázaným uvoľnením.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Aktéri oboch mužstiev už vychádzajú na ľad, stretnutie o chvíľu začne. Predtým však ešte národná hymna.

Dukla Trenčín: Kristín - Imrich, Vizváry, Poznik, Bagin, Bednár, Koma - Mikula, Klíma, Marosz - Sojčík (C), Lelkeš, Tybor - Filo, Rusnák, Gašparovič - Jakúbek, Nemček, Otčenáš.

V tejto chvíli Vás už všetkých zdravím zo Zimného štadióna Pavla Demitru v Trenčíne, hráči už dokončili svoju rozcvičku a pobrali sa do šatní. Nasleduje úprava ľadovej plochy. My si predstavíme oba kádre.

Príjemné sledovanie nášho prenosu, vážení športoví priatelia. Dovoľte mi, aby som vás vrúcne privítal pri sledovaní nášho online prenosu zo zápasu 35.kola hokejovej extraligy, v ktorom Dukla Trenčín nastúpi opäť na domácom ľade. Súperom Trenčanov budú žilinskí „vlci“.

Ak sa obzrieme trošku do minulosti – nemusíme kráčať ďaleko – zistíme, že Dukla sa pred nedeľňajším duelom so Žilinou naladila na víťaznú vlnu. Zverenci Róberta Kalábera dokázali poraziť svojho rivala v malom považskom derby z Piešťan 3:2 po predĺžení a opäť si tak zodvihli sebavedomie. To sa však v budúcom kole na ľade súpera zvyklo podlomiť, keďže Dukla nevyhrala dva zápasy po sebe dlhšiu dobu, ale hokejový kolotoč je už raz taký. Teraz majú Trenčania ideálnu možnosť na to, aby nadviazali na víťazstvo proti Piešťanom a porazilo poslednú Žilinu. Domáci diváci si budú môcť taktiež vychutnať okrem hokeja aj efekty novej kocky, ktorá zatiaľ pevne visí pod strechou ZŠ Pavla Demitru.

Žilinčania majú iné starosti, ako riešiť to, aká je v Trenčíne kocka. Sú na poslednom mieste a ich výsledky sa výrazne nezlepšili ani po príchode Hunovskej bratskej dvojice. Snáď nakopne „vlkov“ nedávna výmena trénera, respektíve teda zmena, keďže bývalý tréner áčka Ladislav Spišiak ostal trénovať juniorku. Ku kormidlu seniorov sa dostal Slavomír Chlebec, ktorý je známy z pôsobenia asistenta v Skalici. Zmena je život a Žilinčania, respektíve fanúšikovia mestského extraligového klubu teraz budú čakať na to, či sa zmena osvedčí. V Trenčíne však žltozelených čaká neľahká úloha, pretože doma je Dukla skutočne silná v poslednom čase, čo okúsili aj mužstvá z horných poschodí tabuľky. Ako sa teda duel skončí? Na to si budeme musieť počkať do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Peter Marienka

Branky a nahrávky: 13. Gašparovič (Filo), 48. Tybor (Bagin, Sojčík) - 18. Ri.Huna (Devečka)

HK DUKLA Trenčín: Kristín - Imrich, Vizváry, Poznik, Nechala, Bokroš, Bagin, Bednár, Koma - Mikula, Klíma, Marosz - Sojčík (C), Lelkeš, Tybor - Filo, Rusnák, Gašparovič - Jakúbek, Nemček, Otčenáš.
    MsHK Žilina: Žigárdy - Harant (C), Devečka, Rúfus, Drábek, Dlouhý, Leško, Staňo - Huna Ri., Huna Ro., Krajči - Kokavec, Škoda, Varga - Mihálik, Troliga, Ďuriš - Horanský, Valášek, Jass

Rozhodčí: Štefík - Návratek, Holienka