Kladno – Zlín 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:3 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 4:0 (kon.)
Motor ČB – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta – Slavia 2:3 (po pr.)
Rytíři Kladno
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Berani Zlín
Pátek 15.02.2013, 17:30 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 12 - Jakub Sedláček (ZLN) 7.

Hráči utkání: Miloslav Hořava (KLA) - Antonín Honejsek (ZLN).

Třetí třetina se dohrávala poměrně v klidu, byť hosté v závěru ještě sahali po dramatu. Sedláček ve třetí periodě předvedl několik skvostných zákroků, ale tři body zůstávají doma. Ode mne to je vše, z Kladna přeji hezký víkend. (20:04:33)

60:00

59:43
    Kladno právě vstřelilo branku!
    No a je definitivně rozhodnuto. JAN EBERLE ve středním pásmu přebruslil hostujícího obránce a poslal kotouč do prázdné branky. Bez asistence.

59:30
    Hosté ostřelují branku z každé pozice.

59:14
    Chábera vyráží pokus Zámorského.

Hosté na ledě v šesti, Sedláček na střídačce.

58:52
    Jan Chábera (KLA) si chtěl z brankoviště odklidit protihráče, což ovšem postřehli rozhodčí, kteří mu udělili dvě minuty za sekání.

58:14
    Kotouč končí pod jedním z hostujících hráčů. Vhazovat se bude před Sedláčkem.

56:58
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté se ještě jednou prosadili. Okál křížným pasem oslovil JIŘÍHO ONDRÁČKA, pro nějž nebyl problém poslat puk za přesouvajícího se Cháberu. Asistence: Zdeněk Okál.

56:48
    Miloslav Hořava (KLA) dostává dvě minuty za hrubost.

56:45
    Kladno hezky zakombinovalo. Jassův pěkný bekhend skončil na boční síti. Domácí forvard spálil ve třetí třetině další slibnou šanci.

56:03
    Také Kladno je v pěti, utkání se dohrává.

55:20
    Hostém začíná zkrácená přesilová hra.

55:03
    Chábera si připisuje zásah proti střele Linharta od modré.

54:29
    Hosté ve čtyřech.

54:03
    Jan Piskáček (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

53:55
    Martin Hamrlík (ZLN) dostává desetiminutový osobní trest.

53:30
    Parádní zákrok Sedláčka proti kličce Koby Jasse.

53:20
    A další faul hostů. Radim Tesařík (ZLN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 4. M. Hořava (Patera, Jass), 18. Jass (M. Hořava, Patera), 33. Eberle (Lukáč), 37. Valský, 60. Eberle - 14. Honejsek (Čajánek, Veselý), 57. Ondráček (Okál)

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, Růžička, P. Hořava, Piskáček, Kameš, Doudera, Macholda, Kužel - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Kuchler, Kuchejda - Dalecký, Melka, Dragoun.
    Berani Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Řezníček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Fořt, Holík, Čech - Okál, Šlahař, Ondráček

Rozhodčí: Turčan, Hodek - Jelínek, Pešek