Omsk – Petrohrad 3:4 (po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Dynamo Moskva 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
N.Novgorod – Novosibirsk 4:0 (kon.) | Jaroslavl – Novokuzněck 2:5 (kon.) | Čerepovec – Ufa 3:0 (kon.)
Viťaz – Nižněkamsk 1:4 (kon.) | Mytišči – Chabarovsk 2:0 (kon.) | Spartak Moskva – Lev 0:2 (kon.)
Minsk – Kazaň 2:3 (kon.) | Doněck – HC Slovan 3:4 (po pr.) | Riga – CSKA Moskva 3:2 (po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pátek 15.02.2013, 14:00 • Metallurg Ice Arena, Magnitogorsk • KHL

Domácí tak potvrdili roli favorita a připsali si povinné tři body. Největšími tahouny domácího úspěchu bylo především trio Mozjakin - Kazionov - Zuccarello, které si připsalo shodně po gólu a jedné přihrávce.

To je pro dnešek ode mě vše. Přeji vám příjemný zbytek dne a zase někdy u zápasu Kontinentální hokejové ligy napočtenou. (16:18:04)

Zásahy brankařů - Celkem

Ari Ahonen (MAG) - 27 zásahů (96.43%)

Evgeny Lobanov (JEK) - 34 zásahů (91.89%)

60:00

59:48
    O třech bodech pro domácí Metallurg už nikdo nepochybuje. Poslední sekundy dnešního utkání se už dohrávají pouze z povinnosti.

59:22
    Domácí už žádné drama nepřipustí. Kotouč se pohybuje za brankou Lobanova.

58:01
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty utkání.

57:49
    Před Mozjakinem zívala prázdná branka. Samotný střelec se hodně divý, co teď dokázal zahodit.

56:59
    Hráči v bílých dresech jsou kompletní. Sazonov opustil trestnou lavici a zapojil se ihned do hry.

56:24
    Kazionov to zkusil z hodně ostrého úhlu. Hostující gólman byl ale připraven a se střelou se vypořádal.

56:07
    Hosté opět úspěšně vyhodili.

55:18
    Jekatěrinburg se zuby-nehty ubránil a vyhazuje přes všechny čáry.

54:59
    Magnitogorsk si zahraje další přesilovou hru. Dvě minuty za vysokou hůl odsedí hostující Sazonov.

54:45
    Domácí teď sevřeli svého soupeři jako při přesilové hře. Ten nakonec ale tlaku odolal a dokázal se osvobodit.

52:29
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí dokázali využít svoji druhou přesilovku v utkání a zřejmě zaznamenávají klíčovou branku celého zápasu. Před Lobanovem přesně dorážel nikým nekrytý DMITRY KAZIONOV - 3:1.

Asistence: Sergei Mozjakin.

52:14
    Trestné lavice se nám teď trošičku zaplní. Každopádně si domácí zahrají přesilovku 4 na 3, která bude trvat více než minutu.

52:13
    Na ledové ploše se začíná přiostřovat. Za brankou Lobanova se ztrhla menší potyčka.

51:50
    Síly na ledě se ale srovnají. Jeden z hostujících hráčů míří na trestnou lavici za podražení.

51:45
    Zuccareli stál na správném místě, získal kotouč a vyvezl jej ven z obranného pásma Metallurgu.

51:32
    I hosté dostávají možnost přesilové hry. Dvě minuty za držení odsedí domácí Zdunov.

Jakub Martínek

Branky a nahrávky: 13. Mozjakin (Koroljuk, Zuccarello), 33. Zuccarello (Mišarin, Kazionov), 53. Kazionov (Mozjakin) - 28. Sokolov (Simakov, Rybnitskij)

Metallurg Magnitogorsk: Ahonen (Gelašvili) - Birjukov, Antipin, Mišarin, Bondarev, Metljuk, Bernackij, Khabarov - Mozjakin, O'Reilly, Platonov - Hodgman, Zdunov, Koroljuk - Zuccarello, Kazionov, Gulaš - Lisin, Kosov, Jakubov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Lobanov (Borodin) - Mezei, Juksejev, Sokolov, Rybnitskij, Sazonov, Kurbatov, Stupin - Lapenkov, Malychin, Zhmakin - Spirko, Simakov, Makejev - Vorobjov, Jemelejev, Savčenko - Pronin, Strelcov V., Strelcov A.

Rozhodčí: Buturlin, Vasilyev - Lazarev, Morozov.