Omsk – Petrohrad 3:4 (po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Dynamo Moskva 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
N.Novgorod – Novosibirsk 4:0 (kon.) | Jaroslavl – Novokuzněck 2:5 (kon.) | Čerepovec – Ufa 3:0 (kon.)
Viťaz – Nižněkamsk 1:4 (kon.) | Mytišči – Chabarovsk 2:0 (kon.) | Spartak Moskva – Lev 0:2 (kon.)
Minsk – Kazaň 2:3 (kon.) | Doněck – HC Slovan 3:4 (po pr.) | Riga – CSKA Moskva 3:2 (po s.n.)
HC Donbass Doněck
3:4 (1:2, 2:0, 0:1 – 0:1)
HC Slovan Bratislava
Pátek 15.02.2013, 18:00 • Aréna Družba (4 130) • KHL

Já se s vámi loučím, budu se těšit u nedělního zápasu, kdy Donbassu půjde o to, zda si prodlouží sezónu nebo ne. V neděli od 16:30 Doněck na svém ledě přivítá Lev Praha. (20:34:34)

SBA: Jonathan Sigalet - 24:25

Byli jsme svědky nádherného utkání, které si přesně představuje v boji o poslední postupová místa do play-off. Slovan už před dnešním utkáním měl postup zajištění, Donbass se dnes vyřazovací části mohl výrazně přiblížit, avšak nestalo se tomu.

Po první třetině vedl Slovan, avšak Donbass převedl v druhé části obrat, díky kterému šel do třetí třetiny za jednobrankového vedení. Ve třetí dvacetiminutovce se však trefil Juraj Mikúš a zápas rozhodla až nastavená pětiminutovka, v níž se dokázal prosadit Roman Kukumberg, který tak přiřkl Slovanu výhru 4:3 po prodloužení.

Před Donbassem je tak nyní velká výzva. V posledním zápase základní části, kdy v neděli na svém ledě přivítá Lev Praha musí vyhrát. Nyní Donbass ztrácí na postupové osmé místo jeden bod.

63:06
    Slovan právě vstřelil branku!
    Slovan střílí v prodloužení branku, což znamená, že si z Doněcku odveze dva body! Nahození Jonathana Sigaleta tečoval ROMAN KUKUMBERG a Ján Laco byl bez šance. Asistence: Jonathan Sigalet, Michal Sersen.

62:25
    Střla Claye Wilsona z pravého kruhu byla zblokována, a proto s tímto projektilem neměl sebemenší problém.

61:53
    Do útoku se hnal Ján Tabaček, proti několika násobné přesile domácích se mu ale nepovedlo uspět.

61:20
    Domácí publikum už se začalo zvedat ze sedaček, protože jejich tým se hnal do velice slibné přiležisti. Vše ale zkazilo odpískání ofsajdu.

60:50
    To už je Slovan v plném počtu, a proto se pokračuje čtyři na čtyři, tak jak je tomu v prodloužení zvykem.

60:28
    Martin Štajnoch se v bolestech svíjí na ledě. Z opakovaného záběru je vidět, že Dadonov dohrál slovenského beka tak nepříjemně, že ho zásáhnul do oblasti choulostivých míst.

60:01

Statistiky po 3. třetině:
    Střely: 10:5 26:28)
    Vhazování: 12:11 (35:26)
    DON: Oskars Bartulis - 8:33
    SBA: Jonathan Sigalet - 8:12

Je tomu tak! Slovan dokázal ve třetí části díky gólu Juraje Mikúše vyrovnat, a proto se za stavu 3:3 půjde do prodloužení.

60:00

59:40
    Oskars Bartulis napřáhl na modré čáře, ale trefil pouze Konráda, zdá se, že zápas spěje do prodloužení.

59:24
    Střela od modré čáry zaduněla pouze o betony Branislava Konráda. I nadále je však puk na hokejkách domácího celku.

58:50
    Zatím se ale ukrajinskému celku příliš nedaří, Slovan se dokázal už dvakrát osvobodit.

58:10
    Vyloučen je Juraj Mikúš (SBA) a Doněck tak má jedinečnou šanci snížit.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 8. Varlamov (Kagarlickij), 30. Pettersson (Wirtanen), 35. Wirtanen (Bartulis) - 14. Bartovič (Sersen), 15. Mihálik (Kukumberg), 47. Mikúš J. (Miklík), 64. Kukumberg (Sigalet, Sersen)

HC Donbass Doněck: Laco (Holt) – Wilson, Podhradský, Bartulis, Těreščenko, Pěreťagin, Kolář, Puistola – Nedorost (C), Kiiskinen, Dadonov – Kagarlickij, Kašpar, Varlamov – Wirtanen, Kočetkov, Kvitčenko – Pettersson, Šalimov, Matoušek – Nikiforov
    HC Slovan Bratislava: Konrád (Janus) – Sigalet, Sersen, Mojžíš, Tabaček, Štajnoch, Mihálik – Miklík, Bartoviš, Mikúš J. – Kukumberg, Hudáček, Lipianský (C) – Svatoš, Bakoš, Kytnár – Mikúš T., Preisinger, Šťastný – Daňo, Ölvecký.

Rozhodčí: Odins, Gofman – Balodis, Putilin.