Carolina – Toronto 3:1 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:4 (po s.n.) | Florida – Montreal 0:1 (po pr.)
Tampa – Washington 3:4 (kon.) | Nashville – Arizona 3:0 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:4 (po s.n.)
po s.n.
New York Rangers
3:4 (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0)
New York Islanders
Pátek 15.02.2013, 01:00 • Madison Square Garden, New, Yor, NY • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi těším na počtenou! (19:58:25)

Zblokované střely: 16:21

Branky a nahrávky: 4. Girardi (Hagelin, Nash), 12. Gáborík (Richards, Callahan), 32. Hagelin (Gáborík, Staal) - 21. McDonald (Cizikas), 27. Tavares, 28. Boyes (Višňovský, Strait), 65. Nielsen (pen.). Rozhodčí: Jackson, Kimmerly - Cameron, Nelson. Diváci: 17200.

Hvězdy utkání:

1. John TAVARES (NYI) - 1+0
    2. Marián GÁBORÍK (NYR) - 1+1
    3. Carl HAGELIN (NYR) - 1+1

Dnešní newyorské derby nabídlo velmi zajímavý hokej, v základní hrací době jsme viděli celkem 6 branek, po třech na obou stranách. Domácí se ujali vedení 2:0 zásluhou Girardiho a Gáboríká, Islanders ovšem během sedmi a půl minut ve druhé třetině skóre otočili, když se trefili McDonald, Tavares a Boyes. Ve 32. minutě srovnal v přesilové hře Carl Hagelin. Poté už žádná branka nepadla, až museli rozhodnout samostatné nájezdy. Ty měly vůbec nejkratší možný scénář, když už skončily po dvou sériích, za domácí neuspěli Gáborík s Nashem, hosté byli naopak stoprocentní, když se prosadili Nielsen a Tavares. Ostrované si tak připisují po velmi dlouhé době cenné vítězství!

65:00
    Islanders právě vstřelili branku!
    Rozhodující samostatný nájezd zaznamenal FRANS NIELSEN!

A rozhoduje! Podobným způsobem jako Nielsen prostřeluje Birona a zajišťuje Ostrovanům druhý bod.

John Tavares může rozhodnout...

Nesrovná! Nabokov je opět úspěšnější než domácí nájezdník.

Srovná Rick Nash?

Dánský útočník prostřelil Birona, Islanders vedou po první sérii 1:0!

Za hosty Frans Nielsen.

Nabokov si na jeho střelu mezi betony počkal.

Nájezdy načne Marián Gáborík.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení branku nepřineslo, i když Grabner byl 10 vteřin před koncem nastavení hodně blízko, v samostatném úniku ale netrefil branku. Za malou chvíli tak začnou samostatné nájezdy, které už musí určit vítěze dnešního derby.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Del Zotto v obrovské šanci minul, na druhé straně v samostatném úniku neuspěl Michael Grabner!

64:16
    Girardi zalehl kotouč za Bironovou brankou, vhazovat se tak bude v obranném pásmu Rangers.

Adam Lacek

New York Rangers: Biron (Lundqvist) - Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Del Zotto, Gilroy - Callahan, Richards, Gáborík - Nash, Stepan, Hagelin - Miller, Boyle, Pyatt - Asham, Halpern, Powe
    New York Islanders: Nabokov (DiPietro) - Hamonic, Strait, Višňovský, MacDonald, Streit, Finley - Boyes, Tavares, Moulson - Okposo, Nielsen, Bailey - McDonald, Aucoin, Grabner - Martin, Cizikas, Boulton

Rozhodčí: Jackson, Kimmerly - Cameron, Nelson

Diváci: 17200