Wacker – Rapid 0:4 (kon.) | Wolfsberger – Admira 3:1 (kon.) | Wiener – Sturm Graz 1:3 (kon.)
Austria – Grödig 2:3 (kon.)
FC Wacker Innsbruck
0:4 (0:1)
SK Rapid Vídeň
Sobota 14.09.2013, 16:30 • Tivoli Stadion Tirol, Innsbruck (kapacita: 17400 míst) • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Příjemné sobotní odpoledne, vítejte u textového online přenosu z 8. kola rakouské tipp3-Bundesligy. Sledovat budeme utkání dvou týmů ze středu tabulky, v Innsbrucku se proti sobě postaví domácí FC Wacker Innsbruck a hosté, tedy hráči SK Rapidu Vídeň.

FC Wacker Innsbruck:

Domácí Innsbruck je remízovým králem rakouské nejvyšší soutěže, po sedmi odehraných zápasech má totiž na svém kontě hned pět remíz a k tomu pak jedno vítězství a jednu porážku. Když to všechno sečteme, dostaneme 6. příčku se sedmi body. V posledních třech zápasech Innsbrucku se také zrodily dvě remízy, nejdříve Wacker na domácím stadionu podlehl Riedu 2:3, poté si ale odvezl bod jak z Neustadtu, kde remizoval 1:1, tak z Vídně, kde se o body rozdělil s tamní Austrií také po výsledku 1:1. V loňském ročníku rakouské ligy skončil Wacker Innsbruck na 8. místě a tak tak se mezi elitou udržel, když ho od sestupujícího Mattersburgu dělil pouhý bod. V sezoně 2013/14 je Innsbruck zatím na o poznání klidnějším 6. místě.

SK Rapid Vídeň:

Vídeňský Rapid dokončil předešlou sezonu na 3. místě zaručujícím 3. předkolo Evropské ligy a proto nyní bojuje na dvou frontách. Zatímco v domácí soutěži se mu podle představ nevede a patří mu 5. pozice, v Evropské lize se probojoval až do základní skupiny, kde ho čekají Dynamo Kyjev, Genk a FC Thun. Na rakouské scéně čeká Rapid na vítězství už čtyři zápasy. V posledních kolech prohrál na hřišti Admiry 0:2, doma si neporadil s Grodigem a podlehl mu 0:1 a naposledy remizoval 1:1 na půdě vedoucího Salcburku, což už lze považovat za úspěšný počin. V Innsbrucku už bude chtít Rapid Vídeň ukončit čekání na výhru, podaří se mu to?

V kádru domácího Innsbrucku působí jeden český fotbalista, jmenovitě defenzivní záložník Tomáš Abrahám. Abrahám hrál v české lize za Brno a naposledy hrál Gambrinus ligu v sezoně 2009/10, kdy oblékal dres Slovácka. V kabině Wackeru dělá Abrahám dokonce kapitána, ale v zápase v Neustadtu byl vyloučen a proti Austrii tak nenastoupil. V kádru Rapidu Vídeň českou stopu nenajdeme, branku Vídeňských však hájí slovenský brankář Ján Novota, který už rakouskou ligu chytá třetí sezonu. Novota chytal na Slovensku za Dunajskou Stredu.

Oba týmy se mohou pochlubit čtyřgólovými střelci. V šatně Wackeru Innsbruck je nejlepším střelcem Lukas Hinterseer a za Rapid Vídeň se v této sezoně už čtyřikrát trefil Guido Burgstaller. Uvidíme, jestli bude někdo z těchto kanonýrů úspěšný i dnes.

Vzájemné zápasy:

Ve vzájemných zápasech obou soupeřů je úspěšnějším týmem Rapid Vídeň, který dokázal od roku 1998 zvítězit s Innsbruckem devatenáctkrát. Wacker získal tři body proti Rapidu celkem jedenáctkrát a patnáctkrát se zrodila remíza. Remízou skončilo i poslední setkání Wackeru s Rapidem, které se uskutečnilo 6. dubna tohoto roku. Skóre otevřel v 66. minutě vídeňský Terrence Boyd a v 83. minutě vyrovnával Julius Perstaller z Innsbrucku. Domácí Wacker dokonce utkání dohrával v devíti, ale remízu udržel.

FC Wacker Innsbruck: Sáfár – Bergmann, Vucur, Jaio, Hauser – Kofler, Piesinger – Schütz, Hinterseer, Kuen – Wallner. Trenér: Roland Kirchler.
    Náhradníci: Schober – Jevtic, Steinlechner, Abrahám, Wernitzig, Vuleta, Löffler.

SK Rapid Vídeň: Novota – Trimmel, Sonnleitner, Boskovic, Schrammel – Schaub, Petsos, Pichler – S. Hofmann, Sabitzer – Boyd. Trenér: Zoran Barisic.
    Náhradníci: Radlinger – Burgstaller, Grozurek, Denner, M. Hofmann, Palla, Behrendt.

Rozhodčí: Alexander Harkam – Andreas Witschnigg, Matthias Winsauer.

1

2
    Hostující Schaub fauloval na půlce hřiště.

2
    Byla nařízena penalta. Jaio ve vápně fauloval hostujícího Boyda!

2
    Španělský obránce Jaio vidí za svůj zákrok červenou kartu!

4
    Sáfár ale penaltu Rapidu chytá. Terrence Boyd poslal svou střelu do pravé strany, ale domácí gólman ji vyrazil!

5
    Petsos byl faulován a Rapid Vídeň bude rozehrávat z vlastní poloviny.

8
    Míč sebral po rohovém kopu Rapidu brankář Sáfár.

10
    Na začátku utkání se v lepším světle ukazují hráči Rapidu.

12
    Centr vídeňského Schauba prolétl pokutovým územím domácích bez povšimnutí až do autu.

13
    Po hlavičce Wallnera zasáhl úspěšně Novota.

14
    S. Hofmann pronikal po levé straně, ale hráči Wackeru situaci zvládli.

16
    Boyd přihrával v situaci dva na jednoho Sabitzerovi, ten si ale míč v dobré pozici nezpracoval!

18
    Sabitzer nabil Petsosovi nabíhajícímu z druhé vlny. Sáfár byl však pozorný.

20
    Nebezpečný centr Schrammela Boyd přeběhl a nestihl zakončit.

21
    Po ztrátě míče v podání Petsose získal Rapid balon hned na své kopačky. Wackeru se nedaří ani na chvilku podržet míč.

22
    Kofler odvrátil přízemní centr Rapidu.

22
    Američan Boyd se octl v další šanci. Po akci Schrimmela mu k hlavičce z bezprostřední blízkosti chyběly centimetry!

23
    Nebezpečnou střelu Petsose vytáhl na roh Sáfár.

25
    Hráči Rapidu jsou zatím jasně lepším týmem, samozřejmě jim pomohlo vyloučení Jaia a na hřišti kralují.

26
    Po krásné individuální akci Schauba, který naznačil střelu několika obráncům a vystřelil až napotřetí. Skvěle zasáhl brankář Sáfár!

27
    Na druhé straně vystřelil nebezpečně Kuen, ale Novota byl pozorný a střelu vyrazil na roh.

28
    Následný roh Rapid odvrací a míč putuje až k brankáři Wackeru Sáfárovi.

29
    Innsbrucku se teď konečně daří podržet míč a hraje se na půlce Rapidu.

30
    Znovu musel zasahovat skvělý Sáfár! Schaub v ofsajdu nebyl, ale Sáfár mu v poslední chvíli ukradl míč z kopaček!

31
    Rapid právě vstřelil branku!
    Nyní už se Rapid gólově prosazuje! S. Hofmann rozehrál přímý kop bravurně a svým centrem nalezl přesně hlavu volného MARIA SONNLEITNERA, který míč umístil za bezmocného Sáfára – 0:1!

33
    Domácí Innsbruck to bude mít dnes velmi těžké, aby proti Rapidu vyrovnal. Hraje totiž v deseti a permanentně pod tlakem hostí.

34
    Roman Wallner vidí za svůj zbytečný útočný faul na půlce Rapidu žlutou kartu.

35
    Schaub hledal Boyda stříleným centrem, se kterým si v pohodě poradil Sáfár.

36
    Petsos měl na noze další šanci, ale svým blafákem na brankáře Sáfára se vyhnal až do autu.

37
    Na druhé straně zasahuje po ojedinělé standardní situaci Wackeru Novota.

38
    Rapid zůstává v tlaku a snaží se přidat druhou branku.

39
    S přímým kopem S. Hofmanna si domácí defenziva poradila.

40
    Kuenův přetažený centr vracel do vápna Wallner, tam byl ale úspěšný Novota a zasáhl.

Omlouváme se za technické problémy ke konci poločasu! První poločas je za námi. Rapid Vídeň vede v Innsbrucku 1:0.

Druhý poločas začne přibližně v 17:32.

Zápas Wackeru Innsbruck s Rapidem Vídeň začal velmi divoce. Už ve 2. minutě byl vyloučen španělský stoper ve službách domácích Jaio, když v pokutovém území fauloval Boyda. Sám Boyd si míč postavil na penaltu, ale neproměnil. Směr jeho střely vystihl Sáfár a zasáhl. Domácí brankář Sáfár byl i ve zbytku poločasu hlavní hvězdou a zneškodnil několik obrovských příležitostí jasně lepšího Rapidu. V 31. minutě byl však i on krátký na hlavičku Sonnleitnera a Rapid se dostal do vedení. Vídeňský celek vstoupí s jednogólovým vedením i do druhé půle.

46

46
    Wacker reaguje na vývoj utkání prvním střídáním. Za Romana Wallnera nastupuje Čech Tomáš Abrahám.

47
    Rapid v poklidu rozehrává od středních obránců.

48
    Branko Boskovic fauloval před pokutovým územím a dostává žlutou kartu.

49
    Přímý kop Innsbrucku končí ofsajdem a rozehrávat bude Novota.

50
    Domácí vstoupili do druhé půle jako polití živou vodou a hrají mnohem lépe než v části první.

51
    V postavení mimo hru tentokrát na druhé straně nachytán Boyd.

52
    Nyní hraje s míčem hostující Rapid Vídeň.

53
    Sonnleitnerovi nebyl odpískán faul na Kuena a Rapid pokračuje ve hře.

56
    Rapid Vídeň zvyšuje na rozdíl dvou branek. Centrovaný míč si našel TERRENCE BOYD a s pomocí českého obránce Abraháma ho dopravil za Sáfára – 0:2!

58
    Pro Innsbruck je tento gól velkou ránou, stáhnout dvougólové vedení v deseti hráčích nepůjde jen tak.

59
    Ve středovém kruhu fauloval Sabitzer a s míčem si na chvilku zahráli i domácí.

60
    Druhým potrestaným hráčem Rapidu je Thomas Schrammel, jenž vidí za svůj faul žlutou kartu.

62
    Žlutou kartu obdržel i Daniel Schütz z domácího mužstva.

63
    Střídání v týmu FC Wacker Innsbruck: ze hřiště odchází Jevtic, přichází Schütz.

66
    Útok Wackeru zastavil včasným vyběhnutím gólman Novota.

67
    Branka Boskovice nahrazuje Brian Behrendt.

69
    Střídají i domácí. Andrease Kuena nahrazuje Švýcar Stjepan Vuleta.

70
    Odchází Steffen Hofmann a do hry naskakuje Guido Burgstaller.

74
    Jevtic střílel z dálky nepřesně.

76
    Rychlý protiútok Rapidu zakončoval Petsos, ale jeho pokus byl zablokován!

77
    Vuleta mohl snížit na 1:2, ale v obrovské šanci branku Novoty přestřelil!

78
    Burgstallerova střela Sáfára nepřekvapila.

79
    Závar před brankou Wackeru nakonec gólem neskončil.

79
    Burgstaller ve velké příležitosti netrefil míč na zadní tyči! Kdyby balon zasáhl, byl by to určitě gól!

80
    THANOS PETSOS zvyšuje na rozdíl tří branek! Trefil se nádhernou střelou z přímého kopu. Jeho rána ještě zacinkala o pravou tyč a Sáfár byl bezmocný – 0:3!

82
    Rapid v pohodě drží balon.

83
    Lukas Grozurek přichází na hřiště za Terrence Boyda.

85
    Rapid se snaží dohrát zápas s míčem na kopačkách.

86
    Žlutou kartu dostává Kofler (FC Wacker Innsbruck).

88
    Je definitivně rozhodnuto! GUIDO BURGSTALLER pronikl do pokutového území, povodil si obránce Wackeru, nejvíce pak Abraháma, a v pohodě zakončil – 0:4!

90
    Nastavovat se budou tři minuty.

Rapid Vídeň zvítězil na půdě Wackeru Innsbruck 4:0 a nutno podotknout, že zcela zaslouženě. Domácí hráli téměř po celou dobu v deseti hráčích. Do druhé půle vstupovali s mankem jedné branky, ale hráli aktivně a zdálo, že budou mít šanci na zdramatizování. Pak ale přišly góly Boyda, Petsose a Burgstallera a bylo po nadějích. Innsbruck se gólově ani jednou neprosadil. Rapid Vídeň zvítězil po čtyřech zápasech bez vítězství a v tabulce se posune výš.

Utkání sledovalo 10246 diváků. V Innsbrucku panovala i přes nepříznivý vývoj skóre fantastická atmosféra.

Já se vám omlouvám za technické potíže, které nás provázely, a doufám, že příště už bude vše bez chyby. Přeji vám hezký večer a někdy příště, na počtenou! (18:30:58)