Bayern – Hannover 2:0 (kon.) | Leverkusen – Wolfsburg 3:1 (kon.) | W. Brémy – Frankfurt 0:3 (kon.)
Mohuč – Schalke 0:1 (kon.) | Augsburg – Freiburg 2:1 (kon.) | Dortmund – Hamburg 6:2 (kon.)
FC Augsburg
2:1 (0:0)
SC Freiburg
Sobota 14.09.2013, 15:30 • SGL Arena, Augsburg • Německá Bundesliga

Augsburg doma poráží Freiburg 2:1. Domácí museli zápas otáčet, za hosty se totiž v úvodu druhé půle trefil Mehmedi. Po vyrovnání Altintopa ale přišel velký tlak, který vyvrcholil vítěznou brankou Wernera – výbornou asistenci si připsal Morávek.

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (17:23:20)

89
    Augsburg právě vstřelil branku!
    Domácí se dočkali obratu! Trvalo to dlouho, bolelo to, ale povedlo se. Trpělivý závěrečný tlak přinesl růže, to v podobě branky TOBIASE WERNERA! Výbornou přihrávkou se o vedoucí gól také zasloužil Jan Morávek.

86
    Domácí střídají, odejde Halil Altintop, nahradí jej Mathias Fetsch.

84
    Domácí tlačí, obrana Freiburgu odolává silou vůle

83
    Závěr zápasu je hodně rozkouskovaný, hosté hrají na remízu, domácí se snaží urvat tři body.

80
    Velké zmatky ve vápně domácích, vše ale vrcholí jen nepřesnou ranou hostů.

78
    Zasahuje Baumann.

78
    Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba ze čtyřiceti metrů.

76
    Odejde Sebastian Freis, příjde Mike Hanke.

75
    Domácí střídají, odejde Raphael Holzhauser, nahradí jej Tobias Werner.

74
    A další gólovka! Z bezprostřední blízkosti nepochopitelně přestřelil Klavan!

73
    Tak tohle byla parádní akce! Centr z rohu dolétl přímo na nohu Baiera, který se opřel do přímého voleje, Baumann vyráží na další roh!

72
    Domácí rozehrávali rohový kop, míč ale jen na další roh ztečoval obránce hostů.

69
    Mölders střílí míč do brány, sudí ale pískají těsný ofsajd!

68
    Hra je přerušena, ošetřován je jeden z domácích.

65
    Freiburgu se pasivní hra nevyplatila, domácí mají nyní herně navrch a k tomu i spoustu času na případný obrat.

62
    Přízemní centr, ač pomalý, pronikl přes několik hráčů až do vápna, odkud ho z první uklidil do branky HALIL ALTINTOP!

62
    Celý stadion se bouřlivě dožaduje odpískání penalty pro hru obránce hostů rukou ve vápně, sudí Dankert ale nechává pokračovat ve hře.

61
    Dobrý centr za obranu, domácí forvard si ale míč nedokázal dobře zpracovat. Augsburg začíná vytvářet velký tlak.

59
    Střídání. Ze hřiště odchází Kevin Vogt, místo něj příjde Jan Morávek.

58
    Holzhauser dostal jen o trochu delší přihrávku, než by potřeboval, jinak by šel sám na branku.

57
    Rychlá prostrkávačka hostů ve vápně vedla k nebezpečné pozici Mehmediho, ten ale ve spěchu vypálil slabě a mimo.

54
    Domácí si začínají vytvářet tlak, Freiburg ale stále drží kvalitní obrannou fázi.

52
    Fandové v SGL areně jsou hodně podráždění, hráči Freiburgu ve druhé půli přidali na drsnosti své hry.

49
    Roh hostů šanci nepřinesl.

47
    Freiburg právě vstřelil branku!
    Freiburgu se vstup do druhé půle daří na výbornou, hosté vedou 1:0! Kvalitní přihrávku před velké vápno dostal ADMIR MEHMEDI, jenž dokázal rychlou kličkou projít přes posledního beka a přízemní střelou zakončit. Manninger si na míč sice sáhl, dokázal ho ale jen srazit k tyči, míč končí v brance.

46
    Odchází Karim Guede, místo něj se na hřiště podívá Immanuel Hohn.

46
    Odejde Nicolas Hofler a místo něj si zahraje Admir Mehmedi.

46

Úvodních pětačtyřicet minut příliš vzruchu nepřineslo. Domácí byli aktivnější, velké šance si ale vytvořit nedokázali, stejně tak vstřelit gól.

Druhý poločas začne cca v 16:33.

45+2
    Stejně tak Höfler.

45+1
    Mölders potrestán žlutou kartou.

45
    Mölders padá v pokutovém území, sudí Dankert ale píská proti domácím.

43
    Manninger si výborně vyběl proti přihrávce za obranu, za níž se hnal též Guédé, leč neúspěšně.

42
    Nepřesný lob Baiera končí v autu, míč získávají hosté. Ani jejich akce ale neměla dlouhého trvání, kvalita utkání zatím slabá.

40
    Po ataku Coquelina leží domácí hráč na trávníku, zřejmě bude ale vše v pořádku.

37
    Pas Fernandese na Guédého nevyšel, míč mají domácí.

35
    Hosté rozehráli rohový kop, šanci si ale vytvořit nedokázali.

34
    Na hostech je znát tíha týmové situace, tým po čtyřech kolech zatím nevyhrál, dnes tak určitě je pod značným tlakem.

32
    Stále stejný obrázek – domácí se snaží, naráží ale na tuhou obranu hostí.

30
    Dlouhý míč za obranu se hostům vůbec nevydařil, takhle to nepůjde. Jakoby hráči SC nevěděli, jak vyzrát na domácí organizovaný Augsburg.

27
    Poslední minuty patří spíše domácím, podaří se vstřelit Augsburgu první branku?

25
    První velká šance utkání. Domácí Holzhauser byl zcela sám na levé straně vápna, domácí záložník se místo střely rozhodl pro přihrávku do vápna, tam byl ale domácí útočník obsazen a šance je ztracena.

22
    Hra nyní trochu ztratila na tempu, nikdo nechce chybovat, to rezultuje v hodně opatrnou hru.

19
    Domácí jsou nyní aktivnější, šancí je ale beztak pomálu.

15
    Pohledná kombinace Freiburgu přes pravé křídlo, Guédému ale nebylo dovoleno ve finální fázi kvalitně vystřelit.

12
    Domácí rozehrávali přímý kop skoro z půlky hřiště, s nutnou dávkou rizika odvrátil obránce hostů na roh.

9
    Pěknou kombinaci Altintopa s Baierem pokazil nepřesností Holzhauser.

6
    Další roh domácích dokázali hráči Freiburgu odvrátit.

4
    Hosté zatím víc kontrolují balon, na šance zatím ale jen čekáme.

2
    Hosté zahrávali rohový kop, domácí situaci zvládli.

1

FC Augsburg: Manninger – Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Hahn, Vogt, Baier, Altintop, Holzhauser – Mölders.
    Náhradníci: Hitz – Philp, Reinhardt, Werner, Morávek, de Jong, Fetsch.

SC Freiburg: Baumann – Höfler, Diagné, Ginter, Sorg – Schmid, Fernandes, Schuster, Coquelin – Guédé, Freis.
    Náhradníci: Batz – Krmaš, Günter, Höhn, Kerk, Hanke, Mehmedi.

Rozhodčí: Dankert – Hacker, Rohde.

Utkání začíná v 15:30, nenechte si ho ujít.

Freiburg je ve výrazně horší pozici. Po čtyřech odehraných duelech má tým dvě remízy a dvě prohry. V tabulce tedy dva body, to při negativním skóre 6:9. Druhá polovina tabulky německé Bundesligy je však velmi vyrovnaná, bodový rozdíl mezi 16. Freiburgem a šestou Herthou Berlín je jen pět bodů. Dnes tak budou hráči SC bojovat o první výhru.

Augsburg po nevydařeném vstupu do soutěže zabojoval a nyní je na vítězné "vlně". Vlně uvádím v uvozovkách z toho důvodu, že jde o dvě vítězná utkání. Ta se povedla nad Stuttgartem – 2:1, a 1:0 venku s Norimberkem. První dvě kola byla ale pro Augsburg bez bodu. Tým totiž prohrál nejprve 0:4 doma s Dortmundem, poté i 0:1 v Brémách. V tabulce je Augsburg na desáté pozici s šesti body.

Příjemné odpoledne s fotbalem, dnes nás čeká další duel Bundesligy mezi Augsburgem a Freiburgem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.