Chomutov – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Pardubice – K. Vary 4:2 (kon.) | Kladno – Litvínov 3:2 (kon.)

Mountfield právě vstřelil branku!
    Tak branka je nakonec uznána. LUKÁŠ KVĚTOŇ se doklouzal i s kotoučem do branky a rozhodl tak zápas mezi Chomtuovem a Hradcem Králové. Bez asistence.

60:19
    Máme tu kuriózní moment. Květoň dostal kotouč za brankovou čáru vleže nohou, rozhodčí se rozhodují o regulérnosti branky.

55:52
    Šance pro Piráty. Lukáš Květoň (HKM) – 2 minuty za podražení.

54:38
    Hruška tečoval Sikorovu střelu do boční konstrukce!

53:16
    Knotek dorážel kotouč do odkryté klece, ale Řehoř se hbitě natáhl a betonem zatarasil cestu puku.

47:28
    Šimánek přihrával do brankoviště Mertlovi, který ale kotouč netrefil.

46:24
    Lukáš Pulpán (CHM) – 2 minuty za hákování.

42:40
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí vyrazili do přečíslení a Vojtěch Kubinčák správně volil tvrdou střelu, která se odrazila na hůl ŠTĚPÁNA HŘEBEJKA, pro kterého nebyl problém kotouč dorazit do odkryté brány. Je vyrovnáno! Asistence: Vojtěch Kubinčák.

36:14
    Tomáš Rousek (HKM) – 2 minuty za sekání.

36:03
    Do útoku teď vyrazil Pulpán, který naservíroval puk před bránu Kašemu. Ten si s ním neporadil.

31:07
    Mikušovu střelu od modré Řehoř vyrazil na hůl Langhammera, který ale před prázdnou bránou trestuhodně minul.

27:35
    Za vysokou hůl v obličeji Květoně je na 4 minuty vyloučen Libor Šulák (CHM).

25:40
    Vzápětí je na trestnou lavici poslán František Ptáček – 2 minuty za nedovolené bránění.

25:34
    Další trest si půjde odsedět Tomáš Malec (CHM) – 2 minuty za hákování.

21:28
    Hosté provedli situaci dva na jednoho ukázkově. Jakub Suja poslal žabkou kotouč VLADIMÍRU ŠKODOVI, který si ho hodil na forhend a odrazem od tyče skončil kotouč v brance. Asistence: Jakub Suja, Peter Mikuš.

15:53
    A skvělé oslabení korunují Piráti gólem! Dvě sekundy před vypršením trestu Tomáše Malce ujel dopředu LIBOR ŠULÁK a nádhernou střelou k levé tyči Kantorovy branky si připisuje první gól v Tipsport extralize! Bez asistence.

13:54
    Máme před sebou dlouhou přesilovku pěti proti třem. Tomáš Malec (CHM) – 2 minuty za sekání.

13:35
    První přesilovku si zahrají hosté. Petr Mainer (CHM) – 2 minuty za hákování.

12:13
    Hosté otevírají skóre nádherným gólem. Michal Tvrdík převezl kotouč přes modrou čáru, udělal zasekávačku a přihrál do jízdy FRANTIŠKU PTÁČKOVI, který z první napálil kotouč za Řehořova záda. Asistence: Michal Tvrdík, Lukáš Květoň.

06:41
    Rudolf Červený byl sám před Řehořem, v zakončení mu ale sjel kotouč z čepele!

02:41
    28 sekund přesilovky pěti proti třem! Tomáš Mertl (HKM) – 2 minuty za hákování.

01:09
    Důrazný forčeking Chomutova si vyprovokoval faul. Jakub Langhammer (HKM) – 2 minuty za podražení.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 16. Šulák, 43. Hřebejk (Kubinčáck) – 13. Ptáček (Tvrdík, Květoň), 22. Škoda (Suja, Mikuš), 61. Květoň

Piráti Chomutov: Řehoř – Malec, Lakos, Pulpán, Mazanec, Trefný, Šulák, Kučný – Bartečko, Kämpf, Balej – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Šagát, Sikora, Hřebejk – Mainer, Kůs, Kaše.
    Mountfield HK: Kantor – Vydarený, Harant, Mikuš, Plánek, Frühauf, Ptáček, Plášil – Šimánek, Mertl, Kudrna – Květoň, Langhammer, Tvrdík – Suja, Červený, Škoda – Rousek, Knotek, Švihálek.

Rozhodčí: Turčan, Pavlovič – Podrazil, Zavřel