Chomutov – Mountfield HK 2:3 (po pr.) | Pardubice – K. Vary 4:2 (kon.) | Kladno – Litvínov 3:2 (kon.)
Slavia – Sparta 0:6 (kon.)
Rytíři Kladno
3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Pátek 11.10.2013, 18:00 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Pořádné drama na konci zápasu, kdy se Litvínov usadil v pásmu Kladna. Jenže Chábera kryl dvě střely, které na něj šly. Kladno slaví první domácí tříbodové vítězství a odpoutalo se od posledních míst tabulky. Litvínov tam naopak zůstává. Nejlepší hráči zápasu jsou David Růžička a Pavel Francouz. (20:15:59)

60:00

59:25
    Stříteský pálil od modré, Chábera vyrazil za branku.

58:51
    Lukáč trefil Ručinského hokejku. Prázdná branka hostů.

Oddechový čas pro hosty.

58:36
    Zakázané uvolnění Kladna po nepřesné Lukáčově přihrávce.

58:13
    Lukáč našel Tenkráta. Ten ale střílel z úhlu do betonů Francouze.

57:53

57:44
    Černošek se zmocnil kotouče, vyčkal a vyhodil.

56:29
    Patera srazil puk do středního pásma.

56:17
    Chábera pokryl střelu od modré.

55:53
    Špatné střídání Kladna mohl potrestat Ručinský, který byl faulován Davidem Růžičkou (KLA), který dostává dvě minuty za podražení. Krušné chvilky pro Středočechy.

55:39

54:46
    Kladno se osvobodilo a hosté jsou za vlastní brankou.

54:21
    Hosté hrají přesilovou hru výborně.

53:39
    Jan Eberle (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

53:20
    Hübl zadovkou našel Lukeše, který nepálil vůbec špatně. Branku ale přestřelil.

52:41

52:28
    Kladno má potíže s udržením pásma.

52:00
    Dragoun zbytečně držel kotouč a Chaloupka mu ho sebral a vyvezl.

51:34
    Procházka napřáhl od modré a Francouz vyrazil před sebe, kde nedosáhl na puk Růžička.

51:11
    Lukeš získal puk a poslal ho za Cháberu.

50:41
    Kladno dál tlačí! Jankovič v dobré pozici zbytečně střílel, ale o chvíli později byl faulován Robinem Hanzlem (LIT), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění. S Jankovičem to ale nevypadá vůbec dobře.

49:57
    Kladno právě vstřelilo branku!
    MICHAL DRAGOUN vrací Kladnu vedení! Ve středním pásmu se krásně uvolnil, přejel modrou čáru a tvrdou ranou prostřelil Francouze střelou na vyrážečku. Asistence: Libor Procházka.

49:19
    Další zákrok pro změnu na druhé straně. Chábera nejistě vyrážel.

48:49
    Tenkrát skvěle uvolnil Pateru, který byl zezadu hákován. Rozhodčí ale nevylučovali, kladenský kapitán branku minul.

48:03
    Havlíčkova střela na vyrážečku zaměstnala Francouze.

47:00
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Srovnáno! Hosté natlačili puk do brankoviště. Chábera byl mimo hru, ale domácí už vypadali, že vyjedou s kotoučem do bezpečí. Jenže to se nestalo a ROBIN HANZL poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.

46:09
    Vstřelená branka dává zápasu znovu nový náboj.

44:58
    A tlak se vyplatil. Zpoza branky našel Hanzl MARTINA RUČINSKÉHO, který z brankoviště poslal puk za Cháberu. Asistence: Robin Hanzl, Michal Trávníček.

44:39
    Litvínov se drží v útočné třetině.

43:55
    Domácí získali puk do své moci a osvobodili se.

43:31
    Michal Dragoun (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

43:13
    Procházka si dal málem vlastní branku. Naštěstí pro něj se Chábera včas zorientoval.

41:52
    Hosté pomalu střídají a drží puk za vlastní brankou.

41:17
    Bojovnost Treilleho znovu slavila úspěch. Dragoun ale místo přihrávky volil střelu z úhlu a neuspěl.

40:01

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 4 – Pavel Francouz (LIT) 8.

Druhá třetina už přinesla branky. Kladno dalo dvě a po 40 minutách vede 2:0. Hosté se v ofenzivě hodně trápí. Nebyli si schopni vypracovat v podstatě žádnou velkou šanci. Změnit to mohou ve třetí třetině, která začne v 19:41.

40:00

39:52
    Piroš ještě zaměstnal Cháberu, který předvedl nejistý zákrok.

39:06
    Tenkrát pálil nad.

38:36
    Doudera si teď hodně věřil a projel před vlastní brankou atakován dvěma hráči. Pro domácí to dobře dopadlo.

38:10
    Kaberle zkoušel protlačit na Dragouna, který byl ale tísněn.

37:15
    Další snadný zákrok pro Cháberu.

36:28
    Dalecký se snažil probít do pásma, což mu ale znemožnili obránci.

36:10

35:40
    Severočeši chvilku zakombinovali, čímž našetřili hodně času.

35:16
    Paterovu nepřesnou nahrávku hosté vystihli a střídají.

34:38
    Krásná nahrávka Kaberleho našla Pateru, který netrefil ideálně.

34:10
    Viktor Hübl (LIT) naprosto zbytečně dohrával Rudovského. Sudí si toho všimli a hostující útočník jde ven za držení.

33:36
    Chábera po lehkém nahození přerušuje hru.

33:02
    Trávníček natlačil puk před branku a Chábera se neorientoval. Pro domácí to dopadlo dobře.

32:37
    Hosté evidentně přidali na důrazu.

32:07
    Hosté v plném počtu. Moc pěkná přesilovka Kladna.

31:51
    Dragounův bekhend Francouz neviděl a puk se od něj v podstatě odrazil.

31:27
    Tak teď mělo Kladno doslova drtivý tlak, který přerušil až výborný zákrok Francouze proti pokusu Tenkráta.

31:08
    Tečovaná nahrávka Kaberleho končí mimo.

30:34
    Tenkrát pálil od modré těsně mimo.

30:07
    Jiří Gula (LIT) dostává dvě minuty za hrubost.

30:07
    Další povedená akce Rytířů. Kuchler byl v gólové šanci, ale Francouz hosty zachránil!

29:30
    Super akce druhého útoku, kdy si domácí rychle vyměnili kotouč a dostali ho až před Francouze, který ho podržel pod lapačkou.

28:50
    Růžička nahodil puk za branku, kde bylo hned pět hráčů. PETR TENKRÁT vybruslil před branku, počkal na vhodný moment a pod betonem Francouzem poslal puk do branky. Asistence: Jan Eberle.

28:36
    Další přerušení, na svědomí ho má zakázané uvolnění hostů.

27:49
    Černý dostal pukem do obličeje, hra je přerušena.

27:31
    Tahle přesilová hra se domácím zle nevydařila.

26:58
    Kladno ale místo tlaku brání, dělá chyby a Litvínov může hrozit.

26:07
    Kaberle dobře vypálil od modré. Tečovaný pokus skončil těsně vedle.

25:55
    Kladenský obránce navíc vybojoval přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostává Rostislav Martynek (LIT).

25:40
    Jenže Litvínov měl šanci po chybě Kladenských. Hübl chtěl obelstít Douderu, jenže ten předvedl dobrý obranný zákrok.

25:19
    Rozhodčí prominuli hostům zakázané uvolnění.

24:37
    Střela Kousalíka se k Cháberovi nedostala.

24:14
    Po souboji s Černoškem zůstal na zemi ležet Rapáč. Na střídačku ale odjíždí po svých.

23:55
    Další domácí akci zastavilo zakázané uvolnění.

22:44
    Kuchler zpoza branky hledal před brankou nejspíš Kaberleho, ale puk se od odrazil od brusle DAVIDA RŮŽIČKY a právě kladenský obránce jej poté doklepl do branky. Asistence: Jiří Kuchler, Pavel Patera.

22:33
    Hosté hráli v šesti a to poměrně dlouho. Kladno si zahraje přesilovou hru.

21:35
    Kladno má tlak v útočném pásmu, ale hosté nepřipustili nebezpečnou střelu.

20:41
    Hanzl vymyslel dobrou nahrávku na Ručinského, jenže mu jí dal pod nohy a zkušený útočník neměl na zpracování moc času.

20:01

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 5 – Pavel Francouz (LIT) 9.

Na první třetině se hodně projevilo, v jakém postavení se oba celky nacházejí. Křečovitá hra a žádné velké šance, takže po první třetině to je logicky bez branek. Ta druhá začne přibližně v 18:47.

20:00

19:30
    Treille přenechal Dragounovi, který ale zvedl puk dost nad břevno.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:16
    Patera udělal lehký úkrok na modré a spoluhráče vystavil do ofsajdu.

17:27
    Nesmělý pokus Rapáče. Chábera vyrazil betonem.

16:54
    Lukešova střela byla sražená. Hostující forvard byl ve velmi dobré pozici.

16:28
    Havlíček skvěle podržel sám v pásmu puk, ale Kladno nedokázalo jeho dobré práce využít.

16:06
    Treille zastavil střelu obránce Chaloupky.

15:35
    Bojovná pasáž hry, Kladno drží kotouč.

14:40
    Ale bez efektu a puku se zmocnili Rytíři.

14:21
    Litvínov komplikovaně kombinuje v útočném pásmu.

13:46

13:19
    Hübl vystihl pas na Procházku.

13:00
    Kladno má ale problémy, aby znovu zavezlo do pásma.

12:29
    Pěkná rána Kaberleho, Francouz zasahuje ramenem.

12:17
    Domácí už kombinují v pásmu.

11:46
    A zahraje si další početní výhodu. Zbyněk Sklenička (LIT) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

11:36
    Nepříjemná situace před Cháberou, Kladno si poradilo.

Potvrzeno videorozhodčím.

11:01
    Hosté dotlačili puk do branky, jenže ta nebyla ve svém postavení, puk prošel nejspíš pod obloukem.

10:27
    Treille vystřelil přes obránce a Francouz předvedl výborný zákrok.

10:17
    Černý posílal z otočky před branku, kde puk proletěl před Cháberou.

09:52
    První komerční přestávka.

09:32
    Hosté znovu střídají a Sklenička dobrých 20 sekund drží puk za brankou.

08:11
    Jurčík se dostal ke střele, ale Chábera ucpal prostor u přední tyče.

07:40

07:28
    Další pokus Kladna míří mimo, hosté vyhodili.

07:18
    Dragoun z kruhu pálí těsně nad.

06:32
    Havlíček ztratil puk a Severočeši vyhodili a mohou vystřídat.

06:01
    Hosté začínají úspěšným vyhozením.

05:40
    Martin Ručinský (LIT) potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.

05:23
    Lukáč se výborně natlačil před branku, kde ale hosté byli dostatečně důrazní a další domácí hráče nepustili do koncovky.

05:08
    Francouz neudržel první pokus Daleckého, ale na dorážku nebyl nikdo připraven.

04:23
    Treille hezky vybojoval kotouč a našel Rudovského. Ten mířil do betonů Francouze.

03:47
    Severočeši se snažili zašlápnout kotouč v útočném pásmu. Sudí je ale vykázal ven z pásma.

03:14
    Hosté drží puk za vlastní brankou, oba celky střídají.

02:49
    Lukáč zachytil rozehru Litvínova, ale jeho nedůrazná střela neměla naději.

01:56
    Průběh zápasu zatím klidný.

01:11
    Martynek měl dobrou rychlost a díky tomu se dostal před Cháberu. V první velké šanci Cháberu nepřekonal.

00:37
    Eberle se zjevil v první šanci, jenže zblízka neprotlačil přes betony Francouze.

00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Růžička, Doudera, Procházka, Jankovič, Černošek, Šmíd – Eberle, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Bajaruns, Kuchler, Dalecký – Machač, Lukáč, Strnad – Havlíček.

HC Verva Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Sklenička, Stříteský, Chaloupka, Gula, Kousalík, Pavlík – Ručinský, Hanzl, Trávníček – Pšurný, Hübl, Martynek – Lukeš, Piroš, Černý – Jurčík, Rapáč, Majdan.

Rozhodčí: Šindler, Pešina – Komárek, Ondráček.

Litvínovu se v úvodu sezony poměrně dařilo sbírat body, jenže v posledních čtyřech zápasech vyšel bodově naprázdno. Také Severočeši museli překousnout drtivou prohru (7:0), která je 3 kola stará. Naposledy tým nestačil na Brno, kterému podlehl 1:4. Právě Moravané budou mimochodem v neděli dalším sokem Kladna.

Kladno v přestřelce nejprve padlo doma s Třincem, ale v posledním zápase dostalo pořádnou lekci v Karlových Varech, kde padlo poměrem 1:6. Částečný úspěch mohl slavit jen obránce Milan Doudera, jenž dal první extraligovou branku. Celkově se však Rytířům venku poměrně daří, což se o domácích zápasech říct rozhodně nedá.

Postavení v tabulce nevyhovuje ani jednomu týmu. Litvínov i Kladno nasbírali v 10 zápasech jen 10 bodů, což jsou výsledky, se kterými nepanuje spokojenost ani na jedné straně. Dva tradiční soupeři se proti sobě postaví i dnes a jeden z nich se odpoutá ze dna.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 23. Růžička (Kuchler, Patera), 29. Tenkrát (Eberle), 50. Dragoun (Procházka) – 45. Ručinský (Hanzl, Trávníček), 47. Hanzl

HC VERVA Litvínov: Francouz (Nechvátal) – Sklenička, Stříteský, Chaloupka, Gula, Kousalík, Pavlík – Ručinský, Hanzl, Trávníček – Pšurný, Hübl, Martynek – Lukeš, Piroš, Černý – Jurčík, Rapáč, Majdan.

Rozhodčí: Šindler, Pešina – Komárek, Ondráček