Žilina – Trenčín 3:5 (kon.) | Martin – Skalica 5:4 (1:0 po s.n.) | Nitra – Zvolen 4:1 (kon.)
Banská Bystrica – Piešťany 1:2 (1:2 po s.n.) | Košice – Poprad 2:1 (po pr.)
po s.n. (1:2)
HC´ 05 Banská Bystrica
1:2 (0:0, 0:0, 1:1)
ŠHK 37 Piešťany
sk Pátek 11.10.2013, 17:30 • Zimný Štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Vítame vás pri on-line prenose z 10. kola Tipsport hokejovej extraligy medzi domácou Banskou Bystricou a celkom Piešťan.Poďme sa bližšie pozrieť na doterajšie účinkovanie oboch tímov počas prebiehajúcej sezóny.

HC ´05 Banská Bystrica
    Zverenci ambiciózneho trénera Vladimíra Országha sa v dnešnom dueli budú chcieť pred vlastnými fanúšikmi rehabilitovať za nedeľnajšiu prehru proti Dukle Trenčín, ktorej po nevýraznom výkone podľahli 0:3. Bystričania odohrali doteraz 9 stretnutí, teda o jedno menej ako väčšina mužstiev v lige, ktoré už stihli odohrať vložené zápasy proti Orange U20. Patrí im 6. miesto tabuľky so ziskom 14 bodov a skóre 21:20. Hokejisti Banskej Bystrice sa veľmi spoliehajú na výkony svojho brankára Zanea Kalembu, ktorému sa po letnom príchode pod Urpín zatiaľ veľmi darí a aj štatisticky patrí k najlepším brankárom ligy. Útočník Petr Kafka je spolu s Popradčanom Krotákom a Skaličanom Lažom so 6 gólmi v čele tabuľky kanonierov Tipsport extraligy.

Hlas trénera Banskej Bystrice Vladimíra Országha po poslednom zápase proti Dukle Trenčín (0:3): "Do zápasu sme zle vstúpili, súper bol rýchlejší, agresívnejší. Naša hra bola jeden veľký kŕč. Trenčania veľmi dobre bránili, nám nevychádzalo nič aj pre dobrú hru súpera. Zaostali sme za očakávaniami, nenadviazali sme na dobré výkony z minulých zápasov. Je to veľké sklamanie."
    (Denník Šport, 07. 10. 2013)

Najproduktívnejší hráči
    1. Petr Kafka 6+2=8
    2. Radomír Heizer 1+6=7
    3. Radoslav Macík a Patrick White 3+2=5
    5. Lukáš Handlovský 0+5=5

Minuloročný semifinalista Tipsport extraligy si určite želal lepší vstup do tejto sezóny. Po 10 odohratých zápasoch patrí hráčom ŠHK 37 7. miesto v tabuľke so ziskom 13 bodov a skóre 21:26. Piešťanci naposledy prehrali v Martine 2:3 a určite ich táto prehra veľmi mrzí pretože v priebehu tretej tretiny ešte viedli 1:2, aby nakoniec toto vedenie neudržali a zápas prehrali. Ligová tabuľka je však bodovo veľmi nahustená a v Piešťanoch vedia, že do konca základnej časti je ešte príliš ďaleko a mužstvo by malo postupne v tabuľke stúpať smerom nahor. Hokejistom Piešťan sa zatiaľ viac darí na súperových klziskách, keď z vonku priniesli už 9 bodov a plný bodový zisk zaznamenali v Steel Arene v Košiciach po výhre 3:2, takisto zvíťazili aj na ľade obhajcu minuloročného titulu vo Zvolene v pomere 2:1.

Hlas trénera Piešťan Milana Klimenta po poslednom zápase na ľade MHC Mountfield Martin (2:3): "Sme sklamaní, lebo sme nedotiahli dobre rozohraný zápas. Pomohol nám šťastný vyrovnávajúci gól, po ktorom sme prevzali iniciatívu. V tretej tretine sme hrali zo zabezpečenej obrany, ale domáci využili brejkovú situáciu. Z trestného strieľania vyrovnali a dali aj víťazný gól. Naši hráči mali vychýlenú mušku, čo nás stálo body"

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Kalemba – Martin, Saracino, Handlovský, White, Macík – Meland, Macháček, Kafka, Hudec, Mat. Chovan – Rosandič, Zošiak, Lamper, Zigo, Lunter – Bambúch, Dolník, Heizer, Hegyi
    Tréner: Vladimír Országh

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Filip, Bučka, Románek, Melichárek, S. Saliji – Drgoň, Brňák, Bartánus, Nemec, J. Ručkay – Biro, Škadra, Lelkeš, Holovič, Lušňák – Hruška, Šišovský, Haring, Mišura, Toman
    Tréner: Milan Kliment

Rozhodca: Jozef Kubuš – Jozef Tvrdoň, Roman Výleta.

Pekný podvečer z Banskej Bystrice, už o pár minút nám odštartuje zápas medzi domácou Banskou Bystricou a hosťujúcimi Piešťanami. Domáci tréner zamiešal oproti poslednému duelu so zostavou a poprehadzoval formácie, uvidíme či to prinesie želané ovocie. Bystričania dnes opäť v čiernych dresoch a hostia z Piešťan v žltom.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

01:13
    Zigova strela tesne míňa bránku Tomeka, prvý strelecký pokus v zápase.

01:54
    Hostia sa usadili v útočnom pásme a dokázali si vytvoriť tlak pred Kalembom, Ručkay sa snažil tečovať nahodený puk, ale neuspel.

02:33
    Meland bekhendom hľadal spoluhráča, hostia boli aj tentokrát pozorní a kombináciu domácich zastavili.

02:49
    Heizer ostal ležať na ľadovej ploche, ale vyzerá to, že bude v poriadku.

03:11
    Hostia iba zadarmo odovzdali puk za domácu bránku a odišli striedať.

03:34
    Saliji narobil vietor pred Kalembom, hostia sú zo začiatku stretnutia mierne aktívnejší a mali viac streleckých pokusov.

05:00
    Vylúčenie Piešťany – Jakub Ručkay – dve minúty za podrazenie.

05:11
    Piešťany sa ihneď po vhadzovaní oslobodzujú a vyhadzujú puk cez celé klzisko.

05:27
    Tomek zakryl puk po strele domáceho Hudeca, ktorý predtým vypálil tesne nad bránku hostí.

06:02
    Po chybe domácej obrany sa rútil sám na Kalembu Saliji, bol mierne hákovaný a nedokázal dôraznejšie zakončiť, bola to však veľká príležitosť Piešťan v oslabení.

07:00
    Hostia v plnom počte.

07:22
    Domáci stále v útočnej tretine, ostali v pásme aj po skončení presilovej hry, Piešťany teraz vyhadzujú na icing.

07:43
    Bystričan Lamper sa pokúšal skórovať strelou švihom, ale netrafil bránku hostí.

08:36
    Lušňák sa výborné vrátil na svoju obrannú modrú a zobral domácim puk a vzápätí zasahuje Kalemba po strele hosťujúceho obráncu.

09:22
    Bystričania sa veľmi ťažko prebíjajú cez stredné pásmo pretože hostia to tam riadne prehusťujú.

10:15
    Puk na ochrannej sieti za Tomekom, hra sa sťahuje do stredného pásma.

10:44
    Domáci Kafka sa krásne prebil do zakončenia, ale na veľkú škodu pri strele zlomil hokejku a tak zo šance nič nebolo.

11:45
    Banská Bystrica je už v týchto fázach čoraz viac v útočnej tretine hostí a hra sa prerušuje iba minimálne.

12:25
    Bystričan Handlovský sa snažil individuálne prejsť cez štyroch hráčov Piešťan, to nemohlo dopadnúť ináč ako stratou puku.

13:20
    Vhadzovanie v stredovom kruhu, puk sa dostal mimo ľadovej plochy.

13:42
    Saliji strieľal z ľavého krídla, ale Kalemba proti jeho strele nemusel zasahovať.

14:09
    Lunter zakombinoval so Zigom, ktorý aj zakončil, ale jeho strelu zrazil Tomek ponad svoju bránku, hra je prerušená.

14:35
    Ručkayovi v dobrej pozícií ušiel puk cez čepeľ hokejky.

15:16
    Hegyi nespracoval prihrávku Heizera, ak by sa tak stalo bol by úplne sám pred hosťujúcim brankárom.

16:19
    Ofsajd domácich, ocitol sa v ňom Macík, vhadzuje sa v strednej tretine.

16:42
    Handlovský posunul na modrej Macíkovi, ale jeho strelecký pokus opäť zblokovaný hosťujúcou defenzívou.

17:03
    Aj domáci útočníci sa príkladne vracajú do defenzívy, teraz pekne zapracoval Kafka.

17:25
    Vylúčenie Banská Bystrica – Tomáš Zigo – dve minúty za podrazenie.

18:00
    Piešťanci hrajú zatiaľ svoju presilovku vo vlastnej tretine, až teraz sa dostávajú do presilovkového vzorca.

18:23
    Brňák napriahol od modrej čiary, Kalemba vytiahol svoj pravý betón a strelu hosťujúceho obrancu vyráža.

19:24
    Saracino perfektným hitom odstavil od puku Haringa.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Máme za sebou úvodnú tretinu stretnutia, v ktorej sme gól nevideli. Stopercentnú gólovku mal v oslabení hosťujúci Samir Saliji, ale neskóroval. Bystričania sa tlačili pred Tomeka, ale ani ich strely zatiaľ gólový úspech nepriniesli. Vidíme však svižný hokej, ktorému zatiaľ chýba iba gólové korenie.
    Druhá tretina začne približne o 18:12.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:08
    Hosťujúci Filip nahadzoval puk pred Kalembu, prvá strela hostí okamžite v úvode druhej tretiny.

20:24
    Hudec zakončoval golfovým úderom, Tomek bol však pripravený a včas zasiahol.

20:49
    Domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia, hra sa presťahuje pred Kalembu.

21:15
    Bartánus prenikol do útočnej tretiny, ale jeho kľučku domáci zadák prečítal a odzbrojil ho.

21:47
    Macík v obrovskej šanci pred Tomekom, hosťujúci brankár mal veľké šťastie pretože strela domáceho útočníka skončila na bránkovej konštrukcii, pravá žŕdka.

22:35
    Zošiak bol pozorný a zastavil hosťujúceho útočníka na svojej obrannej modrej.

23:29
    Tomek prikryl puk do svojej lapačky po ľahúčkom nahodení od Heizera, domáci tak získali útočné pásmo.

23:37
    Bambúch a aj Handlovský strieľali na Tomeka, ten si však naďalej drží čistý štít.

24:21
    Hosťujúci Biro iba odovzdal puk domácim hráčom, tí sa už opäť tlačia do útoku.

25:06
    Ľavý betón domáceho gólmana po strele Nemca.

26:06
    Tentokrát zakázané uvoľnenie hostí a vhadzuje sa pred Tomekom.

26:18
    Stelecký pokus Hegyiho (BB) neprešiel na brankára, zblokovaná strela.

26:45
    Z dobrej práce Heizera za hosťujúcou bránkou nevyťažil Dolník, ktorý prišiel o puk.

28:02
    Teraz troška hluchšie dve minúty, keď sme videli kopec nepresností na oboch stranách.

28:27
    Bekhendom strieľa domáci Hudec, ale Tomek v pokľaku opäť úspešne zasiahol.

29:08
    Domáci častejšie ohrozujú hosťujúcu bránku, Dolník zblízka zakončuje do Tomeka.

29:33
    Blíži sa nám naplnenie prvej polovice stretnutia, stále čakáme na otvárací gól.

29:48
    Rozhodcovia pískajú pretože puk je opäť mimo ľadovej plochy po strele jedného z domácich hokejistov.

30:12
    Hudec sa natlačil z ľavého krídla pred gólmana Piešťan, dorážal ešte Chovan, opäť však bez gólu.

30:45
    Na druhej strane Macík odstavil Haringa v dobrej pozícii pred bránkou Kalembu.

31:21
    Aktívny Macík to skúša neustále na Tomeka, ten zatiaľ vychádza z tohto mikrosúboja ako víťaz.

31:58
    Šanca Luntera opäť nevyužitá. Tomek zachránil hostí vynikajúcim zákrokom, keď Lunter mu to mieril k pravej tyčke, tam bol však betón hosťujúceho gólmana.

33:09
    Piešťanci opäť úspešne zablokovali strelu od domáceho Hegyiho a môžu ísť dopredu.

34:06
    Chybu domáceho Melanda hostia nepotrestali pretože Lelkeš pridlho váhal s nahrávkou pred bránku.

34:53
    Hostia v útočnom pásme držia Haringom puk, ale je to v rohu klziska bez ohrozenia bránky domáceho tímu.

36:15
    Martin unikol po pravom krídle a jeho strieľanú prihrávku Lamper netrafil.

36:48
    Bartánus zakončoval na Kalembu, hra prerušená, buly v útočnej tretine hostí.

36:55
    Veľmi blízku ku gólu bol hosťujúci Holovič, ale aj Kalemba drží domácich stále v zápase a tentokrát zasahoval vyrážačkou.

37:54
    Vhadzovanie v obrannom pásme hostí, keď Tomek radšej zakryl puk a prerušil hru.

38:33
    Jakub Ručkay sa dopustil prihrávky rukou, rozhodcovia to postrehli a vyhnali hostí do stredného pásma.

39:04
    Domáci brankár zasahoval po strele švihom od Románka. Hrá sa už posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Futbalový výsledok platí v Banskej Bystrici aj po druhej tretine. Stále čakáme na úvodný gól. Druhá časť bola už z oboch strán veľmi opatrná a bez vážnejších príležitostí. Navyše obaja gólmani chytajú s prehľadom a držia si čisté konto. Uvidíme či sa v poslednej časti dočkáme nejakého gólu.
    Tretia tretina začne približne o 18:57.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:05
    Úvodné buly tretej časti vyhrali domáci, ale puk okamžite končí mimo ľadovej plochy.

40:21
    Parádny zákrok Tomeka! Macík našiel na medzikruží Whitea a brankár hostí opäť zachránil.

40:43
    Banská Bystrica dala gól!
    MATÚŠ CHOVAN prekvapil strelou švihom z ľavého krídla Tomeka. Dosť lacný gól teraz inkasoval hosťujúci brankár. Asistencie: Michal Hudec a Petr Kafka.

41:04
    Videli sme teda konečne gól a na ťahu sú teraz hostia, ktorí prehrávajú.

42:03
    Pri puku domáci hokejisti, Heizer zavážal puk do útočnej tretiny.

43:12
    Prvý útok hostí usadení v útočnej tretine, Saliji nahadzoval na teč Románkovi, ale ten to nedokázal trafiť.

43:38
    Handlovský strieľa na Tomeka, ale hosťujúci brankár tentokrát už úspešný a strelu chytá.

43:49
    Kafka vystrelil okamžite po vyhratom buly Hudeca.

44:22
    Lunter po krásnej kombinácii domácich strieľal v čistej pozícii iba do pravého betónu brankára.

45:28
    Hra sa nám po góle dosť rozhýbala, už aj hostia sa snažia tlačiť čoraz viac do útočného pásma.

46:13
    Martinovi ušiel puk na modrej a hostia okamžite vyrazili dopredu, Kalemba musel zasahovať po Filipovej strele.

47:00
    Románek sa nepríjemne tlačil pred Kalembu, domáca defenzíva to však ustála.

47:31
    Zakázané uvoľnenie Piešťan. Hra sa sťahuje do útočnej tretiny Banskej Bystrice.

47:52
    Ďalší zákrok Tomeka po dobrej kombinácii Hudeca so Zigom.

48:25
    Holovič vysokým oblúčikom nahadzuje puk do útočnej tretiny, ale tam sa ho zmocňujú domáci hokejisti.

49:27
    Škadra stihol zasiahnuť pred zakončením domáceho Heizera, vhadzovanie pred Tomekom.

50:00
    Začala posledná desaťminútovka tretej tretiny stretnutia.

50:11
    Piešťany v útoku, Haring zakončoval v dosť nepriehľadnej situácii, puk bol viackrát tečovaný a končí za bránkou Kalembu.

51:23
    Brňákov individuálny pokus je okamžite zastavený domácou obranou.

51:41
    Puk je mimo ľadu a hra je prerušená, vhadzuje sa v strednom pásme bližšie k bránke hostí.

52:09
    Románek musel nechať v útočnom pásme puk pretože by sa pískal ofasjd, pri puku tak domáci hokejisti.

53:01
    Kafkovu prihrávku na Hudeca hosťujúca defenzíva včas uhasila a vzápätí zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

54:08
    Vylúčenie Piešťany – Marek Biro – dve minúty za držanie.

Biro teraz veľmi nevhodne oslabuje hostí, ktorí potrebujú vyrovnať.

54:49
    Ručkay sa v oslabení vybral na ofenzívny výlet, ktorý však nemal dlhé trvanie a domáci ho okamžite odzbrojili od puku.

55:21
    Domáci v útočnej tretine, ale iba bojujú o puk pri mantinely. A hostia práve vyhodili.

55:55
    Bučka sa snažil ohroziť Kalembu, ale minul jeho bránku.

56:08
    Hostia v plnom počte. Piešťany sa teda ubránili a majú ešte čas vyrovnať stav stretnutia.

56:41
    Vhadzuje sa pred Tomekom, to veľmi hosťom nevyhovuje.

57:09
    Piešťany vystrelili na Kalembu, bol to Bartánus, domáci brankár si s jeho pokusom dokázal poradiť.

58:00
    Ešte dve minúty tretej časti hry. Ubránia to domáci?

58:15
    Hostia za vlastnou bránkou, domáci už stiahnutý na vlastnej polovici.

58:37
    Zblokovaný puk končí mimo ľadovej plochy, vhadzovanie pred domácou bránkou.

58:40
    Tomek na striedačke. Power-play hostí z Piešťan.

59:18
    Piešťany dali gól!
    RICHARD LELKEŠ tečoval puk po strele Filipa od modrej čiary. Kalemba v domácej bránke nestihol zareagovať. Hostia dokázali využiť power-play a posielajú zápas do predĺženia. Asistencie: Marek Bartánus a Richard Filip.

59:38
    Saliji v dobrej pozícii minul Melichárkovu prihrávku, hostia mohli dať rozhodujúci gól.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Už piaty z ôsmich vzájomných zápasov medzi Banskou Bystricou a Piešťanami sa končí remízou a musí sa predlžovať.

Bystričania boli veľmi blízko plnému bodovému zisku, ale hostia dokázali v poslednej chvíli tretej tretiny dostať zápas do predĺženia.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:17
    Okamžite po začiatku predĺženia prenikol domáci Handlovský, dostal puk na Whitea, ale ten v páde neprepasíroval puk do siete.

61:05
    Domáci Bambúch nastrelil hosťujúceho Salijiho.

61:31
    Melichárkov pokus je zblokovaný a končí na ochrannej sieti. Vhadzuje sa pred Kalembom.

61:37
    Birov nahodený puk končí v lapačke domáceho Kalembu.

61:52
    Handlovský ukázal peknú individuálnu akciu, ale pred Tomekom už nestihol zakončiť.

62:26
    Opäť sa vhadzuje po pravici domáceho brankára.

62:32
    Hudec prehral buly, puk sa dostal k Bartánusovi, ale jeho pokus neprešiel na Kalembu.

63:14
    Puk je za hosťujúcou bránkou, Piešťany pôjdu dopredu.

64:00
    Už začala posledná minúta predĺženia, nájazdy sú veľmi blízko.

64:08
    Hosťujúci Nemec zakončoval chrbtom k bránke domácich.

64:45
    Príležitosť domácich, ale Macíkovi už akoby chýbali sily na zakončenie.

65:00
    Predĺženie skončilo.

Budú nasledovať samostatné nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

White (BB) svoj samostatný nájazd premenil strelou pod hornú žŕďku – 1:0.

Lelkeš vyrovnáva blafákom na 1:1.

Radoslav Macík svoj samostatný nájazd napremenil a stav ostáva 1:1.

Samir Saliji (PIE) nepremenil – 1:1.

Petr Kafka strieľal forhendom, ale tesne minul.

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím ŠHK 37 Piešťany.
    PETER ŠIŠOVSKÝ premenil rozhodujúci nájazd strelou k pravej tyčke bránky domácich.

Hostia zvíťazili po samostatných nájazdoch. Domáci boli veľmi blízko k trom bodom, ale inkasovali v závere zápasu, čo ich určite veľmi mrzí. Videli sme však svižný hokej, hra mala potrebný náboj a nakoniec aj dramatickú koncovku.
    Ďakujem vám za pozornosť, prajem pekný zvyšok dňa a dovidenia. (19:55:08)

Peter Kašický

Branky a nahrávky: 41. Chovan (Hudec, Kafka) – 60. Lelkeš (Bartánus, Filip), rozh. náj. Šišovský

HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba (Hollý) – Martin, Saracino, Handlovský, White, Macík – Meland, Macháček, Kafka, Hudec, Mat. Chovan – Rosandič, Zošiak, Lamper, Zigo, Lunter – Bambúch, Dolník, Heizer, Hegyi

ŠHK 37 Piešťany: Tomek (Ondrejka) – Filip, Bučka, Románek, Melichárek, S. Saliji – Drgoň, Brňák, Bartánus, Nemec, J. Ručkay – Biro, Škadra, Lelkeš, Holovič, Lušňák – Hruška, Šišovský, Haring, Mišura, Toman

Rozhodčí: Jozef Kubuš – Jozef Tvrdoň, Roman Výleta