Žilina – Trenčín 3:5 (kon.) | Martin – Skalica 5:4 (1:0 po s.n.) | Nitra – Zvolen 4:1 (kon.)
Banská Bystrica – Piešťany 1:2 (1:2 po s.n.) | Košice – Poprad 2:1 (po pr.)
HC Košice
2:1 (1:0, 0:0, 0:1)
HK Poprad
sk Pátek 11.10.2013, 18:00Tipos Extraliga (SR)

63:57
    Košice dali gól!

Tak napokon Košice presilovku využívajú! MAREK KOLBA rozhodol tvrdou ranou. Asistencia: Ladislav Nagy.

63:48
    Košičania ostávajú v útočnej tretine a napätie by sa dalo krájať. Hostia sa zubami – nechtami bránia.

63:02
    Ešte predtým oddychový čas pre domáceho trénera Tomka.

63:02
    A vylučovať sa bude aj na strane hostí! Na trestnú lavicu odchádza za hákovanie Fabian.

60:20
    Obrovská príležitosť pre hostí! Na trestnú lavicu smeruje Ladislav Nagy za hrubosť.

58:15
    Poprad dal gól!

Hostia vyrovnávajú! V samom závere sa to popradským hokejistom konečne podarilo. ARNE KROTÁK využil zaváhanie súpera,, natlačil sa do zakončenia a rutinérsky pomedzi obrancov prekonal Hyláka. Asistencie: Matúš Paločko a Samuel Takáč.

57:02
    Neuveriteľné, čo dnes Sidor predvádza! Nagy pálil veľmi tvrdo, ale lapačka gólmana hostí puk zastavila.

56:06
    Vylúčenie na strane hostí. Takáč na dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

55:49
    Slovák z uhla posielal puk pred bránu, ale ten iba presvišťal tesne pred čiarou.

50:48
    Neuveriteľný zákrok SIdora! Za takéto zachytenie puku by sa nemuseli hanbiť ani hviezdy NHL! Marcinko zadovkou posielal puk do siete ponad ležiaceho gólmana, ale z ničoho nič proti puku vystrelila lapačka a zmena skóre sa nekoná.

46:39
    Košičania nasťahovaní pred Sidorom, ten ležal na zemi po predchádzajúcom zákroku a Bicek mal pred sebou iba odkrytú časť brány. V poslednej chvíli mu však puk preskočil hokejku a skóre sa nemení.

46:19
    Vylúčenie na strane hostí. Takáč si odsedí dve minúty za podrazenie.

45:39
    Sidor mal čo robiť, aby ustál túto situáciu! Slovák bol natlačený tesne pred bránou, ale hosťujúci gólman nedovolil puku prejsť na hokejku pripraveného hráča.

39:21
    Z uhla to skúšal Jabrocký, ale zvonila iba vonkajšia konštrukcia brány! Pred Hylákom sa do zakončenia tlačil Stals, ale puk k nemu neprešiel.

38:38
    Vylúčenie Košíc. Jenčík si odpyká dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

37:30
    Kroták schoval svoju strelu za Štrbáka, ale gólman Hylák si stále drží čisté konto!

35:39
    Mlynarovič zachytil puk v ľavom kruhu a tvrdo vypálil, ale proti nemu sa z ničoho nič zjavila lapačka Hyláka. Nádherný semafór!

34:57
    Bol to pravdepodobne Sojčík, kto teraz spálil obrovskú tutovku. Pred bránou si robil priestor, ale puk mu v rozhodujúcej chvíli zakončenia preskočil hokejku.

Bol ním Fabian, ale za pomoci vlastných spoluhráčov sa postavil a odišiel na striedačku. Snáď to nebude nič vážne.

31:28
    A bude sa opäť vylučovať. Na trestnú lavicu smeruje hosťujúci Paločko na dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

30:22
    Vylúčenie na domácej strane. Nagy dostáva na 2 minúty za faul lakťom + 10 minútový osobný trest za nešportové správanie.

28:59
    Vylúčenie na strane hostí. Dvojminútový trest za seknutie si odpyká Kroták.

24:58
    Kroták predviedol svoje umenie a vypálil skutočne ako z dela! Tvrdá rana v podaní kapitána hostí skončila iba u Hyláka.

23:50
    Svatoš si odpyká dvojminútový trest za nedovolené bránenie.

Košickí hokejisti sa už tešili z gólu, ale zmena stavu sa nekoná! Bude sa iba vylučovať na domácej strane, presný zásah teda platiť nemôže.

23:25
    Mlynarovič z uhla posielal puk pred Hyláka, kde sa do zakončenia tlačil pravdepodobne Sýkora, ale to mu vôbec nevyšlo. Košický gólman bol totiž pri puku skôr.

19:27
    Domáci ešte mohli zvýšiť svoj náskok! V medzikruží sa k odrazenému puku dostal Bicek, ale Sidor sa ukážkovo premiestnil a jeho ranu smerujúcu do siete zastavil hruďou.

17:46
    Spilar sa rútil na Sidora, v stiesnenom priestore chcel urobil kľučku a puk zasunúť k žrdi, lenže v tom mu hostia v poslednej chvíli zabránili.

17:29
    Slovák z ľavého kruhu posielal prihrávku do medzikružia, ale s jej silou to prehnal. Spilar puk nedokázal spracovať.

15:47
    Z pravého kruhu tvrdo vypálil Jabrocký, ale minul priestor Hylákovej brány.

14:47
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane. Za držanie si dvojminútový trest odpyká Kolba.

12:32
    Košičania mali gól na hokejke vo vlastnom oslabení! Nagy využil zaváhanie hostí pri rozohrávke pred Hylákom a spolu s Češíkom si to namieril až na Sidora. V prečíslední dvoch proti jednému sa rozhodol strieľať, s čím gólman hostí nemal problém.

11:56
    Prvé vylúčenie aj na domácej strane. Na trestnú lavicu putuje na dve minúty za hákovanie Macejko.

11:35
    Počet priaznivcov hostí sa medzičasom v sektore pre fanúšikov súpera zvýšil o niekoľko desiatok a na štadióne vďaka prekrikovačkám oboch fanklubov panuje dobrá atmosféra.

08:56
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí. Lapšanský si vyslúžil dve minúty za podrazenie.

05:59

Domáci využívajú presilovú hru! Popradčania nemali nárok počas ich kolotoča sa ani nadýchnuť, nie to ešte ustrážiť PETRA SOJČÍKA, ktorý si nakorčuľoval do medzikružia a nechytateľne prepálil puk až do siete. Asistencie: Jiří Bicek a Marek Svatoš.

04:57
    Prvé vylúčenie v stretnutí si na svoje konto pripisuje Poprad. Na trestnú lavicu odchádza na 2 minúty za držanie Kasík.

03:40
    Košičania začali zostra! V medzikruží si k puku dokorčuľoval Slovák a tvrdo vypálil, no iba tesne vedľa popradskej brány.

01:50
    Otvárací gól bol na spadnutie! Ladislav Nagy pálil na Sidora spoza obrany a popradský brankár puk nemohol poriadne vidieť. Reflexívne sa mu ho podarilo vyraziť, no k dorážke sa už tlačil Marcinko. Našťastie pre hostí sa mu to ale nepodarilo.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 6. Sojčík (Bicek, Svatoš), 64. Kolba (Nagy) – 59. Kroták (Paločko, Takáč)

HC Košice: Hylák – Štrbák (C), Martin Chovan, Macejko, Kolba, Šeda, Cebák, Novák – Jenčík, Slovák, Spilar – L. Nagy (A), Češík, Svatoš – Sojčík, Marcinko, Bicek (A) – Konečný, Bartoš, Jokeľ, Hrnka
    HK Poprad: Sidor – Suchý, Gaborčík, McNamara, Kasík, Kurali, Fabian, Makovský, Jáchym – Lapšanský, Mlynarovič, Gápa – Sýkora, Stals, Jabrocký – Kroták, S. Takáč, Paločko – M. Nagy, Paukovček, Belluš

Rozhodčí: Lokšík – Bednár, Tornay