Kladno – Č. Budějovice 3:0 (kon.) | HC Plzeň – Jihlava 6:2 (kon.) | Vítkovice – Třinec 2:5 (kon.)
HC Litvínov – Olomouc 0:3 (kon.) | Slavia – Liberec 6:4 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
Rytíři Kladno
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Motor České Budějovice
Pátek 11.10.2013, 14:00 • ČEZ Stadion • DHL Extraliga juniorů

Rytíři přidali také v poslední části po jedné brance a po zásluze tak získavají důležité tři body, díky kterým se poprvé v sezoně odpoutají od extraligového dna. Zároveň přeskočí svého dnešního soupeře. O vítězství domácích se postarali především kapitán Rytířů Vojtěch Šilhavý, jež zaznamenal 2 branky a brankář Jiří Švihálek, jenž nepustil za svá záda ani jeden puk a poprvé v sezoně udržel čisté konto. (16:06:17)

60:00

59:10
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Doležals PETREM KŘEPELKOU šli 2 na 1 a posledně jmenovaný neměl sebemenší potíže zakončit do prázdné branky. Asistence: Filip Doležal.

59:00
    Budějovice to zkouší se šesti hráči v poli.

58:59
    Kladenskému brankáři vypadla helma. Rozhodčí přerušuje.

58:31
    Švihálek hasí i poslední jiskřičky nadějí Budějovic alespoň na bodový zisk ze zápasu.

58:01
    Poslední 2 minuty dnešního zápasu.

57:29
    Moc dlouho se v pěti na obou stranách nehrálo. Za hrubost dostávají dvouminutový trest domácí Kuzďas a za hosty Michálek.

57:28
    Také hosté jsou kompletní.

57:06
    začíná kratičká kladenská přesilovka.

56:31
    pašek vyzkoušel nahozením koncentraci Švihálka, ten si naději na čisté konto vzít zatím nenechal.

55:42
    Hostům není dnes souzeno docílit branky, ani kdyby se hrálo do půlnoci. Nyní sice už dotlačili puk za brankovou čáru, ale rozhodčí ještě před tím přerušil hru a branka nemohla být uznána.

55:28
    Síly na ledě se ale vyrovnají. Salák zcela zbytečně podrazil na modré Redlicha a jde za katr.

55:06
    Za zdržování – vyhození kotouče dostává 2 minuty nepodmíněně kapitán Rytířů Vojtěch Šilhavý.

54:22
    Hosty zastavuje v útočné akci ofsajd.

53:43

53:38
    Redlich ujel hostující obraně, ale trestuhodně zahodil svůj únik, když trefil po zemi připravenou hůl Gáby.

52:31
    Březina si krásně najel do ideálního prostoru. Jeho střel mu ale včas zablokoval svým pádem Habrdla.

51:43
    Jedna z posledních příležitostí pro hosty. Kuzďas podrazil soupeře a putuje na trestnou lavici.

50:08
    Také se tak děje. 5/5.

50:00
    Zdá se že hosté přežijí další oslabení v klidu.

49:37
    Kladno se ovšem nedokáže udržet.

48:08
    Prokeš (CEB) vyloučen an 2 minuty za nedovolené bránění.

46:40
    Kladenští střílejí ze všech pozic, ale vůbec netrefují.

45:30
    Ofsajd Rytířů.

44:53
    Brankář Motoru si teď vychutnal nahození od Nováka.

44:40
    Hosty zastavuje v útočné akci postavení mimo hru.

44:26
    Bunda nadvakrát nepřekonal Gábu.

43:57
    Další zákrok kladenského brankáře proti střele Váchy.

43:15
    Švihálek drží na uzdě budějovické hráče.

42:12
    Icing na straně Budějovic.

41:32
    Kuzďas se pokoušel prosmýknout mezi hostujícími obránci. Ti ho ale na vlastní modré zastavili.

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:31.

Prostřední dějství je už minulostí a my jsme v něm viděli opět jednu branku a opět to bylo do brány Budějovic. Kladenský kapitán Šilhavý je dnes při chuti a pokud přidá i další branku ve třetí třetině, tak zkompletuje hattrick.

40:00

39:31
    Domácí se snaží držet kotouč a do sirény neinkasovat.

39:10
    Zakázané uvolnění na straně Kladna.

38:40
    Domácí mohli jít do šaten s náskokem již třígólovým. To by však Habrdlovi nesměl ujet puk.

37:46
    Motor kompletní.

37:03
    Redlich se pokoušel zpoza branky překvapit Gábu, na brankáře Budějovic si však nepočíhal.

36:13
    Rytíři se ale sami vyhánějí díky postavení útočícího hráče v brankovišti.

35:46
    Za hákování jde ven hostující Kohút.

35:30
    Hosté půjdou ven. Domácí hrají zatím v početní výhodě.

34:55
    Na druhé straně si po dlouhé době osahal kotouč také Švihálek.

34:40
    Dlouhou pauzu bez přerušení ukončil až svým zákrokem Gába.

32:55
    Gába v plném provozu.

31:54

30:40
    Doležal nepřekonal ležícího Gábu ze 2 metrů.

29:54
    Březina (CEB) vyloučen za držení.

29:31
    Icing Budějovic.

29:11
    Ciboch mohl vrátit hosty do zápasu, ale vůbec netrefil bránu.

27:12
    Oddechový čas pro hosty.

26:34
    VOJTĚCH ŠILHAVÝ si př akci 2 na 1 na nikoho neohlížel a ruským blafákem prostřelil Gábu. Michal Gutwald.

26:07
    Zakázané uvolnění hostů.

25:18

24:31
    Švihálek musel zasahovat proti střele Piegla.

24:00
    Více se ale hraje za budějovickou brankou.

23:18
    Do třetice Křepelka, tentokrát opět v trestu za držení.

23:18

22:48
    Křepelka ujížděl sám na Gábu, ale trefil pouze beton budějovického brankáře.

22:00
    Až nyní musel předvést zákrok Švihálek.

20:42
    Za podražení si jde odpočinou na trestnou lavici domácí Křepelka.

20:01

Další třetina začne přibližně v 14:45.

Úvodní dějství je minulostí a jak se dalo čekat, tak to bude spíše bojovné utkání. Zatím mohou být veselejší borci, kteří zatím vedou 1:0 zásluhou Šilhavého gólem 2 minuty před koncem.

20:00

19:48
    Před sirénou musel kladenský gólman zasahovat ještě jednou.

19:23
    Švihálek si po delší době sáhl na puk.

18:50
    Křepelka napřáhl z voleje mezi kruhy, ale ohrozil spíše síť než Gábu.

18:29
    Icing na straně Motoru.

17:57
    Novák vyslal VOJTĚCHA ŠILHAVÉHO, který se prosmýkl mezi dvěma obránci a následně si nedělal hlavu se zakončením, když poslal kotouč pod padajícím Gábou. Asistence: Patrik Novák.

17:10
    Kohút nepropálil skrumáž těl před sebou.

16:36
    Budějovice jsou bez obtíží zase kompletní.

16:07
    Kladenským se početní výhoda moc nedaří.

15:40
    A opět.

15:13
    Hosté se ale osvobozují.

14:36
    Přesilovka pro Kladno. Tomáš Kohút totiž následně podrazil Redlicha musí jít sedět.

14:20
    Křepelka byl sám na brankovišti. Svůj backhand však poslal pouze do brankáře Budějovic.

12:52
    Sérii nepřesných rozehrávek ukončilo až zakázané uvolnění hostů.

10:37
    Redlich získal kotouč aby následně vystřelil přímo do lapačky Gáby.

10:11
    Na druhé straně mířil nepřesně Vácha.

9:41
    Tentokrát budějovický gólman musel zasahovat a přikryl kotouč.

9:18
    Kobesova rána letěla jen těsně vedle levé tyče Gábovy svatyně.

8:20
    Icing Kladna.

8:14
    Vzájemné vyloučené na obou stranách. Za domácí dostává 2 minuty Veselý za krosček a na straně hostů Brabec taktéž 2 minuty za hrubost. Hraje se 4 na 4.

7:24
    Další zákrok brankáře Rytířů.

6:38
    Domácí špatně vystřídali a jen díky zásahu Švihálka neinkasovali.

5:32
    Následně Gába raději schovává puk, aby uklidnil hru.

5:02
    Škopek od modré vyprášil Švihálkův beton.

4:31
    Zakázané uvolnění Rytířů.

4:17
    Redlich se nečekaně zjevil sám před budějovickým gólmanem, ale ani dva pokusy mu nestačili k jeho překonání.

3:21
    Kuzďas vyzkoušel pozornost Gáby střelou z úhlu.

3:08
    Přihrávka rukou v podání Budějovic.

2:54
    NA druhé straně si prvně sáhl na puk také Gába.

2:30
    Hosté jsou v úvodu aktivnější, k výraznější převaze to však zatím nevedlo.

1:26
    Salák v úniku dopravil do branky místo puku raději sebe.

0:52
    Druhý pokus raději Švihálek chytá.

0:45
    První akce Budějovic končí v ochranné síti.

00:01

HC České Budějovice: Gába (Mazuch) – Škopek, Janásek, Kadlec, Břečka, Kohút, Peigl, Zet – Salák, Prokeš, Rob – Švec, Záhora, Michálek – Ciboch, Vácha, Březina – Krátoška, Pašek, Brabec

Rozhodčí: Jebavý – Lhotský, Svoboda.

Dá se tedy dnes očekávat, že nás bude čekat spíše bojovné než krásnými akcemi nabité utkání.

Poslední zápas

České Budějovice si možná trochu nečekaně poradily doma s Chomutovem poměrem 4:2.

Rytíři Kladno odehráli přestřelku s Bílými Tygry jako na divokém Západě. Sice už prohrávali 1:4, ale zápas nakonec otočili ve svůj prospěch a vyhráli 7:6 po prodloužení.

Ačkoliv jsou však oba týmy na vítězné vlně, tak se krčí ve spodní polovině tabulky. Kladno se zatím od začátku soutěže nedokázalo odlepit ode dna extraligové tabulky. Budějovice ovšem na tom nejsou o moc lépe. Na domácí celek mají náskok pouze 2 bodů a jsou také jenom dvě příčky před svým soupeřem. Aktuálně jim patří 15. pozice.

Rytíři Kladno také budou chtít navázat další korálek v podobě vítězství, kdy dokázali na svém ledě vyhrát všechny poslední 3 domácí duely. Dnes je čeká čtvrtý díl ze série domácích zápasů, která skončí zítra závěrečným pátým duelem proti Jihlavě.

České Budějovice dnas začínají sérii tří zápasů venku a určitě si budou chtít přivést pohodu z domácího hřiště i na venkovní, když poslední dva duely v domácí aréně zvládly a připsaly si do tabulky 6 bodů.

Hezké páteční odpoledne z kladenského ČEZ Stadionu. Místní Rytíři Kladno přivítají na svém ledě HC České Budějovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 18. Šilhavý (Novák), 27. Šilhavý (Gutwald), 60. Křepelka (Doležal)

Rytíři Kladno: Švihálek (Kaňka) – Větrovec, Hájek, Bunda, Špaček, Potekhin, Rajter – Šilhavý, Macháček, Kobes – Redlich, Habrdla, Kuzďas – Novák, Veselý, Doležal – Křepelka, Gutwald
    HC Motor České Budějovice: Gába (Mazuch) – Škopek, Janásek, Kadlec, Břečka, Kohút, Peigl, Zet – Salák, Prokeš, Rob – Švec, Záhora, Michálek – Ciboch, Vácha, Březina – Krátoška, Pašek, Brabec

Rozhodčí: Jebavý – Lhotský, Svoboda