Chomutov – Kladno 6:2 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 2:3 (kon.) | Písek – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Hr. Králové – Liberec 2:1 (kon.) | Vsetín – Zlín 5:7 (kon.) | Havířov – Vítkovice 3:2 (kon.)
Ústí n/L – Sparta 3:4 (po pr.) | Poruba 2011 – Olomouc 5:4 (2:0 po s.n.) | Letňany – HC Litvínov 3:4 (po pr.)
Jihlava – Pardubice 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 2:4 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.)
HC Motor České Budějovice
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
HC Slavia Praha
Pátek 11.10.2013, 18:00 • Budvar aréna • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC České Budějovice: Kváča (Kadlec) – Šergl, Farka, Klinecký, Matoušek, Stehlík, Kachyňa, Křikava – Brož, Fencl, Vráblík, Samohejl, Schwarz, Doktor, Kubeš, Šafář, Panáček

HC Slavia Praha: Sochůrek (Patera) – Zderadička, Weinhold, Kottek, Hejda, Havelka, Příkop, Krejčí – Tejral, Nestrašil, Hyršl, Mušo, Vyskočil, Kolář, Josefus, Suda, Mareček, Furch.

Ještě jednou vás vítáme na dnešním utkání staršího dorostu v jihočeské metropoli. Utkání je z technických důvodů přesunuto z haly 1 do haly 2.

00:01

00:26
    Do úvodního útoku se hrnula Slavia, ale Hyršl nepřesně přihrál.

01:09
    Slavia je stále u puku, nepřesně střílel Nestrašil.

02:07
    Vyskočil nabil na ránu Weinholdovi, Kváča byl pozorný a puk vyrazil.

02:48
    Tečovaný pokus Vyskočila domácí gólman Kváča chytá.

02:59
    A opět pokus hostujícího týmu. Krejčí na domácího brankáře nevyzrál.

03:51
    Další střela hostů! Tejralův bekend Kváča také vyráží.

04:28
    Muša se přes střed hřiště neprokličkoval. Dobrá práce domácí obrany.

04:36
    V úvodu utkání je jasně lepší hostující Slavia.

05:03
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácí jdou do vedení. TOMÁŠ FENCL se dostal mezi kruhy k puku a pohotově jej poslal do sítě. Asistence: Michal Kubeš.

05:12
    Hosté byli v úvodu utkání aktivnější, ale paradoxně jdou do vedení domácí Budějovice.

05:58
    Samohejl táhl další akci domácích, včas ho odzbrojila hostující obrana.

06:51
    Domácí vyrovnali hru a Slavia již v utkání herně nedominuje.

07:22
    Zakázané uvolnění po nepřesné přihrávce Hyršla.

07:34
    Schwarz se dostal v blízkosti branky k puku a pokusil se ho prudkou ranou poslat pod břevno. Sochůrek reagoval včas.

07:53
    Jiří Šergl (CEM) – 2 minuty – nedovolené bránění – 4/5

08:42
    Slavii se přesilová hra nedaří. Budějovice již podruhé dostávají puk z obraného pásma.

09:27
    Furch si položil domácího brankáře, ale zasunutí puku ke vzdálenější tyči se mu už nepovedlo.

09:53
    5/5

10:42
    Hra se nyní kouskuje sérií soubojů ve středu pole.

10:57
    Samohejl vyzkoušel Sochůrkovu pozornost prudkou střelou k bližší tyči. Hostující brankář byl u tyče včas.

11:28
    Nyní uzamkli svého soupeře domácí, k zakončení se však nedostali.

11:55
    Z dálky pálil Šergl, Sochůrek snadno chytá.

12:13
    Slavia právě vstřelila branku!
    Budějovice ztratili zbytečně puk a Furch s Tejralem jeli sami na brankáře. Po vzájemné výměně puků střílí do odkryté branky ALEŠ FURCH. Krásná akce. Asistence: Petr Tejral.

12:46
    Aleš Mareček (SLA) – 2 minuty – držení protihráče – 5/4

14:09
    Budějovice svého soupeře uzamkly v obranném pásmu, ale ke střele se nedostaly. Slavia nakonec vyhazuje.

14:46
    5/5

14:57
    I přesilovka Budějovic zůstává nevyužita.

15:23
    Ihned po vhazování vystřelil domácí Stehlík. Sochůrek střelu dobře viděl a puk chytá.

16:00
    Další chyba v rozehrávce zůstává nevyužita. Hyršlovu slabou střelu brankář za záda nepustil.

17:11
    V současnosti oba týmy bojují o puk u mantinelu. Nikdo se k zakončení nedostává.

17:55
    Klinecký táhl protiútok domácích a po jeho přihrávce příliš slabě zakončoval Panáček.

19:01
    Blíží se konec první třetiny. Jednu z posledních střel této části si připsal hostující Mareček.

19:37
    Zřejmě poslední vhazování proběhne po pravici brankáře Sochůrka.

20:00

V úvodu utkání byla jasně lepší hostující Slavia, ale paradoxně v době jejího největšího tlaku přišla první trefa utkání, která skončila v její síti, a do vedení šly Budějovice. Slavia srovnala po hrubé chybě v domácí obraně, v úvodním dějství jsme sledovali vyrovnané utkání okořeněné dvěma brankami a několika dalšími šancemi na obou stranách. Zásahy brankářů v první třetině: Kváča (10), Sochůrek (15).

20:01

20:32
    Jan Hyršl (SLA) – 2 minuty – podražení – 5/4

20:25
    Hned v úvodu druhé půle dostávají domácí výhodu přesilové hry.

21:36
    Matouškovu střelu Sochůrek vyrazil a Slavia šla do nadějného protiútoku. Skóre se ale nezměnilo.

22:20
    Tlak domácích vyvrcholil střelou Klineckého z modré čáry. Rána byla ale dlouho avizovaná a hostující gólman ji snadno zneškodnil.

22:32
    5/5

22:41
    Aktivní Furch opět zakončoval. Kváča byl na místě.

23:16
    Zderadičkova střela byla velmi nepřesná a hostující útočník tak zadarmo předává puk soupeři.

24:15
    Pokus hostujícího Krejčího končí vysoko nad brankou.

25:05
    Nadále sledujeme vyrovnaný a bojovný hokej.

25:37
    Jan Schwarz (CEM) – 2 minuty – sekání – 4/5

26:23
    Krejčí si zpracoval puk a následně ho poslal těsně nad branku. Ani jeho druhý pokus o chvíli později se neujal.

27:00
    Budějovice se osvobozují vyhozením.

27:37
    5/5

27:46
    Schwarz už je na ledě. Hosté nadále útočí, ale Mušova střela se do branky nevešla.

28:37
    Ofsajd hostí.

29:10
    Slávisté jsou stále u puku a dobývají domácí branku.

29:34
    Samohejl vyvezl puk, ale mezi dvěma obránci neprošel.

29:56
    Lukáš Havelka (SLA) – 2 minuty – podražení – 5/4

30:12
    Po zakončení jednoho z domácích hráčů došlo ke slovní potyčce tří hráčů z obou táborů. Rozhodčí ale hrozící konflikt důraznými slovy zažehnal.

30:30
    Už se opět hraje. Domácím se nedaří usadit v útočné polovině.

31:21
    Slavia podruhé vyhazuje.

31:56
    5/5

32:26
    Šafář nyní ztratil v útočném pásmu puk a hosté po delší době vyrazili do útočné poloviny.

32:49
    Janek Křikava (CEM) – 2 minuty – hákování – 4/5

33:01
    Budeme svědky další přesilové hry. Ani jeden z týmů ji doposud nevyužil.

33:35
    Josefus se pokusil tečovat nahozený puk, ale Kváča zasahovat nemusel.

34:49
    5/5

35:02
    Weinholdův pokus vyráží Kváča maskou nad.

35:16
    Kváča chytá Příkopovo nahození a Slavia se udrží v útočném pásmu.

35:58
    Nenápadná Doktorova střela končí v brance, puk zjevně tečoval DANIEL KLINECKÝ a brankář Sochůrek byl bez šance. Asistence: Jakub Doktor, Petr Panáček.

36:50
    Dvě velké šance jsme nyní viděli na obou stranách! Nejprve hosté trefili břevno Kváčovi branky a z následného protiútoku jel sám na brankáře Havelka, ale také svou šanci nevyužil. Sochůrek puk vyrazil ramenem.

37:35
    Zakázané uvolnění Slavie. Ke konci druhé třetiny jsme byli svědky hned několika zajímavých momentů.

38:14
    Nyní tempo trochu opadlo. Třetina se dohrává.

38:50
    Nestrašil zkoušel bekendem překonat Kváču, neúspěšně.

39:11
    Před druhou pauzou se dočkáváme ještě srovnání, Kottkův nahozený puk vyrazil Kváča jen k volnému DAVIDU VYSKOČILOVI a ten jej vrátil tam, kam z jeho pohledu patří – do sítě. Asistence: Marcel Kottek.

40:00

I ve druhé třetině jsme sledovali bojovné utkání, ale zajímavé momenty přišly až s blížící se sirénu. Podruhé v zápase šli do vedení domácí, ale necelou minutu před koncem se podařilo Slavii díky pohotové dorážce srovnat a průběžné skóre po čtyřiceti minutách je 2:2.

40:01

40:17
    První ofsajd třetí třetiny.

40:26
    Krásný gól! MARTIN SUDA po Hyršlově přihrávce ujel po levé straně a krásnou ranou do vzdálenějšího růžku posílá Slavii do vedení – 2:3. Asistence: Aleš Hyršl.

41:13
    Hosté jdou poprvé v utkání do vedení a nyní uzamkli svého soupeře v obranné třetině.

41:47
    A v rychlém sledu dává Slavia i čtvrtou branku! JAN KOLÁŘ zblízka dorazil puk do sítě. Asistence: Luboš Příkop.

42:26
    Tadeáš Hejda (SLA) – 2 minuty – podražení – 5/4

42:38
    Hned v úvodu přesilové hry Budějovic ujeli domácí obraně dva hráči Slavie a jen díky nepřesné přihrávce si domácí beci mohou oddechnout.

44:02
    Domácím se přesilová hra vůbec nedaří. Ještě se ani nedostali ke střele na branku.

44:26
    5/5

44:57
    Mušovo nahození domácí brankář vyráží mimo dosah hostujících hráčů.

46:04
    Slavia hraje s velkou chutí. Svého soupeře nyní mocně obléhala.

46:37
    Hyršl nyní ani nadvakrát nepropálil Kváču. Poté ještě střílel Havelka, ale jeho projektil byl sražen.

48:05
    Další pokus hostujícího Krejčího. Domácí brankář však s jeho střelou problémy neměl.

48:48
    Hraje se nyní nahoru-dolů. Opět pálil hráč Slavie, tentokráte Vyskočil.

50:12
    Budějovicím se nyní nepovedl rychlý pokus o útok. Přihrávka na Vráblíka byla příliš dlouhá.

50:57
    Schwarzův pokus Sochůrek kryje. Bude se vhazovat po jeho levici.

51:03
    Kachyňa ihned nabil Šerglovi, jehož střela šla vedle.

51:20
    Další pokus domácích. Šafářovu ránu Sochůrek skryl ve výstroji.

51:33
    Samohejl se několikrát v krátkém sledu pokusil o střelu. Poslední snaha skončila velice nepřesnou ranou vedle branky.

51:42
    Domácí zasypávají Sochůrka střelami. Nyní musel vychytat Šergla.

52:03
    Potyčka u hostující branky. Rozhodčí od sebe hráče obou mužstev s vypětím všech sil roztrhávají.

52:25
    Agilní Krejčí si připisuje další střelu. Tentokrát však spíše jen "propagační" pokus.

53:51
    Jan Kolář (SLA) – 2 minuty – podražení – 5/4

54:02
    Samohejl po rychlé přihrávce střílel, ale nepřesně. Střela mu nesedla.