Jaroslavl – Chabarovsk 0:1 (1:2 po s.n.) | Čerepovec – Vladivostok 5:4 (1:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Magnitogorsk 2:1 (1:0 po s.n.)
Mytišči – Novosibirsk 1:2 (po pr.) | Petrohrad – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Doněck – Záhřeb 2:5 (kon.)
Minsk – Spartak Moskva 3:1 (kon.) | Riga – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | HC Slovan – Ufa 2:1 (1:0 po s.n.)
Lev – Čeljabinsk 7:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
CSKA Moskva
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 11.10.2013, 17:00KHL

V samostatných nájezdech byli šťastnější hráči CSKA. Domácím vyšlo nasazení brankáře Proskurjakova, který odolal všem třem pokusům hráčů Metallurgu. O vítězi zápasu tak rozhodla druhá série, ve které se forhendovým blafákem prosadil domácí Zubov. (19:27:25)

V samostatných nájezdech zvítězil tým CSKA Moskva.
    Autorem branky je ILJA ZUBOV.

Šenfeld šel také do forhendového blafáku, ale Proskurjakov se stihl tělem k tyči natlačit a vyrážečkou zasáhl. Je rozhodnuto!

Ilja Zubov udělal rychlou forhendovou kličku a poslal puk nad beton Košečkina – 1:0.

Uspět nedokázal ani Mozjakin, který přestřelil.

Druhou sérii zahájil Prochorkin, Košečkina nepřekonal.

Danis Zaripov se pokusil rozhýbat Proskurjakova, ale neuspěl.

Filppula nedal. Bekhendem branku minul.

První pojede Filppula...

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první budou začínat Armějci. Košečkin už je připraven ve svém brankovišti.

Zdá se, že do domácí branky nastoupí na nájezdy Ilja Proskurjakov.

Střely na branku v prodloužení – 6:2
    Střely na branku celkem – 33:28

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:57
    Spolupráce mezi Kovářem a Zaripovem skončila postavením mimo hru. Schyluje se k nájezdům.

64:39
    Až před Košečkina se ze strany prodral Zubov, hostující gólman opět bezchybný.

64:01
    Přesně minutu před koncem prodloužení pálil z prostoru mezi kruhy Širokov, Košečkin zakročil levým betonem.

63:07
    Těreščenko měl v dobré pozici již napřaženo, ale do střely mu klekl Žarkov.

62:31
    Už jsme v polovině prodloužení, útok rozjíždí hostující tým.

62:09
    Z levého kruhu pálil zápěstím obránce Danii Markov, Košečkin má kotouč ve své lapačce.

61:08
    Ke střele se odhodlal Mozjakin, ale ta byla sražena vysoko nad.

60:34
    Hosté už rozestaveni v útočném pásmu. Na ledě Mozjakin, Zaripov, Kovář a obránce Lee.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině – 9:3

Hosté budou hrát v prodloužení ještě minutu a půl trvající přesilovou hru 4 na 3. To je velká šance.

60:00

59:51
    Armějci se opět osvobozují a nerozhodný stav po 60 minutách už udrží.

59:41
    Domácí vyhazují.

59:28
    Přesilová hra pro Metallurg! Hosté mají šanci rozhodnout utkání. Vyloučen Igor Grigorenko za podražení.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:33
    Individuální akcí to zkusil Mozjakin. Dostal se až ke střele, ale netrefil prostor branky.

57:52
    Filppula hledal před brankovištěm spoluhráče, ale přihrávka neprošla. Do útoku mohou hosté.

57:01
    Ibragimov je na ledě, Magnitka v plném počtu.

56:23
    Grigorenko zavezl kotouč do útočného pásma, ale tam o něj přišel a hosté opět vyhazují.

55:40
    Hosté vyhazují až za branku Staňi.

55:00
    Ibragimov musel seknout Prochorkina, který měl už napřaženo na střelu a je vyloučen. CSKA bude hrát přesilovku.

54:35
    Výborné střídání domácích, kteří téměř minutu mleli soupeře v útočném pásmu. Něco takového jsme celý zápas neviděli. Hra je nakonec přerušena poté, co Košečkin schoval puk pod sebe před dorážejícím Saprykinem.

53:37
    Rána Zdunova byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Staňou.

53:15
    Teď se hraje hlavně ve středním pásmu. Nikdo nechce zbytečně chybovat.

51:50
    Zaripov ve středním pásmu uvolnil Mozjakina, který ale neuspěl v souboji 1 na 1 proti Grigorenkovi.

51:02
    Tak tohle byla velká šance. O'Reilly si v rohu šikovně počkal, až mu najede obránce Chabarov. Ten kotouč také dostal, ale z 5 metrů golfákem míjí.

50:27
    Hráči Metallurgu se nyní sami vytlačili z útočného pásma.

49:20
    Z levé strany tvrdě pálil Filppula, Košečkin puk vyrazil za svou branku.

48:52

48:17
    Kovář měl před brankou volného Mozjakina, ale nedokázal kotouč procpat přes bránícího soupeře.

47:47

46:58
    Hosté po buly v útočném pásmu trestuhodně propadli na modré a Žarkov jel úplně sám na Košečkina. Zamířil mezi jeho betony, ale brankář hostí svůj tým podržel.

46:51
    Po delší době tu máme vyloučení. Na trestnou lavici zamířil domácí obránce Michail Naumenkov.

46:05
    Armějci raději vyhodili puk na icing.

45:21
    Prudkou střelou od mantinelu otestoval Košečkina Saprykin. Hostující gólman puk odrazil do rohu.

44:56
    Ke střele se na ose hřiště dostal Mozjakin, branku ale netrefil.

43:35
    Utkání je najednou zcela otevřené. Uvidíme, co se bude dít dál.

41:33
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí vyrovnávají! Ljubimov u mantinelu vybojoval puk a posunul ho na modrou, kde byl Ogurcov. Ten poslal před branku jen lehké nahození, které si šikovně zpracoval OLEG SAPRYKIN, jenž naznačil Košečkinovi kličku do bekhendu a pak jen lehce zasunul puk mezi jeho betony. Asistence: Dmitrij Ogurcov, Roman Ljubimov.

41:09
    Timkin cpal puk před branku, kde byl Gulaš. Český útočník se ale nedostal k zakončení.

40:26
    V úvodu třetí třetiny se puku ujali hosté.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:34.

Druhá třetina už přinesla o něco lepší hru a především také změnu skóre. Zatím jediný gól zápasu padl ve 29. minutě, kdy šibenici domácí branky vymetl Mozjakin. CSKA dnes schází především důraz v útočném pásmu, v tomto ohledu je absence Alexandera Radulova velmi patrná.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:13
    Střely na branku celkem – 18:23

40:00

39:58
    V úplném závěru periody se Zdunov pokusil zaskočit Staňu ranou z úhlu na bližší tyč. Domácí brankář si tento prostor pohlídal.

39:03
    Od modré čáry vypálil nepříjemnou jedovku Lee. Staňa měl zakrytý výhled a mohl být rád, že kotouč vytěsnil do rohu.

37:50
    Po akci Hodgmana si před branku najížděl Gulaš, kotouč mu však přeskočil hůl.

36:44
    Mohlo to být 0:2. Těreščenko od modré našel před brankou úplně nepokrytého Mozjakina, který ale nedostal kotouč přes položený Staňův beton.

35:43
    Mozjakin vybojoval ve středním pásmu puk a předal ho Kovářovi. Jeho přihrávku na Zaripova ale sebral Prochorkin, který se prezentoval ukázkovým bekčekingem.

35:23
    Na druhé straně si se střelou Šenfelda poradil Staňa.

35:03
    Nejprve nahazoval do ohně Naumenkov. Poté se kotouč dostal zpět na modrou k Mišarinovi, který si sjel až na vrchol kruhů a odtud pálil. Košečkin nemohl moc vidět, ale kotouč přesto zůstává pod jeho betony.

34:08
    Saprykin po střetu s bránícím hráčem narazil do Košečkina a ještě posunul branku. Všichni aktéři situace to berou s úsměvem a Saprykin Košečkina přátelsky poplácal.

33:27
    Po buly střílel od modré Ogurcov, mezi tyče se netrefil.

33:20
    Po zákroku Košečkina je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.

32:26
    Zaripov operoval za brankou, odkud hledal Kováře. Tomu ale přizvedl hokejku bránící hráč.

31:36
    Širokov podle čárového převzal kotouč až těsně za modrou a je pískáno postavení mimo hru.

30:59
    Fjodorov od levého mantinelu netrefuje hostující klec.

29:55
    Konečně si musel ostřejší zákrok připsat také Košečkin, který zlikvidoval střelu z vrcholu kruhů.

28:44
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Magnitka jde do vedení! Jan Kovář poslal kotouč mezi kruhy, kde se k němu po odrazu od Birjukova dostal SERGEJ MOZJAKIN a zápěstím vypálil přesně do levého horního růžku Staňovy branky. Jan Kovář si připisuje bod za asistenci a v sezóně jich nasbíral již 20. Asistence: Jevgenij Birjukov, Jan Kovář.

28:30
    Zaripov předal na modrou Mozjakinovi, který křížnou přihrávkou hledal spoluhráče na zadní tyči. Do nahrávky vložil hůl Mišarin a kotouč končí v ochranné síti.

27:48
    Filppula po přejetí modré zkoušel své štěstí, puk skončil na betonech Košečkina.

26:54
    Přečíslení 2 na 1 totálně zazdil Zainulin, který prováhal ideální příležitost k přihrávce i ke střele a nechal se obrat o puk ležícím obráncem.

26:21
    Je tu komerční přestávka.

26:13
    Zakázané uvolnění domácích.

25:47
    Hodgman s Gulašem drželi kotouč před brankou CSKA, ale bez ohrožení Staňi.

24:36
    Ibragimov si sjel mezi kruhy na přihrávku Zaripova. Bohužel pro hosty mu puk odskočil z hole.

23:52
    Magnitogorsk působí přeci jen živěji než CSKA. Armějci totiž prakticky vůbec nestřílí.

23:08
    Další zákrok Staňi, který přikryl kotouč po bekhendovém pokusu O'Reillyho.

22:32
    Před brankou se z ničeho nic zjevil Platonov. Staňa ho ale vychytal!

21:54
    Nahození Zubova skončilo pouze na zadním mantinelu, k puku se následně dostali hosté.

20:50
    Žarkov od mantinelu nahazoval kotouč před branku. Tam ale nebyl nikdo z hráčů v červeném.

20:02
    Viktor Antipin je zpět na ledě a hosté jsou kompletní.

20:01

Hráči obou týmů jsou již zpět na ledě. Tak doufejme, že nám ve druhé periodě předvedou lepší podívanou.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

První třetina branku nepřinesla a navíc se v ní hrál nudný hokej. Zajímavé situace bychom spočítali na prstech jedné ruky a brankáři museli řešit většinou jen propagační střelecké pokusy.

Střely na branku v 1. třetině – 7:10

20:00

19:56
    Hosté se v závěru periody osvobozují.

19:38
    Z vrcholu kruhů pálil zápěstím Mišarin, Košečkin má puk ve výstroji.

19:10
    Domácí krouží v útočném pásmu. Ani jedna střela Gončarova však netrefila zařízení.

18:02
    Antipin podrazil unikajícího soupeře a CSKA si zahraje přesilovou hru.

17:34
    A už zase pokračuje hra na náhodu plná ztrát ve středním pásmu.

16:18
    Košečkin vyjel až mezi kruhy, aby zalehl kotouč před dojíždějícím Žarkovem. Dobrý odhad hostujícího brankáře.

15:39
    Armějci si snad minutu přihrávají ve svém obranném pásmu. Takový hokej musí přítomné diváky dosti nudit.

14:47
    Tentokrát Platonov jen nahodil puk za domácí branku a odjel na střídačku. U kotouče hráči CSKA.

13:46
    Střelu Platonova z levého kruhu vyráží pozorný Staňa.

13:15
    Gulašovo nahození z rohu Staňovi problémy nenadělalo.

12:43
    Přečíslení domácích 3 na 2, které skončilo jen neškodným nahozením...

11:57
    Dlouhá přihrávka hledala Hodgmana. Ten ale na kotouč nedosáhl a černá pryž tak doklouzala až ke Staňovi.

11:33
    Ten skončil pouze propagační střelou, kterou lapí Košečkin.

11:24
    Průnik Zdunova skončil nepřesnou přihrávkou na spoluhráče. Domácí tak mohou jít do protiútoku.

10:47
    Ještě ze středního pásma napřáhl Zubov, Košečkin s přehledem kryje.

09:54
    Po akci Zainullina se kotouč dotkl ochranné sítě za brankou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:01
    Kosov si s kotoučem vyjel až před branku a nahrnul ho na brankoviště, kde číhal Hodgman. Vše však řeší zalehnutím puku Staňa.

07:41
    Platonov se natlačil přes obránícího hráče a bekhendem ohrozil Staňu. Ten zaklapl betony včas a vyrazil kotouč.

07:16
    Sledujeme pasáž, která se odehrává hlavně ve středním pásmu. Hokej zatím diváky moc nehřeje.

05:25
    Před brankářem se objevil Zainullin. Pokusil se o kličku a zasunutí kotouče u bližší tyče. Jeho záměr mu však nevyšel a Košečkin zůstal nepřekonán.

05:02
    O'Reillyho průnik zastavila domácí obrana.

04:27
    Domácí se v úvodu utkání nikam neženou, spíše čekají, co předvede Magnitogorsk.

03:42

03:16
    Hodgman ze strany vystřelil, Staňa ale vyrazil.

03:01
    A Armějci vyhazují.

02:40
    Hosté usazeni v útočném pásmu, ale zatím si jen přihrávají.

01:41
    A je tu první vyloučení. Na trestnou byl vykázán domácí Mišarin.

01:41
    Širokov poprvé zaměstnal Košečkina, ten se střelou do středu branky neměl problém.

01:24
    Kotouč zatím převážně na hostujících holích.

00:42
    Jan Kovář přejel modrou čáru a vystřelil, Staňa nemusel zasahovat.

00:13
    Hned první přerušení hry poté, co puk opustil hrací plochu. Buly ve středním pásmu.

00:01

Zní hymna Ruské federace.

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – Pervyšin, Mišarin, Naumenkov, Gončarov, Kurbatov, Markov, Ogurcov – Grigorenko, Žarkov, Prochorkin – Filppula, Širokov, Zubov – Ljubimov, Saprykin, Fefelov – Kamajev, Fjodorov, Zainullin – Nemirovskij.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Ustinskij) – Birjukov, Ibragimov, Lee, Těreščenko, Maleňkich, Chabarov, Antipin – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Gulaš, Šenfeld, Kazionov – Timkin, Hodgman, Kosov – O'Reilly, Platonov, Zdunov – Malinovskij.

Rozhodčí: Gofman, Ronn – Michel, Šichanov.

V dresu Metallurgu se dnes představí i nejproduktivnější hráč celé KHL, český útočník Jan Kovář, který ve 13 zápasech pospíral už 19 bodů (6+13).

V loňské sezóně se oba týmy střetly dvakrát a v obou případech musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých bylo úspěšnější CSKA. To nejprve zvítězilo 2:1 v Magnitogorsku a poté 3:2 i doma.

Hráči CSKA Moskva v letošní sezóně zůstávají za očekáváním a v tabulce Západní konference se nacházejí až na deváté příčce. Armějci dosud odehráli 15 utkání, ze kterých vytěžili 5 výher v řádné hrací době, 3x uspěli za dva body a 7x odešli z ledu poraženi. CSKA nepomohlo ani zranění hvězdného Alexandera Radulova, který bude v sestavě ještě nějaký ten zápas chybět. Problémem hráčů armádního klubu jsou především nevyrovnané výkony. Jako příklad mohou posloužit i jejich poslední dvě domácí vystoupení. CSKA nejdříve udolalo 3:2 kvalitní Ufu, aby o dva dny později podlehlo 1:3 Čeljabinsku.

Magnitogorsk letos zatím předvádí dobré výkony a v pořadí Východní konference se s 26 body usadil na třetím místě. Metallurg vyhrál 7x v normálním hracím čase, 2x v nastavení, 1x padl v prodloužení a 3x odešel z utkání bez bodu. Poslední duel Magnitky skončil porážkou 3:4 po prodloužení na ledě bratislavského Slovanu, ale předtím tým držel osmizápasovou vítěznou sérii, takže šlo spíše jen o ojedinělé zaváhání.

Všechny hokejové příznivce vítám u sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, ve kterém CSKA Moskva přivítá Metallurg Magnitogorsk. V lepším rozpoložení mohou jít do zápasu hráči Metallurgu, kteří zatím naplňují své vysoké ambice a v tabulce Východní konference jim patří třetí příčka. To CSKA podává dosti kolísavé výkony a na západě je až deváté.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 42. Saprykin (Ogurcov, Ljubimov), rozh. náj. Zubov – 29. Mozjakin (Birjukov, Kovář)

Rozhodčí: Gofman, Ronn – Michel, Šichanov