Boston – Columbus 3:1 (kon.) | Montreal – Toronto 4:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 1:5 (kon.)
New Jersey – Buffalo 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Washington 2:3 (po pr.) | Nashville – Philadelphia 2:3 (0:1 po s.n.)
Arizona – Chicago 2:5 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | Los Angeles – Calgary 1:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:3 (1:0 po s.n.) | Carolina – Vancouver 2:3 (kon.) | Ottawa – Detroit 2:4 (kon.)
New York Islanders
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Washington Capitals
Neděle 01.12.2013, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Já Vám děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. (03:37:52)

Československá stopa v utkání:
    Martin Erat (WSH) 0+1, 0 střel, čas na ledě 10:28

1. Alexander Ovečkin (WSH) 1+0
    2. Nicklas Bäckström (WSH) 1+0
    3. Cal Clutterbuck (NYI) 1+0

Dnešní utkání je u konce. Ačkoliv ve třetí třetině měli více ze hry domácí hráči, podařilo se jim otočit vývoj utkání, tak hosté zvládli 48 vteřin před koncem třetiny vyrovnat. V prodloužení o výsledku utkání rozhodl kapitán Capitals Alexander Ovečkin a zařídil tak svému týmu další dva body do tabulky.

62:07
    Washington právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Hosté ukončují utkání v prodloužení! Do útočné třetiny se s kotoučem dostal ALEXANDER OVEČKIN a střelou mezi nohy brankáře Nilssona rozhodl o výsledku v dnešním utkání – 2:3! Asistence: Michajl Grabovskij, Nate Schmidt.

62:00
    Prodloužení se odehrává ve vysokém tempu.

61:31
    Johansson zatáhl kotouč do třetiny a poradil si i s obráncem, ale před brankou už nedokázal pod tlakem zakončit.

61:04
    Green mohl uhánět do přečíslení, ale neudržel kotouč na holi po tlakem.

60:50

60:25
    Okposova střela od modré zblokována.

60:01

Poslední dvě minuty utkání přinesly drama jak má být. Skóre je po třech třetinách nerozhodné, a tak na řadu přijde prodloužení.

60:00

59:40
    Vanek to zkusil z úhlu, ale netrefil branku.

59:12
    To je nádhera pro fanoušky Washingtonu. Ti se dokázali prosadit i v oslabení. Po přihrávce zpoza branky od Chimery se dokázal prosadit NICKLAS BÄCKSTRÖM a vyrovnat tak stav dnešního utkání – 2:2! Asistence: Jason Chimera, Karl Alzner.

58:50
    Na trestnou lavici za držení odchází Green (WSH).

58:30
    Washington to zkouší v šesti!

58:09
    Islanders právě vstřelili branku!
    A je tu dost možná rozhodující branka utkání! New Yorku se teď vyplatil tlak z několika minut a odskakují na rozdíl jedné branky. Holtby neudržel kotouč a po několika dorážkách se k dorážce dostal také THOMAS VANEK, který poslal kotouč za brankovou čáru – 2:1! Asistence: John Tavares, Kyle Okposo.

Marek Indruch

Branky a nahrávky: 44. Clutterbuck (MacDonald, Cizikas), 59. Vanek (Tavares, Okposo) – 29. Volpatti (Wilson, Erat), 60. Bäckström (Chimera, Alzner), 63. Ovečkin (Grabovskij, Schmidt)

New York Islanders: Nilsson (Poulin) – Hamonic, MacDonald, Hickey, de Haan, Carkner, Ness – Okposo, Tavares, Vanek – Bailey, Nielsen, Bouchard – Clutterbuck, Regin, Grabner – McDonald, Cizikas, Martin
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Green, Schmidt, Carlson, Alzner, Strachan, Orlov – Ovečkin, Bäckström, Johansson – Brouwer, Grabovskij, Fehr – Ward, Beagle, Chimera – Wilson, Erat, Volpatti

Rozhodčí: L'Ecuyer, McCauley – Lazarowich, Miller