Kadaň – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Motor ČB – Olomouc 4:1 (kon.) | Beroun – Havířov 2:9 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 1:4 (kon.)
Šumperk – Most 4:2 (kon.)
Medvědi Beroun 1933
2:9 (2:3, 0:1, 0:5)
AZ Havířov
Pátek 14.02.2014, 18:001. liga (ČR)

Medvědi shořeli v závěrečné třetině jako papír a dostali tak doma největší příděl v této sezoně. (20:17:37)

60:00

58:23
    Znovu skvělý zákrok vytáhl proti střele Haase gólman Medvědů.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty zápasu.

57:31
    Medvědi se po dlouhé době podívali i do pásma své soupeře.

56:02
    Jediný, kdo si dnes zaslouží poklonu, je gólman Mastík, který teď předvedl tři skvostné zákroky rychle po sobě a zachránil tak Beroun od potupné desítky.

55:34
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak už zbývá jen jeden do desítky! Znovu bleskurychlou kombinaci Havířova tentokrát zakončil přesnou střelou MICHAL SZTEFEK. Asistence: Erik Němec, Lubomír Vosátko.

55:01
    A opět je to gólman Mastík, který zachránil své spoluhráče od dalšího gólu.

54:21
    Mastík vytáhl další parádní zákrok proti střele Haase z dobré pozice.

53:59
    Havířovští fanoušci již křičí deset, deset. Z jejich pohledu si myslím, že mají šanci býti uspokojeni.

53:38
    To už je opravdu debakl! Obrana Medvědů znovu byla děravá jako cedník a Havířovští ji bez potíží znovu překonali! Znovu po přesné přihrávce před branku zakončoval do poloprázdné branky JAN DANEČEK, který tak může slavit ještě více, neboť již je to jeho třetí gól a tedy hattrick. Asistence: Jiří Krisl, Martin Jakúbek.

52:34
    Havířov střílí již sedmý gól! Únik dvou hostujících hráčů na jednoho obránce Berouna vyřešil Matějek přímo bravurně, neboť našel na druhé straně milimetrovým pasem hokejku Škumáta, jenž jen pohodlně poslal puk do klece Medvědů. Asistence: Jan Matějek.

52:15
    Beroun dobře tlačil hosty, ale k žádnému zakončení to nevedlo.

51:41
    Rozehrávka Havířova skončila pouze zakázaným uvolněním.

51:05
    Střela Babky skončila jen v lapačce připraveného Svobody.

50:34
    Po delší době se Medvědi dostali dopředu, kde ale si zatím nevypracovali potřebnou střeleckou pozici.

50:01
    Další pokus tentokrát v podání Rimmela zastavil brankář Medvědů svým betonem.

49:12
    Střelu Danečka ukryl do své výstroje gólman Mastík

48:54
    Beroun má problém se založením útoku, neboť jejich soupeř dobře střeží střední pásmo.

47:58
    Havířovští fanoušci již cítí, že jejich tým dnes vyhraje a dávají to hlasitě najevo.

47:21
    Ve zbytku oslabení se již Medvědi dokázali dobře ubránit.

46:27
    Přesto AZet využívá i další přesilovku. Po závaru před brankou Medvědů po několika střelách hostů se kotouč dostal ke zcela volnému JANA DANEČKA, který měl dost času na to, aby si zpracoval touš a následně ho poslal za záda bezmocného gólmana Mastíka.

46:01
    Jakúbek se dostal do gólové pozice, ale v nejdůležitější chvíli netrefil kotouč.

45:49
    AZet bude mít k přesilovku 5 proti 3.

44:59
    Havířov se zatím jen velmi těžce dostává do pásma Medvědů.

44:39
    A teď již slibované vyloučení. Na dvě minuty putuje na trestnou Vladislav Kubeš.

43:55
    Rozhodčí signalizuje výhodu a bude se vylučovat na straně Medvědů.

43:32
    Sražená střela Danečka skončila pouze v ochranné síti.

42:54
    Medvědi se dostali sice dopředu, ale jejich akce skončila pouze u zadního mantinelu za brankou Havířova.

42:09
    Mikuláš Rimmel vyzkoušel pozornost Mastíka, který tentokrát zasáhl bez sebemenších potíží.

41:32
    Medvědi mohou nyní v klidu rozehrát od své branky.

41:02
    A znovu Mastík neudržel kotouč ve své výstroji, tentokrát mu ale pomohl jeden z jeho obránců.

40:24
    Tak to je rychlost. Stejně jako druhá třetina skončila, tak i třetí začíná! Mastík nedokázal udržet nahození Sztefka ve své náruči a pouze puk vyrazil ke zcela volnému ERIKU NĚMCOVI, který z blízkosti pohodlně doklepl kotouč do prázdné branky. Asistence: Michal Sztefek.

40:01
    Do závěrečné třetiny nastoupí místo brankáře Šimbocha jeho náhradník Mastík.

40:01

Ve druhé třetině byli povětšinou aktivnější hosté, kteří navíc dokázali znovu těsně před odchodem do šaten vstřelit Medvědům branku. Beroun tak nyní prohrává o dvě branky a bude to mít tak ve třetí části velmi těžký.

40:00

39:53
    Havířovu se opět podařilo vstřelit branku těsně před koncem třetiny a to navíc v přesilovce! Pěknou rychlou kombinaci Azet zakončil střelou do horní poloviny branky JAN DANEČEK. Asistence: Jakúbek, Krisl

39:26
    Medvědi se zatím dobře brání a daří se jim vyhazovat kotouče.

38:46
    Havířov opět bude mít k dispozici přesilovku. Na trestnou usedá znovu Špelda, tentokrát za zdržování hry.

38:20
    Střela Marka skončila jen na plexiskle za brankou Svobody.

37:50
    Medvědi teď přidávají na své aktivitě a tlačí svého protivníka.

37:04
    Patrik Petruška opět dobře pálil, ale tentokrát netrefil prostor branky.

36:30
    Pokus Petrušky zlikvidoval svým betonem gólman havířova.

35:43
    Havířov se dostal sice do pásma, ale Medvědi velmi rychle vyhodili puk až ke Svobodovi.

35:01
    Klhůfek ujel po levém křídle a z těžké pozice ohrozil branku havířova. Jeho střelu ale pohotovým zákrokem vyrazil svojí vyrážečkou gólman Svoboda.

34:23
    Závar před brankou vyřešil gólman Šimboch, který ukryl volný kotouč pod svoji lapačku.

34:03
    Na trestnou lavici putuje Špelda. Havířov tak má k dispozici další přesilovku.

33:29
    Obránce Medvědů Jebavý osvobodil svůj tým ze sevření pouze za cenu zakázaného uvolnění.

32:56
    Rimmel se dostával do šance, ale na poslední mu jeho střelu zblokoval hokejkou obránce Špelda.

32:29
    Útok hostů skončil pouze postavením mimo hru.

32:10
    Azet hraje v plném počtu.

31:41
    Další střelu znovu zblokoval jeden z hráčů Havířova.

30:59
    Pěknou kombinaci Medvědů zakončil dělovkou Hrdel pouze do jednoho z clonících obránců.

30:26
    Po ošklivém střetu zůstal ležet na ledě Marek, ale nakonec se v pohodě zvedá.

30:10
    Přesilovka pro Medvědy. menší trest rozhodčí uložil Krislovi za držení protihráče.

29:27
    Zajímavou akci Azetu zlikvidoval znovu pohotovým zákrokem Šimboch.

28:31
    Matějek se řítil zcela sám na branku Medvědů, ale Šimboch skvěle odhadl jeho úmysl a jeho šanci skvěle zlikvidoval.

27:41
    Kubeš skvěle obkroužil svatyni Havířova a následně zakončil, brankář Svoboda byl ale u své tyče včas.

26:58
    Rozehrávka Berouna skončila pouze zakázaným uvolněním.

26:05
    Beroun se až nyní vymanil z tlaku a může jít v klidu vystřídat.

25:31
    I po přesilovce zůstávají hosté nadále nastěhování u branky Berouna.

25:45
    Dělovku Štencela od modré čáry vyrazil Šimboch svým betonem.

25:05
    AZ vyslalo na branku Berouna několik pokusů, ale všechny z nich skončily jen na dobře chytajícím Šimbochovi.

24:31
    Havířov se teprve teď usadil ve třetině domácích.

23:57
    Havířov bude hrát další přesilovku. Na dvě minuty za podražení putuje na trestnou Petruška.

23:41
    Deutsch tvrdě přišpendlil Klhůfka tvrdě na mantinel.

22:43
    Z vytrvalého tlaku vytěžili hosté hned několik střel, ale všechny jejich pokusy skončily na výborném Šimbochovi.

22:19
    Havířov uzamkl domácí tým v jejich pásmu.

21:31
    Pěknou střelu Kanka zlikvidoval gólman Šimboch.

20:41
    Havířovští se dostali do pásma Medvědů, kde zatím v poklidu kombinují.

20:10
    Po sražené přihrávce Šlahaře skončil mimo ledovou plochu.

20:01

Podívaná, která byla k vidění v první třetině, byla opravdu neskutečná. Hosté se sice dostali brzy do vedení, ale následně zásluhou Vrdlovce Medvědi vyrovnali. Gólový kolotoč se ale roztočil v 20. minutě utkání, kdy padli hned tři branky, což se opravdu často nestává. Uvidíme, zda brankové hody, budou pokračovat i nadále.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:53
    Tak to je neskutečné, v jaké rychlosti dnes padají branky! AZ bleskurychle využívá přesilovou hru! Hned po vhazování se puk dostal do prostoru mezikruží k ERIKU NĚMCOVI, proti jehož střele z voleje k tyči se nedokázal gólman Medvědů Šimboch včas přemístit. Asistence: Lubomír Vosátko, Robert Říčka.

19:47
    Za podražení putuje na trestnou lavici berounský Jiří Kučný.

19:40
    Beroun právě vstřelil branku!
    Tak to je fofr! Medvědi velmi rychle srovnávají! Po rychlé akci Medvědů se puk dostal před branku ke zcela volnému DANIELU VRDLOVCOVI, který z blízkosti propálil brankáře Svobodu. Asistence: Miroslav Třetina.

19:23
    Havířov se opět dostává do vedení! Po chybě obránce Tverďáka se puk dostal k Haasovi, který puk naservíroval na druhou stranu na zcela volného PETRA KANKA, jenž poslal pohodlně puk do poloprázdné branky Medvědů. Asistence: Radim Haas, David Klimša.

18:45
    Havířov nadále drží kotouč na svých holích, ale nedaří se mu zatím přechodová fáze.

17:34
    Chalupa dobrým obranným zákrokem zastavil rychlou akci Havířova.

16:55
    AZ hraje v plném počtu.

16:34
    Medvědům se stále nepodařilo v přesilovce ohrozit branku Havířova.

16:01
    Poté co byla posunuta svatyně hostů, tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

15:31
    Medvědům se zatím nedaří se usadit v útočné třetině.

14:55
    Medvědi budou mít nyní k dispozici první přesilovou hru v utkání.

13:46
    Další střela v podání Rimmela skončila opět v ochranné síti.

12:31
    Petruškovu střelu ze zajímavé pozice zlikvidoval brankář Svoboda svým betonem.

11:59
    Po sražené střele Jakúbka skončil kotouč v ochranné síti.

11:21
    Medvědi se dočkali srovnání! Po pěkné přihrávce Babky se dostal útočník Medvědů DANIEL VRDLOVEC do samostatného úniku, který zakončil nádhernou bekhendovou kličkou, proti které neměl brankář Svoboda šanci zasáhnout. Asistence: Jakub Babka

10:54
    Další pokus tentokrát z levé strany v podání Němce skončil jen na zadním mantinelu.

10:01
    Gólman Šimboch raději podržel lehké nahození od modré ve své lapačce.

09:18
    Obě dvě mužstva se snaží dostat dopředu, ale momentálně jim v tom brání časté nepřesnosti v rozehrávce.

08:29
    Medvědi se hned po inkasované brance pustili dopředu, ale AZet zatím velmi dobře brání a nepouští domácí hráče do střeleckých pozic.

07:31
    Havířov se ujímá vedení! Hosté doslova rozebrali Medvědy v jejich třetině. Nejdříve zakončoval Šlahař jen do gólmana Šimbocha, ale následně našel útočník Havířova na druhé straně JAKUBA ŠLAHAŘE, který pohodlně do poloprázdné branky zavěsil. Asistence: Jakub Štencel, Martin Jakúbek.

07:13
    Havířov teď uzavřel svého protivníka v jeho pásmu.

06:43
    Šlahař střílel z pravé strany, ale Šimboch jeho střelu dobře viděl a zneškodnil jí lapačkou.

06:01
    Beroun se řítil do zajímavé šance, ale druhá lajna Medvědů celou akci trestuhodně prováhala a vůbec nezakončila.

05:31
    Medvědi držela dlouhou dobu svého protivníka ve sevření, ale nic z toho vůbec nakonec nebylo.

04:45
    Tlak Havířova pokračoval i nadále, ale všechny pokusy AZet zastavila buď obrana Medvědů nebo brankář Šimboch.

04:01
    Brankáře Šimbocha pořádně vystrašila střela z velké vzdálenosti, neboť puk se mu náhle ztratil z obzoru. Naštěstí pro Medvědy mu přispěchal na pomoc obránce Jebavý, který odpálil kotouč do bezpečí.

03:24
    Jakúbek se dostal do zajímavé pozice, ale jeho střelecký pokus skončil pouze na zadním mantinelu.

02:51
    Vrdlovcova střela z dobré pozice skončil jen ve výstroji brankáře Svobody.

02:15
    Teď se povedlo Berounu získat touš, ale jejich útok skončil postavením mimo hru.

01:56
    AZ drží puk zatím na svých hokejkách a Medvědi se ho snaží získat pro sebe, ale zatím se jim to nedaří.

00:51
    Havířov se aktuálně nachází ve vlastním pásmu a snaží se rozject útočnou akci.

00:21
    Po sražené přihrávce Hrdela skončil kotouč mimo hrací plochu.

00:12
    První útočná akce Berouna skončila střelou Vrdlovce do připravené náruče gólmana Svobody.

00:01

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Kučný, Tverďák, Špelda, Chalupa, Jebavý, Hrouda, Gutwald, Sklenička – Marek, Hrdel, Vrdlovec, Třetina, Babka, Petruška, A. Půlpán, Kubeš, Stromko, Klhůfek, Malý

AZ Havířov: Svoboda (Daneček) – Vosátko, Roupec, Štencel, Graca, Krisl, Punčochář, Vydra, Deutsch – Kanko, Sztefek, Rimmel, Klimša, Haas, Němec, Jakúbek, J. Daneček, Šlahař, Škumát, Říčka, Matějek

Rozhodčí: Smitka – Koskuba, Šulo.

Havířov před koncem základní části chytil vítěznou slinu a zvítězil již potřetí v řadě. Nejdříve zdolali hokejisté AZ zdecimovanou zraněními Mladou Boleslav 3:0, následně přivezli z ledu Litoměřic taktéž tři body za výsledek 4:2 a naposledy doma zdolali i silnou Olomouc. Tyto dobré výsledky Slezanům zajistily aktuálně 6. místo se ziskem 80 bodů. Vpřed se již Havířovští posunout nemohou, ale ze zadu je ještě mohou předstihnout Litoměřice, které na ně ztrácí tři body.

Svěřenci trenéra Petra Nováka zabrali v posledním utkání, kdy hostili doma Litoměřice, které byly vyzbrojeny hned několika hráči z extraliga. Medvědi se ale nedali sílou soupeře zastrašit a poctivým bojovným výkonem a přesnou koncovkou se jim podařilo porazit Severočechy 3:0. Samozřejmě velkou zásluhu na třech bodech má gólman Středočechů Lukáš Cikánek, jenž nepustil v zápase ani jeden puk za svá záda.

Vítejte u 1. české hokejové ligy. V rámci 50. kola nás čeká utkání mezi předposledním Berounem a šestým Havířovem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Branky a nahrávky: 12. Vrdlovec (Babka), 20. Vrdlovec (Třetina) – 8. Šlahař (Štencel, Jakúbek), 20. Kanko (Haas, Klimša), 20. Němec (Vosátko, Říčka), 40. Daneček (Jakúbek, Krisl), 41. Němec (Sztefek), 47. Daneček, 53. Škumát (Matějek), 54. Daneček (Krisl, Jakúbek), 56. Sztefek (Němec, Vosátko)

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (od 40. Mastík) – Kučný, Tverďák, Špelda, Chalupa, Jebavý, Hrouda, Gutwald, Sklenička – Marek, Stromko, Hrdel – Třetina, Babka, Vrdlovec – Klhůfek, Kubeš, Petruška – A. Půlpán, Malý, Hrouda.
    AZ Havířov: Svoboda (L. Daneček) – Vosátko, Roupec, Štencel, Graca, Krisl, Punčochář, Vydra, Deutsch – J. Daneček, Šlahař, Jakúbek – Kanko, Haas, Klimša – Škumát, Sztefek, Rimmel – Němec, Říčka, Matějek

Rozhodčí: Smitka – Koskuba, Šulo