Kadaň – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Motor ČB – Olomouc 4:1 (kon.) | Beroun – Havířov 2:9 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 1:4 (kon.)
Šumperk – Most 4:2 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pátek 14.02.2014, 17:30 • Zimní stadion města Třebíče - MANN + HUMMEL ARENA • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobré odpoledne z Třebíče. Dnes Vás provedu utkáním 51.kola 1. hokejové ligy, kdy na led Horácké Slavie zavítá celek z Ústí nad Labem.

Ústečtí Lvi zažívají složitou sezónu. Cíl pro tento ročník byl jasný: ekonomická stabilizace klubu, neboť pobyt na prvoligovém výsluní bez posledního kroku, postupu do extraligy, je finančně velmi náročný. Tomu odpovídal i sportovní cíl, postup do play-off a udržení klíčových hráčů. Již před tímto kolem však bylo jasné, že minimálně sportovní cíle Ústečtí nesplní a naopak budou bojovat o zachování prvoligové příslušnosti.

V brankovišti Lvů si nejvíce času odbyl Michael Petrásek s úspěšností zákroků 92,37%, o něco málo hůře si vedl Jan Dlouhý. Nejlepším střelcem (20 branek) a zároveň nejproduktivnějším hráčem Severočechů je zkušený Jaroslav Roubík se 38 body, který do týmu nad Labem přišel před sezónou 2011/12 z Hradce Králové.

Horácká Slavia – Benátky nad Jizerou 3:0, branky HS: Dočekal, Laš, Nahodil

Most – Horácká Slavia 2:8, branky HS: Dočekal 2, Nahodil 2, Čuřík, Fořt, Laš, Křivohlávek

Vzájemné utkání v této sezóně

HC Slovan Ústečtí Lvi – SK Horácká Slavia Třebíč 1:2pp
    SK Horácká Slavia Třebíč – HC Slovan Ústečtí Lvi 0:3
    HC Slovan Ústečtí Lvi – SK Horácká Slavia Třebíč 0:3

SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný (Zelenka) – Bilčík, Malena, Valenta, Čejka, Dietz, Přibyl, Peroutka – Dočekal, Dolníček, Laš – Čuřík, Nahodil, Fořt – Moučka, Kaut, Křivohlávek – Juráň, Čech. Trenér: Pokorný.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Dlouhý (Petrásek) – Sklenička, Grin, Vobořil, Brož, Smetana, Černý, Holomek – Pořický, Meidl, Přeučil – Rod, Roubík, Baránek – Vávra, Hanzl, Videlka – Kuchynka, Merta, Dostálek. Trenér: Skrbek.

Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Polonyi.

Rozhodčí nastupují na ledovou plochu. Čekáme ještě na oba týmy.

Před víkendem doraili i fanoušci Ústí, odhadem jich do sektorů hostů zamířilo 5.

Vladimír Brož přivedl na led hostující tým.

Na druhé straně ze rátek střídaček skáče na led první Martin Dočekal.

Pozdravení na modrých čarách, i následné obou kapitánů a můžeme začít.

00:01

00:01
    Dolníček vyhrál vhazování a Třebíč míří do útočného pásma.

00:30
    Dočekal zadovko na modré čáře našel Dolníčka, který přešel modoru čáru, ale jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.

00:49
    Nahození Ústí zastavuje za svoji brankou Novotný, Třebíč se dostává ke keotouči.

01:18
    Vobořil čeká za vlastní brankou než mu vystřídají spoluhráči, aby pak sám mohl zamířit na střídačku.

02:00
    Kaut s Moučkem udrželi útočné pásmo, ale předali puk pouze za Dlouhého svatyni, kde ji puk berou hosté.

02:26
    Nepřesná předávka domácích hráčů končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Novotného.

02:42
    Další icing Třebíče.

02:55
    David Dolníček si zajel za obranu Ústí, z levého kruhu se snažil překvapit Dlouhého, ale ten mu pokus vyrážečkou zlikvidoval.

03:21
    Hlavní rozhodčí Talpa ještě něco vysvětluje Václavu Meidlovi.

03:36
    Fořt vybojoval kotouč ve středním pásmu, ale sám se do útočné třetiny hřiště neodvážil, proto jen poslal puk za Dlouhého branku.

04:32
    Nahodil našel před dlouhým volného Moučku, ale ten s přihrávkou nepočítal, takže kotouč z jeho hole putuje do rohu útočného pásma. Sestava Třebíče střídá.

04:13
    Ústí se nastěhovalo před Novotného.

05:14
    Z tlaku hráčů Slovanu rezultuje zakázané uvolnění domácího týmu.

05:29
    Laš dostával přihrávku ještě z vlastní poloviny, takže mu čároví sudí nedovolili pokračovat ve hře. Hra se vrátí k Novotnému.

05:44
    Vyhrané vhazovní umožní domácí sestavě vyměnit hráče v poli.

06:05
    Ale ani tato sestava se nevyvarovala nepřesné přihrávky – icing Třebíče.

06:12
    Po vhazování vystřelil Baránek, Novotný jeho pokus vyráží holí, Fořt puk vyváží do střední části hřiště.

06:53
    Po vhazování před Dlouhým se ke střele dostal Křivohlávek, ale ani jeho pokus, ani následný od modré Přibyla se přes Dlouhého nedostala.

06:53
    Zbyněk Sklenička (UNL) – 2 nedovolené bránění.

07:40
    Hosaté teď odolali tlaku Třebíče především díky výborným zákrokům Dlouhého.

07:56
    Domácí obstřelují branku hostů, ale puk mezi tři tyče zatím nezamířil.

08:32
    Zámek Třebíče pokračuje, Nahodil trefil Dlouhého, čuřík s dorážkou neuspěl.

08:53
    Sklenička skáče na led, ale musí pomoci svým kolegům s bráněním.

09:15
    Třebíč s kotoučem za vlastní brankou mění sestavu a čertvé síly pokračují k Dlouhému.

10:02
    Moučka se rozhodl přejet střednípásmo, v tísni na útočné modré poslal puk mimo Dlouhého branku.

10:26
    I druhé vyloučení obstarají hosté, za hákování si jde odpočinout Martin Baránek

10:47
    Lašovu rozehrávku zachytil Rod a vydal se ve dvojici na Novotného. Laš se stihl vrátit a překazit akci Ústí.

11:34
    Druhá formace Třebíče zavezla korouč do pásma, Čučík nakruhu napřáhl, ale trefil pouze před ním stojícího protihráče.

11:40
    Jakub Čuřík (TRE) – 2 minuty podražení.

12:19
    Domácí brání zatím svoji obrannou v pohodě, hosté se přes obranný val zatím nedostali.

12:26

12:55
    Třebíč vahzuje přes všechny čáry. Slovan musí začít od vlastní branky.

13:15
    Jenže daleko se nedostali a Třebíč znovu vyhazuje.

13:36
    Novotný zastavuje střelu Smetany a udržel čistý štít.

13:40
    Čuřík skáče na ledovou plochu, Třebíč míří ze svého pásma do útoku.

14:22
    Další vyloučení na straně Ústí, projíždějícího Nahodial trefil vysokou holí Václav Meidl, když chtěl domácímu hráči nadzvednou hokejku.

14:37
    Třebíč předvádí rotaci v rohu.

14:47
    Z ní nakonec rezultuje střela, se kterou si Jan Dlouhý dokázal poradit, protože mířila přímo do jeho hrudi.

15:05
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

15:31
    Dolníčkova rána od modré jen prosvištěla okolo hostující klece.

16:04
    Fořt si pošel až do útočné třetiny, před brankoviště mu najel volný Nahodil, který usměrnil kotouč přímo na Dlouhého, jenž následně přerušil hru.

16:22

16:53
    Fořt znovu získal útočné pásmo, pak nechal své parťáky Kauta a Moučku bojovat s ústeckou přesilou v rohu kluziště.

17:43
    Dietz vystihl Rodovu přihrávku mířící na Baránka, ale na útok byl sám, takže puk jen od červené nahodil za Dlouhého. Třebíč se formuje na modré čáře.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:14
    Tomáš Vávra na pravém kruhu dostal trochu prostoru ke střele. Využil toho, jenže Novotný svou holí poslal kotouč do ochranné sítě nad svoji brankou.

19:40
    Třebíč se usazuje v útočném psámu.

19:52
    Křivohlávkův pokus končí na vytrčeném betonu Jana Dlouhého.

20:00

Po první třetině je utkání nerozhodné 0:0. Zatím je to spíše bojovné utkání, ve kterém mají domácí více střeleckých pokusů, ale oba brankáři se zatím překonávají. Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:01

20:15
    Bilčíkovo nahození od modré čáry Dlouhý vytěsnil mimo. Následně puk zalehl za vlastní brankou.

20:54
    Valenta se pokušel vyhodil, ale až Nahodil vybojoval ve vlastním pásmu kotouč pro své barvy.

21:23
    Neurovnaná hra ve druhé třetině nenabízí pěkný obraz hry. Třebíč i nadále mírně akrivnější.

22:08
    Moučka předal na modrou na Bilčíka, jeho pokus se k Dlouhému nedostal.

22:30
    Na druhé straně se chtěl od modré prosadit Přeučil, ale ani jeho pokus nemířil k Novotnému, ale skončil v rohu na hokejkách Třebíče.

22:50
    Po vyhraném vhazování před Dlouhým se k puku dostal Čejka, ale jeho sražený pokus končí v rohu.

23:09
    Třebíč šla 3 na jediného bránce, ale předávka Nahodila na Čuříka skončila střelou, který hostující obránce zblokoval do ochranné sítě.

24:05
    Přibyl nepřihrál přes střední pásmu na Moučku, na druhou stranu spěchá Roubík, ale ani jeho pokus Novotný zasatviovat nemusel.

24:29
    Nejpilnějším střelcem ve druhé třetině je Vlastimil Bilčík, po vhazování si puk připravil na modré a takovým nahozením jej poslal mimo Dlouhého branku.

24:57
    Rozlet Ústí končí ofsajdem.

25:17
    Čuřík předal křižně na modoru na Čejku, jeho pokus byl velmi nepřesný, následně se kotouč dostal až do střední části hřiště.

26:03
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Baránek předal puk na Roubíka, který z našel v jízdě TOMÁŠE RODA, který sice puk dostal trochu na paty, ale Novotného stihl překonat. Asistence: Jaroslav Roubík, Martin Baránek.

26:49
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Třebíč kombinovala za brankou Marek Laš předal na DAVIDA DOLNÍČKA, který si vybruslil před Dlouhého a přes jeho záda dostal kotouč za brankovou čáru. Asistence: Marek Laš, Marin Dočekal.

27:47
    Kaut na chvííli zastvail rozjíždějící se Lvi.

28:05
    Ti se nakonec dostali před Novotného, ale kombinačně se zatím neprosazují.

28:23
    Hosté po obdrženém gólu zvýšili aktivitu, ale zastavuje je nedisciplinovanost na modré čáře, takže se píská ofsajd.

28:57
    Bilčík udržel ještě útočné pásmo, ale Třebíč následně o kotouč přišla.

29:47
    Opět nejznámější útočná formace Ústí zamotala domácím hlavu, Tomáš Rod se tentokrát proti Novotnému od kruhu neproasil.

29:57
    Milan Přibyl (TRE) – 2 minuty nedovolené bránění.

30:14
    Roubík taktak dostal puk na Roda,který přes Fořta propasíroval puk na Novotného, který zblokovaný kotouč chytá svojí rukavicí.

30:24
    Na výlet se z vlasního pásma vydal Laš, ale jeho střela od modré Dlouhého neproavěřila.

30:52
    Ústí se nemůže dostat do úročného pásma.

31:10
    Tak až teď se usazují před Novotným.

31:31
    Roubík dostal příležitost na pravém kruhu, ale Novotný se stihl přemístit a jeho pokus zlikvidovat.

31:54
    Ústí využívá přesilovku. Grin přihrál na VÁCLAVA MEIDLA, který prostřelil Novotného a vedení strává na stranu Slovanu. Asistence: Jakub Grin.

32:34
    Novotný opět v permanenci, ale na jedovku Videlky si počíhal.

32:55
    Vladimír Brož (UNL) – 2 minuty vysoká hůl.

33:15
    Laš hledal u druhé tyče Dočekala, ale puk letěl přes padající obránce vzduchem, proto jej Dočekal netrefil.

33:55
    Minuta přesilové hry je za námi, jenže tato přesilovk ase domácím vůbec nedaří, hosté zatím drží Třebíč v uctiové vzdálenosti.

34:43
    Kombinace Třebíče, kdy se do ní zapojila téměř kompletní pětice končí střelou Valenty. Dlouhý si jeho pokus našel a zachytil.

34:45
    Hostům se povedlo dostat puk až za Novotného.

35:01
    Hosté v plném počtu. Třebíč míří do útočného pásma.

35:23
    Kaut vystihl Skleničkův pas, ale s poskakujícím kotoučem si nedokázal poradit.

35:59
    Domácí se dostali pod menší tlak Slovanu, Dolníček posílá vysoký lob do středního pásma.

36:44
    Čuřík objel branku, Dlouhý se přemisťoval a branku vychýlil, krátce na to puk skončil za jeho zády. Teď mělo Ústí více štěstí.

37:40
    Moučka s Kautem dostali hru do útočné části hřiště. Sklenička s Grinem se je snaží zastavit.

38:39
    Ani dva střelecké pokusy Baránka se k Novotnému nedostaly. Za brankou puk krotí Milan Přibyl.

39:00
    Ještě minuta do konce této třetiny.

39:29
    Dlouhý připraven na další pokus domácích. Vhazování po jeho pravici.

39:41
    Další pokus Třebíče, tentokrát to zkoušel z velkého úhlu Křivohlávek, Dlouhý ukryl letící touš do lapačky.

39:51
    Zakázané uvolnění Ústí, ještě jedna šance Třebíče na vyrovnání v této části hry.

40:00

Druhá třetina je za námi. Ve druhé části jsme viděli tři branky. Hosté udeřili jako první, když se z těžképozice trefil Rod. Domácí prakticky vzápětí vyrovnali, když Dolníček obelstil Dlouhého. Ve třicáté minutě šel na trestnou lavici Přibyla, jeho vyloučení potrestal tři vteřiny před jeho návratem Meidl.
    Třetí třetina začne v přibližně 19:08.

40:01

40:19
    Ústí podniklo první útok, ale Malena zakročil včas.

40:57
    Třebíč zatím sleduje, ajk hosté drží puk na svých hokejkách.

41:56
    Druhá formace domácíh se dostal ado útočného pásma, jenže kotouč se k Čuříkovi nedostal, takže domcáí Dlouhého ani neohrozili.

42:28
    Dlouhá pasáž bez přerušení, ale i bez větších šancí na obou stranách.

42:38
    Dolníček si šel za rozhodčím vysvětlit, proč nevyloučil hosty po zákroku na Křivohlávka, který odjel ne střídačku s bolestivou grimasou.

42:38
    Tak nakonec přeci jen po poradě s čárovými vylučuje. Vladimír Brož dostává 2 minuty za vysokou hůl.

42:48
    Hosté vyhazují, Třebíč musíá začít znovu za Novotného brankou.

43:06
    Třebíčské přesilovky v dnešním zápase nejsou příliš optimální.

43:26
    Domácí se zatím v této přesilovce spíše hledají.

43:39
    Až nahození na Dlouhého je posunuje do útočného pásma. Hostující brankář hru přerušuje.

44:02
    Novotný krotí vyhození Ústí, předává na Malenu.

44:36
    Čuřík zabojoval a získal puk pro Dietze, ale toho vylapal Dlouhý.

44:38

45:17
    Propagační střely Dlouhému nedělají problémy. O puk v rohu bojuje agilní Moučka,ale proti přesile se neproasadil.

46:10
    Vobořil dostal pas od svého kolgy přes celou šíři pásma po modré čáře. Jeho nahození mířilo do horní části branky, kde jej našel připravený Novotný.

46:38
    Laš s Dolníček bybojovali puk za hostujíc brankou, mezi kruhy si sjel Dočekal, který dostal přihrávku, ale jeho ostrá rána minula svatyni Jana Dlouhého.

47:22
    Dlouhý zatím drží svůj tým.

47:22
    Domácí diváci si žádají vyrovnání, několik slibných pokusů zde bylo, ale výborný Dlouhý je zatím pochytal všechny.

47:50
    Skleničkja netrefil Novotného branku, puk se odrazil od zadního hrazení, domácí brankář si musl dávat pozor, protože puk mířil do jeho brankoviště. Situaci však zvládl.

48:40
    Domácí převzali iniciativu, ale Dlouhý opět prokazuje svoje kvality, na od modré jej prověřil Čejka.

49:08
    Dolníček přešel do útočného pásma, počkal na spoluháče. Malena si na modré připravil střelu, ale Dlouhý si stihl vytěsnit.

49:50
    Dnešní utkání sleduje 1120 diváků.

50:19
    Fořt zachytil rozehrávku Ústí, ale jeho střela byla ještě na modré čáře zastavena.

50:25
    Za hákování usedá na trestnou lavici hostující Jaroslav Roubík.

50:50
    Souboj v rohu útočného pásma domácí prohráli a hosté posílají kotouč za Novotného.

51:21
    Bilčík od modré mimo, i když s přispěním Dlouhého.

51:48
    Pěkná Valentova střela, ale anita se mezi tři tyče nevešla.

52:09
    Čas přesilové hry se pomalu blíží ke konci.

52:26
    V momentě, kdy vyloučený Roubík vstoupil na led, tak domácí vyrovnávají. Puk se od levého hrazení dostal na modrou. Puk si srovnal na čepeli a vystřelil přesně meti Dlouhého betony. Asistence: Jaroslav Moučka, Jan Křivohlávek.

53:16
    Dočekal z otočky našel pouze připraveného Dlouhého.

53:32
    Rostislav Malena komplikuje Třebíči situaci. Dostává 2 minuty za podražení.

53:46
    Nahodil nepřipustil přechod Ústí do útočného pásma a poslal puk k jejich obranné modré.

54:17
    Tak to je ještě horší, další vyloučení domácích. Na trestnou lavici usedá Václav Čejka za držení protihráče.

54:37
    Vobořil napálil přřed ním stojícího domácího hráče, Černý nestihl puk na modré.

54:45
    Ofsajd Ústí.

55:08
    Novotný ještě stihl vyřešit situaci ve svém brankovišti.

55:14
    Ještě 18 sekund a vyloučený Malena se vrátí na led. Novotný přerušuje hru.

55:22
    Puk ve středním pásmu.

55:33
    Malena na ledě, začíná klasická přesilovka Ústí.

56:10
    Skleničkovo nahození vyráží Novotný.

56:39
    Na druhé straně se čejka vrátil na led a dostal puk do jízdy, ale jako obránce nezvládl zakončení.

57:09
    Nedaá dostaneš platí i v této situaci. Domácí si nepohlídali nájíždějícího TOMÁŠE VÁVRU, který dostal mezi kruhy ideální pad pod Kuchynky a procedil puk přes Novotného. Asistence: Martin Hanzl , Štěpán Kuchynka.

58:00
    Poslední dvě minuty do konce třetí třetiny. Domácí zatím o branku prohrávají a hraje se poblíž Novotného.

59:00
    Ještě minuta chybí Ústí ke třem bodům.

59:33
    Dočkal málem propasíroval puk přes Dlouhého, ale netrefil branku. Navíc domácí hrají bez Novotného.

60:00

Je dobojováno! Domácí se dočkali vyrovnání v 53. minutě, kdy těsně po návratu Roubíka prostřelil Dlouhého Přibyl. Hosté však nesložili zbraně a i potřetí šli dovedení, když se prosadil Vávra. To bylo v 58. minutě. Domácí i přes několik příležitostí puk za Dlouhého potřetí nedostali.

Nejlepší hráči:

Třebíč – Milan Přibyl
    Ústí – Milan Vobořil

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera. (20:00:16)

David Sochor

Branky a nahrávky: 27. Dolníček (Laš, Dočekal), 53. Přibyl (Moučka, Křivohlávek) – 27. Rod (Roubík, Baránek), 32. Meidl (Grin), 58. Vávra (Hanzl, Kuchynka)

HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý (Petrásek) – Sklenička, Grin, Vobořil, Brož, Smetana, Černý, Holomek – Pořický, Meidl, Přeučil – Rod, Roubík, Baránek – Vávra, Hanzl, Videlka – Kuchynka, Merta, Dostálek. Trenér: Skrbek.

Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Polonyi