Kadaň – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Motor ČB – Olomouc 4:1 (kon.) | Beroun – Havířov 2:9 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 1:4 (kon.)
Šumperk – Most 4:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
HC Olomouc
Pátek 14.02.2014, 17:30 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítejte u sledování online přenosu z 51. kola 1. ligy. V něm se od 17.30 střetne českobudějovický ČEZ Motor a HC Olomouc.

HC Olomouc už může pouze ladit formu na vyřazovací boje. V tabulce jsou Hanáci na druhé pozici a ve zbývajících dvou kolech už se jejich pozice nezmění. Olomouckému celku se proti Motoru daří, když ho zatím dokázal porazit ve všech třech letošních duelech. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Denis Kindl s 45 body. Olomouc se může spolehnout na výbornou brankářskou dvojici Vošvrda – Halász.

ČEZ Motor již bez šance na play off bude chtít v závěru základní části získat body do play out, kde se bude chtít vyhnout nepříjemné baráži. V tabulce mají Jihočeši na devátém místě šedesát bodů, ale na třináctý Beroun mají náskok pouhých čtyř bodů. Nejproduktivnějším hráčem je nadále Aleš Kotalík s třiceti body. Série, během které Motor dokázal bodovat, má už sedm pokračování.

ČEZ Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) – Kotaška, D. Růžička, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř, Prokop – Kotalík, Pajič, Boháč – Skuhravý, Rob, Pšurný – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Bárta, Přibyl, Ferebauer – Melka.

HC Olomouc: Halász (Vošvrda) – Kadela, Houdek, Selingr, Janáček, Lehečka, Diviš, Novotný, Jaroměřský, Švaňhal, Ruffer, Marosz, Drtil, Staněk, Herman, Kindl, M. Růžička, Bartoň, Crhák, Kucharczyk.

Rozhodčí: Hejduk – Kis, Svoboda.

V sestavě Motoru se poprvé objevuje obránce Dan Růžička. Naopak chybějí zadáci Novák, Moravec a Kříž.

00:01

00:21
    Nahození Dana Růžičky bylo sraženo mezi diváky.

00:42
    Ondřej Švaňhel se dral do šance, ale Halmoši byl u kotouče první a schoval ho v lapačce.

03:29
    Hraje se zatím svižný hokej bez přerušování, ale nebezpečných akcí jsme zatím moc neviděli.

03:54
    Od modré vypálili postupně Staněk a Kadela, ale domácí brankář jejich pokusy shodně vyrazil.

05:08
    Boháč předvedl pěkný únik, který zakončil slabou bekhendovou střelou.

05:22
    Zakázané uvolnění Mory.

06:03
    Pšurný se Skuhravým dlouho motali hlavy obraně Olomouce, ale ke střele se nakonec nedostali.

06:58
    Situaci dva na dva se Kuchejda rozhodl vyřešit střelou, kterou mu jeden z obránců srazil do ochranné sítě.

08:10
    Platil vypálil tvrdou ránu od modré, ale Halász byl na místě.

08:49
    Daniel Boháč (CEB) – 2 minuty za hákování. První přesilovka pro hosty.

09:55
    Olomouc držela soupeře v obranném pásmu, ale ke střele se nedostala a Jihočeši vyhazují.

10:36
    Vráblík znovu osvobozuje svůj tým.

10:49
    Motor je kompletní.

12:16
    Zakázané uvolnění v podání svěřenců Petra Rosola.

13:10
    Kucharczyk nic nevymýšlel a zkusil vypálit, jenže branku netrefil o dobrý metr.

13:59
    Pavel Selingr (OLO) – 2 minuty za hákování. První přesilovku si zahraje i Motor.

14:51
    Kotalík pěknou střelou rozvlnil pouze boční síť.

15:25
    Olomouc se vcelku v pohodě brání.

15:59
    Hanáci jsou kompletní.

17:46
    Richard Diviš (OLO) – 2 minuty za podražení. Motor si zahraje druhou početní výhodu v krátkém sledu.

18:49
    Po dlouhém obléhání se ke slabé střele dostal Kasík, brankář Halász neměl problém.

19:19
    Ani druhá přesilovka ze strany Motoru za moc nestojí.

19:46
    Olomouc je na ledě v pěti.

20:00

První třetina utkání mezi Motorem a Olomoucí je za námi. Předvedená hra nás zatím ze sedaček nezvedá a ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit žádný souvislejší tlak ani výraznější šanci. Snad se po změně stran hra zlepší a začnou padat i góly. Druhá část začne v 18.15.

20:01

20:36
    Kotaška vypálil ze středního pásma a jeho pokus byl pro Halásze pouhým pamlskem.

23:21
    Lehačka přejel modrou čáru a svižnou střelou protáhl Halmošiho, jenž jeho pokus vykopl betonem.

23:55
    Dominik Halmoši (CEB) – 2 minuty za zdržování hry. Domácí brankář dostal dvě minuty za posunutí branky, které ale zapříčinil jeden z jeho spoluhráčů, který ho nechtíc strčil do branky. Podivné vyloučení...

25:13
    Mora působí hokejově, ale ke střele se hosté zatím nedostali.

25:35
    David Kuchejda (CEB) – 2 minuty za zdržování hry. Domácí forvard vyhodil kotouč mimo kluziště a Hanáci budou hrát 20 vteřin pět na tři.

25:55
    Motor je ve čtyřech, Olomouc dvojnásobnou převahu nevyužila.

26:22
    Platil vyhazuje.

26:51
    To samé se daří i Skuhravému.

27:19
    Staňkova střela od modré neměla gólové parametry.

27:35
    Hostům se přesilovka nevyvedla, po jejím skončení zahrozil Diviš, ale branku netrefil.

28:36
    Růžička ukončil rozháranou pasáž hry slabou střelou švihem do Halászovy náruče.

29:07
    Václav Skuhravý (CEB) – 2 minuty za krosček. Hodně sporný, ale zároveň zbytečný zákrok od českobudějovického forvarda, po kterém mají hosté další přesilovku.

29:44
    Kuchejdovi se podařilo poslat kotouč až za olomouckou svatyni.

31:14
    V závěru přesilovky se do velké šance dostal Rufer a Halmoši měl velké problémy, které za něj musel odpalem kotouče z brankoviště vyřešit až Platil.

31:21
    Václav Skuhravý (CEB) – 2 minuty za vysokou hůl. Motor v pěti příliš dlouho nepobyl a Skuhravý už je znovu na trestné lavici.

32:02
    Pšurný upaloval s Ferebauerem dva na jednoho, ale domácímu forvardovi sjel kotouč z hole.

32:30
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovku. Po pěkné kombinaci uklízel kotouč prakticky do odkryté branky ONDŘEJ ŠVAŇHAL. Asistence: Richard Diviš.

33:08
    I když Mora neměla žádný velký tlak, tak několik přesilovek v řadě ji posadilo do sedla a vedoucí gól je toho důkazem.

34:22
    Adam Rufer (OLO) – 2 minuty za sekání. Přesilovku si zahrají i Jihočeši, i když fanoušci jsou na rozhodčího stále nazlobení.

35:32
    Jenže svěřencům Petra Rosola se zatím v početní výhodě moc nevede.

35:55
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Jen co jsem pohanil přesilovku Motoru, posunul Kotalík kotouč na pravý kruh na LUBOŠE ROBA. Proti němu nevystoupil žádný z obránců, tak domácí mladíček vypálil a vymetl pavučinku nad Halászovým ramenem. Asistence: Aleš Kotalík a Roman Pšurný.

36:54
    Roman Kadela (OLO) – 2 minuty za sekání. Domácí nápor bude pokračovat, je tu další přesilovka.

37:37
    Hosté však zatím brání svědomitě.

38:17
    Domácí otáčejí vývoj skóre. Aleš Kotalík napřáhl na modré, jenže střela se mu nepovedla a byla z toho doslova šmudla. Jenže kotouč pohotově tečoval mimo dosah brankáře ROMAN PŠURNÝ a Motor vede. Asistence: Aleš Kotalík.

39:10
    A nálada v Budvar aréně je hned o poznání lepší.

39:37
    Rostislav Marosz (OLO) – 2 minuty za krosček. V závěru druhé části je tu ještě chvilková možnost pro domácí.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a druhá polovina druhé třetiny nám částečně vynahradila předchozí oťukávání. Olomouc využila poslední ze série přesilovek, ale pak hráli dvě početní výhody i Jihočeši a obě využili. Zajímavý závěr druhé třetiny nabízí pozvánku plnou očekávání pro sledování třetí části. Ta odstartuje v 19.05.

40:01

40:46
    Motor začíná třetí třetinu v pokračující početní výhodě. Kotaškova dělovka se mezi tři tyče nevešla.

41:03
    Růžička se dostal mezi kruhy ke střele zápěstím, Halász byl na místě.

41:37
    Mora je kompletní, ale v závěru přesilovky měl velkou šanci Skuhravý, ale poloodkrytou klec netrefil.

42:32
    Adam Rufer (OLO) – 2 minuty za hákování. Přesilovková možnost pro domácí odskočit svému soupeři na rozdíl dvou branek.

42:58
    Kotaška vypálil od modré a po dorážce se natahovali Boháč s Kotalíkem, ale hostující muž s maskou puk udržel.

44:32
    Pajič zakončil kombinaci Kotalíka s Kotaškou nepřesnou střelou. Rufer je zpět na ledě.

45:37
    Icing Kohoutů.

46:34
    Hosté předvedli rychlou akci, kterou zakončoval Kucharczyk, ale jeho bekhend Halmoši zlikvidoval.

47:57
    Odražený kotouč napálil mezi kruhy Rob, jeho střela však byla zblokovaná a Halász si s drobným povyskočením došel pro kotouč.

48:32
    Lukáš Chmelíř (CEB) – 2 minuty za zdržování hry. Domácí bek vyhodil kotouč na tribunu a Mora bude hrát přesilovku.

49:51
    Domácí se však dobře brání a nepustili soupeře ke střele.

50:28
    Halmoši zlikvidoval tvrdou střelu od mantinelu, Chmelíř se za čtyři vteřiny vrátí do hry.

50:55
    Kuchejdovu ztrátu ve středním pásmu mohl využít Marek Růžička, ale narazil na dnes výborného Halmošiho.

51:21
    Jakub Lehečka (OLO) – 2 minuty za vysokou hůl. Přesilovková možnost pro domácí s číslem sedm.

52:07
    První přesilovková lajna neuspěla, naopak Kotalík musel blokovat střelu Jaroměřského do ochranné sítě.

52:49
    To je hráč! VÁCLAV SKUHRAVÝ na polovině hřiště dostal kotouč, prošel přes dva soupeře a sám před Halászem už nezaváhal. Krásný hokejový moment. Asistence: Roman Pšurný.

53:37
    Další puk v olomoucké brance. Přečíslení dva na jednoho vyřešil PETR ŠACHL nepovedenou přihrávkou na Ondřeje, ten mu kotouč na brankoviště vrátil a zkušený forvard ho poslal do branky. Asistence: ZDeněk Ondřej a David Kuchejda.

54:32
    Dnešní utkání utkání sleduje 3542 diváků.

56:27
    Domácí hokejisté i fanoušci se baví hokejem a užívají si zbytek zápasu.

57:30
    "Kdo neskáče, není Motor." Toť oblíbený pokřik domácích fandů v případě výrazného vedení.

59:10
    Utkání se již pouze dohrává, o jeho osudu je rozhodnuto.

60:00

Dnešní utkání je u konce. Motor v něm díky efektivitě v přesilovkách poráží favorizovanou Olomouc 4:1, když v početní výhodě udeřil celkem třikrát. První skalp favorizovaného celku v letošní sezoně je pro Jihočechy zasloužený, jelikož zvládli druhou polovinu duelu daleko lépe než soupeř a získali důležité body na cestě za záchranou. Naopak Mora před play off nebodovala, ale její druhou pozici už to nezmění. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek pátečního večera. (19:41:42)

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 36. Rob (Kotalík, Pšurný), 39. Pšurný (Kotalík), 53. Skuhravý (Pšurný), 54. Šachl (Ondřej, Kuchejda) – 33. Švaňhal (Diviš)

Banes Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) – Kotaška, D. Růžička, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř, Prokop – Kotalík, Pajič, Boháč – Skuhravý, Rob, Pšurný – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Bárta, Přibyl, Ferebauer – Melka.
    HC Olomouc: Halász (Vošvrda) – Drtil, Jaroměřský, Houdek, Janáček, Staněk, Bartoň, Kadela – Kucharczyk, Herman, Selingr – Diviš, Kindl, Švaňhel – M. Růžička, Marosz, Ruffer – Crhák, Novotný, Lehečka.

Rozhodčí: Hejduk – Kis, Svoboda