Písek – Poruba 2011 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Havířov 3:2 (po pr.) | Vítkovice – HC Plzeň 6:7 (po pr.)
Zlín – Slavia 3:4 (kon.) | Letňany – Pardubice 6:0 (kon.) | HC Litvínov – Vsetín 4:3 (kon.)
K. Vary – Hr. Králové 7:2 (kon.) | Jihlava – Kladno 1:3 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 1:4 (kon.)
Třinec – Sparta 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Olomouc 4:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
6:7 (2:2, 3:4, 1:0 - 0:1)
HC Plzeň 1929
Pátek 14.02.2014, 17:00 • ČEZ aréna Ostrava • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Po delší odmlce pokračuje RAKO extraliga staršího dorostu svým 9. kolem nadstavbové části "A". Ta dnes vstupuje do své druhé poloviny. Vítkovičtí změří síly s týmem západočeské Plzně.

Vítkovice se aktuálně nacházejí na druhém místě tabulky se 77 body, Liberec, který tabulku vede je na prvním místě jen o skóre. Plzeňští mají o deset bodů méně a patří jim sedmá příčka.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je Tomáš Jáchym s dvaačtyřiceti body (15+27). Nejlepším střelcem týmu je však se šestnácti góly Vlastimil Malina (16+17). Mezi obránci se stejným počtem bodů – třinácti – prezentují hned dva hráči; Ivan Puzič a Petr Šendera (oba 3+10). Nejtrestanějším hráčem domácích je obránce Dominik Rudl s devětadvaceti trestnými minutami. Vítkovickou jedničkou v brance je Michal Wanecki s průměrem 2,28 a úspěšností 92,84%.

Martin Beneš vede bodování plzeňských hráčů s osmatřiceti body (15+23), nejlepším střelcem je však s dvaadvaceti přesnými střelami Filip Suchý (22+14), který zároveň od rozhodčích vyinkasoval již devětačtyřicet trestných minut a vede také v této kategorii. Nejlepším obráncem je Lukáš Kaňák s šestnácti body (2+14). Úspěšnějším gólmanem hostů je Jonáš Štekr průměrem 2,49 a úspěšností 90,91%.

Domácí si v posledních dvou utkáních hraných na domácím ledě hladce poradili s Kladnem, které deklasovali 9:4, těsně pak porazili tým Chomutova 2:1.

Hosté odehráli poslední dvě utkání na hřištích soupeřů, Slavii podlehli 5:1 a neporadili si ani s Libercem, který je vyprovodil konečným výsledkem 6:2.

Oba týmy se letos setkaly jednou, a to v prvním kole této části. Vítkovičtí si z plzeňského ledu přivezli výhru 9:5. Nejúspěšnějším hráčem tohoto utkání se stal bezesporu vítkovický Malina, který si připsal čtyři body (2+2).

HC Vítkovice Steel: Wanecki (Zavadil) – Šendera, Krenželok, Fajkus, Charvát, Krčmář, Veřmířovský – K. Beneš, Malina, Kafka, Raška, Horvát, Slánský, Spratek, Jáchym, Stupka, Hartmann, Stránský

HC Plzeň 1929: Štekr (Zeman) – Šmíd, Starý, Kaňák, Walter, Prokop, Ivanič, Pokorný – M. Beneš, Švarc, Vlček, Kučera, Krystl, Opava, Hajšman, Kokoška, Vracovský, Suchý, Volf, Vavřička, Stráský

Rozhodčí: Šír R. – Ganger J., Vengřín M.

Všichni aktéři dnešního utkání jsou již připraveni na hrací ploše, budeme moci začít.

00:01

00:04
    Úvodní bully pro hosty, kteří budou rozehrávat od své branky.

00:26
    Kotouč putuje do rohu k plzeňské brance.

00:49
    Stupka zavezl puk do pásma, Štekr příliš práce neměl.

01:19
    Plzeňští u domácí branky, se závarem si vítkovický gólman poradil.

01:46
    Hosté se stále drží v pásmu.

01:52
    Kotouč končí za zády Waneckiho, ale branka nemůže být uznána, neboť byla dosažena rukou.

02:28
    Hra ve středním pásmu.

02:54
    Hosté se ujali vyhozeného puku a přesunují se před domácí klec.

03:26
    Vhazování po levici Waneckiho.

03:48
    Domácí gólman se musí pořádně ohánět.

03:56
    První přesilovku si vyzkoušejí hosté, Šendera se provinil hákováním.

04:04
    Domácí mají puk na svých hokejkách a nebudou vyhazovat, odjíždějí do středního pásma.

04:18
    Jáchym s Malinou byli zastaveni až ve středním pásmu u mantinelu.

04:50
    Plzeňská přesilovka je nemastná neslaná, hosté se ještě ani neusadili v pásmu.

05:21
    Vítkovičtí vyhazují.

05:44
    Hra končí v rohu u plzeňské klece, hostující Pokorný je vyloučen za držení protihráče. Hraje se 4 na 4.

05:56

06:07
    Hosté se prosmýkli do pásma, Opava chtěl zamést puk mezi Waneckiho betony, ale ten byl připraven.

06:49
    Ani domácímu týmu se nedaří usadit se na delší chvíli v pásmu.

07:02
    Od modré to zkusil Jáchym, Štekrova lapačka byla ale na místě.

07:26
    Boj o kotouč ve středním pásmu.

07:44

08:17
    Plzeňští kontrolují puk.

08:38
    Domácí překazili hostující rozehrávku a mohou do pásma.

09:03
    Štekr se měl na pozoru proti výpadům vítkovických hráčů.

09:28
    Na opačné straně se s pukem až k brance prokličkoval Opava, a i když číhal na pohyb Waneckiho, nepřekvapil ho.

10:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí se rozjeli do pásma a byli za svou odvahu odměněni, se zazvoněním tyče otevírá skóre MATOUŠ STUPKA – 1:0. Asistence: Šimon Stránský, Daniel Krenželok.

10:50
    Domácí posílají puk na zakázané uvolnění.

11:20
    Vítkovičtí dobře ohrozili Štekrovu branku, sám gólman chvíli nevěděl, kde má kotouč, jako první reagoval plzeňský bek a puk u odkryté části branky bleskově vyhazuje.

11:52
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Vhazovalo se u domácí branky, JAKUB VAVŘIČKA byl u puku jako první, velmi důrazně vystřelil a je srovnáno – 1:1. Asistence: Tomáš Vracovský.

12:27
    Hosté se snaží uzmout kotouč z vítkovických hokejek.

12:55
    Za zdržování hry, vyhozený kotouč mimo hrací plochu je potrestán domácí Veřmířovský.

13:23
    Hosté jsou usazeni v pásmu, ale domácí jim velmi ztěžují hru svým pohybem.

13:46
    Hosté musejí vycouvat z pásma.

14:00
    Vítkovičtí se ujímají puku, dostávají se do situace dva na dva, ale jeden z hostujících hráčů upadne, v přečíslení tedy Kryštof Beneš a Stránský, ale Beneš zakončuje jen do Štekrovy výstroje!!

14:07
    Nedáš, dostaneš – opět se staré známé pravidlo potvrdilo. Hosté si nabruslili před Waneckiho a FILIP KOKOŠKA strhává vedení na stranu Plzně – 1:2. Asistence: Filip Suchý, Milan Švarc.

14:49
    Domácí u kotouče.

15:08
    Dobrou střelou se prezentoval domácí Slánský, ale Štekr měl dobrý výhled.

15:46
    Rozjezd hostí ze jejich třetiny byl zastaven – puk končí na zakázaném uvolnění.

16:25
    Hosté velmi nebezpeční u vítkovické branky, Wanecki se ale nenechal nachytat.

16:58
    Domácí na opačné straně vyzkoušeli pozornost Štekra, ale ten neměl nejmenší problém.

17:14
    Dobře vystřelil od kruhu Krenželok, ale lapačka plzeňského gólmana byla na místě.

17:38
    Pozornost se upíná znova na Waneckiho klec, Opava ale nemířil přesně.

18:20
    Hra v obranném pásmu Vítkovic.

18:34
    Za držení protihráče je vyloučen hostující Walter.

18:54
    Plzeňský Švarc se dostal k puku, nabral směr vítkovická branka, až za kruhy jej dostihl domácí hráč a vypíchl mu kotouč.

19:05
    A je znovu srovnáno! Vítkovičtí se tlačili kolem plzeňské branky, po přihrávce Jáchyma umístil puk do sítě VLASTIMIL MALINA – 2:2. Asistence: Tomáš Jáchym.

19:38
    Hosté mají puk ve své moci a ujíždějí na zteč vítkovické branky.

19:50
    Nic podstatného se nestalo, domácí si prostor u brankoviště dokázali pohlídat.

20:00

První třetina skončila nerozhodně 2:2. Vítkovičtí byli o něco sehranější, hosté spoléhali na rychlé a nečekané akce, ale jak je vidět, i tudy vede cesta. Nechme se překvapit, jestli se bude v tomto duchu pokračovat i ve druhé části.

Další třetina začne přibližně v 17:42

20:01

20:15
    Vítkovičtí začali zhurta a okamžitě útočí.

20:34
    Hosté se až nyní podívali k Waneckimu, pořádnou střelu ale na něj nedokázali vyslat.

21:05
    Vítkovičtí v pásmu, ale Štekr zakročil pohotově.

21:17
    Rychlá akce hostů, Vavřička se trefil jen do gólmana.

21:30
    Vhazování po pravici vítkovického gólmana.

21:43
    Stránský ujel po levém křídle, dostal se až k brance, počkal na pohyb gólmana, ale neprostřelil jej, následný závar Štekr ustál.

22:06
    Na pozoru se musí mít Wanecki, nebezpečně na něj mířil Vavřička, ale v poslední chvíli netrefil puk.

23:01
    Hra na domácí polovině, Wanecki ve střehu.

23:34
    Hosté se rozjeli od své klece, Krystl se dostal do mezikruží, vystřelil jen přes obránce a s touto střelou si domácí gólman hravě poradil.

23:58
    Hraje se rychlý hokej nahoru, dolů.

24:04
    Z jednoho takového protiútoku se hosté dostávají do vedení, po střele MARTINA BENEŠE se kotouč odrazil od Waneckiho betonů a zaplul do sítě – 2:3. Asistence: Milan Švarc.

24:48
    Další nápor hostů, Wanecki měl ale puk pod kontrolou, hra přerušena.

24:30
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

25:34
    Přesně po minutě a půl se hosté mohou radovat znova, po rychlém přesunu před vítkovickou branku zvyšuje PETR ŠMÍD – 2:4. Asistence: Filip Suchý.

26:03
    Domácí u puku a rozjíždějí svůj útok.

26:38
    Malina se napřáhl a prudce vystřelil – do zadního plexiskla.

26:50
    Krenželok zastavil puk na modré a domácí mohou zkusit další střely.

27:17
    Hosté v pásmu, vítkovičtí zazmatkovali ve svém brankovišti a jen štěstěna, která při nich stála, zabránila páté brance Plzně.

27:43
    Domácí se snaží přesunou před Štekra.

28:13
    Hosté jsou proti, hraje se ve středním pásmu.

28:43
    Hraje se od branky k brance, šance si ale více připisují hosté.

29:12
    Plzeňští v pásmu, Volf si najel před branku, poté přenechal puk spoluhráči, ten se k němu už nedostal.

29:55
    Domácí gólman dnes nemá svůj den, hosté si najeli před jeho svatyni, po střele FILIPA SUCHÉHO se kotouč odrazil snad od tyče nebo betonu a doslova proskočil do branky – 2:5. Asistence: Lukáš Kaňák.

29:55
    Vítkovický gólman Michal Wanecki odjíždí na střídačku a přenechává své místo Janu Zavadilovi.

30:14
    Hostující pětice na ledě testuje čerstvého gólmana.

30:25
    Tak, také na Zavadila si hostující Opava ve spolupráci s TOMÁŠEM VRACOVSKÝM počíhali a zvyšují na 2:6. Asistence: Patrik Opava, Lukáš Kaňák.

30:59
    Vítkovičtí v pásmu, hledají recept na Štekra.

31:30
    Domácí se nahrnuli před branku, přesný zásah si připisuje MATOUŠ STUPKA – 3:6. Asistence: Lukáš Slánský.

31:43
    Hned po vhazování posílá Jáchym přesný puk na VLASTIMILA MALINU a ten se s tím nepáře – 4:6. Asistence: Tomáš Jáchym.

32:20
    Domácím stouplo sebevědomí, drží puk pod kontrolou.

32:57
    Vítkovičtí uzamkli svého soupeře u branky, Štekr má ale dobrý výhled.

33:14
    Hosté se zmocnili kotouče a ujíždějí na branku, ale k Zavadilovi se nedostali.

33:47
    Další útok plzeňského mužstva, ale Vavřička byl včas zpacifikován.

34:09
    Vítkovičtí vyhráli vhazování a mohou se přesunout do pásma.

34:35
    Štekr je ve střehu, hosté brání svou branku na výbornou.

35:11
    Vhazování u plzeňské branky, Jáchym se před Štekrem neprosadil.

35:38
    Zakázané uvolnění pro Vítkovice.

36:04
    Hraje se ve středním pásmu, domácí kontrolují puk.

36:47
    Hosté se ujímají iniciativy a pokoušejí se vyzrát na Zavadila, ten je ale připraven.

37:19
    Zakázané uvolnění hostů.

37:40
    Vítkovičtí opět u puku, Stupkovi střela nesedla.

38:06
    Hosté se rozjeli do pásma, v situaci dva na jednoho se ocitli Suchý se Stráským, ale Suchého přihrávka na parťáka nebyla přesná.

38:14
    Po nedovoleném bránění Stráského zůstává na ledě domácí Jáchym. Zatímco vítkovický útočník odjíždí na střídačku, hostující Stráský usedá mezi trestoměřiče.

38:31
    Tak tomu se říká zápas. Domácí snižují na rozdíl jedné jediné branky, když se po kombinaci dostal puk na modrou k DANIELU KRENŽELOKOVI, který propálil klubko hráčů před brankou včetně gólmana – 5:6. Asistence: Šimon Stránský.

39:01
    Domácí rozehráli na zakázané uvolnění, bude se vhazovat u Zavadila.

39:32
    Vítkovičtí v pásmu, ale Štekr je v pohotovosti.

39:54
    Hraje se ve středním pásmu, v této části se už branky asi nedočkáme.

40:00

Ve druhé třetině padlo celkem sedm gólů, nejprve si hosté vypracovali slibný čtyřbrankový náskok, který mohl domácí tým zcela položit. Vítkovičtí během druhé třetiny vystřídali gólmana, minutu po inkasované brance vstřelili kontaktní gól, velice rychle další a před sirénou ukončující druhou třetinu ještě stihli proměnit přesilovku a snížit na rozdíl jediné branky. Určitě se za námi po přestávce vraťte, bude zajímavé sledovat, který z týmů bude mít vetší odhodlání a touhu ještě se o výsledek poprat.

Další třetina začne přibližně v 18:32.

40:01

40:10
    Domácí se přesunují k Štekrovi.

40:47
    Hosté krouží kolem domácí klece, vítkovičtí ale brání pozorně.

41:17
    Suchý se obtočil kolem Zavadilovy klece, ale bez puku nic nezmohl.

41:46
    Hra na opačné straně kluziště, ale Štekr si se střelou Kryštofa Beneše poradil.

42:38
    Hraje se od branky k brance.

43:14
    Za hru vysokou holí bude pykat Opava, domácí mají šanci srovnat.

44:10
    Vítkovičtí se dlouho drželi před brankářem hostí, ale jejich pokusy končily buď na gólmanovi nebo mimo branku.

44:48
    Domácí stále hledají skulinku, plzeňané ještě nevyhodili kotouč do bezpečí.

44:53
    Je srovnáno!! Vítkovičtí využívají přesilovou hru, po střele Charváta Štekr kotouč jen vyrazil, DOMINIK KAFKA následně propaluje hostujícího gólmana – 6:6. Asistence: Adam Charvát, Šimon Stránský.

45:18
    A bude se vylučovat, tentokrát na straně domácích.

45:25
    Za hru vysokou holí je potrestán Stupka.

45:54
    Vítkovické čtveřici se podařilo vyhodit.

46:17
    Další rychlé vyhození domácích.

46:44
    Hostující akce je zastavena pro ofsajd.

47:10
    Plzeň se snaží uklidnit hru a rozehrává od své branky.

47:25

47:50
    Hosté se dostali v pásmu do přečíslení, ani jeden z trojice Stráský, Suchý, Kokoška nedokázal v dobré situaci dostat puk za Zavadilova záda.

47:58
    Plzeňští si mohou zopakovat přesilovku, za sekání bude pykat Spratek.

48:20
    Hosté se tlačí do branky, Zavadil je ale pozorný.

48:41
    Kotouč někde v brankovišti, sudí rozpažují, a tak hosté pokračují v tlaku.

49:04
    Plzeň střílí ze všech pozic, ale Zavadil má výborně postavené betony, vše se od něj odráží!

49:35
    Domácí se dostali k puku a Stránský s Kafkou se dostali do situace dva na jednoho, také Štekr má ale betony na správném místě.

49:58
    Domácí přežili, Spratek se může zapojit do hry.

50:38
    Plzeň atakuje vítkovickou klec, ale Zavadil odolává.

51:01
    Opava zkusil vyzrát na Zavadila zleva, ale marně.

52:00
    Hosté předvedli sérii výborných střel, ale domácí gólman přivádí plzeňské hráče do infarktových stavů.

52:21
    Závar před domácí brankou, ale není místečko kudy by puk prošel.

52:44
    Vítkovičtí s kotoučem se rozjíždějí do pásma.

52:55
    Je z toho ale ofsajd.

53:03
    Plzeňská střídačka v čele s trenéry se raduje z branky, kterou hosté vytěžili po neskutečném závaru před Zavadilem, ale pár sekund před tím došlo k posunutí branky a přerušení hry.

53:03
    Plzeňský Vlček je potrestán za napadení.

53:46
    Vítkovičtí v pásmu, ale nedaří se jim roztočit přihrávkový kolotoč.

54:06
    Štekr má dobrý výhled, a tak jej nemůžou vítkovické pokusy překvapit.

54:31
    Hosté vyhazují kotouč.

54:58
    Vítkovičtí usazeni v pásmu.

55:03

55:25
    Další vyloučení hostujícího celku, za hru vysokou holí jde za katr Vracovský.

56:02
    Hosté se brání urputně, ale také úspěšně.

56:19
    Prudká střela Slánského na Štekra neplatí.

56:31
    Teď pro změnu přivodili infarktový stav svému publiku domácí hráči, Zavadil byl zcela mimo branku, ale stačil se snad v poslední vteřině vrátit a zabránit tisícprocentní brance, následně hosté předvedli nevídaný závar, ale hlavní sudí hru přerušuje. Hostující trenéři se velmi zlobí, ale Zavadilovi spadla maska...

57:00
    Vítkovičtí se přesunují zpět před hostující branku.

57:25
    Hosté se ubránili na výbornou, Vracovský je na ledě.

58:04

58:38
    Oba gólmani jsou v pohotovosti, směr útoku se mění každou vteřinu.

63:52
    Prudká střela Vlčka, ale Zavadilova lapačka byla rychlejší.

59:02
    Štekr si poradil s pokusem Maliny.

59:30
    Na opačné straně se tvrdou střelou prezentoval Martin Beneš, jeho spoluhráči se drali do branky, ale Zavadil je proti.

59:48
    Opět to zkoušel Martin Beneš, vítkovičtí ale také ještě stihnou zaútočit.

60:00

60:01

60:08
    Hosté se s pukem derou před domácí klec.

60:29
    Nepříjemná střela Martina Beneše, Zavadilova vyrážečka na svém místě.

61:04
    Hosté mají v prodloužení častěji puk, ale Zavadil je rozchytaný.

61:39
    Tvrdá střela Opavy bal sražena do ochranné sítě.

62:01
    Vítkovičtí se dostávají před Štekra.

62:38
    Západočeši se dostali k puku a míří do pásma.

62:59
    Spratek s Kafkou v přečíslení, ale Kafka proti Štekrovi neuspěl.

63:12
    O dnešním vítězi je rozhodnuto. Po nahrávce Kaňáka střílel FILIP SUCHÝ do horní části klece a získal tak pro svůj tým prémiový bod – 6:7. Asistence: Lukáš Kaňák.

Dnešní divoký zápas je u konce. O vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. V tom uspěli hostující hráči, když necelé dvě minuty před jeho koncem skóroval Suchý. Plzeň oplatila vítkovickým porážku z prvního vzájemného utkání, ale dokázala je oloupit jen o dva body. První třetina byla co se gólů týče vyrovnaná, i když vítkovičtí vtrhli do druhé části jako velká voda, byli to právě hosté, kteří zatížili konto vítkovického gólmana hned čtyřmi brankami. Domácí to však nesrazilo, bojovali, a do konce této třetiny dokázali neuvěřitelně snížit na rozdíl jediné branky. Ve třetí části vítkovičtí srovnali a pak už to byl boj o to, kdo strhne vedení na svou stranu. Po šedesáti minutách stále nebylo rozhodnuto, a tak se prodlužovalo. V prodloužení měli přece jen o něco navrch hosté a pečetili své odhodlání vedoucí brankou.

Z Ostravy Vám pro dnešek přeji příjemný večer a zároveň bych Vás ráda pozvala na další zápas vítkovického staršího dorostu, který se odehraje zítra od 13:00. Domácí v něm změří síly se Spartou Praha. (19:35:30)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 11. Stupka (Stránský, Krenželok), 20. Malina (Jáchym), 32. Stupka (Slánský), 32. Malina (Jáchym), 39. Krenželok (Stránský), 45. Kafka (Charvát, Stránský) – 12. Vavřička (Vracovský), 15. Kokoška (Suchý, Švarc), 25. Beneš M. (Švarc), 26. Šmíd (Suchý), 30. Suchý (Kaňák), 31. Vracovský (Opava, Kaňák), 64. Suchý (Kaňák)

HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Zavadil) – Šendera, Krenželok, Fajkus, Charvát, Krčmář, Veřmířovský – K. Beneš, Malina, Kafka, Raška, Horvát, Slánský, Spratek, Jáchym, Stupka, Hartmann, Stránský

Rozhodčí: Šír R. – Ganger J., Vengřín M