Písek – Poruba 2011 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Havířov 3:2 (po pr.) | Vítkovice – HC Plzeň 6:7 (po pr.)
Zlín – Slavia 3:4 (kon.) | Letňany – Pardubice 6:0 (kon.) | HC Litvínov – Vsetín 4:3 (kon.)
K. Vary – Hr. Králové 7:2 (kon.) | Jihlava – Kladno 1:3 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 1:4 (kon.)
Třinec – Sparta 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Olomouc 4:2 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 14.02.2014, 18:00 • KAJOT ARENA • Extraliga staršího dorostu

To je z Brna pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek pátečního večera. (20:02:46)

Zápas s minimem branek nakonec ještě nabídl dramatickou zápletku. O osudu utkání nakonec rozhodly dvě slepené branky Komety, které vsítili Dymáček a Havránek. V padesáté šesté minutě využil přesilovku Klinger a snížil, žádný drtivý tlak si poté ale Severočeši nevytvořili lídr Rako extraligy staršího dorostu tak opouští jih Moravy bez bodu.

60:00

59:51
    Puk ve středním pásmu, je rozhodnuto.

59:34
    Teď se Liberec usadil v útoku, brankáře ale neodvolává.

59:16
    Domácí drží hru ve středním pásmu, odtud branku asi neinkasují.

58:58
    Stále se Tygrům nedaří podržet puk na holích, to už pro ně nevypadá dobře.

58:38
    Hraje se v obranném pásmu Liberce, ten už ale musí rychle skórovat.

58:00
    Janele dvakrát střílel z nebezpečného místa pár metrů před brankou, ani jednou ale netrefil zařízení.

57:49
    Teď domácí chtěli přejít do útoku, je z toho ale jen zakázané uvolnění.

57:31
    Obraz hry je stále stejný, Liberec marně doráží na pevnou obranu Komety. Ta už se nikam nežene.

57:03
    Brnu se daří držet hru daleko od své branky, čas se stále krátí.

56:16
    Lakatoš to zkusil z pravého kruhu, mezírku mezi betony Slavíčka ale nenašel.

55:50
    Hosté ještě větří šanci, Kometa se ale vrací k dobré obraně.

55:11
    Liberec právě vstřelil branku!
    Že by ještě drama? Bílí Tygry se přeci jen prosazují v přesilové hře. MICHAL KLINGER si od levého hrazení vybruslil na střed a z mezikruží zápěstím vypálil. Puk se otřel o ruku Slavíčka a následně zapadl do sítě. Asistence: Zdeněk Král.

54:45
    Další vyloučení na domácí straně. Radim Zohorna je trestán za podražení.

54:41
    Tak teď už to bude pro hosty hodně těžké, moc času jim nezbývá.

54:06
    Kometa právě vstřelila branku!
    Sledujeme rozhodující pasáž zápasu, Brno jde do tříbrankového trháku. Brňané vtrhli do útočného pásmu a rozjeli kombinaci. Na jejím konci stál na pravém kruhu TOMÁŠ HAVRÁNEK, jehož střela propadla Hosnedlovi do branky nejspíš mezi betony. Liberecká obrana teď byla hodně rozhozená. Asistence: Martin Biolek, Lukáš Denk.

53:46

53:43
    Liberecká přesilovka pokračuje stále nevýrazně.

53:20
    Ve vlastním oslabení domácí podruhé udeřili a možná rozhodli o svém vítězství. ROMAN DYMÁČEK vybojoval puk na modré čáře a uháněl s ním sám přes celé hřiště. Zvolil zakončení do bekhendu a povedlo se mu trefit přesně pod břevno. Bez asistence.

52:50
    Puk opět až u Hosnedla, liberecká přesilovka je bez šťávy.

52:24
    A Brnu se i nadále daří držet puk daleko od vlastní branky.

52:02
    Klingerovu střelu vyrazil Slavíček před sebe, puk ale zvládli odpálit domácí beci.

51:46
    Byť se to nyní domácím vůbec nelíbí, jdou do čtyř. Za vyhození puku, které bylo Brňanů tečované, je na dvě minuty vyloučen David Sedláček.

51:27
    Další velká šance hostí. Kačírek dostal puk mezi kruhy, měl čas i na zpracování. To se proti němu ale stihl přemístit Slavíček a opět drží svůj tým ve vedení.

50:26
    Gecko našel před brankou střílenou nahrávkou Solenského, který nastavil čepel hole tak, že puk těsně minul branku Komety.

50:04
    Puk se honí hlavně po středním pásmu, toto vyhovuje domácím.

49:26
    O útok se snažili domácí, je z toho ale jenom ofsajd.

49:02
    Chlum to zkusil vzít na sebe, nakonec si ale na domácí přesilu svou kličkovanou nepřišel.

48:16

47:58
    Zohorna přečetl další přihrávky hostí a opět posílá puk za Hosnedla.

47:39
    Divila dvakrát pálil od modré. Prvně do chráničů jednoho ze soupeřů, podruhé do náručí Slavíčka.

47:04
    A Bílým Tygrům se nedaří dostat zpět za útočnou modrou.

46:45
    Sedláček nyní obětavě padl do Královy rány a následně se domácí osvobozují.

46:23
    Liberec vyhrál buly a rozjíždí kombinaci v početní převaze.

46:16
    Nyní ale hosté dostanou příležitost. Za hákování je totiž na dvě minuty vyloučen brněnský Tomáš Havránek.

45:48
    Liberci se stále nedaří prorážet pevnou zeď, kterou Brno vystavělo ve středním pásmu.

45:02
    Chlum zůstal chvíli nikým neatakován a vypálil prudce z levého křídla, Slavíček ale opět předvedl jistý zákrok a drží kotouč ve své moci.

44:13
    Zatím je ale liberecká převaha znát spíš u mantinelů, ke střelám se hosté nedostávají.

43:39
    Přeci jen už Liberec přebírá aktivitu. Je znát, že hosté musí něco udělat s výsledkem.

42:54
    Zpoza branky dostal na levý kruh dobrý pas Kačírek, jeho volej ale mířil pár decimetrů vedle branky Komety, která tak stále zůstává nedobytnou.

42:09
    Zakázané uvolnění Komety.

41:57
    Chlum se silou dral před Slavíčka, domácí přesila ho ale zpacifikovala.

41:26
    Solenský pálil hned po buly, nemířil ale na cíl.

41:22
    Kometa i přes vedení pokračuje v aktivní hře, nyní se ale dopustila zakázaného uvolnění.

40:45
    Dufek dostal nabito na pravý kruh, trefil z voleje ale jen boční síť.

40:28
    První domácí útočná akce třetí třetiny končí ofsajdem.

40:11
    Zohorna teď ve středním pásmu tvrdě hitoval Kačírka, jednalo se ale o čistý zákrok a liberecký hráč se hned zvedl na nohy.

40:01

Start třetí třetiny se lehce opozdí, u brněnské střídačky jsou nějaké problémy s ledem, které řeší čároví sudí.

Jestliže první perioda patřila spíš Liberci, v té druhé byla lepším týmem domácí Kometa. A svou převahu dokázala také přetavit ve vedení. Velké šance sice nevyužila, radovala se ale po nenápadném nahození Kubeše, které Hosnedl nemohl vidět a tak puk zapadl za jeho záda. Před třetí třetinou je ale výsledek zápasu stále zcela otevřený.

Další třetina začne přibližně v 19:29.

40:00

39:56
    Ještě Nohelova svižná rána, která minula vzdálenější tyč.

39:33

39:22
    Dymáček na druhé straně pálil z velmi podobné pozice, i Hosnedlovi se povedlo rychlým rozklekem problém vyřešit.

38:44
    Naopak ve slušné šance se mezi kruhy ocitl hostující Gecko. Slavíček ale zvládl jeho pumelici vykopnout.

38:26
    Už přes půl minuty se domácím nedaří vrátit do útočné třetiny.

37:57
    Garčic posílal puk do mlýnice před Hosnedlem, hostující zadáci ale kotouč odpalují.

37:33
    Přesilovku si zahrají domácí. Za sekání je vyloučen na dvě minuty Matyáš Kačírek.

36:51
    Zohorna se tlačil z levého křídla do šance, nakonec ale zakončoval v tísni slabě.

36:37

36:16
    Teď se hraje v obranném pásmu Brna, hosté ale nestřílí.

35:39
    V oslabení ujížděl sám na Hosnedla Dufek, bylo ale už trochu znát, že mu dochází síly a zakončení na vyrážečku nebylo dostatečně důrazné.

35:12
    Nyní se Bílým Tygrům nedaří dostat puk do útočného pásma.

34:49
    Tržického ránu ztečovalo hned několik holí, nakonec ale ke Slavíčkovi nedoputovala.

34:37
    Domácí kapitán Švejda odjíždí na trestnou lavici. Na dvě minuty je vyloučen za napadení.

34:11
    Zakázané uvolnění tentokrát v domácím provedení.

33:53
    Denk přečetl rozehrávku hostí, neměl ale rychlost a tak musel hned střílet. I Hosnedl zasahuje vyrážečkou.

33:21
    Od modré vypálil prudce Běhula, Slavíček vytěsnil puk vyrážečkou.

33:00
    Nyní je ale tempo narušeno po zakázaném uvolnění Bílých Tygrů.

32:51
    Po první brance se také přitvrdilo, oba týmy dohrávají všechny souboje, zápas dostává dobré tempo.

32:20
    Tentokrát ale brněnský útok zastavil odpískaný ofsajd.

31:42
    Kometu první trefa nabudila a hýří aktivitou.

31:06
    Tak krátce po půlce zápasu se Kometa už raduje naplno, tuto branku sudí uznají a domácí jdou do vedení. Přitom se nejednalo o nápadnou akci. Na modré čáře práskl do puku JAKUB KUBEŠ a Hosnedl přes skrumáž těl puk neviděl, navíc možná někdo lehce změnil jeho směr. Kotouč tak skončil až v síti. Asistence: Roman Dymáček.

30:32
    Další rána Běhuly už byla přesná, Slavíček ji ale v klidu drží v lapačce.

29:52
    Zase se hraje na druhé straně. Tržický prudce pálil od modré, puk ale zamířil těsně vedle.

29:15
    Havránek se pěkně proháčkoval mezi přesilou a nabízel puk před volnou branku Hroudnému, ten ale na kotouč nedosáhl.

28:37

28:28
    Dlouhá přetahovaná o puk u mantinelu hraje do karet bránícímu Liberci.

27:46
    Lakatošovi se podařilo dostat puk až za branku Slavíčka, i toto oslabení Severočeši zvládají.

27:25
    Znovu pálil Sedláček, tentokrát sice přesně, ale Hosnedl puk viděl a drží ho ve výstroji.

27:16
    Kometa rozjela přesilovkovou kombinaci.

26:54
    Sedláčkova prudká rána se odrazila od hrazení až do středního pásma, domácí musí zpět pro puk.

26:37
    Druhá přesilovka pro domácí. Na dvě minuty je vyloučen Tržický, provinil se nedovoleným bráněním.

26:02
    Biolek posílal puk před branku rozjetému Nohelovi, před ním ale zakročil vracející se obránce hostí.

25:19
    Havránek nabil z rohu před branku Hroudnému, tomu ale v tutové šanci trochu sjel puk z čepele a zamířil mimo branku. Stále tak čekáme na gól.

24:42
    Havlát střílel z mezikruží, moc mu to ale nesedlo a Hosnedl si připsal jednoduchý zákrok.

24:39
    Další Babcova rozehrávka končí také icingem.

24:07
    Snaha o rychlou rozehrávku Liberce končí jenom zakázaným uvolněním.

23:35
    Garčic prudce vypálil z levého kruhu, tentokrát musel Hosnedl rychle švihnout lapačkou.

23:26
    Denkovo nahození bekhendem Hosnedla nezaskočilo, Kometa ale získala buly v útočném pásmu.

22:48
    Havránek se ocitl na dobrém místě beze kruhy, jeho střela ale nezamířila mezi tři tyče.

22:24
    Stejně jako v první třetině se hodně bojuje o puk, hojně se hraje po rozích.

21:38

21:23
    Šír v další šanci. Tentokrát dostal křížný pas k levé tyči, Slavíček se ale opět skvěle přemístil a drží Kometu nad vodou.

21:02
    Teď už se Kometě daří držet puk daleko od vlastní branky.

20:36
    Liberec zatím v klidu kombinuje, Králova střela od modré pak byla spíš propagační.

20:12
    Na úvod ale musí Liberec pro puk za vlastní branku.

20:01

Druhou třetinu načne Liberec ještě víc než minutu a půl dlouhou přesilovkou.

V první třetině jsme branku neviděli, blíž k jejímu dosažení ale měli hosté. Několikrát se dostali s pukem do velké šance, ale Slavíček zatím všechny jejich pokusy vykryl. I Kometa si vytvořila pár solidních příležitostí, z jedné dokonce i udeřila, branka ale nemohla být uznána, protože byla dosažena rukou.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:00

19:52
    Kometa se osvobodila, v této třetině už oslabení zvládne.

19:38
    Poprvé se v utkání vylučuje na domácí straně. Za hákování je trestán Filip Dvořák.

19:12
    Puk mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

18:57
    Z levého křídla se tlačil před branku Kačírek, zakončoval ale z velkého úhlu a Slavíček měl pokrytou bližší tyč.

18:27
    Král pálil zpoza levého kruhu, mířil ale příliš vysoko.

17:54
    Garčicova prudká rána mířila jenom na střed branky, Hosnedl měl připravenou lapačku.

17:28
    Liberec si zatím vytváří větší šance. Při přečíslení dva na jednoho nyní Král vyzval ke střelbě Lakatoše, tomu ale puk nepřistál ideálně na hůl a Slavíček se stihl přemístit.

16:41
    Sedláčkovo nahození se opět snažilo tečovat hned několik brněnských hokejek, ani tentokrát ale žádná nezasáhla.

15:58
    Šír podnikl další samostatný průnik. Tentokrát ale zakončoval trochu v tísni a bekhendem namířil přímo na hruď domácího gólmana.

15:48
    Kubešovo nahození se snažili tečovat jeho spoluhráči, nikdo ale kotouč nezasáhl.

15:20
    A stejný prohřešek stejného týmu.

15:15
    Útočná snaha Bílých Tygrů končí tentokrát ofsajdem.

14:48
    Zohorna se mohl řítit do slušné šance, ve středním pásmu ale nezpracoval ideálně puk a vyznělo to do ztracena.

13:41

13:27
    Babec vypálil z levého kruhu hodně prudce, jeho rána ale jen zaduněla o mantinel za domácí brankou.

12:54
    Stále sledujeme hodně bojovný zápas. Pro oba týmy je složité vytvářet si velké šance, ty jsou zatím spíš ojedinělé.

12:12
    Po kratším útlumu se probírají domácí a drží puk v útočném pásmu. Navíc se začíná jiskřit u mantinelů.

11:35
    Radek Šír teď projel prakticky přes celé hřiště a dostal se až do zakončení. Forhendovou kličkou ale Slavíčka neobelstil a zakončil jen do betonu.

11:03
    Dufek to zkusil z velké dálky, jeho ráně ale chyběl razance a nenaděla Hosnedlovi problémy.

10:18
    Liberec ještě chvíli držel puk v útočném pásmu, ke střelám se ale přes pozornou domácí obranu nedostal.

09:44
    Babcovu střelu z pravého kruhu přizvedl vysoko nad branku domácí kapitán Šmída.

08:59
    Zase se obě mužstva potýkají s rozehrávkou, střední pásmo je hodně neprostupné.

08:01
    Domácí se už radovali z gólu po rychlém výpadu. Následně ale sudí po konzultaci branku neuznali, Horký totiž nasměroval puk za brankovou čáru rukou.

07:37
    Oba soupeři teď pozorně brání, brankáři jenom kontrolují hru očima.

06:54
    Krátký tlak Liberce končí, hraje se ve středním pásmu.

06:33
    Král z těžkého úhlu rozduněl levý Slavíčkův beton.

05:57
    Po delší době útočí Liberec. Z levého kruhu vypálil Babec a Slavíček jeho ránu lapačkou jenom vyrazil. Další z libereckých hráčů ale při snaze o dorážku jen promáchl.

05:23
    Zukalovo nenápadné nahození nakonec neminulo hostující branku o moc, mezi tři tyče se ale nevlezlo.

05:09
    Puk mimo hřiště. Po úvodních velkých šancích na obou stranách se hra uklidnila a také se docela kouskuje.

05:01
    Následuje zakázané uvolnění Bílých Tygrů Liberec.

04:53
    Do slušné šance mohl jít Havlát, výborným obranným zákrokem ho ale zastavil Mečíř.

04:34
    Snadný zákrok si připsal Slavíček po Klingerově střele od pravého hrazení.

04:15

04:06
    Bezzubá přesilovka Komety pokračuje bez jakékoli střelby.

03:41
    Ta ale ohrožením Hosnedla nekončí, domácí musí opět pro puk za vlastní branku.

03:25
    Až teď se Brno usadilo za útočnou modrou a rozjelo kombinaci.

03:02
    Hosté se stále dobře brání, oslabení zvládají s přehledem.

02:39
    Zatím ale Kometa nedokáže dostat puk do útočné třetiny.

02:15
    Aha, tak puk bez teče vystřelil liberecký Klinger a Kometa si zahraje přesilovku.

02:15
    Další brněnská ofenziva končí pouze pukem v ochranné sítě, bude se opět vhazovat před brankou Bílých Tygrů.

01:55
    Hroudný vypálil z plné jízdy, prudká střela ale mířila přímo na hrudník Hosnedla.

01:33
    První velká domácí šance. Po zmatcích v brankovišti Liberec obkroužil branku Havránek, nedokázal ale zvednou puk přes ležícího Hosnedla.

01:16
    Už se hraje na druhé straně. Dvořák zatáhl puk před Hosnedla, který po něm skočil a ukryl ho pod lapačku.

00:46
    Liberec je v úvodní minutě zápasu aktivnější, jako lídr tabulky vstupuje do zápasu sebevědomě.

00:11
    Hned na začátku zápasu zůstal před Slavíčkem osamocený Král, skákavou přihrávku ale netrefil ideálně a přestřelil.

00:01

Centři prvních formací se staví na úvodní buly, atmosféra by se dala krájet!

Oba týmy už nastoupily na ledovou plochu, zápas začne v plánovaný čas.

HC Kometa Brno: Slavíček (Krček) – Trnka, Sedláček, Marcello, Švejda (C), Kratochvíl, Šnajnar, Kubeš, Zukal – Nohel, R. Zohorna, Dvořák, Havránek, Denk, Biolek, Horký, Dymáček, Garčic, Dufek, Hroudný, Havlát.
    Trenér: Jan Konečný.

Bílí Tygři Liberec: Hosnedl (Žajdlík) – Běhula, Klinger, Tržický, Husa, Mečíř, Divila – Babec, Janele, Šír, Sviták, Král, Cecko (C), Solenský, Hylena, Lakatoš, Zachar, Kačírek, Chlum.
    Trenér: Jiří Vozák.

Rozhodčí: Honza – Brůžička, Otáhal.

Tento víkend začínají odvety v rámci nadstavby, Kometa se tak začne utkávat se soupeři, které už potkala. Prvním budou Bílí Tygři Liberec. A to je podle tabulky nejtěžší možný soupeř, Severočeši jsou na prvním místě. Z posledních osmi zápasů prohrál Liberec jediný a Spartu dokázala porazit dokonce 10:0. Je tedy jasné, že i do Brna pojede jako favorit. Bílým Tygrům navíc vyšel i první vzájemný zápas sezony. V prosinci porazili v domácím prostředí Kometu 3:1

Nadstavbová část Rako extraligy se zlomila do své druhé poloviny. Ta první vyšla Kometě Brno přesně na půl. Z osmi duelů čtyři vyhrála, čtyřikrát naopak odcházela z ledu jako poražený tým. Poslední dva domácí zápasy před repre pauzou ale Brno zvládlo s plným bodovým ziskem, Českým Budějovicím navíc nadělilo sedmičku. V součtu to momentálně znamená šedesát šest bodů a osmé místo ve skupině A.

Přeji vám hezký den z brněnské KAJOT ARENY, kde se dnes v rámci Rako extraligy staršího dorostu střetne domácí Kometa s Bílými Tygry Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Nekvinda

Simona Fischmeisterová

Branky a nahrávky: 32. Kubeš (Dymáček), 54. Dymáček, 55. Havránek (Biolek, Denk) – 56. Klinger (Král)

Rozhodčí: Honza – Brůžička, Otáhal