Slavia – Sparta 4:2 (kon.) | HC Slovan – Brno 2:3 (1:2 po s.n.) | Liberec – Vladivostok 1:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Admiral Vladivostok
Pátek 14.02.2014, 18:00Přípravné zápasy

59:23
    Melicherčík znovu na střídačce a Liberec tak hraje v pěti proti čtyřem.

59:17
    Postaral se o to i útočník Martin Bartek, jenž ho podrazil a znepříjemnil mu míření. Do hry se mezitím vrací Gřegořek a hrát se tak bude znovu ve čtyřech.

58:30
    Melicherčík je venku z branky, Liberec v šesti.

58:19
    Pervušin dostává dvě minuty a Liberci se naskytla šance přesilovky čtyř na tři. Před velmi důležitým momentem si bere domácí lavička oddechový čas.

57:17
    Tato výhoda ale poměrně rychle bere za své. Gřegořek fauloval za vlastní brankou a hrát se bude ve čtyřech.

56:34
    Další přesilovka pro Severočechy. Viktor Drugov dostává dvouminutový trest za faul loktem, který odnesl Vitásek.

54:42
    Hodně vidět je první pětka hostujícího celku a znovu zahrozil Ugarov, jenž se protáhl podél pravého mantinelu až před Melicherčíka.

49:15
    Rychlá šance na reparát. Kapitán Admiralu Ugarov dostává dvě minuty za sekání.

46:54
    Nyní budou mít domácí ideální šanci k vyrovnání. Zemčjonok dostává dvě minuty za hákování.

44:23
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Další úder od první formace Admiralu. A znovu to bylo po rychlé a přesné kombinaci, na jejímž konci tentokrát stál KONSTANTIN SOKOLOV a posílá tak hosty do vedení 2:1.
    Asistence: Andrej Nikitěnko a Alexej Ugorov.

41:00
    Tomáš Bulík sahal po druhé brance v dnešním zápase. S kotoučem se neatakován dostal až před branku a zkoušel poslat puk pod horní tyč. Ivannikov si ale vršek branky pohlídal.

37:09
    Liberec právě vstřelil branku!
    A přesilovka je bleskově využita. Bartek vytáhl kotouč na modrou, odkud ho nahodil do skrumáže před brankou. Tam si nejšikovněji počínal TOMÁŠ BULÍK, který změnil trasu letícího kotouče a poslal ho do sítě.
    Asistence: Martin Bartek a Jan Víšek.

36:59
    Liberečtí mohou rychle odpovědět. Richard Gynge dostává dvě minuty za podražení.

36:26
    Rychlý protiútok a Admiral otevírá skóre. Nikitěnko zatáhl kotouč do pásma a poslal ho na pravý mantinel, kde byl Sokolov. Ten si ještě všiml dojíždějícího ALEXEJE UGAROVA, jenž z mezikruží zacílil pod horní tyč.
    Asistence: Konstantin Sokolov a Andrej Nikitěnko.

32:54
    Hosté z Vladivostoku dostávají možnost přesilové hry. Ondřej Vitásek si na vlastní modré počíhal na útočníka a výstavním bodyčekem ho poslal na led. Sudí ale souboj posoudil jako nedovolené bránění.

21:15
    Liberec ale znovu odpověděl aktivní hrou a je za to odměněn. Ugarov dostává dvě minuty za držení.

20:14
    Jako v první třetině i ve druhé měl Admiral hned z kraje šanci. Nikitěnko jel ve dvojici se Sokolovem, přičemž se rozhodl pro střelu. Pod břevno jí ale nestlačil a ozval se tak jen zadní mantinel.

15:20
    Velká paráda v podání Marcela Melicherčíka! Na Bergforse zívala odkrytá branka po předchozím zákroku libereckého gólmana, čehož si hostující útočník dobře všiml a posílal kotouč do sítě. Melicherčík ale ještě stačil natáhnout lapačku a nedovolil soupeři skórovat.

08:48
    Ale ne na dlouho. Tomáš Filippi si v souboji v rohu kluziště podle sudích pomáhal až moc svou holí a dostává dvě minuty za sekání.

06:02
    Hru proti oslabenému soupeři si vyzkouší i Vladivostok. Tomáš Bulík dostává také dvě minuty za hákování.

03:59
    Velká šance domácích hokejistů. Michal Bulíř se proháčkoval přes celé hřiště až před branku, ovšem podobně jako Ugarov v samém začátku při zakončení ztratil balanc a místo kotouče končí v brance sám útočník.

02:27
    Liberec si celkem rychle zahraje přesilovku. Těrnavskij dostává dvě minuty za hákování.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 38. Bulík (Bartek, Víšek) – 37. Ugarov (Sokolov, Nikitěnko), 45. Sokolov (Nikitěnko, Ugarov)

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Jelínek) – Vitásek, Hunkes, Výtisk (C), Gřegořek, Čakajík, Voráček, Pyrochta – Filippi, Vampola, Urban – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Bulíř, Valský – Jonák, Zacha, Bárta.
    Admiral Vladivostok: Ivannikov (Stelimach) – Najmenkov, Commodore, Vorobjev, Pyett, Antropov, Kostromitin, Zemčjonok, Těrnavskij – Ugarov (C), Nikitěnko, Sokolov – Bergfors, Schütz, Gynge – Gračjov, Zubov, Drugov – Barbašjov, Kuzněcov, Pervušin.