Ferencvárosi TC_dup – Nové Zámky 5:2 (kon.)
5:2 (4:1, 1:1, 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 18.01.2015, 19:00MOL liga

A je to tak!
    Stretnutie je na svojom konci a s konštatovaním, že Zámky prehrali s Ferencvárošom 5:2 sa s Vami lúčim a prajem príjemný zvyšok dňa! (21:12:24)

60:00

59:37
    Kowalczyk- podrazenie.
    Tak ešte jedno vylúčenie a o malú chvíľu sa stretnutie skončí.

59:01
    Začala sa posledná minúta stretnutia, pri puku je Rafaj a zbiera dôležité sekundy pre svoj tím.

58:34
    Domáci hrajú so štyrmi hráčmi.

58:15
    Za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou putuje na trestnú lavicu Ďubek a Zámky budú hrať krátku presilovku 5 na 3.

57:50
    Ďalšia dobrá strele počas tejto presilovej hry. Tentokrát sa do puku oprel Kowalczyk, ale pozorný Marton všetko vyriešil!

57:00
    Obrovská možnosť na zníženie!
    Po Ďurčovej strele sa k puku dostal ešte aj Frolík, ale aj s touto dorážkou si výborne chytajúci Marton poradil!

56:33
    Za podrazenie putuje na trestnú lavicu Rafaj.

55:01
    Do konca stretnutia nám zostáva odohrať ešte niečo menej, ako 5 minút a zdá sa, že o víťazovi je už rozhodnuté. Teraz sú pri puku hostia.

53:45
    Z ľavej strany vystrelil Pál, ale aj túto dobrú strelu likviduje hosťujúci brankár!

53:10
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

52:33
    Zámky sa teraz oslobodzujú a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

52:10
    Baron je na ľade a Zámky hrajú so štyrmi hráčmi.

52:00
    Hegyiho strela končí v lapačke Krajčoviča, ten si pripisuje ďalší výborný zákrok.

51:10
    Domáci tréner si navyše vyžiadal oddychový čas.

51:10
    Na trestnú lavicu odchádza aj Ďurčo za podrazenie.

51:00
    Rafaj iba nahodil puk do útočného pásma, zdá sa, že sa už hostia stav nesnažia zvýšiť.

50:08
    Baron odchádza na trestnú lavicu za údery.

49:50
    Strelu Cerneho od modrej, Krajčovič chytá do lapačky.

49:00
    Ákos Kiss prihral Gallóvi, ale ten s pukom nedokázal nič vymyslieť.

48:20
    Gurenovu strelu Krajčovič poľahky vyráža.

47:43
    Brandis odchádza na trestnú lavicu za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

47:15
    Marton puk vyrazil, ale na malú chvíľu nevedel kde má puk.

45:50
    Frolík vyhral vhadzovanie a Zámky sa držia v útočnej tretine.

45:13
    Na trestnú lavicu odchádza Lencsés za napadnutie.

44:40
    Krajčovič si po strele Pála pripisuje ďalší zákrok.

43:25
    Gábor Kiss sa ocitol pred Krajčovičom, ale neprekonal ho.

42:20
    Čaládi ťahal útok po pravej strane, ale jeho strelu dokázal Marton vyraziť.

42:04
    Kowalczyk odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

41:50
    Németh sa dostal do výbornej šance, ale pri strele takmer do prázdnej brány, dokázal ešte Krajčovič zasiahnuť.

41:20
    Štefanka vystrelil, ale Marton chytá strelu do lapačky.

40:55
    Gallóvi sa nepodarilo prejsť pomedzi dvoch obrancov hostí.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Dovolím si tvrdiť, že aj v tejto tretine boli aktívnejším mužstvom práve domáci. Na začiatku tretiny to síce pre hostí ešte vyzeralo nádejne, keď strela z hokejky Faitha znížila na rozdiel dvoch gólov. V zápätí sa podarilo skórovať Gurenovi, a tak je stav 5:2.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:25
    Novákovu strelu zblokoval hosťujúci obranca.

39:00
    Ostáva nám ešte minúta do konca druhej tretiny. Faithovi sa strelou z tesnej blízkosti nepodarilo znížiť stav.

37:30
    Na druhej strane to skúsil Ákos Kiss, ale neuspel. Môžme iba skonštatovať, že hra sa nám teraz prelieva z jednej strany na druhú.

36:45
    Ďurčo prihral Frolíkovi, jeho strelu vyráža Marton na ochrannú sieť.

36:11
    Ku strele sa dostal ešte Ďurčo, ale ani jemu sa nepodarilo skórovať.

35:50
    Podstavek mal na strelu výbornú pozíciu, Marton si pripisuje ďalší čin, ku strele sa dostal ešte Čaládi, ale ani ten neskóroval.

34:11
    Lencsés odchádza na trestnú lavicu za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

34:10
    Ďalší výborný zákrok domáceho brankára, ktorý výborne zblokoval Podstavekovu strelu.

32:36
    Čaládi sa snažil prekonať brankára, jeho strelu však Marton poľahky vyráža.

31:50
    Ferencvároš dal gól!

Ferencvárošu sa podarilo dostať puk do útočného pásma a po chybe Zámkov, skóruje MIROSLAV GUREN, ktorý triafa pravý horný roh Krajčovičovej brány. Asistencie: Attila Rafaj, Ákos Kiss.

31:20
    Hegyi sa dostal do útoku po pravej strane, ale Krajčovič si dokázal výborne postrážiť horný roh brány.

30:36
    Podstavek si posedí za podrazenie.

30:25
    Hrudík iba nahodil puk do útočnej tretiny.

29:57
    Na trestnú lavicu odchádza Galló za držanie.

29:40
    Strelu z hokejky Gallá, Krajčovič poľahky vyráža.

28:40
    Na druhej strane sa vo výbornej šanci ocitol Juraj Faith, ktorý však tvrdou strelou triafa iba do brankára.

28:00
    Papp získal puk po chybe Čaládiho, po pravej strane sa dostal do útočného pásma, ale Krajčoviča sa mu prekonať nepodarilo.

26:50
    Galló prihral spoza brány osamotenému Kissovi Ákosovi, ktorý sa snažil prekonať Krajčovič, ale ten si pripisuje skvelý zákrok.

26:15
    Ďubekova strela vyráža Krajčovič.

25:41
    Hrudík odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

25:21
    Zámky vyvíjajú na súpera ohromný tlak! Podarí sa im znížiť na rozdiel jedného gólu?

25:00
    Tentokrát mohol prekonať domáceho brankára Dubec z pravej strany, ale nepodarilo sa mu to.

24:37
    HC Nové Zámky dali gól!

Frolík sa po pravej strane dostal do útočného pásma, kde prihral JURAJOVI FAITHOVI, a ten strelou pod Martonov betón znižuje skóre zápasu na 4:2! Asistencie: Martin Frolík, Marek Dubec.

23:40
    Na druhej strane sa do šance dostal Baron, ale jeho strelu Marton vyráža. Zámky ostávajú v útočnom pásme.

23:10
    Lencsésovu strelu dokázal zblokovať domáci obranca.

22:25
    Púchovský sa dostal do individuálneho nájazdu, ale zastavilo ho postavenie mimo hry.

20:02
    Krajčovič vystriedal Cikáneka.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Druha tretina sa začne približne o 19:52.

A máme za sebou prvú tretinu dnešného zápasu. Domáci boli aktívnejším mužstvo napriek tomu, že sú na 7. mieste v tabuľke. V tejto tretine sme videli 5 gólov, pričom 4 boli z hokejok domácich.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:15
    Do šance sa ešte dostal Štefanka, ale výborný Marton puk vyráža.

18:57

Strelu z hokejky Ákosa Kissa, usmernil ešte GÁBOR KISS do rohu Cikánekovej brány. Asistencie: Ákos Kiss, Illés Galló.

18:45
    Teraz sa do šance dostal Dubec, ale Marton si pripisuje ďalší výborný zákrok.

18:15

A opäť ATTILA RAFAJ, autor prvého gólu, prekonáva Cikáneka tvrdou strelou do rohu brány! Asistencia: Vladimír Ďubek.

17:00
    Ákos Kiss ťahal protiútok, Podstavek však vyhadzuje puk, ale iba do stredného pásma.

15:20
    Huba prišiel o puk, potom čo bol atakovaný Pappom a ten prenikal po ľavej strane, ale prekonať Cikáneka sa mu nepodarilo.

15:00
    Po rýchlom góle z hokejok hostí, tak opäť vedie Ferencvároš.

14:44

ÁKOS KISS bol schopný veľmi rýchlo reagovať na gól súpera, po prihrávke od Hegyiho prekonáva Cikáneka ponad betón. Asistencie: Ádám Hegyi, Illés Galló.

14:22

ERIK ČALÁDI strelou z prvej prekonal prekvapeného Martona a vyrovnáva na 1:1! Asistencie: Ondrej Štefanka, Albín Podstavek.

14:10
    Zámky kombinujú v útočnej tretine.

13:47
    Novák odchádza na trestnú lavicu za podrazenie. Zámky si zahrajú prvú presilovú hru dnešného zápasu. Podarí sa im vyrovnať?

12:30
    Tentokrát strela Šišku tesne míňa železnú konštrukciu brány a Ferencvároš vyhadzuje puk do stredného pásma.

11:40
    Štefanka sa dostal do individuálneho nájazdu avšak jeho strela letela ponad brvno Martonovej bránky.

11:00
    Zámky hrajú s piatimi hráčmi.

10:30
    Gurenovu strelu od modrej, Cikánek poľahky vyráža.

09:50
    Rafaj po prihrávke Nováka nespracoval puk.

09:00
    Tentokrát putuje na trestnú lavicu Erik Čaládi za podrazenie.

05:33

03:33
    Na trestnú lavicu odchádza Dubec za podrazenie.

01:00

ATTILOVI RAFAJOVI sa podarilo prekonať Cikáneka a tak zvyšuje stav zápasu na 1:0! Asistencie: Ákos Kiss, Ádám Hegyi.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

NOVÉ ZÁMKY
    Hostia sú na tom, čo sa týka tabuľkového postavenia podstatne lepšie. Momentálne sa nachádzajú na 3. mieste, ktoré im zaručuje účasť vo štvrťfinále. Na 2. Dunaujvároš strácajú až 10 bodov. V posledných 5 zápasoch prehrali až štyrikrát! Jedinú výhru si pripísali proti Csíkszerede a to 3:2.

FERENCVÁROŠ TC
    Domáci sú aktuálne na 7. mieste, ktoré im zaručuje, že v tohtoročnom play off by si nezahrali, pretože do vyraďovacej časti postupujú šiesti! Doposiaľ získali 32 bodov, na šieste mužstvo strácajú 8 bodov, čo naozaj nie je veľa a tak je jasné, že musia bodovať! V posledných 5 zápasov triumfovali však iba v jednom prípade a to práve proti Novým Zámkom, keď vyhrali 4:3. V poslednom stretnutí už vyhrávali nad Dunaujvárošom 3:0, no ani to im nestačilo a nakoniec prehrali 5:4.

Vítam Vás pri stretnutí nadnárodnej hokejovej ligy a to MOL ligy.
    Budem pre Vás komentovať stretnutie medzi Ferencvárošom a Novými Zámkami, priblížme si v krátkosti, ako sú na tom obe mužstvá pred dnešným zápasom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Tomáš Fiala

Branky a nahrávky: 1. Rafaj (Kiss, Hegyi), 15. Kiss Á. (Hegyi, Galló), 19. Rafaj (Ďubek), 19. Kiss G. (Kiss A., Galló), 32. Guren (Rafaj, Kiss A.) – 15. Čaládi (Štefanka O., Podstavek), 25. Faith (Frolík, Dubec Marek)

Ferencvárosi TC_dup: Marton (Budai) – Dubek, Moravec, Guren, Novak, Rafaj – Galló, Hegyi, Kiss G., Cerny, Kiss Á. – Lencsés, Lévai, Németh P., Pál Z., Papp Cs. – Géczi, Farkas, Mach, Revák
    HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (21Krajčovič) – Huba, Podstavek, Štefanka, Ďurčo, Čaládi – Štefanka, Kowalczyk, Frolík, Šiška, Faith – Brandis, Baron, Dubec Martin, Dubec Marek, Hrudík – Leško, Púchovský, Král, Ďuriš

Rozhodčí: Németh Márton, Halassy György – Soltész Áron, Vas Mátyás