Ferencvárosi TC_dup – Nové Zámky 5:2 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 18.01.2015, 19:00MOL liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Vítam Vás pri stretnutí nadnárodnej hokejovej ligy a to MOL ligy.
    Budem pre Vás komentovať stretnutie medzi Ferencvárošom a Novými Zámkami, priblížme si v krátkosti, ako sú na tom obe mužstvá pred dnešným zápasom.

FERENCVÁROŠ TC
    Domáci sú aktuálne na 7. mieste, ktoré im zaručuje, že v tohtoročnom play off by si nezahrali, pretože do vyraďovacej časti postupujú šiesti! Doposiaľ získali 32 bodov, na šieste mužstvo strácajú 8 bodov, čo naozaj nie je veľa a tak je jasné, že musia bodovať! V posledných 5 zápasov triumfovali však iba v jednom prípade a to práve proti Novým Zámkom, keď vyhrali 4:3. V poslednom stretnutí už vyhrávali nad Dunaujvárošom 3:0, no ani to im nestačilo a nakoniec prehrali 5:4.

NOVÉ ZÁMKY
    Hostia sú na tom, čo sa týka tabuľkového postavenia podstatne lepšie. Momentálne sa nachádzajú na 3. mieste, ktoré im zaručuje účasť vo štvrťfinále. Na 2. Dunaujvároš strácajú až 10 bodov. V posledných 5 zápasoch prehrali až štyrikrát! Jedinú výhru si pripísali proti Csíkszerede a to 3:2.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:00
    Ferencvároš dal gól!

ATTILOVI RAFAJOVI sa podarilo prekonať Cikáneka a tak zvyšuje stav zápasu na 1:0! Asistencie: Ákos Kiss, Ádám Hegyi.

03:33
    Na trestnú lavicu odchádza Dubec za podrazenie.

05:33
    Zámky hrajú s piatimi hráčmi.

09:00
    Tentokrát putuje na trestnú lavicu Erik Čaládi za podrazenie.

09:50
    Rafaj po prihrávke Nováka nespracoval puk.

10:30
    Gurenovu strelu od modrej, Cikánek poľahky vyráža.

11:00

11:40
    Štefanka sa dostal do individuálneho nájazdu avšak jeho strela letela ponad brvno Martonovej bránky.

12:30
    Tentokrát strela Šišku tesne míňa železnú konštrukciu brány a Ferencvároš vyhadzuje puk do stredného pásma.

13:47
    Novák odchádza na trestnú lavicu za podrazenie. Zámky si zahrajú prvú presilovú hru dnešného zápasu. Podarí sa im vyrovnať?

14:10
    Zámky kombinujú v útočnej tretine.

14:22
    HC Nové Zámky dali gól!

ERIK ČALÁDI strelou z prvej prekonal prekvapeného Martona a vyrovnáva na 1:1! Asistencie: Ondrej Štefanka, Albín Podstavek.

14:44

ÁKOS KISS bol schopný veľmi rýchlo reagovať na gól súpera, po prihrávke od Hegyiho prekonáva Cikáneka ponad betón. Asistencie: Ádám Hegyi, Illés Galló.

15:00
    Po rýchlom góle z hokejok hostí, tak opäť vedie Ferencvároš.

15:20
    Huba prišiel o puk, potom čo bol atakovaný Pappom a ten prenikal po ľavej strane, ale prekonať Cikáneka sa mu nepodarilo.

17:00
    Ákos Kiss ťahal protiútok, Podstavek však vyhadzuje puk, ale iba do stredného pásma.

18:15

A opäť ATTILA RAFAJ, autor prvého gólu, prekonáva Cikáneka tvrdou strelou do rohu brány! Asistencia: Vladimír Ďubek.

18:45
    Teraz sa do šance dostal Dubec, ale Marton si pripisuje ďalší výborný zákrok.

18:57

Strelu z hokejky Ákosa Kissa, usmernil ešte GÁBOR KISS do rohu Cikánekovej brány. Asistencie: Ákos Kiss, Illés Galló.

19:15
    Do šance sa ešte dostal Štefanka, ale výborný Marton puk vyráža.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

A máme za sebou prvú tretinu dnešného zápasu. Domáci boli aktívnejším mužstvo napriek tomu, že sú na 7. mieste v tabuľke. V tejto tretine sme videli 5 gólov, pričom 4 boli z hokejok domácich.

Druha tretina sa začne približne o 19:52.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:02
    Krajčovič vystriedal Cikáneka.

22:25
    Púchovský sa dostal do individuálneho nájazdu, ale zastavilo ho postavenie mimo hry.

23:10
    Lencsésovu strelu dokázal zblokovať domáci obranca.

23:40
    Na druhej strane sa do šance dostal Baron, ale jeho strelu Marton vyráža. Zámky ostávajú v útočnom pásme.

24:37

Frolík sa po pravej strane dostal do útočného pásma, kde prihral JURAJOVI FAITHOVI, a ten strelou pod Martonov betón znižuje skóre zápasu na 4:2! Asistencie: Martin Frolík, Marek Dubec.

25:00
    Tentokrát mohol prekonať domáceho brankára Dubec z pravej strany, ale nepodarilo sa mu to.

25:21
    Zámky vyvíjajú na súpera ohromný tlak! Podarí sa im znížiť na rozdiel jedného gólu?

25:41
    Hrudík odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

26:15
    Ďubekova strela vyráža Krajčovič.

26:50
    Galló prihral spoza brány osamotenému Kissovi Ákosovi, ktorý sa snažil prekonať Krajčovič, ale ten si pripisuje skvelý zákrok.

28:00
    Papp získal puk po chybe Čaládiho, po pravej strane sa dostal do útočného pásma, ale Krajčoviča sa mu prekonať nepodarilo.

28:40
    Na druhej strane sa vo výbornej šanci ocitol Juraj Faith, ktorý však tvrdou strelou triafa iba do brankára.

29:40
    Strelu z hokejky Gallá, Krajčovič poľahky vyráža.

29:57
    Na trestnú lavicu odchádza Galló za držanie.

30:25
    Hrudík iba nahodil puk do útočnej tretiny.

30:36
    Podstavek si posedí za podrazenie.

31:20
    Hegyi sa dostal do útoku po pravej strane, ale Krajčovič si dokázal výborne postrážiť horný roh brány.

31:50

Ferencvárošu sa podarilo dostať puk do útočného pásma a po chybe Zámkov, skóruje MIROSLAV GUREN, ktorý triafa pravý horný roh Krajčovičovej brány. Asistencie: Attila Rafaj, Ákos Kiss.

32:36
    Čaládi sa snažil prekonať brankára, jeho strelu však Marton poľahky vyráža.

34:10
    Ďalší výborný zákrok domáceho brankára, ktorý výborne zblokoval Podstavekovu strelu.

34:11
    Lencsés odchádza na trestnú lavicu za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

35:50
    Podstavek mal na strelu výbornú pozíciu, Marton si pripisuje ďalší čin, ku strele sa dostal ešte Čaládi, ale ani ten neskóroval.

36:11
    Ku strele sa dostal ešte Ďurčo, ale ani jemu sa nepodarilo skórovať.

36:45
    Ďurčo prihral Frolíkovi, jeho strelu vyráža Marton na ochrannú sieť.

37:30
    Na druhej strane to skúsil Ákos Kiss, ale neuspel. Môžme iba skonštatovať, že hra sa nám teraz prelieva z jednej strany na druhú.

39:00
    Ostáva nám ešte minúta do konca druhej tretiny. Faithovi sa strelou z tesnej blízkosti nepodarilo znížiť stav.

39:25
    Novákovu strelu zblokoval hosťujúci obranca.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Dovolím si tvrdiť, že aj v tejto tretine boli aktívnejším mužstvom práve domáci. Na začiatku tretiny to síce pre hostí ešte vyzeralo nádejne, keď strela z hokejky Faitha znížila na rozdiel dvoch gólov. V zápätí sa podarilo skórovať Gurenovi, a tak je stav 5:2.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:55
    Gallóvi sa nepodarilo prejsť pomedzi dvoch obrancov hostí.

41:20
    Štefanka vystrelil, ale Marton chytá strelu do lapačky.

41:50
    Németh sa dostal do výbornej šance, ale pri strele takmer do prázdnej brány, dokázal ešte Krajčovič zasiahnuť.

42:04
    Kowalczyk odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

42:20
    Čaládi ťahal útok po pravej strane, ale jeho strelu dokázal Marton vyraziť.

43:25
    Gábor Kiss sa ocitol pred Krajčovičom, ale neprekonal ho.

44:40
    Krajčovič si po strele Pála pripisuje ďalší zákrok.

45:13
    Na trestnú lavicu odchádza Lencsés za napadnutie.

45:50
    Frolík vyhral vhadzovanie a Zámky sa držia v útočnej tretine.

47:15
    Marton puk vyrazil, ale na malú chvíľu nevedel kde má puk.

47:43
    Brandis odchádza na trestnú lavicu za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

48:20
    Gurenovu strelu Krajčovič poľahky vyráža.

49:00
    Ákos Kiss prihral Gallóvi, ale ten s pukom nedokázal nič vymyslieť.

49:50
    Strelu Cerneho od modrej, Krajčovič chytá do lapačky.

50:08
    Baron odchádza na trestnú lavicu za údery.

51:00
    Rafaj iba nahodil puk do útočného pásma, zdá sa, že sa už hostia stav nesnažia zvýšiť.

51:10
    Na trestnú lavicu odchádza aj Ďurčo za podrazenie.

51:10
    Domáci tréner si navyše vyžiadal oddychový čas.

52:00
    Hegyiho strela končí v lapačke Krajčoviča, ten si pripisuje ďalší výborný zákrok.

52:10
    Baron je na ľade a Zámky hrajú so štyrmi hráčmi.

52:33
    Zámky sa teraz oslobodzujú a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

53:10
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

53:45
    Z ľavej strany vystrelil Pál, ale aj túto dobrú strelu likviduje hosťujúci brankár!

55:01
    Do konca stretnutia nám zostáva odohrať ešte niečo menej, ako 5 minút a zdá sa, že o víťazovi je už rozhodnuté. Teraz sú pri puku hostia.

56:33
    Za podrazenie putuje na trestnú lavicu Rafaj.

57:00
    Obrovská možnosť na zníženie!
    Po Ďurčovej strele sa k puku dostal ešte aj Frolík, ale aj s touto dorážkou si výborne chytajúci Marton poradil!

57:50
    Ďalšia dobrá strele počas tejto presilovej hry. Tentokrát sa do puku oprel Kowalczyk, ale pozorný Marton všetko vyriešil!

58:15
    Za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou putuje na trestnú lavicu Ďubek a Zámky budú hrať krátku presilovku 5 na 3.

58:34
    Domáci hrajú so štyrmi hráčmi.

59:01
    Začala sa posledná minúta stretnutia, pri puku je Rafaj a zbiera dôležité sekundy pre svoj tím.

59:37
    Kowalczyk- podrazenie.
    Tak ešte jedno vylúčenie a o malú chvíľu sa stretnutie skončí.

60:00

A je to tak!
    Stretnutie je na svojom konci a s konštatovaním, že Zámky prehrali s Ferencvárošom 5:2 sa s Vami lúčim a prajem príjemný zvyšok dňa! (21:12:24)

Tomáš Fiala

Branky a nahrávky: 1. Rafaj (Kiss, Hegyi), 15. Kiss Á. (Hegyi, Galló), 19. Rafaj (Ďubek), 19. Kiss G. (Kiss A., Galló), 32. Guren (Rafaj, Kiss A.) – 15. Čaládi (Štefanka O., Podstavek), 25. Faith (Frolík, Dubec Marek)

Ferencvárosi TC_dup: Marton (Budai) – Dubek, Moravec, Guren, Novak, Rafaj – Galló, Hegyi, Kiss G., Cerny, Kiss Á. – Lencsés, Lévai, Németh P., Pál Z., Papp Cs. – Géczi, Farkas, Mach, Revák
    HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (21Krajčovič) – Huba, Podstavek, Štefanka, Ďurčo, Čaládi – Štefanka, Kowalczyk, Frolík, Šiška, Faith – Brandis, Baron, Dubec Martin, Dubec Marek, Hrudík – Leško, Púchovský, Král, Ďuriš

Rozhodčí: Németh Márton, Halassy György – Soltész Áron, Vas Mátyás