Jihlava – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 4:2 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 5:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 0:1 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Slavia 1:2 (1:2 po s.n.) | Sparta – Č. Budějovice 7:1 (kon.)
Třinec – Olomouc 3:0 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:2 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 8:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Berani Zlín
Sobota 26.09.2015, 17:00 • MFH Vítkovice • DHL Extraliga juniorů • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásný sobotní den přejeme všem hokejovým fanouškům a nadšencům. Dnes se odehraje další kolo DHL Extraligy juniorů, a my budeme u jednoho ze zápasů, konkrétně nás čeká boj mezi juniorkou Vítkovic a Zlína.

A teď statistiky.

HC VÍTKOVICE STEEL
    Vítkovice mají, tedy alespoň dle bodů, jasného lídra týmu. SAMUEL OLLENDER zatím nasbíral 6 bodů (1+5), což je více, než druhý FILIP KUŤÁK (3+0). Na třetím místě je DOMINIK KAFKA (2+1).
    Vítkovický brankář MICHAL WANECKI zatím chytal čtyři zápasy, a jeho úspěšnost je 94,90 procent. KAMIL ŠIMEČEK mu zatím dělá dvojku, vítkovickou bránu obsadil dvakrát a má úspěšnost 90,48 procent.
    Nejtrestanějším hráčem je TOMÁŠ JÁCHYM s 47-mi trestnými minutami.

HC PSG ZLÍN
    Nejvíce užitku zlínské juniorky prokazuje JIŘÍ KARAFIÁT s dvěma góly a třemi asistencemi, za ním je ADAM HOŘANSKÝ se čtyřmi body (2+2), poté MICHAL CAGO (2+2).
    Jednoznačná jednička ve zlínské bráně je zatím ONDŘEJ HALODA s procentuálnost 91,28 procent, ADAM BARVÍK chytal zatím jen jeden zápas a je na tom hůř, 87,50.
    Nejzlobivějším hráčem zlínského kádru je DOMINIK HLADIŠ s 16-ti trestnými minutami.

Dosavadní tabulka nám ukazuje, že soupeři jsou blízko. Hm, ještě více, než blízko, protože mezi oběma kluby není žádný jiný.
    Vítkovice osedlávají dvanáctou příčku s devíti body, Zlín je třináctý a má o dva body méně. Domácí v případě výhry se oddálí, Zlín, dle způsobu výhry, by mohl i Vítkovice přeskočit.

HC Vítkovice Steel: Wanecki (Šimeček) – Šendera, Adamík "C", Charvát, Puzič, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Wróbel, Malina, Žiak, Danielčák, Beneš, Kmošek, Kafka "A", Jáchym "A", Kuťák, Gřeš. Trenér: Pavel Trnka.

PSG Zlín: Haloda (Barvík) – Sirota, Kužílek, Váňa, Řezníček, Procházka, Gazda, Kolařík – Gago, Dalajka, Stiksa, Horvát, Vyoral "A", Karafiát, Strmiska, Hladiš "C", Hořanský. Trenér: Radek Pšurný.

Rozhodčí: Hradil – Gebauer – Rožánek.

Hráči již nastupují na led a za pár chvil začne zápas mezi Vítkovicemi a Zlínem.

00:01

00:19
    Zlínští při úvodním vhazování úspěšnější a první nahození Procházky končí v náruči Waneckého.

00:25
    I při druhém buly byli hosté lepší, Cago držel puk u mantinelu, nakonec rozhodčí píská.

00:39
    Vhazování po levici Waneckého, domácí opět drží puk u mantinelu.

01:04
    Vítkovicím se povedlo se dostat ze svého písma a zkouší to na hostující obranu, zatím marně.

01:27
    Charvát zachytil puk v pásmu, jeho nahození šlo však vedle. Rozhodčí píská, bude se vylučovat.

01:32
    Michal Kolařík (ZLN) – 2 minuty, faul kolenem.

02:04
    Po kombinaci domácích vystřelil Adamík, střela vedle.

02:19
    Tentokrát Žiak se pokusil o střelu, Haloda připraven.

02:25
    Snaha vítkovických skončila v ochranné síti, buly u Halody.

02:42
    Vítkovice se drží v pásmu, kombinují, střely většinou zablokované. Teď střílel Beneš, minul.

03:12
    Karafiát má skvělý forčeking a vyhazuje.

03:35

03:46
    Horvát nahodil puk do pásma, vítkovičtí však teď zkoušejí další akci.

04:14
    Je to hra nahoru a dolů, k odraženému puku se dostal Danielčák, který z nulového úhlu střílí, Haloda připraven.

04:39
    Rozhodčí teď neviděli menší hákování u domácích, hraje se dál.

05:04
    Adamík byl u mantinelu důrazný a odstal puk z pásma.

05:15
    Michal Wanecki (VIT) – 2 minuty, zdržování hry – vyhození puku z hrací plochy.
    Trest odpykává Kamil Wróbel.

05:42
    Zblokovaná střela Dalajky nenašla Waneckého, oba týmy střídají.

06:13
    Vítkovice se osvobozují a vyhazují.

06:34
    Gazda nabil Procházkovi, ten vystřelil, Wanecki připraven, následně jeden ze zlínských hráčů střílel, šance nebezpečná, ale gólem neskončila.

07:18

07:25
    Zlínští skvěle přitopili domácím zadákům, kteří se teď uvolňují zakázaným uvolněním.

07:48
    Kužílek střílel, ale střelu zachytil vítkovický hráč a pádil si to k Halodovi, ten nakonec hru zastavuje, oba týmy střídají.

08:01
    Hosté lepší u buly a hned si to pádili k Waneckému, Gago málem vítkovického brankáře překonal!

08:39
    Zlínský tlak sílí, ale vítkovičtí zadáci si s nim zatím poradili.

09:03
    Žiak byl aktivní na puku, hostující bek ho však zastavil a Zlín se osvobozuje.

09:25
    Vítkovice se snaží o útok, ale přechod do pásma nebyl ideální.

09:48
    Jáchym u mantinelu prohrává souboj, poté následuje menší střety na kraji kluziště. Vítkovice zakládají nový útok.

10:26
    Gřeš dostal puk pod svou hokejku a nahrál Gabrhelíkovi, jehož střela šla mimo.

10:58
    Tak teď domácí zatápí, Gabrhelík nastřelil síť – ale z druhé strany, takže se hraje dál.

11:29
    Nakonec odpískáno vhazování u pravice Michala Waneckého.

11:33
    Gago se hned po buly pokusil o střelu, zadáci ale si se střelou poradili.

11:53
    Je to hra nahoru a dolů se skvělými střety, Zlín trošku aktivnější.

12:05
    Daniel Spratek (VIT) – 2 minuty, sekání.

12:21
    Gazda se snažil o střelu, ta šla vedle, vzápětí Vítkovice vyhazují.

12:42
    Jáchym v oslabení pozlobil hostující zadáky, nakonec si s ním však poradili, týmy střídají.

13:04
    Tentokrát z modré střílel Procházka a další projektil skončil mimo tři tyče. Zlín musí odznova, od své brány.

13:23
    Žiak výborně napadal, Zlín se dostal do pásma, ale dál už je domácí obránci nepustili, střídá se.

14:07

14:20
    Spratek chtěl uklidnit hru a poslal puk na svého spoluhráče po mantinelu, přihrávka nebyla přesná.

14:32
    Následuje ofsajd domácích.

14:40
    Kolařík nahazuje na Waneckého, který raději kryje puk do své lapačky a vhazovat se bude po jeho levici.

14:57
    Beneš se snažil vyhodit puk z obranného pásma, neúspěšně, teď se hraje za bránou a Zlín zkouší další akci.

15:28
    Wróbel si s přihrávajícím pukem nepohrál, teď se hraje u mantinelu a pravděpodobně se bude pískat.

16:01
    Tak nakonec hosté puk ze skrumáže vymanili a když se dostali do pásma, střílel Gago, Wanecki připraven.

16:20
    Vítkovice akčnější při buly, Kafka projel polovinu hřiště a zatím se domácí drží v pásmu.

16:49
    Kafka to zkoušel na Halodu, ze špatné pozice však bránu netrefil.

17:03
    Zlín se snažil o výpad, neúspěšně – oba týmy střídají a Vítkovice si zahrávají s pukem za svou bránou.

17:28
    Ofsajd hostů.

17:30
    Buly zatím pro Vítkovice, Šendera míří s pukem za bránu a zkouší rozjet se spoluhráči novou akci.

17:57
    Stiksa před dotírajícím Gřešem puk poslal po mantinelu.

19:38
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

20:00

První třetina nám nepřinesla gól, ale jde vidět, že zlínští jsou zatím, alespoň co se týče hry, lepší a aktivnější. Vítkovičtí si musí dávat pozor na individuální chyby. Další třetina začne již za pár minut.

20:01

20:09
    Žiak byl teď aktivní po buly a po kombinaci s Puzičem měli na holi gólovou šanci! Bohužel ji zazdili.

20:53
    Puk se dostal z hlediště, ale nyní se opět hraje a Vítkovice se snaží o útok – neúspěšně – zakázané uvolnění.

21:09
    Vítkovice vyhrály další vhazování a Kuťák si podél mantinelu vychutnal zlínské zadáky. Domácí to zkouší a jsou aktivnější, lépe napadají.

21:54
    Nakonec hosté toho mají dost a střídají, ke stejnému činu se odhodlali i domácí.

22:20
    Gazdovi puk prošel mezi nohy, zaplantal se, Vítkovice toho nedokázaly využít.

22:52
    Gabrhelík nahrává na Wróbela, ten byl odstaven a tak hosté můžou začít útočit.

23:24
    Danielčák zavezl puk do pásma, ale jeho spoluhráči boj o puk prohráli.

23:40
    Nakonec puk na druhé straně, když jej nahodil jeden ze zlínských hráčů na Waneckého, ten raději kryje.

24:01
    Kafka za bránou nahrává Puzičovi, ten pálí vedle. Haloda radši puk kryje a vhazovat se bude po levici zlínského gólmana.

24:27
    Šendera zakládá nový útok zpoza brány, Kmošek však přes hostující zadáky neprošel.

24:56
    Vítkovice teď měly vcelku slušnou šanci, ale jejich šance zhasly na Halodovi.

25:33
    Malina spěchá za pukem u mantinelu, ale boj s Váňou prohrává, Zlín se však těžko dostává do středního pásma.

26:03
    Dalajka napálil puk, který končí v síti – ale té ochranné.

26:14
    Dalajka posunul puk na svého spoluhráče, nepřesně, poté puk nahazuje do pásma. Zlín se však dokázal osvobodit a lehkým nahozením na Waneckého přerušuje hur.

26:41
    Jáchym teď nepřesně na Kafku, Vítkovice se ale po mantinelu snaží opět o útok.

27:02
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A z náhlé šance první gól zápasu! Z nenápadné akce se vykřesal gól, Puzič posunul na DOMINIKA KAFKU, který otevírá skóre utkání – 1:0.
    Asistence: Ivan Puzič, Tomáš Jáchym.

27:45
    Pískána přihrávka rukou vítkovických hráčů.

27:50
    Po buly střílel Gago, ale bránu netrefil. Vítkovice získávají puk a Kuťák nahrává na Kafku, ten trefuje hráče Zlína.

28:45
    Trojice Spratek, Malina a Hartmann jeli proti třem obráncům – Vlastimil Malina střílel, Halodovy betony připraveny.

29:19
    Kolářík střílí na Waneckého, lapačka sklapla.

29:21
    Buly po Waneckého pravici, ale musí se opakovat.

29:28
    Vítkovice opět úspěšnější u vhazování, ale hosté si puk získávají – nejvíce o puk bojuje Strmiska, Vítkovice však zdrhají do protiútoku, ve kterém Beneš nastřelil hostujícího beka.

30:20
    Zlín střídá, Žiak si jde pro puk za bránu, Kafka tlačen u mantinelu dvěma zlínskými hráči, Vítkovice však pokračují v útoku.

31:04
    Zlínští si museli oddychnout a Procházkovo nahození na mantinel končí na střídačce.

31:16
    Zlín se pokusil o protiútok, ale neúspěšně a tak puk míří na druhou stranu. Gřeš však prohrává souboj a hosté jdou opět do další akce.

31:55
    Váňa nahazuje puk na Waneckého, hráči jej chtějí sklepnout, neúspěšně, poté domácí zadáci klidí pásmo.

32:06
    Zakázané uvolnění domácích.

32:14
    Vítkovice se nastřelují, nakonec Horvát společně se Stiksou zakládají zlínskou akci, Kužílek střílí na Waneckého, ten puk klidí.

33:16
    Puzič nahodil letmo na Halodu, buly před zlínskou svatyní.

33:28
    Zlínští se dopouštějí ve středním pásmu chyb – nahrávají na své spoluhráče nepřesně.

33:51
    Zlín ve výhodě a tlačí Vítkovice, nakonec hra přerušena u střídačky.

34:04
    Vojtěch Adamík (VIT) – 2 minuty, podražení.

34:10
    Sirota střílí na Waneckého z modré, ten kryje.

34:30
    Karafiátova střela zblokována, ale hosté stále v pásmu Vítkovic.

35:00
    Gago střílí, Jáchym kryje.

35:15
    Vítkovice trestají v oslabení! Chybu zlínského zadáka při modré čáře využil Tomáš Jáchym, který posunul na TOMÁŠE KAFKU a ten se při úniku nemílí – 2:0. Asistence: Tomáš Jáchym.

36:00
    Hořanský míchá s pukem a střílí, střela skončila u vítkovického zadáka, domácí v plném počtu.

36:35
    Domácí se osvobozují, ale Zlínští se opět dostali do pásma.

36:51
    Nádherná branka Vítkovic! KAMIL WRÓBEL se s ničím nepáral, vystřelil z modré čáry a Haloda vytahuje puk ze sítě potřetí! – 3:0. Asistence. Tomáš Gřeš, Filip Kuťák.

37:22
    Zakázané uvolnění hostů.

37:35
    Vítkovice jsou po třech vstřelených gólech aktivnější a snaží se o čtvrtý pokus, který by skončil v bráně.

38:01
    Krásná nahrávka jednoho z vítkovických končí na holi Žiaka, který z bezprostřední blízkosti nastřeluje tyč zlínské brány!

38:03
    Tomáš Jáchym (VIT) – 2 minuty, nedovolené bránění.

38:13
    Hořanský střílí z modré, ale zbytečně, pískán útočící hráč v brankovišti.

38:28
    Zlínští neudrželi pásmo a mohli být rádi, že domácí tuto chybu nevyužili.

39:03
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:21
    Gazdova střela mimo Waneckého tyče, puk nakonec končí u Halody, který rozjíždí akci Zlína.

39:48
    Ještě Jáchym zkoušel pozornost Halody z mezikruží, zlínský brankář kryje.

39:58
    V této třetině se už nic zásadního nestane.

40:00

Máme po druhé dvacetiminutovce a nutno říci – byla to dvacetiminutovka modrobílých. Během devíti minut musel Haloda lovit puk ze své brány, když se po dvou gólech trefil Dominik Kafka, ke kterému se přidal Wróbel, který zvyšoval na 3:0.
    Vítkovice mají našlápnuto k domácímu vítězství, dokážou toto manko ubránit? Třetí třetina začne za třináct minut.

40:01

40:19

40:37
    Hořanský prověřil na začátku třetiny Waneckého, ten se ale nedal a puk schoval. Vhazuje se po jeho pravici.

40:52
    Šendera napásoval Dalajku na mantinel a drží ho, a bojuje o puk.

40:59
    Michal Gago (ZLN) – 2 minuty, sekání.

41:03
    Vítkovice drží puk a Beneš chtěl zadovkou posunout na spoluhráče, ale Váňa byl v pozoru.

41:53
    Oba týmy střídají Jáchym nahrál nepřesně na zlínského Hladiše, Vítkovice teď jdou do akce.

42:16
    Která nakonec končí zakázaným uvolněním Vítkovic.

42:22
    Adamik za bránou rozjíždí akci, Jáchym posouvá za bránou na Žiaka, ten na Puziče, kterak pálí, ale Haloda měl betony připraveny.

43:07

43:08
    Puk na střídačce, vhazování ve středním pásmu.

43:17
    Úmyslný ofsajd Vítkovic.

43:25
    Kuťák vyhrává vhazování, ten nahrává Kuťákovi, který našel u brány Kmoška, ten puk propásl.

43:52
    Zlín právě vstřelil branku! Autorem kontaktní branky je Jan VYORAL, asistence: Jakub Kužílek, Lukáš Horvát.

44:49
    Zakázané uvolnění Zlína.

46:15
    Filip Stiksa (ZLN) – 2 minuty, krosček.

46:50
    Vítkovice mají výhodu a také dokázaly zahrozit!

46:50
    Vladimír Váňa (ZLN) – 2 minuty, hákování.¨

46:55
    Zlínští hned z buly vyhazují.

47:21
    Vítkovice svou přesilovku využívají, teď střílel Puzič.

48:08
    Opět Puzič, který střílel na Halodu, ale ani Jáchym, ani Žiak nedokázali puk přiklepnout a dát mu dostatečnou faleš.

48:15
    Buly se musí opakovat, takže se vhazuje po Halodovy pravici.

48:19
    Krčmář byl podle rozhodčích již v ofsajdu, tudíž překročil s pukem modrou čáru.

48:37
    Vítkovice svou přesilu momentálně nevyužívají naplno, mají problém se dostat do středního pásma.

49:03

49:04
    Menší rozmíška u vítkovické svatyně, rozhodčí ji hasí. Vhazuje se po Waneckého pravici.

49:21
    Zlín chtěl zaútočit, ale ztratil pásmo a Spratek, Gabrhelík a spol nedokázali puk dostat do sítě!

50:02
    Vítkovice teď zahrozily, puk se ochomýtal v brankovišti, ale nikdo nedokázal puk dopravit do sítě!

50:15
    Karafiát teď střílel na Waneckého, následovala další série střel, Wanecki ale drží svůj tým nad vodou!!

51:03
    Hra začíná mít grády, hra jde z jedné strany na druhou, nakonec se hra zklidňuje, jeden z vítkovických hráčů střelil puk do ochranné sítě, vhazování po Halodovy pravici.

51:32
    Kafka teď střílel mimo tři tyče, hra přerušena a vykázána do středního pásma.

51:38
    Vítkovice nehlídají střední pásmo a Karafiát se snaží o získání puku, nakonec domácí však končí u Halodovy svatyně, rozhodčí píská.

52:08
    Na ledě za bránou teď leží vítkovický Lukáš Žiak a nevypadá vůbec dobře. Spoluhráči mu pomáhají se dostat s ním na střídačku.

52:12
    Hladiš vyhrává buly a hosté začnou další akci za svojí bránou.

52:33
    Hořanský vystřelil na Waneckého, poté zlínského útočníka trefila hůl jednoho z vítkovických hráčů a Hořanský skončil na ledě, ale je v pořádku.

52:42
    Kužílek teď střílí na Waneckého, ale puk míří nad vítkovickou svatyni.

52:59
    Gřeš teď šel na Halodu, vystřelil, nezvládl svůj balanc a vychýlil bránu ze svého postavení, domácí ještě reklamují gól, který ale pravděpodobně nebyl.

53:10
    Gřeš střílí z modré, ale jeho nabídku před bránou nikdo nezaregistroval, oba týmy střídají.

53:36
    Skrumáž u mantinelu, Vítkovice ztrácí puk a z prostoru levého kruhu střílí Dalajka, Wanecki připraven.

54:05
    Dominik Hladiš teď snad na třikrát, možná i na čtyřikrát chtěl překonat Waneckého, vítkovický brankář však skvěle stojí při své bráně!

54:24
    Gazda vystřelil u modré čáry, ale jeho střela byla odražena ochranné sítě.

54:24
    Jáchym nahrál Kafkovi, ten minul, Vítkovice musí odznova.

55:05
    Z mezikruží pálil Žiak, Haloda připraven.

55:29
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlín zkouší nahrávky po mantinelech, jedna z nich skončila na holi PETRA STRMISKY, který si s vítkovickým brankářem poradil! – 3:2. Asistence: Filip Stiksa.

56:03
    Vítkovice zkoušejí napodobit Zlín, jejich snaha ale končí na střídačce hostujícího týmu.

56:26
    Kafka vystřelil u zlínské střídačky, Haloda na chvíli nevěděl, kde má puk, ale nakonec jej našel a posunul na své spoluhráče.

57:15
    Váňa bojuje o puk s několika vítkovickými hráči, úspěšně, puk se dostal ke Gazdovi, který střílí z modré, ale do ochranné sítě.

57:40
    I teď Zlín drží Vítkovice v pásmu a Karafiát teď zazdil velkou šanci, když tečoval přihrávku svého spoluhráče, puk těsně minul bránu!

58:21
    Rozhodnout chtěl Kmošek, Halodovy betony byly proti.

58:27

58:33
    Žiak obětavě připravil puk Kafkovi, ten střílí, ale Haloda opět připraven.

58:56
    Tak teď Vítkovice drží Zlín v obranném pásmu, hra je ale nakonec přerušena z důvodu posunuté branky.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny, zakázané uvolnění Zlína.

59:05
    Vítkovice chtějí vyvolat tlak, Zlínští to cítí, vyhazují puk, tentokrát končí na střídačce hostů.

59:40
    Zlín to zkouší ze šesti hráči v poli!

59:55
    Vítkovice drží puk v pásmu a vypadá to, že je rozhodnuto.

Tak to byl zápas.
    První třetina byla bezbranková a na ledě šlo vidět, že Zlín má přeci jen trošku více ze hry. Tato teorie se ale vyloučila ve druhé periodě, když vítkovičtí dokázali vsítil gól Halodovi třikrát, když se postupně trefili dvakrát Kafka a Wróbel.
    Jenže ve třetí třetině se probudili i hostující, kteří v posledních patnácti minutách dokázali Waneckého překonat dvakrát a "Ševci" se snažili o vyrovnání. Neúspěšně, Vítkovice, nutno říci, si zkušeně pohlídaly poslední minuty a nedovolily Zlínu vyrovnat.
    Výsledek? Tři body pro domácí za výhru nad Zlínem 3:2.

Ale já už se z promrzlé multifunkční haly v Ostravě-Vítkovicích loučím, přeji Vám příjemný zbytek prodlouženého víkendu a někdy napočtenou u dalších hokejových onlajnů. (19:11:23)

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 28. Kafka (Puzič, Jáchym), 36. Kafka (Jáchym), 37. Wróbel (Gřeš, Kuťák) – 44. Vyoral (Kužílek, Horvát), 56. Strmiska (Stiksa)

HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Šimeček) – Šendera, Adamík "C", Charvát, Puzič, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Wróbel, Malina, Žiak, Danielčák, Beneš, Kmošek, Kafka "A", Jáchym "A", Kuťák, Gřeš. Trenér: Pavel Trnka.
    Berani Zlín: Haloda (Barvík) – Sirota, Kužílek, Váňa, Řezníček, Procházka, Gazda, Kolařík – Gago, Dalajka, Stiksa, Horvát, Vyoral "A", Karafiát, Strmiska, Hladiš "C", Hořanský. Trenér: Radek Pšurný.

Rozhodčí: Hradil – Gebauer – Rožánek