Philadelphia – NY Islanders 5:2 (kon.) | New Jersey – NY Islanders 4:2 (kon.) | Montreal – Chicago 1:5 (kon.)
Toronto – Buffalo 4:6 (kon.) | Tampa – Florida 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 3:4 (po pr.)
Calgary – Vancouver 4:1 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:1 (kon.) | San Jose – Arizona 3:1 (kon.)
Pittsburgh – Columbus 2:4 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:3 (kon.)
New Jersey Devils
4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
New York Islanders
Sobota 26.09.2015, 01:00 • Prudential Center, Newark • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezký večer u sledování NHL vám přeje Michal Belšán! Na programu máme souboj týmů New Jersey Devils a New York Islanders, přeji příjemné počtení.

Ďáblové za sebou mají zatím tři přátelské zápasy. Všechno prohráli. Nejprve na ledě Bostonu vyšli střelecky naprázdno a podlehli 0:2, posléze je Rangers porazili 3:6 a naposledy hráli shodou okolností s Islanders, kterým podlehli 1:2.

To Ostrované jsou zatím úspěšnější. Ze tří zápasů totiž vytěžili dvě výhry. V jednom z dvojutkání s Philadelphií Flyers totiž dokázali vyhrát 3:2, poté právě porazili Ďábly z New Jersey.

Ani tentokrát do zápasu nijak nezasáhne česká hvězda Patrik Eliáš, který má problém s pravým kolenem.

New Jersey Devils: Kinkaid (Wedgewood) – Gragnani, Helgeson, Hrabarenka, Larsson, Moore, Mozík, Scarlett – Blandisi, Boucher, Cammalleri – Gionta, Kalinin, Pietila – Quenneville, Ruutu, Stempniak – Tlustý, Tootoo, Zajac.

New York Islanders: Halak (Williams) – Boychuk, Czuczman, Leddy, Nilsson, Pelech, Židlický – Barzal, Beck, Bernier – Boulton, Collberg, Florek – Grabovksi, Holmstrom, Kulemin – Leblanc, Quine, Strome..

00:01

09:07
    Týmový trest za příliš velký počet hráčů na ledě odpyká Jordin Tootoo (NJD).

11:53
    Tom Nilsson (NYI) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

15:27
    Za sekání si odsedí dvouminutový trest Adam Larsson (NJD).

17:00
    Ryan Strome (NYI) míří na trestnou lavici. Provinil se nedovoleným bráněním Stephena Gionty.

20:00

V úvodní třetině jsme se gólu nedočkali, avšak bylo zde vidět poměrně četně vylučování na obou stranách. Čím více vyloučení, tím větší pravděpodobnost ke skórování při početní výhodě. Tu zatím ale ani jeden celek nevyužil. Dokáží to v prostřední dvacetiminutovce?

20:01

23:51
    Jiří Tlustý (NJD) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

24:04
    Hosté v dvojnásobné přesilové hře. na trestnou odjíždí Gragnani (NJD), jenž se provinil hrou vysokou holí.

25:15
    Islanders právě vstřelili branku!
    Jakmile byli Ďáblové přinuceni hrát ve třech, byla velmi velká pravděpodobnost, že inkasují gól. A přesně to se stalo, když se Islanders zásluhou STEVA BERNIERA ujímají vedení. Asistence: Mikhail Grabovski, Johnny Boychuk.

25:58
    Devils právě vstřelili branku!
    Neuběhla ani minuta hrací doby a domácí srovnávají. O první branku Devils se postaral JOSEPH BLANDISI. Bez asistence.

29:18
    Mezi sebou si to rozdali Holmstrom a Blandisi, přičemž oba si odpykají trest za hrubost.

29:32
    Hosté se opět vrhají do vedení. Tentokrát Kinkaida překonal v samostatné akci MATHEW BARZAL. Bez asistence.

30:49
    Vypadá to, že to dnes bude brankostroj. New Jersey opět v krátké době srovnává stav utkání na 2 – 2, když se prosadil JOHN MOORE. Asistence: Lee Stepniak.

33:18
    Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Adam Pelech (NYI).

37:58
    Na trestně lavici si odpyká svůj trest Adam Larsson (NJD).

39:47
    Za nedovolené bránění odjíždí na trestnou lavici Taylor Beck (NYI)

40:00

Druhá třetina byla opoznání atraktivnější, než předchozí. Ve 26. minutě otevřel stav utkání Steve Bernier, jenže neuběhla ani minuta a bylo srovnáno zásluhou Josepha Bladisiho. Stejná situace se opakovala v druhé polovině prostřední části, když se nejprve trefil Mathew Barzal a následně o malou chvíli později srovnal John Moore.

40:01

43:29
    Střelou zápěstím dokázal prostřelit gólmana Williamse MIKE CAMMALLERI, čímž posílá poprvé v zápase domácí do vedení. Asistence: Stephen Gionta, Blake Pietila.

44:40
    Taylor Beck (NYI) se opět vrátí na trestnou. Tentokrát se provinil podražením.

52:10
    Další střela zápěstím zapřičiňuje dvoubrankový odskok Devils v utkání. Prosadil se REID BOUCHER. Asistence: Sergej Kalinin, Jordin Tootoo.

Hvězdy utkání

1. Joseph BLANDISI (1+0)
    2. Mike CAMMALLERI (1+0)
    3. Keith KINKAID TO: 60, UZ: 23, GI: 2 (91,3%)

Zápas byl od druhé třetiny velmi vyrovnány, ovšem závěrečná perioda určila díky gólům Cammalleriho a Bouchera vítěze zápasu, jímž se stal domácí celek z Prudential Centre. Já se tímto s vámi loučím a těším se při dalším on-line přenosu nashledanou.

Matěj Langer

Branky a nahrávky: 26. Blandisi, 31. Moore (Stepniak), 44. Cammalleri (Gionta, Pietila), 53. Boucher (Kalinin, TooToo) – 26. Bernier (Grabovski, Boychuk), 30. Barzal

New Jersey Devils: Kinkaid – Gragnani, Helgeson, Hrabarenka, Larsson, Moore, Mozík, Scarlett – Blandisi, Boucher, Cammalleri – Gionta, Kalinin, Pietila – Quenneville, Ruutu, Stempniak – Tlustý, Tootoo, Zajac.
    New York Islanders: Williams – Boychuk, Czuczman, Leddy, Nilsson, Pelech, Židlický – Barzal, Beck, Bernier – Boulton, Collberg, Florek – Grabovksi, Holmstrom, Kulemin – Leblanc, Quine, Strome.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Dean Morton, Greg Devorski, Jonny Murray