Olomouc – Havířov 4:0 (kon.) | Zlín – Vsetín 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 0:4 (kon.)
HC Plzeň – Chomutov 6:3 (kon.) | Vítkovice – Poruba 13:3 (kon.) | Třinec – Opava 12:0 (kon.)
Č. Budějovice – Sparta 1:4 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 7:4 (kon.)
Berani Zlín
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 23.10.2015, 15:00 • PSG Aréna, Zlín • Extraliga staršího dorostu • 15. kolo

Ode mne je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:58:54)

Ve třetí třetině se hostům sice podařilo snížit, ale příliš pozdě. Domácí si tak připisují další tři body do tabulky a letos jsou zatím proti tomuto soupeři stoprocentní.

59:32
    Dlabaja předvedl dobré sólo, k zakončení se ale nedostal.

59:10
    Domácí šetří cenné vteřinky za brankou Sachra.

58:26
    Budil mohl ztvrdit vítězství Zlína, v samostatném úniku ale neuspěl!

57:44
    Další icing domácího celku, Zlín tak nemůže střídat a Vsetín má ještě nějaké šance na zvrat zápasu.

56:55
    Domácí si po vyhození na zakázané uvolnění berou oddechový čas.

56:08
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Máme sníženo a je zaděláno na drama. Mezi kruhy se dostal ke střele JIŘÍ WEINTRITT a ruší tak signalizovaný trest. Asistence: Michal Weintritt a David Kovář.

55:07
    Zlín je v plném počtu, Vsetín ani nezahrozil.

54:03
    Domácím se zatím daří držet puk bezpečně daleko od své svatyně.

53:07
    První vyloučení v zápase na domácí straně. Za vysokou hůl dostal menší trest Viktor Bainar.

52:32
    Fryšara, Dlabaja a následně i Kotek se snažili doklepnout kotouč do prázdné branky, ale přes hole soupeřících hráčů se jim to nepodařilo!

51:28
    Chytil po dorážce už zvedal ruce, jenomže jeho radost dobrým zásahem překazil Sachr.

51:02
    Ofsajd zastavil pokrok domácích do útočné třetiny.

49:49
    To teď mohl změnit Fryšara, ale poskakující kotouč zblízka neusměrnil přesně.

49:09
    Ani není co psát, šance nejsou a brankáři nyní mají také celkem oddech.

47:33
    Václavek hledal před brankou Dvořáčka, ten ale promáchl.

46:44
    Sledujeme klidnější pasáž hry, aktuálně je hra před Šimonů.

44:49
    Kotouč na trestných lavicích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:02
    Sudí Blaha nyní jednou ranou odstavil dva hráče. Václavek odjíždí po jeho zásahu v předklonu, taktéž je na tom hostující Michal Weintritt.

43:19
    Dnes tedy Vsetín v počtu zakázaných uvolnění půjde do vysokých čísel, další tento prohřešek hostí.

41:50
    Mikulec ještě vylepšoval pozici pro Dvořáčka, to už ale bylo navíc.

41:08
    Duo Dlabaja a Kotek se dostalo do přečíslení, nakonec se ale ke střele tito domácí borci nedostali.

40:35
    Po icingu se bude vhazovat před Sachrem.

40:01

Ve druhé části domácí přidali další trefu a vedou tak 3:0.
    Třetí třetina začne přibližně v 16:29.

40:00

38:52
    Vsetín opět vyhazuje na zakázané uvolnění.

37:39
    Dlabaja se dostal před Sachra, dva hráči soupeře jej ale o kotouč obrali.

36:53
    Čechmánek vzal puk a projel půlku kluziště, ke střele se ale nakonec nedostal.

36:05
    A do třetice tento prohřešek hostí...

35:48
    Dvě po sobě zakázaná uvolnění Vsetína nám kouskují hru.

34:59
    Bainar ještě udržel útočnou třetinu pro Zlín, následně ale rozhodčí viděl útočícího hráče v brankovišti.

33:49
    Dluhoš postrčil kotouč na Kowalczyka, ten ale pálil od modré nepřesně.

33:05
    Sachr nyní polapil dvě dobré šance soupeře, a ačkoli mu tato střela vypadla z náručí, sudí hru přerušil.

32:29
    Kovář se dostal ke střele z pravého kruhu, vyrážečkou však zasahuje Šimonů.

31:38
    Další icing žlutozelených.

30:54
    A i tato střela Dvořáčka končí v náručí hostujícího gólmana.

30:39
    Dvořáček se snažil z úhlu překvapit Sachra, ten byl ale pozorný a utěsnil svou pravou tyč.

30:03
    Už jsou ale hosté zase v útočné třetině.

29:22
    Nyní ale VHK brzdí nepřesná nahrávka a následné zakázané uvolnění.

28:51
    Další zásah gólmana Šimonů, před kterým se bude opět vhazovat.

28:20
    Vsetín nyní zvýšil tempo a úřaduje před domácí brankou.

27:36
    Knapovu střelu bez obtíží uklidil Šimonů do své lapačky.

27:14
    Po Václavkovi pálil ještě Kowalczyk, ovšem pouze do náručí Sachra.

25:53
    Další akci Beranů zastavil ofsajd.

24:19
    Zlín právě vstřelil branku!
    Pouze deset sekund seděl Kovář na trestné lavici, Zlín totiž zvyšuje na 3:0. K odraženému puku se u tyčky dostal ŠTĚPÁN FRYŠARA a překonal Sachra. Asistence: Daniel Dlabaja a Patrik Kotek.

24:09
    Čtyři sekundy budou domácí hrát pět na tři, poté klasickou početní výhodu. Vsetín totiž hrál v pěti.

23:02
    Ve zmatku před brankou Sachra se nakonec dostal ke střele Budil, nemířil ale přesně.

22:13
    Další přesilovka pro Zlín, za podražení je vyloučen Jiří Weintritt (VSE).

Dnešní utkání sleduje 95 diváků, a to včetně bývalého hokejisti a současného hráčského agenta Jaroslava Balaštíka.

21:14
    Po icingu domácích se hra znovu stěhuje k Šimonů.

20:31
    Útočnou třetinu získávají hosté.

20:01

Po první části je stav 2:0, kdy se domácí prosadili dvakrát v 19. minutě. Druhá třetina začne přibližně v 15:43.

20:00

18:58
    Třetí možnost Zlína v 19. minutě hry, Sachr ale tentokrát puk chytá.

18:24
    Druhý úder domácí v krátkém časovém sledu! JAN MIKULEC s trochou štěstí skóruje, kdy se po několika odrazech nakonec kus černé gumy dostal do sítě. Asistence: Viktor Bainar a Kryštof Dvořáček.

18:03
    Čechmánek už se chystal opustit trestnou lavici, když Berani udeřili. Mezi kruhy dostal nabito MIROSLAV GÁBA a prostřelil Sachra. Asistence: Filip Chytil a Vojtěch Krejčiřík.

17:13
    Pokus domácího forvarda těsně minul branku hostí, Vsetín se následně osvobozuje.

16:41
    Krejčiříkova dělovka od modré zasáhla Sachra do masky, sudí přerušuje.

16:14
    Čechmánek (VSE) je prvním vyloučeným v dnešním zápase.

15:52
    Domácí mají ponechanou výhodu.

14:57
    Augustin nyní dobrým obranným zákrokem zamezil jít ševcům do přečíslení.

14:02
    Humplík byl v souboji o puk ve střední třetině úspěšnější a nahazuje puk za branku Šimonů.

13:25
    Mikulcův pokus sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu Vsetína.

11:59
    Dlabaja čekal na nahrávku u pravého mantinelu, tu však nedostal.

11:07
    Zakázané uvolnění stěhuje hru zpátky k Sachrovi.

10:58
    Kenša dostával puk před poloprázdnou branku, ale skákavý kotouč netrefil.

10:13
    Hefka aktivně napadal rozehrávku žlutozelených, úspěch to ale nenese.

09:36
    Dvořáček nepřesně nahrál a hosté z toho mohli těžit, ale i jejich akce postrádala přesnost.

08:24
    Opět se k puku dostal Chytil, jeho rána ale byla přizvednuta nad zařízení.

07:44
    Kotek pálil ihned po vhazování, následně hosté znovu vyhazují na zakázané uvolnění.

07:38
    Icing VHK.

06:46
    Pokud jsem slyšel dobře, za domácím gólmanem nyní zvonila tyč!

06:00
    Další akce Chytila, jenž se dostal až před Sachra, v cestě ke skórování stál ale beton.

05:37
    Chytil nyní má dobré střídání, prodral se do útočné třetiny a ohrozil Sachra, ten ale puk ještě vyrazil. Chytil následně ještě obkroužil branku, ale jen přes hokejku soupeře nezavěsil.

04:52
    Mikulec svou aktivitou vybojoval buly před Sachrem.

04:01
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním, hra se stěhuje před Šimonů.

03:18
    Hosté nyní sevřeli Zlínské v jejich obranné třetině a dvakrát nebezpečně pálil Lindner, jeho pokusy a následné dorážky ale Šimonů kryje.

02:31
    Kovář se prokličkoval až mezi kruhy, tam ale o puk přišel ve prospěch Zlína.

01:52
    Humplík jako první ohrozil domácího muže v masce, ten ale jeho nahození od modré čáry vyráží do bezpečí.

01:13
    Dlabajovo nahození do útočné třetiny skončilo pouze na hokejkách soupeře.

00:36
    Domácí získali útočnou třetinu a vysílají první střely na brankáře Sachra.

00:01

PSG Zlín: Šimonů (Odložilík) – Padrnos, Dluhoš, Gába, Budil, Marek, Fridrich – Fryšara, Václavek, Mikulec, Chytil, Dvořáček, Bainar, Krejčiřík, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja

VHK Vsetín: Sachr (Herman) – Krůžela, Nadymáček, J.Weintritt, Kollár, Augustin, Richter – Lindner, Końařík, Hrňa, M.Weintritt, Čechmánek, Humplík, Kovář, Vilém, Knap, Najvar

Rozhodčí: Kika – Blaha, Goňa.

Doby těchto derby v nejvyšší české hokejové lize jsou již pryč, v mládežnických ale stále přetrvávají. Tentokrát v extralize starších dorostenců se zápas mezi týmy, které jsou od sebe vzdálené pouze nějakých třicet kilometrů, odehraje na zlínském ledě.

Berani mají na kontě po 14 zápasech 28 bodů. To stačí na třetí příčku. Aktuálně mají žlutomodří sérii tří výher v řadě.

Vsetín má za stejný počet utkání 15 bodů, proti Zlínu navíc nemá vůbec dobrou bilanci. Když se podíváme do letošní sezóny, obě předchozí střetnutí vyhrál Zlín. A to vysoce 10:1 a 8:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 19. Gába (Chytil, Krejčiřík), 19. Mikulec (Bainar, Dvořáček), 25. Fryšara (Dlabaja, Kotek) – 57. J.Weintritt (M.Weintritt, Kovář)

Berani Zlín: Šimonů (Odložilík) – Padrnos, Dluhoš, Gába, Budil, Marek, Fridrich – Fryšara, Václavek, Mikulec, Chytil, Dvořáček, Bainar, Krejčiřík, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja
    VHK ROBE Vsetín: Sachr (Herman) – Krůžela, Nadymáček, J.Weintritt, Kollár, Augustin, Richter – Lindner, Końařík, Hrňa, M.Weintritt, Čechmánek, Humplík, Kovář, Vilém, Knap, Najvar

Rozhodčí: Kika – Blaha, Goňa