HC Kometa Brno
3:6 (1:2, 2:1, 0:3)
BK Mladá Boleslav
Středa 27.01.2016, 17:45 • DRFG Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Utkání je u konce! Hosté v poslední třetině vsítili tři branky, a z Brna si tak odvážejí všechny body po výhře 6:3! (19:55:24)

59:37
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté přidávají další branku do odkryté svatyně a je definitivně rozhodnuto! ANDREJ MORAVČÍK vypíchl rozehrávku domácích a sám proti opuštěné kleci nemohl minout – 3:6! Bez asistence.

59:10
    Hned na začátku poslední minuty však akci domácích zastavuje špatné zpracování na modré čáře – ofsajd.

59:05
    Oddechový čas pro hosty.

59:05
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

59:00
    Domácí však nic nevzdávají a i nadále zkoušejí hru bez brankáře!

58:42
    Je rozhodnuto, hosté si z Brna odvezou tři body! V obranném pásmu vybojoval kotouč Málek, který jej rychle posunul na LUKÁŠE MOUCHU, jenž skvěle vypočítal úhel odrazu a o mantinel poslal puk po ledě do sítě – 3:5! Asistence: Jan Málek.

58:18
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

58:18
    A opět si hosté nerozuměli při rozehrávce a domácí si po dalším zakázaném uvolnění berou oddechový čas!

57:50
    Hosté nyní vyhodili trochu zbytečně při zmatcích v obraně puk na zakázané uvolnění.

57:18
    Lašák nyní dobře na druhé straně prošel přes dva strážce, jeho následný pokus o přihrávku byl ale sražen mimo útočné pásmo.

56:57
    Hosté jsou znovu nastěhováni v pásmu soupeře, domácí se nemohou dostat na puk a čas se jim krátí hodně rychle.

55:54
    Hosté znovu vedou a jsou blízko tříbodové výhře! Zpoza branky vybruslil Červenka, jehož rána i dorážku Kašpar pokryl, nicméně následně důsledně dorážel ŠIMON JINDRA, který se štěstím protlačil puk o kousek za brankovou čáru – 3:4! Asistence: Jan Červenka.

55:30
    Hostům se zatím příliš nedaří, domácí již podruhé odpálili puk až za branku Hasse.
    Dokázali byste provést podobnou kličku?

54:59
    Přesilovka pro hosty. Vyloučen domácí Michal Kunc na dvě minuty za faul kolenem.

54:45
    Vzápětí vybruslil zpoza branky Čajkovič, ale ani jeho pokus nemířil přesně na svatyni hostí.

54:16
    Domácí se nyní nastěhovali před branku Hasse, z dálky pálil Glož, ale Kunc jeho pobídku nedokázal tečovat.

53:55
    Hraje se nyní opět ve velkém tempu, do útoku mířili opět hosté, ovšem jejich postup zastavil další hvizd čárového – ofsajd.

53:20
    Z prakticky nulového úhlu vyzkoušel pozornost brankáře Boleslavi bekhendem Lašák, ale brankář hostí si mezeru mezi tyčí a tělem pohlídal.

52:59
    Hosté jsou i nadále usazeni v pásmu svého protivníka, domácí se nemohou dostat na kotouč.

52:20
    Před brankou domácích se nyní strhla velká skrumáž, z níž nakonec hosté dostali puk do sítě, nicméně rozhodčí už předtím pískal, a branka tak nemůže být uznána.

51:52
    Hostující celek následně zamířil do brejku, nicméně pohotový obranný zákrok obránce Věžníka přihrávka na volného hráče překazil.

51:09
    Kousek za modrou čárou napřáhl svým zápěstím obránce Furmánek, ale branku domácího celku výrazně přestřelil.

50:31
    Do další akce zamířila opět Kometa. Z pravého kruhu pálil po ledě volný Konečný, brankář Hass jeho ránu pohotově vykopl pravým betonem.

49:55
    Hosté nyní dlouho motali svého soupeře v útočném pásmu, až Novákovi nevyšla přihrávka na modrou a bruslaři se z třetiny vyhnali sami.

49:20
    Na druhé straně se v ofsajdu octl útočník Martin Lašák.

48:49
    Boleslavští se nyní vyřítili za obranu Komety, puk jim však lehce utekl, čehož využil pohotový Kašpar, který holí odpálil puk do bezpečí.

48:09
    Další zákrok si posléze připsal na druhé straně také brankář hostí, který skryl na hrudi nahození z levého kruhu.

47:38
    Hosté znovu vyrazili dopředu, po sražené ráně od modré čáry mohl dorážet na brankovišti Málek, ale puk mu při střele sjel z hole.

47:00
    Hosté byli i nadále aktivní, nicméně po vyjetí Vojty nedokázal Moucha zasunout puk za přesunujícího se brankáře Brna.

46:24
    Holoubek nyní nebezpečně nahazoval kotouč ze středního pásma, ovšem Kašpar dokázal secvaknout své betony včas.

45:56

45:26
    Domácí se ani zbytek přesilovky nedaří dle představ, hosté se již podruhé osvobodili vyhozením za branku Kašpara.

44:58
    Velká šance také při oslabení! Šípek ujel obraně, ovšem puk mu trochu poskočil, a tak nedokázal kotouč zamést za ležící Kašpara!

44:23
    Mezi kruhy dosral při přesilovce nabito Novák, ovšem jeho pokus skončil pouze na levé betonu brankáře hostí!

43:56
    Přesilovka pro Kometu. Vyloučen hostující Jakub Dobrokovský na dvě minuty za podražení.

43:32
    Hosté nyní trochu zazmatkovali ve středním pásmu a po nepřesném vyhození následuje opět zakázané uvolnění.

42:58
    Na druhé straně pálil zpoza obránce Furmánek, ale jeho pokus Kašpar odrazil betony do rohu hřiště.

42:29
    Meluzín nyní dobře nahazoval kotouč před branku hostí, Kučeřík se ale k dorážce nedostal.

41:52
    Haas si nyní připsal další pohotový zákrok, puk po ráně Kunce ukryl pod svým tělem.

41:10
    Po prudké ráně od modré znovu vytrčil svou lapačkou Hass, který kotouč po dobrém reflexu nepustil za svá záda.

40:42
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

40:33
    Hosté po vyhraném buly aktivně napadají v útočné pásmu, domácí však dobře napadají jejich rozehrávku.

40:01

Druhá třetina je za námi a do kabin se odchází za stavu 3:3. Uvidíme, co nám nabídne poslední dvacetiminutovka.

Další třetina začne přibližně v 19:18.

40:00

39:30
    Druhá třetina se již pouze dohrává, oba celky půjdou do kabin s remízovým stavem.

38:42

38:16
    Další velkou šanci domácích měl Konečný, který ujel sám na hostujícího brankáře, ovšem jeho kličku do forhendu Hass skvěle pokryl roztažením na brankové čáře!

37:30
    Domácí však mohli opět vést, Lašák při akci 2 na 2 nechal odklouzat ležícího obránce a poté vyjel zpoza svatyně před ni, kde však ani nadvakrát nedokázal překonat Hasse v bráně hostů!

36:49
    Potřetí je vyrovnáno! Šípek na modré čáře skvěle nabil pod sebe PETRU NOVÁKOVI a ten z první zamířil nekompromisní prudkou ránou přesně nad lapačku domácího brankáře – 3:3! Asistence: Jakub Šípek, Andrej Moravčík.

36:42
    Přesilovka hostů se zdvojnásobí! Vyloučen domácí útočník Maxim Čajkovič, který si odsedí dvě minuty za hákování.

36:14
    Domácí zahrozili také při oslabení, ovšem rána Věžníka zaduněla pouze o zadní mantinel.

35:39
    Moucha nyní skvěle nabídl kotouč před prázdnou branku Čermákovi, ale ten nedokázal usměrnit přihrávku svého kolegy za záda Kašpara!

35:03
    Jan Sedláček fauloval v unikajícího Šípka a je zde další přesilovka pro hosty. Domácí obránce si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

34:16
    Hosté si následně opět nerozuměli při rozehrávce a opět je pískáno zakázané uvolnění celku z Boleslavi.

33:55
    Z velké dálky napřáhl na branku hostí Čajkovič, jeho pokus se mezi tyče nevešel.

33:24
    Od modré čáry vzápětí vypustil jemné nahození Gloz a Hass jeho pokus znovu bezpečně ukryl ve své rukavici.

32:58
    Akci hostí na protější straně následně zastavil dnes již poněkolikáté ofsajd.

32:19
    Dobře tečoval na druhé straně ránu od modré také Meluzín, ovšem jeho jemná změna směru mířila vedle branky.

31:57
    Čajkovič dobře zatáhl kotouč do třetiny a prudce vypálil přes obránce, nicméně Hass jeho pokus pohodlně ukryl v rukavici.

31:28
    Pěknou bekhendovou ranou se posléze prezentoval Šípek, ale jeho razantní pokus skončil přesně v lapačce Kašpara.

30:56
    Před brankou dobře tečoval nahození od modré Novák, leč těsně vedle svatyně domácích.

30:32
    Ani hostům se ale nevedlo při kombinaci, puk zamířil až na zakázané uvolnění.

30:12
    Nyní ale opět akci hokejistův bílém zastavil ofsajd.

29:43
    Domácí hrají hodně při chuti, obě vstřelené branky jim vlily novou krev do žil, hosté jsou pod velkým tlakem.

29:00
    Hass musel řešit další ošemetnou situaci, ovšem se dvěma dorážkami na brankovišti si poradil.

28:25
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí podruhé v utkání vedou! Dominick Vašíček přesně nabil PATRIKU VAŠÍČKOVI, který se znovu opřel prudce do puku a i podruhé dnes se nemýlil, když propálil hostujícího Hasse – 3:2! Asistence: Dominick Vašíček.

28:10
    Nyní se v následně skrumáži před brankou hostí dostal k puku Vašíček, ale jeho pokus skončil pouze na levé tyči branky Boleslavských!

27:49
    Další zákrok si připisuje Hass, který schoval v lapačce ránu z mezikruží.

27:28
    Následnou akci domácích zastavuje opět čárový rozhodčí, který opět zvedl paži na znamení ofsajdu.

26:57
    Je opět vyrovnáno! Hosté zachybovali v zadních řadách, mezi oba beky vletěl jako rychlík MATĚJ SVOBODA, který dvěma rychlými kličkami poslal brankáře Mladé Boleslavi na opačnou stranu a zasunul puk za jeho beton u pravé tyče – 2:2! Asistence: Maxim Čajkovič.

26:20
    Po nahození Gloze od modré vznikla před brankou skrumáž, z níž vyšli vítězně hosté, kteří obloučkem zahráli puk do středního pásma.

25:44
    Na druhém konci hřiště puk vyletěl po ráně jednoho z Boleslavských mimo hřiště. Bylo to však s tečí a vhazuje se po pravici Kašpara.

25:10
    Při další akci domácích se dopředu hnal Dominick Vašíček, kterému ale nevyšlo ideálně zpracování a hosté odehráli puk do rohu hřiště.

24:14
    Meluzín nyní svým skrytým pokusem překvapil brankáře hosté, ten ale puk na poslední chvíli zahlédl a lapačkou jej srazil nad branku.

23:37
    Další zákrok si připsal také na druhé straně Kašpar, který pohodlně ukryl ránu z kruhu v náručí.

22:57
    Ofsajd vzápětí přišel také na opačné straně, akce domácích je taktéž zastavena hvizdem čárového sudího.

22:14
    Další akci bruslařského klubu zastavuje hvizd čárového – ofsajd.

21:42
    Obrovská šance také na druhé straně! Hass svoji rozehrávkou doslova namazal před prázdnou branku Svobodovi, ale rychle proti jeho ráně vytrčil na brankové čáře svou hůl, s níž zabránil ráně domácího útočníka do sítě!

21:05
    Na opačné straně nebezpečně před Kašparem tečoval nahozený kotouč Vojta, ovšem ani napotřetí nedostal puk za záda Kašpara!

20:41
    Mezi kruhy dostal skvělou nabídku útočník domácích Svoboda, ovšem jeho švih zápěstím mířil pouze vedle pravé tyče branky hostí.

20:13
    Úvodní buly prostřední části patřilo opět domácím, ti se hned od úvodních vteřin ženou za vyrovnáním.

20:01

Úvodní třetina je za námi a do kabin odcházejí spokojenější hosté, kteří díky obratu z poslední minuty první dvacetiminutovky vedou 2:1. Za hosty se prosadili Moravčík a Červenka, domácí pak do vedení posílal úspěšnou ránou pod břevno Vašíček.

Další třetina začne přibližně v 18:28.

20:00

19:52
    Velký obrat hostí v závěru první třetiny! Znovu u toho byl Červenka, který tentokrát vrátil asistenci z před malé chvíle ANDREJI MORAVČÍKOVI a ten zamířil přesnou tečí za záda domácího brankáře – 1:2! Asistence: Jan Červenka.

19:30
    Hosté rychle vyrovnávají! Po rychlé výměně puku se k ráně dostal JAN ČERVENKA, který nic neřešil a z první poslal kotouč přesně za záda přesunujícího se Kašpara – 1:1! Asistence: David Valdhans, Andrej Moravčík.

18:00
    Domácí jdou do vedení! PATRIK VAŠÍČEK se bleskurychle vrátil z trestné lavice, ovšem jeho první únik nevyšel. Puk si rychle za brankou vyměnil s Dominickem Vašíčkem a poté vyjel před branku, odkud zamířil přesně pod břevno boleslavské branky – 1:0! Asistence: Dominick Vašíček, Robert Věžník.

17:49

17:37
    Z pravého kruhu vyzkoušel pozornost Kašpara Čermák, ovšem brankář domácích puk pokryl.

17:02
    Tempo hry nyní lehce polevilo, hosté však stále pokračují v aktivním napadáním.

16:30
    Hostům se však při přesilovce zatím příliš nedaří, Brněnští již potřetí vyhodili puk z vlastního pásma.

16:00
    Již předtím měl dobrou možnost hostující Šípek, ale jeho rána z mezikruží k tyči skončila pouze v náručí připraveného Kašpara.

15:49
    Přesilovka také pro hosty z Mladé Boleslavi. Vyloučen domácí Patrick Vašíček na 2 minuty za hrubost.

15:16
    Aktivní Novák posléze sám pokračoval v aktivním napadání a dostal se k dorážce před brankou, ale jeho pokus šel vedle levé tyče branky Komety.

14:22
    Vzápětí si puk klepl holí znovu Novák, který dostal nabito, ale jeho ránu zablokoval jeden z domácích obránců.

13:54
    Věžník nyní nahazoval puk po ledě do předbrankové prostoru, ovšem jeho rána mířila vedle svatyně Mladé Boleslavi.

13:05
    Ten táhl individuálně Novák, nicméně jeho klička do forhendu proti obránci neslavila úspěch.

12:26
    Domácí se znovu usadili v pásmu hostí, Tomáš Sedláček ale nedokázal puk udržet na modré čáře a hosté míří do protiakce.

11:52
    Další akci domácích zastavuje hvizd čárového – ofsajd.

11:27
    Až nyní se to povedlo Glozovi a unavená brněnská lajna odjíždí střídat.

10:51
    Hosté jsou i nadále usazení v pásmu, Brněnští nemohou vyhodit puk.

10:10
    Z rohu hřiště nyní skvěle vybruslil hostující Vokurka, který se dostal sám před Kašpara, ovšem jeho pokus na bližší tyč dokázal brněnský brankář vyrazit vedle své svatyně!

09:38

09:17
    Konečný dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ovšem puk se mu zamotal pod nohama a poté již pod tlakem nedokázal vypálit přesně.

08:39
    Kometě se posléze nedařilo příliš rozjet přesilovou hru, hosté se třikrát po sobě osvobodili vyhozením až do pásma Brna.

08:01
    Domácí si při přesilovce vytvořili slibnou palebnou pozici a střílet mohl z kruhu Meluzín, ovšem sudí již předtím zapískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

07:38
    První přesilovka dnešního utkání a zahrají si ji domácí. Vyloučen hostující Petr Novák na 2 minuty za nedovolené bránění.

07:16
    Hraje se nyní nahoru dolu. Kometa utnula nástup soupeře, a sama si také vytváří šance.

06:47
    Na druhé straně napřáhl na levém kruhu Čajkovič a i jeho pokus zastavila tyč!

06:04
    Furmánek po zisku kotouče chtěl obejít kličkou do bekhendu, ovšem ani jemu se v osobním souboji nevedlo.

05:36
    Z pásma domácích posléze vyletěl puk po zásahu jednoho z Boleslavských a vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:13
    Konečný nyní dobře po předávce Meluzína nahazoval puk do ohně, nicméně Brněnští se k dorážce neprotlačili.

04:38
    Rozehrávku domácích v úvodu doprovázejí velké nepřesnosti, puk opět zamířil na zakázané uvolnění.

04:12
    Schulz nyní dobře zavezl puk do pásma a hledal rozjetého Moravčíka, ale domácí brankář puk druhému jmenovanému vypíchl z pod hokejky.

03:40
    První zákrok si připisuje na opačném konci hřiště také hostující Hass, který ukryl v lapačce ránu Matěje Svobody.

02:58
    Domácí se na malou chvíli usadili v útočné třetině, jejich akce však po nepřesné přihrávce končí.

02:25
    Brněnští vzápětí odehráli puk na zakázané uvolnění.

02:01
    Nyní při domácích stálo obrovské štěstí! Z mezikruží pálil Novák, ovšem jeho ránu zastavila tyč! Hosté pokračovali v tlaku, od modré puk jen lehce nahodil Jindra, avšak i jeho ránu zastavila horní tyč branky Komety!

01:23
    První zákrok si připsal nyní Kašpar, který ztlumil na svých betonech ránu z kruhu.

00:59
    Při pokračující tlaku BK se v rohu po ostrém zákroku octl na zemi Holoubek, ovšem rozhodčí celou situaci vyhodnotil jako povolenou.

00:20
    Úvodní buly patřilo domácím, v pásmu se však po nepřesné přihrávce usadili hosté.

00:01

Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v tradičních bílých dresech, zatímco hosté zvolili černou variantu svých trikotů.

HC Kometa Brno: Kašpar (Vystavěl) – Věžník, Vašíček, Sedláček T., Sedláček J., Gloz, David – Čajkovič, Konečný, Novák, Kučeřík, Meluzín, Hubáček, Svoboda, Vašíček, Kunc (C), Lašák.

BK Mladá Boleslav: Hass (Mašek) – Novotný, Suk, Málek, Dobrovský, Červenka (C), Holoubek, Furmánek – Schulz, Valdhans, Šípek, Vojta, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Moravčík, Vokurka.

Rozhodčí: Humpolíček – Bernard, Otáhal.

Vítám všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího mládežnického hokeje! Dnes se v rámci dohrávky 10. kola ELIOD Extraligy mladšího dorostu ve skupině D o udržení představí před vlastními fanoušky třetí HC Kometa Brno, na jejíž hřiště zavítá tabulkový konkurent – čtvrtá BK Mladá Boleslav.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 18. Patrik Vašíček (Dominick Vašíček, Věžník), 27. Svoboda (Čajkovič), 29. Patrik Vašíček (Dominick Vašíček) – 20. Červenka (Valdhans, Moravčík), 20. Moravčík (Červenka), 37. Novák (Šípek, Moravčík), 56. Jindra (Červenka), 59. Moucha (Málek), 60. Moravčík

Rozhodčí: Humpolíček – Bernard, Otáhal