Třinec – K. Vary 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 5:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
Plzeň – Pardubice 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (2:1 po s.n.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Piráti Chomutov
Pátek 29.01.2016, 17:20 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 41. kolo

Z Mladé Boleslavi je to od nás pro dnešek vše. Loučíme se, přejeme příjemný páteční večer a opět někdy se u hokeje těšíme na počtenou. (19:44:35)

Nejlepší hráči zápasu:
    David Rittich (MBL)
    Roman Červenka (CHM)

Zápas je u svého konce. Do rychlého vedení se sice dostali hostující Piráti, jenže Bruslaři dokázali utkání otočit a organizovaným výkonem zaslouženě získat tři body. Chomutovské může mrzet zejména šestiminutová přesilovka v kuse, kterou nevyužili.

Radan LENC - 5:2

59:49
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Sředočeši navíc přidávají pojistku v podobě páté branky, kterou definitivně rozhodují o tříbodovém zisku. Od modré čáry poslal puk do odkryté branky RADAN LENC. Asistence: Tomáš Voráček.

59:30
    Bruslaři jsou i s pukem v útočném pásmu, Chomutov dnes v Mladé Boleslavi žádné body nezíská.

59:05
    Chomutov zkouší štěstí a hraje v šesti. Miroslav Hanuljak je na střídačce.

58:56
    Roman Červenka kombinuje s pukem za brankou domácích.

57:50
    Domácí znovu vyhazují puk, navíc tak šikovně, že se nebude pískat zakázané uvolnění.

57:07
    Hosté se vůbec nemohou dostat do výraznějšího ohrožení boleslavské branky. Naopak – Bruslaři drží kotouč před Miroslavem Hanuljakem.

56:16
    Bárta v samostatném úniku hledal skulinku mezi Hanuljakovými betony, ale neuspěl.

55:49
    Klepišovi s Pacovským se daří kombinavot, byť jen v rohu, útočného pásma.

54:43
    Rittich si vyjel z branky až do rohu a – s menšími problémy – vyhazuje a zastavuje tak další pokus Chomutova.

53:54
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi. Pro Chomutov následuje klíčové vhazování v útočném pásmu.

53:04
    Dnešní utkání sleduje 3 569 diváků.

53:04
    Hosté jsou vykázáni z útočného pásma pro postavení útočícícho hráče v brankovišti. Probíhá také komerční přestávka.

52:19
    Chomutovští stále častěji hrozí v útočném pásmu, na hostech je vidět touha po vyrovnání, kterou se snaží naplnit. Bruslaři ale hrají takticky dobře – rychle napadají a znemožňují hostující rozehrávku.

51:19
    Aktivní Richard Jarůšek objel chomutovskou branku a chtěl prostrčit puk k levé tyči, jenže Miroslav Hanuljak v brance Pirátů byl pozorný.

50:13
    Marek Račuk vyzkoušel svižnou ranou z pravého kruhu pozornost Davida Ritticha v brance Bruslařského klubu.

50:11

49:47
    Domácí se znovu osvobozují a posílají puk za brankáře Hanuljaka.

49:33
    Střela z hole Tomáše Pospíšila byla tečována do plexiskla.

49:20
    Až nyní se drží Piráti v pásmu, Rittich si připisuje první přesilovkový zákrok.

48:42
    Parta kolem kapitána Romana Červenky se stále nemůže usadit v útočném pásmu a vytvořit si tlak. Boleslavští zatím solidně napadají a drží kotouč ve středním pásmu.

48:28
    Středočeši posílají puk krátce po buly přes všechny čáry.

48:11
    Bruslaři jdou do čtyř. Menší trest za podražení dostal Jiří Kučný (MBL). Přidají Piráti další branku, a pokusí se tak zdramatizovat ještě více utkání?

47:20
    Tomáš Urban si najel k chomutovské brance a chtěl protlačit kotouč k levé tyči, jenže to se mu nepodařilo. Následuje komerční přestávka.

47:08
    Petr Ölvecký vybídl po ose ke skórování Vladimíra Růžičku, ten se ale taktéž neprosadil.

46:25
    Střela Romana Červenky z otočky v pravém kruhu také nepřinesla další hostující gól.

45:48
    Povedená kombinace Pirátů v útočném pásmu. Antonín Dušek vybídl zpětnou přihrávkou ke skórování Marka Račuka, jenž si ale na Davida Ritticha v domácí brance nepřišel.

45:36
    Antonín Dušek nahazuje do útočného pásma.
    Vladimír RŮŽIČKA - 4:2

44:52
    Piráti právě vstřelili branku!
    Chomutovští do třetí třetiny vyrazili s úplně pozměněným složením formací a zdá se, že by to mohlo nést ovoce! Na dvojitou dorážku VLADIMÍR RŮŽIČKA prostě nestačil. Asistence: Jakub Sklenář, Peter Ölvecký.

43:22
    Račuk pálil z ostrého úhlu, puk olízl brankovou síť.

42:35
    Bruslaři se hodně zaměřili na obranu, a tak zatím vidíme nikam nevedoucí pokusy Pirátů.

41:23
    Hykův bekhend prošel brankovištěm v ostrém úhlu.

40:55
    V podobné situaci se na druhé straně po přihrávce od Rýgla objevil Klepiš. I Hanuljak se blýskl spolehlivým zákrokem.

40:08
    Okamžitě po vyhraném buly pálil Červenka, Rittich vyráží ramenem.

40:01

Druhá třetina nabídla pohledný hokej zejména pro fanoušky Mladé Boleslavi. Tato dvacetiminutovka byla totiž v režii Bruslařského klubu, který přidal dvě branky z hole Lence a Trončinského. Chomutov měl sice pasáže, ve kterých ukázal svou sílu – například při šestiminutové přesilové hře v kuse, ale tu nedokázal trestuhodně využít.

Další třetina začne přibližně v 19:09.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:46
    Piráti jsou naopak vykázáni z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.

39:31
    Tomáš Klimenta si sjel před branku na přihrávku od Zdeňka Kubici, jenže prvně jmenovaný hráč trefil břevno chomutovské branky!

39:10
    Zdá se, že druhé dějství se dohraje v útočném pásmu Mladé Boleslavi.

38:39
    Domácím byl odpískán sporný ofsajd a Jakub Klepiš vyčinil čárovému rozhodčímu. Atmosféra v souvislosti s rozhodčími je dnes ve ŠKOENERGO Aréně značně napjatá.

37:46
    Následuje komerční přestávka.

37:43
    Boleslavský Pavel Musil kombinoval s pukem na holi za hostující brankou a nakonec našel volného Tomáše Hyku v mezikruží, který prověřil Hanuljakovu pozornost. Domácí hráč s číslem 71 ale mířil jen na hruď, a tak nemohl chomutovského gólmana překvapit.

36:46
    Jedovatý projektil Juraje Valacha od modré dokázal gólman Bruslařského klubu vyrazit.

36:18
    Celek z Podkrušnohoří však nic nevzdává. Roman Červenka měl obrovskou šanci a tvrdou střelou prověřil Davida Ritticha, který nedokázal udržet puk, jenž se následně povaloval v brankovišti. Jeden z domácích hráčů ale dokázal vyhodit na zakázané uvolnění.
    Marek TRONČINSKÝ - 4:1

35:16
    A Středočeši záhy odpovídají na nevyužité přesilovky Chomutova. K puku se dostal MAREK TRONČINSKÝ a najel si do levého kruhu, odkud překonal Miroslava Hanuljaka přesně mířenou střelou mezi betony. Asistence: Michal Bárta.

35:11

35:03
    Ještě jedno vyhození Bruslařského klubu.

34:48
    Bruslaři se znovu osvobozují, Piráti se těžko dostávají do gólových šancí.

34:27
    Hosty zastavil při přechodu do útočného pásma hvizd čárového rozhodčího, jenž oznámil ofsajd.

34:10
    V posledních sekundách se Středočeši dokázali osvobodit a drží kotouč v útočném pásmu.

33:47
    Chomutov kombinuje v pásmu a stále má velký tlak, chybí tomu už jen četnější střelba na branku.

33:16
    Domácí hrají ve čtyřech a navíc dokázali rychle poslat puk až za brankáře Chomutova.

33:11
    Diváci ve ŠKOENERGO Aréně bouří, výkon hlavního rozhodčího Poláka se jim vůbec nelíbí.

33:11
    Rozhodčí Polák znovu vylučuje a posílá Boleslav na pět sekund do tří. Dvě minuty za krosček udělil Jakubu Klepišovi (MBL).

32:43
    Bruslaři se zatím velmi solidně brání a hrají obětavě, taková hra na svěřence Vladimíra Růžičky zatím, zdá se, platí.

32:19
    Další velký tlak hostů, jenže Bruslaři několika rychlým střelám za sebou odolali – neujala se ani ta z hole Adama Jánošíka, puk se totiž odrazil od Lencovy brusle mimo brankoviště Mladé Boleslavi.

31:58
    Zakázané uvolnění na straně Chomutova.

31:55
    Na boleslavského brankáře nevyzrál z blízka ani kapitán Pirátů Roman Červenka.

31:42
    Růžičkovu střelu od modré obětavě zblokoval Lenc.

31:20
    Roman Červenka chtěl propasovat kotouč mezi pravou tyčí a brankářem, jenže na Davida Ritticha nevyzrál.

31:01
    Chomutovští mají velký tlak v útočné třetině a kombinují, vytknout se jim dá snad jen to, že málo střílejí.

30:51
    Červenkova střela z pravého kruhu byla zblokována.

30:14
    Hosté se zatím nemohou udržet v útočném pásmu, a výrazněji tak ohrozit branku Bruslařského klubu.

29:16
    Vylučuje se. Matěj Stříteský (MBL) dostal čtyřminutový trest za držení protihráče a sekání. Vyloučení je poněkud sporné, jenže David Výborný byl při diskuzi s hlavním rozhodčím Polákem rázně odmítnut.

28:58
    Piráti jsou nyní aktivní a hrozí v útočném pásmu.

28:30
    Dělovku Juraje Valacha od modré dokázal David Rittich na poslední chvíli vyškrábnout mimo tři tyče.

27:21
    Pacovského střelu z mezikruží ihned po buly zblokoval jeden z bránících hráčů.

26:57
    Středočeši jsou i nadále při chuti a častěji hrozí v útočném pásmu.

26:24
    V brankovišti Chomutova dochází ke střídání brankářů. Slovince Roberta Kristana nahradil zkušený brankář, který pamatuje třeba barážové souboje mezi oběma kluby – Miroslav Hanuljak.
    Radan LENC - 3:1

26:24
    Do pravého kruhu si nejdříve najel Tomáš Hyka, jehož projektil vyškrábl Robert Kristan špičkou svého betonu. K puku se ale dostal RADAN LENC, který poslal jej od mantinelu a brankáři Kristanovi propadl kotouč mezi tyčku a vyrážečku. Platnost branky posvětil videorozhodčí. Asistence: Tomáš Hyka.

26:02
    Jánošíkovu střelu zblokoval obětavým zákrokem jeden z domácích hráčů.

25:01
    Marek Trončinský "šlápl do pedálů" a řítil se směrem na branku Roberta Kristana. Piráti jej ale včas dostihli a zakončení mu znemožnili.

24:12
    Tomáš Klimenta dostal slibnou přihrávku do mezikruží, jenže o kotouč ho obral Marek Račuk.

23:15
    Tomáš Pospíšil se dostal do úniku a jel sám na boleslavskou branku, Davida Ritticha však svým blafákem nepřekonal.

22:54
    Pavel Musil nahodil puk směrem na chomutovskou branku, jenže tam se nenašel nikdo, kdo by jej dorazil.

21:27
    Růžičkova střela z pravého kruhu orazítkovala mantinel za boleslavskou brankou.

21:06
    V pásmu operují chomutovští Piráti, kteří kombinují za brankou Davida Ritticha.

20:23
    Richard Jarůšek si najel až před branku a chtěl zakončit, jenže kotouče se bleskově zmocnil jeden z hostujících hráčů.

20:01

Vše už je připraveno ke startu druhého dějství, uvidí diváci tak pohledný a svižný hokej jako v první třetině?

Další třetina začne přibližně v 18:12.

Nejprve sice Mladá Boleslav prohrávala, nakonec se jí ale podařilo stav obrátit. Na trefu Valacha odpověděli nejprve Hyka a posléze jeho parťák z útoku Musil. Chomutov niceméně zatím vede v počtu střel, a tak od něj nepochybně ještě můžeme ledacos čekat. Těšme se na druhou třetinu!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:43
    Růžičkovu zpětnou přihrávku zachytil Urban. Ani z téhle šance Chomutova nic nebude.

18:51
    Hřebejk se prodral do šance. Rittich s pukem chvilku žongloval, ale nakonec jej pevně sevřel v lapačce.

18:27
    Musil vybojoval buly v útočném pásmu a následně se rve o šanci v rohu.

18:04
    Icing pro změnu brzdí Chomutov. Ke konci první třetinu trochu šlapeme na brzdu.

17:16
    Přechod Jarůška do útoku zastavuje ofsajd!

16:55
    Růžička otočil hru a Ölvecký následně nastřeluje tyčku! Bruslaři se stačili včas vrátit.

16:27
    Střela Klimenty byla nakonec spíš takovou propagační a Bárta už se k dorážce nedostal.

15:44
    Výborný souhra Kašeho s Račukem! Situaci ve stylu dva na jednoho povedeně vyřešil Rittich, který právě Račuka vyčapal lapačkou!

14:56
    Růžička slibně kombinoval u Rittichovy levé tyčky, ale pohořel.

14:08
    Musil si pohrával s Kristanem jako kočka s myší, nakonec ale ztroskotal na bekhendu.

13:52
    Mrázkovi se podařilo udržet útočné pásmo, ovšem ne na dlouho.

13:06
    Račuk se u tyčky snažil, ale hlídal si ho Ovčačík i Rittich.

12:27
    Slibná kombinace Urbana s Bártou, prvně jmenovaný ale ve finální fázi mířil vedle!

12:17
    Pospíšilův pokus zastavuje Rittich svou lapačkou.

12:06
    Hyka protečoval na Lence, ale přihrávka to byla příliš prudká.

11:06
    Boleslav teď působí jistěji a kotouč má pod kontrolou.
    Pavel MUSIL - 2:1

09:47
    Domácí obrací průběh utkání! Obránce Trončinský velmi útočně obkroužil Kristanovu branku a přihrál na volného PAVLA MUSILA, který to se zakončením už neměl tak těžké! Asistence: Marek Trončinský, Richard Jarůšek.

09:40
    Znovu Pacovský, tentokrát do jeho střely padl Růžička!

09:18
    Střelu Pacovského Kristan vyráží za sebe.

09:08
    Výborný rozehrával přesilovkovou kombinaci, ale Urban trefuje ochrannou síť.

08:18
    Dobrá akce Boleslavi! Dorážející Bárta byl faulován a na trestnou putuje Ondřej Dlapa (CHM) – 2 minuty, podražení.

07:04
    Valach poměrně drsně zpracoval za vlastní brankou Výborného. Domácí publikum se bouří, ale vylučovat se nebude.

06:29
    Tomica mohl zakončovat, ale do finální přihrávky vložil hůl Klepiš.

05:16
    Rittich si připsal další dva zákroky proti Sklenářovi a Růžičkovi. Chomutov nadále působí o chlub agresivněji.
    Tomáš HYKA - 1:1

04:39
    První větší akce Bruslařů a je z toho učebnicový gól! Přihrávku mezi kruhy skvěle zužitkoval špatně hlídaný TOMÁŠ HYKA, který trefil místečko nad Kristanovou lapačkou! Asistence: Pavel Musil, Radan Lenc.

03:52
    Tomica prověřil Rittichovu pozornost! Chomutov si zatím vede mnohem lépe než domácí!

03:26
    Boleslavští se snaží o odpověď, ale veškeré její útočné aktivity jsou zachytávány hned na modré čáře.
    Štěpán HŘEBEJK - 0:1

02:26
    Trefa od modré v podání JURAJE VALACHA prosvištěla až za Rittichova záda. Piráti jdou hned v první větší příležitosti – tedy v přesilovce – do vedení! Asistence: Roman Červenka, Brett Skinner.

01:45
    Boleslavským se daří držet soupeře od Rittichovy branky.

01:25
    Skinner na modré špatně zpracoval kotouč a Urban může domácí osvobodit.

00:52
    Útočící hráč v brankovišti, Piráti musí ven z útočného pásma.

00:34
    Hned v úvodu si hosté zahrají přesilovku, Jakub Klepiš (MBL) dostává 2 minuty za vysokou hůl.

00:27
    Červenka operoval za brankou, ale útočná akce z toho nevzešla.

00:08
    Vhazování vyhráli hosté a zakládají útok.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Klepiš, Výborný, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc – Bárta, Urban, Klimenta – Jarůšek, Hruška, Kubica

Piráti Chomutov: Kristan (Hanuljak) – Jánošík, Skinner, Valach, Mrázek, Dlapa, Pereťagin, Blaha, Tejnor – Květoň, Červenka, Tomica – Ölvecký, Růžička, Sklenář – Pospíšil, Kämpf, Hřebejk – Kaše, Račuk, Dušek

Rozhodčí: Hribik, Polák – Ondráček, Skopal.

Zatím vítězí domácí. Těsnou prohru 1:2 utrpěli Bruslaři na ledě Chomutova už ve druhém kole tohoto ročníku. Utkání bylo velmi dlouho bezbrankové, listinu střelců otevřel až ve 46. minutě Květoň, když v 50. minutě vyrovnal Pabiška. Dlouho to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení, jenže chvilku před koncem dokázal pohotově tečovat kotouč Sklenář. Výhru ve stejném poměru vybojovali Bruslaři pak v odvetě na svém kluzišti. Do vedení 2:0 šli Bruslařem góly Hyky a Klimenty, chomutovský Chlouba pouze snižoval. Jedno z doposud největších infarktových utkání této sezony pak přineslo 28. kolo, ve kterém nakonec vyhráli Piráti 7:6.

Piráti budou nepochybně jedním z těch týmů, kdo se o ono zašmodrchání budou pokoušet. Právě jim totiž aktuálně na elitní šestku schází tři body, což už se samozřejmě dnes může změnit. Chomutov je aktuálně navíc v dobré náladě, neboť poslední dva duely vyhrál – nad Plzní (4:3) a Třincem (4:2).
    Červenka kapitánem místo Vondrky

Po dvou prohrách, které navíc byly doplněny o nulu v kolonce vstřelených branek, si Bruslaři v úterý spravili chuť na ledě pardubického Dynama a po výborně zvládnuté třetí třetině zvítězili poměrem 5:0. Stále se jim daří držet mezi šesti nejlepšími celky, ovšem do konce základní části zbývá odehrát ještě řada zápasů, během nichž se celá situace může ještě pořádně zašmodrchat.
    Rýgl se do Chomutova nevrátí, zůstává v Boleslavi

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Jitka Čechová

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 5. Hyka (Musil, Lenc), 10. Musil (Trončinský, Jarůšek), 27. Lenc (Hyka), 36. Trončinský (Bárta), 60. Lenc (Voráček) – 3. Valach (Červenka, Skinner), 45. Růžička (Sklenář, Ölvecký)

Piráti Chomutov: Kristan (27. Hanuljak) – Jánošík, Skinner, Valach, Mrázek, Dlapa, Pereťagin, Blaha, Tejnor – Květoň, Červenka, Tomica – Ölvecký, Růžička, Sklenář – Pospíšil, Kämpf, Hřebejk – Kaše, Račuk, Dušek

Rozhodčí: Hribik, Polák – Ondráček, Skopal

Diváci: 3 569