Třinec – K. Vary 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 5:2 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
Plzeň – Pardubice 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (2:1 po s.n.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Piráti Chomutov
Pátek 29.01.2016, 17:20 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 41. kolo

48:11
    Bruslaři jdou do čtyř. Menší trest za podražení dostal Jiří Kučný (MBL). Přidají Piráti další branku, a pokusí se tak zdramatizovat ještě více utkání?

33:11
    Rozhodčí Polák znovu vylučuje a posílá Boleslav na pět sekund do tří. Dvě minuty za krosček udělil Jakubu Klepišovi (MBL).

29:16
    Vylučuje se. Matěj Stříteský (MBL) dostal čtyřminutový trest za držení protihráče a sekání. Vyloučení je poněkud sporné, jenže David Výborný byl při diskuzi s hlavním rozhodčím Polákem rázně odmítnut.

08:18
    Dobrá akce Boleslavi! Dorážející Bárta byl faulován a na trestnou putuje Ondřej Dlapa (CHM) – 2 minuty, podražení.

00:34
    Hned v úvodu si hosté zahrají přesilovku, Jakub Klepiš (MBL) dostává 2 minuty za vysokou hůl.

Jitka Čechová

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 5. Hyka (Musil, Lenc), 10. Musil (Trončinský, Jarůšek), 27. Lenc (Hyka), 36. Trončinský (Bárta), 60. Lenc (Voráček) – 3. Valach (Červenka, Skinner), 45. Růžička (Sklenář, Ölvecký)

BK Mladá Boleslav: Rittich (Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Klepiš, Výborný, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc – Bárta, Urban, Klimenta – Jarůšek, Hruška, Kubica
    Piráti Chomutov: Kristan (27. Hanuljak) – Jánošík, Skinner, Valach, Mrázek, Dlapa, Pereťagin, Blaha, Tejnor – Květoň, Červenka, Tomica – Ölvecký, Růžička, Sklenář – Pospíšil, Kämpf, Hřebejk – Kaše, Račuk, Dušek

Rozhodčí: Hribik, Polák – Ondráček, Skopal

Diváci: 3 569