Liberec – Žďár n/S 5:8 (kon.) | Přerov – Vsetín 3:1 (kon.) | Tábor – Kometa Brno 0:10 (kon.)
Poruba – Havířov 3:2 (po pr.) | Třinec – HK MD Šumperk 6:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:8 (3:1, 1:3, 1:4)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 19.11.2016, 12:00 • Svijanská Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 18. kolo

Utkání je u konce. V něm si nakonec připisují tři body hráči Žďáru, kteří dokázali otočit tříbrakovou ztrátu a nakonec vsítili osm branek. (14:06:55)

59:19
    Překonat Novotného ještě zkoušel Hampl, trefil však pouze náruč hostujícího gólmana.

59:06
    Zápas už se jen dohrává.

58:55

58:40
    Hosnedl ukryl do své náruče střelu Poizla.

58:01
    Hlasatel oznámil, že probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:02
    Vomáčka vyhrál vhazování a hned posla puk až za Novotného bránu.

56:51
    Jan Křepelka (LIB) obdržel dvě minuty za sekání.

56:16
    Žďár právě vstřelil branku!
    Je nejspíš rozhodnuto. ZBYNĚK VLK se natlačil až před Hosnedla, kterého překonal střelou k tyči. Asistence: Daniel Poizl.

55:49
    Virág to zkusil zpoza obránce. Novotný byl pozorný.

54:54
    Hampl poslal od modré puk do skrumáže před bránou. Jeho spoluhráči ale i přes velkou snahu nedokázali dostat kotouč za čáru.

53:59
    Tygři to pořád nevzdávají. Hráči Žďáru zatím ale výborně brání.

52:17
    Hra se přelívá ze strany na stranu. Tentokrát nebezpečný projektil vyrazil do rohu Hosnedl.

51:47
    Tomek tvrdě vypálil od modré, ale nemířil přesně. Vzápětí na druhé Novotný pokryl nebezpečnou střelu Vomáčky.

50:49
    Tohle může být důležitý gól zápasu. Po dvou minutách, kdy se na ledě v podstatě nic nedělo se z ničeho nic trefil od modré svým nahozením DANIEL POIZL.

48:23
    Lukáš Gergel vyslal do útoku JIŘÍHO PUCZKA, který si najel do útočného pásma a z ostrého úhlu zkusil překonat Hosnedla, kterému puk nešťastně prošel mezi betony. Asistence: Lukáš Gergel.

47:49
    Malenovský prověřil z vrcholu kruhu Hosnedla. Liberecký brankář byl pozorný.

46:40
    Po prudkém projektilu Gergela zazvonila za Hosnedlem tyč!

45:27
    Novotný měl díky Vomáčkovy zakrytý výhled a jen s těží vyrazil Strnadův pokus od modré čáry.

44:48
    Vomáčka našel mezi kruhy volného Adamce, ten však svou tvrdou ranou minul.

43:12
    Vlk byl úplně sám před Hosnedlem, jenže svou druhou branku nevstřelil.

42:29
    Do slibné příležitosti se dostal Adamec, ale v klíčovém okamžiku mu puk sklouzl z čepele.

41:22
    Liberec právě vstřelil branku!
    Přestřelka pokračuje! V signalizované výhodě se tentokrát z předbrankového prostoru prosadil JAKUB NIKOLIČ.

40:48
    Žďár nad Sázavou právě vstřelil branku!
    Hosté hned v úvodu závěrečné třtiny získávají vedení. Ve zmatcích v libereckém brankovišti se nakonec prosadil ZBYNĚK VLK, jenž záhadným způsobem dostal puk za brankovou čáru. Asistence: Michal Trejbal.

40:01

Druhé dějství je minulostí. A děly se v něm věci! Hráčům Žďáru nad Sázavou se nedříve podařilo otočit stav utkání na 4:3 a vypadalo to, že dostali Tygry na kolena. Ti se však dokázali oklepat a nakonec zásluhou Lukáše Nezbedy vyrovnat. Jistě napínavá třetí třetina začne přibližně v 13:44.

40:00

39:18
    Dnes velmi aktivní Pytlík zkusil vystřelit hned po buly v útočné třetině. Hosnedl jeho projektil ukryl do své náruče.

38:51
    Vomáčka se pokusil tečovat nahození Kováře. To se mu sice povedlo, jenže kotouč si tentokrát cestu do sítě nenašel.

37:37
    Severočeši vyrovnávají. Ve vzniklé tlačeni před Novotným se nejlépe zorientoval LUKÁŠ NEZBEDA, který dotlačil puk až za záda žďárského brankáře. Asistence: Jan Křepelka, Adam Liška.

37:03
    Z mezikruží to zkoušel z první po krásné nahrávce Vlk. Naštěstí pro Tygry nemířil přesně.

35:30
    Hra je nyní na obou stranách plná nepřesností.

33:31
    Žďárští otáčejí vývoj zápasu. Daniel Poizl trefil svou střelou hlavního rozhodčího od kterého se puk nešťastně pro Liberec odrazil přímo na hůl JANA KLODNERA, jenž ho poslal za Hosnedlova záda. Asistence: Daniel Poizl, Jaromír Pytlík.

32:51
    Hosnedl si připisuje první zákrok. I přes hráčskou clonu dokázal vyrazit dělovku Pytlíka.

32:23
    Tygři hned v úvodu oslabení dokázali dvakrát vyhodit.

32:05
    Žďár si zahraje přesilovou hru. Za byl sekání vyloučen Marcel Virág (LIB).

31:38
    Střela Severočechů sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:00
    Na straně domácích došlo ke střídání brankářů. Zajíčka v liberecké svatyni nahradil Tomáš Hosnedl.

29:11
    Žůrek se napřáhl na modré čáře, jenže střela mu nesedla.

27:17
    Nikolič obešel dva protihráče a následně zkusil zakončit z ostrého úhlu. Novotný si jeho pokus pohlídal.

26:45
    Slibně se rozvíjející akci Tygrů zastavil ofsajd.

26:17
    Hráčů Žďáru je po vyrovnání plný led.

25:21
    Pytlík se v situaci jeden na jednoho pokoušel obejít svého soupeře stahovačkou, což mu ovšem liberecký bek nedovolil.

24:43
    Tygři se snaží získat vedení zpět. Se Starého střelou však neměl Novotný sebemenší problémy.

23:24
    A začíná se od znova! Lukáš Gergel vybojoval kotouč v rohu a poté ho předložil před bránou úplně osamocenému MATĚJI JINDROVI, jenž kličkou do bekhendu vyrovanl na 3:3. Asistence: Lukáš Gergel.

22:36
    Už mohlo být srovnáno, Zajíček si ale ve skrumáži v jeho brankovišti nakonec našel.

21:32
    Hosté zvládli oslabení na jedničku.

20:57
    Hosté dávají gól v oslabení! Jiří Puczek zblokoval střelu Jakubce, zmocnil se odraženého puku a zavezl ho do útočného pásma. Tam objel bránu a poté předložil pas najíždějícímu JAROMÍRU PYTLÍKOVI, který prostřelil Zajíčka. Asistence: Jiří Puczek.

20:21
    Novotný vyrazil do rohu dělovku Jakubce od modré.

20:01

Skončila první třetina. V ní byli o byli o chlup lepší hráči z města pod Ještědem, kteří zaslouženě vsítili první branku a nakonec přidali další dvě. Hosté si následně vzali oddechový čas a v přesilovce se jim podařilo snížit. Druhá perioda začne přibližně v 12:50.

20:00

19:32
    Půl minuty před koncem třetiny ještě dostává za hákování menší trest Daniel Poizl (ZNS).

18:40
    Žďár přesilovou hru bleskově využívá. Jaromír Pytlík nahodil od levého mantinelu puk na bránu. Těsně před Zajíčkem ho ovšem do sítě tečoval LUKÁŠ GERGEL. Asistence: Jaromír Pytlík, Daniel Poizl.

18:25
    Lukáš Nezbeda (LIB) obdržel dvě minuty za podražení.

18:19
    Po mírném tlaku hostů vyhazují Tygři raději na zakázané uvolnění.

18:04
    Z otočky nebezpečně pálil Puczek. Zajíček vyrazil puk nad bránu.

17:28
    Novotný ukryl těsně před dojíždějícím Strnadem do své lapačky nahození jednoho z Libereckých od modré čáry.

15:26
    Další střela hráčů Žďáru nad Sázavou sražena do ochranné sítě.

14:24
    Liberečtí teď propadli ve středním pásmu, čehož využil Zbyněk Vlk, který se dostal do samostatného úniku. Střelou mezi nohy si však na Zajíčka nepřišel.

12:57
    Novotný ukryl do své lapačky projektil vyslaný Adamcem. Ve stejné chvíli opustil Pytlík trestnou lavici.

12:18
    Kovář na modré čáře nezpracoval přihrávku a připravil tak svůj tým o útočnou třetinu.

11:07
    Žďárští vyhazují puk přes všechny čáry. Liberec musí začít ve svém obranném pásmu.

10:30
    Máme tu další vyloučení. Tentokrát se jedná od Jaromíra Pytlíka (ZNS), který dostává dvě minuty za faul loktem.

10:06
    Hosté si berou time out.

10:06
    Severočeši využívají početní výhodu! Jakub Nikolič vypálil od modré a těsně před Novotným tečoval do sítě letící kotouč ADAM LIŠKA. Asistence: Jakub Nikolič.

09:27
    Vyloučení v týmu Žďár nad Sázavou (Černohorský – 2 min., podražení).

08:53
    Také hosté už jsou kompletní.

07:29
    Ve chvíli, kdy Nezbeda opustil trestnou lavici, vyhodili Severočeši na zakázané uvolnění.

06:50
    Uvidíme hru čtyři na čtyři. Za hákování byl vyloučen Lukáš Gergel (ZNS).

06:40
    Tygři se zatím bez problémů brání.

06:00
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Nezbeda – 2 min., hákování).

05:00
    Studená sprcha pro hosty! Tentokrát se z předbrankového prostoru prosadil MARCEL VIRÁG, který zvyšuje na 2:0 pro Liberec. Asistence: Vojtěch Jiruš.

04:43
    Severočeši otevírají skóre! Hned po vyhraném vhazování vypálil od modré Miloslav Adamec a Novotný jeho střelu vyrazil pouze před sebe. Dorážka Michaela Drábka se ještě neujala, ale poté se puk odrazil k BENJAMINU VOMÁČKOVY, jenž už měl snadnou práci. Asistence: Michael Drábek, Miloslav Adamec.

04:37
    Icing Žďáru. Vhazovat se bude před Novotným.

04:25
    Nikolič přihrával před bránu najíždějícímu Liškovy, jenž jen těsně minul bránu.

03:09
    Nyní už se osmělili i hosté. Pytlíkova střela z mezikruží byla však zblokována. Následně Zajíček betonem vyrazil pokus Tomína.

02:14
    Tygři zavřeli soupeře v jeho obranném pásmu. Hráči Žďáru nakonec vyhodili, ale pouze na zakázané uvolnění.

02:05
    Hostující brankář se má ve svém brankovišti co ohánět.

01:10
    Hned v úvodu obrovská šance domácích. Novotný však dokázal zlikvidovat jak nájezd Nikoliče, tak Jakubcovu dorážku.

00:10
    Už po deseti vteřinách prověřil Zajíčkovu pozornost Pytlík. Liberecký gólman si s jeho střelou bez problémů poradil.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Zajíček (Hosnedl) – Kovář, Adamec (C), Hampl, Žůrek, Starý, Kollert – Pray, Dospěl, Jansa, Jakubec, Nikolič, Liška, Drábek, Jiruš, Křepelka, Vomáčka, Strnad, Nezbeda, Virág

SKLH Žďár nad Sázavou: Novotný (Růžička) – Černohorský, Pachl, Klodner, Poizl (C), Pytlíková, Čermák, Tomín – Jindra, Vlk, Štola, Tomek, Pytlík, Malenovský, Trejbal, Boštík, Puczek, Gergel

Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Košťálová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 5. Vomáčka (Drábek, Adamec), 5. Virág (Jiruš), 11. Liška (Nikolič), 38. Nezbeda (Křepelka, Liška), 42. Nikolič – 19. Gergel (Pytlík, Poizl), 21. Pytlík (Puczek), 24. Jindra (Gergel), 34. Klodner (Poizl, Pytlík), 41. Vlk (Trejbal), 49. Puczek (Gergel), 51. Poizl, 57. Vlk (Poizl)

Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Košťálová