W. Brémy – Union Berlín 0:2 (kon.) | Freiburg – Hoffenheim 1:0 (kon.) | Hertha – Mohuč 1:3 (kon.)
Schalke – Paderborn 1:1 (kon.) | Wolfsburg – Düsseldorf 1:1 (kon.) | Leverkusen – Dortmund 4:3 (kon.)
Bayer Leverkusen
4:3 (2:2)
Borussia Dortmund
Sobota 08.02.2020, 18:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 21. kolo

Z mé strany je to dnes vše. Bylo mi neskutečnou ctí vás tímto skvělým zápasem provázet. Přeji vám krásný zbytek víkendu, úspěšný vstup do pracovního týdne a budu se těšit u Bundesligy někdy příště napočtenou! (20:37:12)

Dnešní utkání sledovalo 30 210 diváků, bylo vyprodáno!

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:10. Střely mimo: 1:2. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 11:11.

V BayAreně je hotovo a diváci, kteří na dnešní zápas přišli, by se nejraději vrátili o dvě hodiny zpět v čase, aby tuhle horskou dráhu plnou emocí, napětí a skvělého fotbalu viděli znovu! Už první poločas naznačil, že to bude velice pěkná podívaná, během prvních 45 minut padlo celkem pět gólů, z nichž čtyři byly uznány.

Dortmundu však nebylo nic platné, že dvakrát vedl (1:2 a 2:3). Sice v druhé půli jako první skóroval, o což se zasloužil potrestáním neproměneného brejku domácích Raphaël Guerreiro na druhé straně, ale více gólů již nevstřelil. Leverkusen dal naopak čtyři, VAR ale ve dvou rozpoznal porušení pravidel, a proto první legitimní zásah ve druhé půli přišel až v 81. minutě z nohy Leona Baileyho, kterému na zásah stačilo deset minut ve hře.

Právě Bailey byl jedním z rozdílových hráčů v samotném závěru zápasu, dokázal několikrát vzít řešení situace na sebe a ustál těžké souboje s obránci BVB. Jenom necelou minutu po jeho gólu pak sledoval, jak Lars Bender usměrnil míč hlavou do sítě a obrátil zápas do finálního výsledku 4:3. Opaření hosté se pak již na nic nezmohli a Erling Häland tak zůstal bez gólu.

90+6

90+6
    Borussia má vhazování, ale je to strašně daleko od domácí branky. Teď už je to více než jasné, že bude Leverkusen slavit.

90+5
    Půlminutu před vypršením nastavené doby bude mít Hrádecký odkop od své branky. Tohle už domácí pravděpodobně zvládnou.

90+4
    Situace 3 na 3 skončila u rohového praporku, Bailey byl čistě odstaven a žlutočerní velí k dalšímu útoku.

90+4
    Bailey nebyl překvapivě v ofsajdu, ze svého pokusu ale nevytěžil vůbec nic. Ale domácí mají míč, hrají s ním před vápnem BVB a drží výsledek 4:3.

90+3
    Lukáš Hrádecký vykopává daleko, na útočnou polovinu svého týmu, dobrých 70 metrů od vlastní kasy.

90+3
    Erling Häland vyloženě naběhl do Sinkgravena před ním, stáhl ho na zem a další útočný faul je na světě. Domácí jsou zase blíže třem bodům.

90+2
    Volland si zkušeně došel pro nic neřešící faul u postranní čáry a domácí můžou šetřit čas. Je odehrána zhruba minuta a půl z celého nastavení.

90+1
    Borussia přechází do oblasti před vápnem Leverkusenu, domácí se však obětavě brání.

90
    Ještě pět minut téhle výborné podívané!

90
    Axel Witsel měl na svém „květáku“ srovnání! Rohový kop zachytil Hummels a o zem poslal míč pro Witsela, který stál u tyče. Jenže z velice těžkého postu Witsel poslal balon těsně nad břevno!

89
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Aleksandar Dragović.

89
    Až nyní se ale Borussii povedlo získat kontrolu nad hřištěm a hosté si zásluhou Hälanda vybojovali rohový kop.

88
    Stále se Dortmund nemůže dostat z náporu Leverkusenu. Werkself se sympaticky nezatáhl do obrany a stále tlačí, stále hraje.

Tomáš Kalas

Branky: 20. Volland (Amiri), 43. Volland (Tah), 81. Bailey, 82. L. Bender (Sinkgraven) – 22. Hummels (Sancho), 33. Can, 65. Guerreiro (Hakimí)

Karty:   35. L. Bender (LEV), 67. Volland (LEV) – 39. Guerreiro (DOR)

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender, Tah, Tapsoba, Sinkgraven – Amiri (89. Dragović), S. Bender – Bellarabi (46. Weiser), Havertz, Diaby (71. Bailey) – Volland.
    Náhradníci: R. Özcan, Lomb – Wendell, Weiser, Dragović, Stanilewicz, Azhil, Alario, Bailey.

Borussia Dortmund: Bürki – Akanji (87. T. Hazard), Hummels, Zagadou – Hakimí, Can (87. M. Götze), Witsel, Guerreiro – Brandt (46. Reyna), Sancho, Häland.
    Náhradníci: Hitz – Balerdi, Schmelzer, Ł. Piszczek, N. Schulz, M. Götze, Reyna, Dahoud, T. Hazard.

Rozhodčí: Schmidt – Günsch, Bandurski

Diváci: 30 210