Vsetín – Frýdek-M. 2:4 (kon.) | Orlová – Prostějov 2:7 (kon.) | Břeclav – Opava 6:3 (kon.)
Technika Brno – Val. Meziříčí 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 5:1 (kon.) | SHK Hodonín – Přerov 2:7 (kon.)
Děčín – Řisuty 4:3 (1:0 po s.n.)
MSK Orlová
2:7 (2:2, 0:2, 0:3)
LHK Jestřábi Prostějov
Středa 09.10.2013, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V souboji dravců se představí domácí Orli, coby nováček soutěže, a prostějovští Jestřábi, kteří mají úplně jiné ambice. Ti by se rádi také stali nováčky, ovšem prvoligovými a až v nadcházející sezóně. Tomu podřídili kádr a zatím to vypadá, že by neměli mít sebemenší problém svého cíle dosáhnout. Orlová, pro kterou je hlavním úkolem udržet druholigovou příslušnost, by pro Jestřáby měla být snadnou kořistí. Nicméně i domácí disponují zvučnými jmény a rádi by dnes překvapili.

HC Orlová: Iláš (Seifert) – Snapka, Zientek, Vydra, Tomis, Hegegy, Zámečník, Mintěl, Novák – Pavliš, Káňa, Badžo, Studený, Piecha, Galgonek, Mráz, Szajter, Voznica, Grepl, Ciupa, Matějíček

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Kryl, Jurík, Luňák, Coufal, Duba, Venkrbec, Stejskal.

Hráči už vyjíždí na led a utkání bude moci začít.

K úvodnímu buly zkříží hole Libor Pavliš a Lukáš Luňák.

00:01

0:45
    Domácí začali aktivně v útočném pásmu, ale hosté je ke střele nepustili.

0:53
    Zakázané uvolnění Orlové.

1:30
    Jestřábi kombinovali v útočné zóně, ale ani Iláš zasahovat nemusel.

2:03
    Střela Martina Mintěla byla zablokována.

2:52
    Badžo pálil zápěstím z nebezpečné pozice, ale Kocián s přehledem betonem nasměroval puk do rohu.

3:24
    Káňa trefil pouze Luňákovy brusle.

3:41
    Hosté jeli dva na jednoho! Luňák to vzal na sebe a zkoušel Iláše vymíchat. Sice jej položil, ale puk okolo tyče neprotlačil.

3:41
    Tomis dostal dvě minuty za držení protihráče.

4:19
    Antončík se prosmýkl přes obránce a zakončoval bekhendem. Iláš puk podržel.

4:24
    Orlová vyhazuje.

4:40
    Ani tentokrát se Jestřábi do útočného pásma nedostali.

5:20
    První střela Kryla zablokována. Druhá šla mimo.

5:34
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Jestřábi využívají přesilovku. Černý natlačil puk do brankoviště a MARTIN KRYL dorážel. Asistence: Michal Černý.

5:50
    Hosté v offsidu.

6:17
    Kolibár nahazoval ze středního pásma, ale Iláš pro jistotu puk schoval v lapačce.

6:25
    Po buly pálil znovu Kolibár a pak to z otočky zkoušel Coufal. Iláš připraven.

6:33
    Od mantinelu to zkoušel Duba a Iláš znovu přerušuje.

6:50
    Orlová právě vstřelila branku!
    Studený se prohnal útočným pásmem a před brankou hledal Káňu. Přihrávka mu nevyšla, ale puk se odrazil před MARTINA PIECHU, který uklízel za Kociánova záda. Asistence: Václav Studený.

7:25
    Hegegyho ránu tečoval Voznica. Kocián s velkými problémy vyrazil před Szajtera! Ten v pádu zakončoval bekhendem a prázdnou branku o 10 centimetrů přestřelil!

8:33
    Domácí jeli dva na jednoho, ale Gaglonek na modré s pukem zamíchal a způsobil offside.

8:55
    Badžo s Pavlišem dobře kombinovali, ale puk jim v poslední chvíli sebral Jedlička.

8:59
    Protiútok Jestřábů zastavil offside.

9:07
    Orli jdou znovu do čtyř. Vydra u mantinelu podrazil Venkrbce a jde za to na dvě minuty pykat.

9:45
    Velmi podivný gól, který dle mého názoru, vůbec neměl být uznán. Puk létal za orlovskou brankou ve vzduchu a hned dva hráči domácích a jeden hráč hostů jej zasáhli vysoko nad hlavou. A stejně tak i MATOUŠ VENKRBEC po jehož rameni následně puk sjel do brankoviště a odrazil se do branky. Bez asistence.

10:27
    Domácí jeli dva na jednoho! Studený mířil do prázdné, ale v poslední chvíli mu hůl přizvedl Černý.

11:00
    Po střele Černého Iláš přerušuje.

11:33
    Antončík pálil z dobré pozice, ale branku minul.

11:59
    I Orli si zahrají přesilovku. Doufal přidržel Vydru.

12:25
    Stejskal vyvezl puk a dostal se i ke střele. Přestože Iláš neměl o puku dobrý přehled, schoval kotouč pod betony.

12:56
    I třetí přesilovka zápasu se dočkala využití! K vyraženému puku se dostal TOMÁŠ KÁŇA, který smrtícím příklepem poslal puk za Kociána. Asistence: Martin Piecha, Martin Mintěl.

13:47
    První střela Badža sražena do rohu, druhá končí v náruči Ondřeje Kociána.

14:40
    Piecha se Studeným motali hlavy obráncům, ale ke střele se nedostali.

15:38
    Kučera vypálil, ale trefil pouze Zámečníkovy brusle.

16:13
    Mráz to zkusil z úhlu, Kocián chytá.

16:28
    Stejně tak Knesl to zkusil z úhlu, ale Iláš se také nenechal nachytat.

17:04
    Belay se prohnal útočným pásmem a vypálil. Jeho střela sražena do ochranné sítě.

17:11
    Venkrbec natlačil puk do brankoviště, ale Iláš jej za čáru nepustil.

17:23
    Coufalova střela byla ztlumena o nohy obránce a Iláš jen přikryl puk, který k němu doklouzal.

17:51
    Kučera to zkusil bekhendem, Střela končí v rohu.

17:55
    Zámečník dostane dvě minuty za sekání.

18:27
    Orli vyhodili. Pavliš, kdyby zpracoval, mohl jet sám na branku.

19:23
    Veselý dostal puk před branku, ale Iláš vyrazil a napodruhé dokázal puk přikrýt!

19:37
    Orli vyvezli a zpětnými přihrávkami šetří čas.

19:45
    Hosty zastavil offside.

19:55

20:00

Prní třetina nabídla hokej ve strhujícím tempu! Na to měli zásluhu nejprve jen Jestřábi, ale domácí se rychle aklimatizovali. Ne nadarmo se říká, že se soupeřem roste výkon. Pokud tempo vydrží, čeká nás ještě čtyřicet minut atraktivního hokeje.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:54
    Jurík pálil z otočky, ale minul

21:06
    Luňák se prodral ke střele a následně i k dorážkám, ale puk za Iláše neprostrkal!

22:09
    Mrázova střela Kociánovi vypadla. Hraje se dál.

22:19
    Puk na orlovské střídačce. Vhazovat se bude před Kociánem.

22:32
    Voznica se prokličkoval ke střele, ale minul.

22:56
    Iláš při střele Antončíka z ostrého úhlu nepůsobil příliš jistě, ale kotouč našel pod výstrojí.

23:28
    Pavlišova střela Kociánovi vypadla, ale Badžo se po dorážce natahoval marně.

24:31
    Studený nemířil přesně.

25:10
    Káňa se Studeným a Piechou svírají Jestřáby v jejich třetině, ale nemohou se dostat ke střele.

25:44
    Káňa vybídl Mráze, který pálil do protipohybu a jen těsně minul.

26:23
    Szajter chtěl poslat Voznicu do úniku, ale Jakub nezpracoval a Orlům je pískáno zakázané uvolnění.

26:42
    Po nádherné kombinaci byl sám před brankou Antončík! Iláš jej vychytal a poradil si i se dvěma dorážkami Belaye! Ten to zkusil do třetice, ale branku minul!

27:25
    Stejskal vyslal smrtící ránu, ale Iláš ji zkrotil!

28:11
    Gaglonek byl v nebezpečné pozici. Jestřábi jej odzbrojili, ale pro jistotu vyhazují na zakázané uvolnění.

28:14
    Po buly pálil Káňa. Kocián se nenechal nachytat.

29:06
    Studený s Piechou a Káňou opět nechtěli hosty pustit z jejich pásma. Vše však skončilo pouze přetahovanou u mantinelu a přerušením hry.

29:37
    LUKÁŠ LUŇÁK nahazoval na branku a Zámečník chtěl blokovat střelu. Svou holí však puk pouze tečoval za záda Davida Iláše. Asistence: Juraj Jurík, Malý.

30:38
    Jestřábi v offsidu.

30:58
    Káňa z první trefil pouze horní tyč!

31:11
    Veselý prověřil Iláše, ten chytá. Zároveň však Veselý prudce zabrzdil Ilášovi před tváří a to se nelíbilo Káňovi. Ten dostává dvě minuty za hrubost.

31:17
    Duby vypálil a chtěl i dorážet. Sekl Iláše přes betony a emoce znovu vzplály, ale vylučovat se nebude ani na jedné straně.

31:24
    Jestřábi se sami nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.

31:45
    Stejskal projel okolo mantinelu a před brankou parádně našel MATOUŠE VENKRBCE, který z první mířil přesně. Asistence: Vladimír Stejskal a Kolibár.

32:16
    Kučera to zkusil ze středního pásma, ale na Iláše si nepřišel.

32:24

32:31
    Piecha si parádně obhodil Kořínka a před brankou hledal Káňu přihrávka neprošla.

33:24
    Švaříček zasáhl Voznicu holí do obličeje a dostává za to dvě minuty.

33:43
    Duba vyváží puk.

34:01
    Jestřábi vyhazují pouze do středního pásma.

34:26
    Studený našel před brankou Káňu, Kocián vyráží.

54:40
    Káňa přihrávku oplatil a na Studeného zívala prázdná branka! Kocián se famózně přesunul a Jestřábi vyhazují až za Iláše.

35:10
    Orlům se nedaří znovu získat útočné pásmo.

35:24

35:47
    Knesl pálil mimo. Poté se skácel k zemi, jelikož od Vydry neúmyslně doslat holí do obličeje.

36:12
    Iláš vyráží ránu Švaříka a Orlová vyhazuje.

36:43
    Belay se pokoušel obtočit okolo branky, ale Iláš si tyčku pohlídal!

36:47
    Následně Belay před brankou našel Antončíka, který pálil z první. Jestřábi se chtěli radovat, ale Ilášova lapačka zaúřadovala.

37:42
    Venkrbec se s Tomisem přetlačoval v předbrankovém prostoru. S důrazem to však přehnal a zasáhl svého strážce loktem do obličeje. Za hrubost dostává dvě čtyři minuty a k tomu deset minut osobní trest. Jakožto studenta teologie jej za tento hřích nepochválí ani Bůh, ani trenér Málek.

37:47

38:36
    Jestřábi vyhodili až na Iláše, který puk přikryl.

39:05
    Szajter a Badžo se drali dopředu, ale zastavil je offside.

39:23
    Káňa pálil v dobré pozici, ale Kocián byl pzorný.

39:37
    Duba před brankou našel kryla, ale stela byla zablokována.

40:00

Ve druhé třetině se dále hrálo ve vysokém tempu, ale střelecky se podařilo prosadit pouze hostům. Nutno však podotknout, že je jejich vedení zaslouženě, protože i když jsou u puku zhruba stejnou dobu, jako Orlová, tak šance si v předchozích dvaceti minutách vytvořili větší.

Třetí třetina začne přibližně v 19:35.

Hráči už jsou na ledové ploše a poslední část může začít.

40:01

40:20
    Orli pokračují v přesilovce, ale nyní je zastavil offside.

40:36
    Jestřábi posílají puk až za Iláše.

41:30
    Orli obléhají branku, ale chybí střela.

41:34
    Hegegy se odhodlal a Sznapka zkoušel tečovat. Kocián udržel puk v lapačce.

41:42

42:26
    Kolibár hrozivě napřáhl, ale Iláš si vyjel, aby zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil.

42:32
    Stejskal dostává dvě minuty za držení protihráče.

43:40
    Rovněž Voznica nemířil přesně a hosté se osvobozují.

44:32

44:41

45:17
    Vydrovu ránu chtěl dorážet Studený, ale Kocián puk udržel.

45:27
    Belay Voznicovi vytrhl hůl z rukou a zahodil. To vše mimo zraky sudího a tudíž bez trestu.

46:24
    Iláš pozorný proti Stejskalovi.

46:39
    Káňa si nabruslil před branku, ale při zakončení mu sjel kotouč z hole!

47:21
    Kučera přejel přes modrou a vyslal tvrdý příklep, který Iláš skryl v lapačce.

47:45
    Studený tvrdě pálil. Matějíček se sice pokoušel clonit, ale Kocián si cestu ke kotouči našel.

47:52
    Tomisova střela vyražena mimo mantinely.

48:34
    Mrázova střela mírně změnila směr o nohy obránce, ale Kocián si poradil.

48:50
    Kocián pro jistotu skryl nahozený kotouč před dotírajícím Pavlišem.

58:58
    Hegegyho ránu Kocián tlumil s velkými problémy, ale dokázal ji vyrážečkou přizvednout nad bránu.

49:39
    Stejskal se dral do zakončení, ale měl hlavu dole a Vydra jej odstavil tvrdým hitem.

49:58
    Mintěl pálí, Kocián vyráží.

51:16
    Sznapka pálil a Szajter dorážel! Kocián hrdinou okamžiku!

51:16
    Oddechový čas pro domácí.

51:20
    Po buly nebezpečně pálil Káňa, Kocián připraven.

51:38
    DAVID ŠEBEK se z ničeho nic vynořil před brankou a zamířil přesně k tyči! Asistence: Michal Černý, Martin Kryl.

51:57
    Zakázané uvolnění Jestřábů.

52:16
    Závar před Kociánem! Studený natřikrát puk do branky nedostal.

52:27

52:42
    Mrázova střela zablokována.

53:01
    Jestřábům opět neprošel přechod přes modrou. Další offside.

53:11
    Vydra nahodil puk na branku a Kocián pro jistotu přerušuje.

13:31
    Veselý se zjevil sám před brankou! Iláš jeho zakončení přizvedl do ochranné sítě.

54:28
    Grepl s Matějíčkem si tak dlouho dávali přednost, až dobrou střeleckou pozici promrhali.

54:57
    Jestřábi nic neriskují a vyhazují na zakázané uvolnění.

55:09
    Antončík to od levého mantinelu zkusil zápěstím, ale jeho pokus na Iláše neměl nárok.

55:19
    Badžo to zkusil bekhendem, ale jeho střela byla příliš slabá na to, aby s ní Kocián mohl mít problém.

56:17
    Jestřábi si pojišťují vítězství. Střelcem šesté branky je ŠIMON ANTONČÍK. Asistence: Viktor Coufal a Martin Belay.

56:42
    Duba přestřelil branku.

56:56
    Icing Orlové.

57:19
    Ještě jedna přesilovka pro Orly. Luňák sestřelil Hegegyho a dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

57:24
    Mintěl po buly adresoval Káňovi, který z první pálil přesně k tyči! Kocián se roztáhl po brankové čáře a schoval puk v lapačce!

57:48
    Vydra vybruslil zpoza branky a obhazoval Kociána! Jen těsně minul odkrytou polovinu branky!

58:02
    Kocián měl zakrytý výhled, ale přesto Káňovu střelu vyrazil. Hned na to fauloval Vydra a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

58:38
    JAKUB KOŘÍNEK dostal až příliš prostoru na pravém křídle. vystřelil a posléze svou střelu i dorazil. Bez asistence.

59:19

59:53
    Stejskal to zkusil, ale Ilášovi se představa dalšího puku za jeho zády nezamlouvala.

59:53
    Stadionem se ozvala ohlušující rána. Vhazovalo se před sektorem hostí, kde v tu chvíli hořela pyrotechnika a na led přiletěl dělobuch. Ten vybuchl přímo před Kolibárem, který je viditelně otřesen. Vypadá to však, že méně inteligentní jedinec pocházel z domácího tábora.

60:00

Ve třetí třetině se hosté zaměřili na obranu a dokázali využít toho, že domácí museli otevřít hru. Z brejků vytěžili tři branky a zaslouženě berou tři body. Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Těším se někdy příště u dalších onlajnů. (20:17:34)

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 7. Piecha (Studený), 13. Káňa (Piecha, Mintěl) – 6. Kryl (Černý), 10. Venkrbec, 30. Luňák (J. Jurík, Malý), 32. Venkrbec (Stejskal, Kolibár), 52. Šebek (Černý, Kryl), 57. Antončík (Belay, Coufal), 59. Kořínek

MSK Orlová: Iláš (Seifert) – Snapka, Zientek, Vydra, Tomis, Hegegy, Zámečník, Mintěl, Novák – Pavliš, Káňa, Badžo, Studený, Piecha, Galgonek, Mráz, Szajter, Voznica, Grepl, Ciupa, Matějíček