Jaroslavl – Vladivostok 4:0 (kon.) | Čerepovec – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Mytišči – Novokuzněck 2:1 (kon.)
Petrohrad – Novosibirsk 1:2 (1:2 po s.n.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | Minsk – Záhřeb 2:3 (po pr.)
Riga – Ufa 2:5 (kon.) | HC Slovan – Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | Lev – Nižněkamsk 2:0 (kon.)
Lev Praha
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Středa 09.10.2013, 19:00 • Tipsport Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den z pražských Holešovic! Kontinentální hokejová liga má na programu své čtrnácté kolo, v jehož rámci se v Tipsport Areně utká domácí Lev s dalším soupeřem východní konference, kterým je Neftěchimik Nižněkamsk.

Nižněkamsk se v tabulce východní konference nachází na sedmé příčce, tedy o jediné místo níže, než Lev v západní konferenci. Svých devatenáct bodů získal tým Vladimira Krikunova pěti výhrami v základní hrací době a dvěma skalpy po prodloužení. V posledním zápase ale utržil Neftěchimik drtivou porážku 0:6 od Záhřebu, a tak je jeho aktuální forma malým otazníkem. Není ale sporu o tom, že po posledním zápase půjde Petru Koukalovi, Branko Radivojevičovi a spol. především o nápravu reputace a pošramoceného sebevědomí.

HC Lev Praha stále rozdýchává smolnou porážku se silným Magnitogorskem. V pondělním zápase ztratil vedení čtyři sekundy před koncem a v následném prodloužení Metallurg v čele s Janem Kovářem dokončil obrat a urval bonusový bod. Vedení klubu po druhé porážce v řadě sáhlo ke změně na postu asistenta trenéra. Dlouholetý asistent Václava Sýkory Jan Votruba s klubem rozvázal smlouvu a ve středečním utkání ho pravděpodobně nahradí jeden z dvojice asistentů Ivano Zanatta – Rostislav Haas, kteří s trenérem Sýkorou vedli úterní trénink.

Lev Praha: Vehanen – Oystrick, Němec, Gragnani, Mikuš, Jaakola, O'Bryne, Cingel, Humphries – Novotný, Christensen, Klepiš – Ridderwall, Azevedo, Danielsson – Sekáš, Zackrisson, Thörnberg – Birner, Vrána, Řepík.

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin – Ščitov, Romanov, Bělov, Šulakov, Běreziv, Kosmačov, Běljakov, Kulikov – Děmagin, Polygalov, Jakimov – Osala, Cibák, Milovzorov – Radivojevič, Koukal, Tolpeko – Alševskij, Chochrjakov, Alševskij.

Rozhodčí: Anatolij Zacharov, Deev Jacob – Michael Alex, Roman Šichanov.

Ještě jednou Vás vítám, teď už přímo z Tipsport Areny, kde už je všechno přichystáno k dnešnímu zápasu.

Hostující hokejisté už se řítí na led a domácí publikum už netrpělivě vyhlíží své oblíbence v červeném.

Už zazněly obě hymny a každou chvíli bude mezi Poljgalova a Christensena vhozeno úvodní buly.

00:01

00:19
    Něftěchimik se hned nacpal do útoku a Vehanen musel řešit nepříjemné nahození Kosmačova.

01:10
    O'Bryneho střela od modré byla zblokována a před Sudnicina se nedostala.

01:45
    Němec byl vytlačen z útočného pásma, oba týmy vystřídají a Lev rozjede další akci.

02:23
    Humphries selhal v obrovské šanci! Sám před gólmanem Sudnicinem dokázal trefit pouze jeho betony.

03:33
    Milovzorov hledal křížnou přihrávkou volného Osalu, ale na toho kotouč neprošel.

03:56
    Na druhé straně chytá Sudnicin nahození a přerušuje hru.

04:12
    Poljgalovovu střelu vyrazil Vehanen pouze před sebe, odkud se ale obraně Lva podařilo kotouč dostat pryč.

04:39
    Bělov pálil z ostrého úhlu, na Vehanena si nepřišel.

05:04
    Gragnani uklidnil hru za vlastní bránou.

05:33
    Nižněkamsk ale perfektním forčekingem znemožňuje domácím rozehrát.

05:50
    Zakázané uvolnění Lva.

06:27
    Lev hrál v ofsajdu. Ridderwall si to neuvědomil a vyslal prudkou ránu na Sudnicina, vzápětí se mu jel omluvit.

06:50
    Azevedo v úniku přenechal kotouč Danielssonovi, jehož střela byla sražena do ochranné sítě.

07:04
    Vylučuje se na obou stranách. Stanislav Romanov (NIZ) – 2 minuty za držení protihráče, na druhé straně Marc Gragnani (LEV ) – 2 minuty za sekání.

07:42
    Ryan O'Bryne (LEV) nejdřív nahodil kotouč na Sudnicina, pak ale odjel pomstít spoluhráče, kterého fauloval Oskar Osala (NIZ). Oba aktéři šarvátky dostali pětiminutové tresty za hrubost.

08:09
    Nikolaj Bělov nahodil puk na Vehanena, který chtěl rozehrát, ale nakonec si to rozmyslel a přikryl puk.

08:55
    Děmagin střílel zpoza hráče, gólman Lva si kotouč pohlídal betonem.

09:23
    Akce Lva zastavena hvizdem rozhodčího – ofsajd.

10:08
    Milovzorov vyslal na Vehanena nepříjemnou skrytou střelu, brankář domácích si poskočil a puk vyrazil.

10:19
    Jakub Klepiš (LEV) – 2 minuty za hákování.

10:49
    Vehanen zkrotil tvrdou střelu Koukala a přikryl kotouč.

11:02
    Gragnanimu se podařilo vyvézt kotouč.

11:17
    Thörnberg také vyhazuje.

11:39
    Něftěchimik bude hrát 40 sekund v pěti proti třem. Ondřej Němec (LEV) – 2 minuty za vysokou hůl.

12:17
    Novotný zblokoval pádem střelu Běrezina, Vehanen následně přikryl kotouč. 2 sekundy do konce trestu Klepiše.

12:24
    Lev vyhodil kotouč a je ve čtyřech.

12:40
    Další osvobození zásluhou Oystricka.

13:13
    Vehanen ztlumil nahození Radivojeviče a přerušil hru.

13:39
    Ščitov trefil pouze spoluhráče a Lev je kompletní.

14:09
    Děmagin střílel od mantinelu, Vehanen puk chytil a opět přerušil hru.

14:48
    Chochrjakov se řítil do brejku, ale puk nechal za sebou a pak ho srazil k zemi nádherným hitem Justin Azevedo.

15:41
    Němec zklidnil hru a začíná za Vehanenem.

16:10
    Sekáč vypálil od modré, Sudnicin sice měl s kotoučem problémy, ale nadvakrát ho zkrotil.

16:44
    Vrána vyslal dopředu Řepíka, který bekhendem vystřelil těsně mimo!

16:57
    A Sudnicin opět kryje puk.

17:03
    Sudnicin teď výborně vychytal střílejícího Novotného i dorážku Christensena.

17:32
    Milovzorov poslal zadovkou kotouč Osalovi, který měl na střelu hodně času, ale trefil pouze brankáře Vehanena.

17:34
    Koukalovi při pokusu o střelu sjel kotouč z čepele a bylo z toho pouze slabé nahození, které Vehanen přikryl.

18:06
    Střelu od modré Šulakova chytil domácí brankář a opět počkal s pukem na hvizd.

19:14
    Jaakola střelou od modré minul branku.

19:31
    Kotouč po střele Romanova zůstal nebezpečně ležet v brankovišti, Vehanen si ho naštěstí včas všiml a skočil po něm.

19:45
    Novotný v brejku vystřelil golfákem, Sudnicin si prostor mezi betony pohlídal.

20:00

První třetina zápasu mezi Lvem a Nižněkamskem v Tipsport Areně tedy branku nepřinesla, ale vzrušujícího hokeje bylo k vidění dostatek. Utkání je velice ostré z obou stran, což ztvrdila i bitka Osaly s O'Brynem. Něftěchimik měl díky 40 sekundám dvojnásobné přesilové hry velkou šanci otevřít skóre, ale obrana Lva fungovala perfektně a v zádech má bezchybný výkon Petriho Vehanena. Druhá třetina začne zhruba v 19:56.

Domácí borci už spěchají na ledovou plochu, za několik málo okamžiků nám tedy začne druhé dějství.

20:01

20:14
    Lev v ofsajdu.

21:09
    Lev se vymanil z krátkého tlaku Nižněkamsku a spěchal do útoku. Klepiš trefil svou střelou pouze clonícího obránce.

21:26
    Sudnicin přikryl puk a bude se vhazovat po jeho levici.

21:53
    Azevedo tečoval Danielssonovu střelu z ostrého úhlu, puk ale letěl mimo bránu.

22:15
    Sudnicin opět kryje kotouč a hra je přerušena.

22:52
    Stanislav Alševskij pálil těsně nad.

23:22
    Po Cibákově střele Vehanen raději drží puk.

23:45
    Ščitovova střela byla sražena do ochranné sítě.

23:55
    Milovzorov udělal stahovačku a pálil nepřesně.

24:25
    Radivojevič se ve vlastním obranném pásmu zbavil puku a skončilo to zakázaným uvolněním.

24:32
    Azevedo to měl nejblíže k dorážce po střele Jaakoly, ale skvělým zákrokem se blýskl Sundnicin.

24:41
    Dmitrij Kosmačov (NIZ) – 2 minuty za sekání.

24:58
    Postavení mimo hru v podání hráčů Lva.

25:23
    Calle Ridderwall rozvlnil boční síť Sudnicinovy brány.

26:14
    Radivojevič získal puk v útočném pásmu a posbíral drahocenné vteřiny. Následně jsou vyloučeni Martin Thörnberg (LEV) a Fedor Beljakov (NIZ) – oba na 2 minuty za sekání.

27:30
    Jiří Novotný byl ve slibné šanci, ale jeho střela byla přizvednuta do ochrané sítě.

27:30
    Další vyloučení z řad hostů. Igor Poljgalov (NIZ) – 2 minuty za hákování.

28:19
    Vehanen musel řešit střelu Radivojeviče.

28:36
    Klepiše na druhé straně vychytal Sudnicin.

28:54
    Tolpeko osvobodil svůj tým.

29:08
    Azevedo napřáhl z kruhu po pravici Sudnicina, který kotouč skryl v klíně.

29:18
    Střela Danielssona skončila v ochranné síti.

29:21
    A sražená pumelice Mikuše skončila dokonce až nad ní.

29:32
    Zackrisson ani z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Sudnicina!

30:26
    Vrána neproměnil v gól ani střelu na prázdnou bránu po přihrávce Thörnberga! Za Sudnicinem zazvonila tyč!

30:43
    Denis Tolpěko (NIZ) – 2 minuty za hákování.

31:07
    Sudnicin se štěstím podržel i puk po tvrdé střele Němce.

31:14
    Nižněkamsk vyhodil a hráči spěchají střídat.

31:59
    Koukal poslal lehké nahození na Vehanena, ten se s ním moc nemazal a hned rozehrál.

32:32
    Mikušovi střela vůbec nesedla a byla velice nepřesná. Nižněkamsk bude brzy v plném počtu.

32:53
    Ofsajd Lva.

33:15
    Hráči Lva se sami vykázali z útočného pásma.

34:02
    Šulakov čekal se střelou moc dlouho, puk byl sražen do ochranné sítě.

34:33
    Řepík objel bránu a tvrdě vypálil, Sudnicin si vůbec nebyl jistý, kam odrazil puk. Ten letěl naštěstí pro něj směrem do rohu.

35:10
    Juraj Mikuš (LEV) – 2 minuty za podražení.

35:37
    Lev nadvakrát vyhazuje.

36:06
    Střela Koukala byla zblikována a rozhodčí mu pak pustili zjevné hákování.

36:36
    Azevedo odpálil puk přes všechny čáry.

37:09
    Kotouč je opět ve středním pásmu a Lev je kompletní.

38:07
    Gragnaniho střelu vyrazil Sudnicin před sebe, následný pokus Vrány už gólman hostů lapil a nepustil.

38:27
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Lev se konečně může radovat! Po sérii obrovských šancí se svou střelou mazácky počkal JAKUB KLEPIŠ a přes změť těl poslal kotouč k pravé tyči bezmocného Sudnicina, který měl úplně zakrytý výhled. Asistence: Ondřej Němec,

39:34
    Sekáč z bezprostřední blízkosti golfákem míří nepřesně!

40:00

Pražský Lev byl během druhé třetiny jednoznačně aktivnějším týmem, ale dlouhou dobu se nemohl gólově prosadit. Nestačily jim k tomu tři přesilové hry, ale nakonec se díky drtivému tlaku dokázal prosadit Jakub Klepiš, který svou střelu perfektně schoval za clonící val hráčů a neomylně skóroval. Všem hráčům jistě spadl obrovský balvan za srdce, protože neproměnit aspoň jednu z šancí byl obrovský nápor na psychiku každého z nich. Třetí třetina začne ve 20:46.

40:01

40:09

40:16
    Milovzorovovu střelu tečoval do ochranné sítě Oystrick.

40:45
    Chochrjakov vypálil od levého mantinelu, Vehanen puk chytil.

41:15
    Zackrisson přihrál do dobré pozice Thörnbergovi, ten ale promáchl.

41:49
    Vrána vystřelil bekhendem mimo.

42:40
    Klepiš mohl dorazit do prázdné brány Novotného střelu, ale skákavý kotouč nenasměroval mezi tři tyče.

43:20
    Ridderwall sice nabral obrovskou rychlost, v té ale nedokázal zakončit.

44:12
    Děmagin se obtočil kolem Vehanena a snažil se zakončit, ale obrana Lva se dobře vrátila.

44:55
    Kotouč šel z hole Oystricka na střídačku Lva, ale zřejmě byl tečován.

45:43
    Christensen cpal puk před bránu Novotnému, ten byl ale dobře bráněn.

46:20
    Na Ridderwallově střele si smlsnul Sudnicin, předvedl parádní semafor.

Dnešní utkání sleduje 5054 diváků.

46:59
    Romanov pálil z dálky velice nepříjemně, Vehanen měl s pukem veliké potíže.

47:15
    Nahození Romanova teď skončilo až v ochranné síti.

47:42
    Kotouč je na domácí střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.

48:05
    Střela Vrány z mezikruží skončila na chráničích obrany Nižněkamsku.

48:12
    Další střelu zápěstím už Sudnicin za svá záda pustil. Michal Birner vybojoval puk ve středním pásmu a předal ho MICHALU ŘEPÍKOVI, který vykroužil oblouk a vystřelil přesně do pravého horního rohu branky Sudnicina, který se za kotoučem jen bezmocně ohlédl. Asistence: Michal Birner, Petr Vrána.

49:35
    Lev musí poněkolikáté z klidu rozehrát.

49:46
    Gólman hostů chytil nahození a hra je přerušena.

49:58
    Ofsajd Neftěchimiku.

50:24
    Na Sekáče si počíhal Nikola Bělov na daroval mu svůj pečlivý hit.

51:03
    Řepík je při chuti, jeho další střelu v krkolomné pozici chytil Sudnicin.

51:08
    Ondřej Němec poslal na bránu Nižněkamsku obrovskou ránu od modré, gólman hostů byl opět v pohotovosti.

51:27
    Klepiš přihrával rychlý puk na modrou čáru, Mikuš ho ale nezkrotil a Lev musí vyklidit pásmo.

52:19
    Střelu Milovzorova vyrazil brankář domácích pravým ramenem.

52:45
    Vehanen přikryl puk po střele Koukala.

53:03
    Do střely Mikuše obětavě padl obránce Běreziv.

53:48
    Sergej Děmagin (NIZ) – 2 minuty za hákování.

54:21
    Topi Jaakola nikam nespěchá, rozehrává za vlastní bránou.

54:58
    Další dělovku Ondřeje Němce vyrazil a zalehl Sudnicin.

55:46
    Něftěchimik potřetí vyhazuje přes všechny čáry a hraje v kompletní sestavě.

56:54
    Vrána si nabruslil před Sudnicina a vystřelil, gólman hostů vyrazil kotouč holí do ochranné sítě.

57:50
    Klepiš nestihl prudký pas a píská se zakázané uvolnění.

58:01
    Kulikov přestřelil bránu Vehanena.

58:36
    Šulakova rána byla nepřesná, Poljgalov pak neprotlačil puk skrz výstroj domácího gólmana.

59:01
    Azevedo pobavil diváky perfektním bodyčekem na Milovzorova.

59:14
    Zakázané uvolnění Lva. Sudnicin stále zůstává v bráně.

59:42
    Lev úspěšně brání modrou čáru.

60:00

Dramatický zápas se spoustou šancí a malým počtem gólů má šťastný konec pro domácí šelmy. Branky za Lev Praha stříleli Jakub Klepiš na konci druhé třetiny a Michal Řepík v polovině třetiny závěrečné. Bezchybný výkon předvedl v bráně domácích Petri Vehanen, který tak nejlepším možným způsobem oslavil dnešní šestatřicáté narozeniny. Radost mu zpříjemnil určitě také malý dort a ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.

To je pro dnešek z Tipsport Areny vše. U dalšího zápasu pro onlajny.com se budu těšit na shledanou! (21:24:14)