Los Angeles – Carolina 3:1 (kon.) | Montreal – Toronto 4:3 (po pr.) | Chicago – Pittsburgh 5:1 (kon.)
Edmonton – Calgary 1:2 (po pr.) | Washington – Philadelphia 4:5 (po pr.) | New Jersey – San Jose 2:4 (kon.)
NY Islanders – Florida 3:5 (kon.) | Vancouver – Ottawa 2:4 (kon.)

Chicago právě vstřelilo branku!
    Chicago přidává do sítě Tučňáků pátou branku. JONATHAN TOEWS se dostal ke střele z velké blízkosti, kterou dokázal Fleuryho vyrazit, ale vyrazil ji přímo do vracejícího se Desprese, který si kotouč smolně srazil do vlastní branky. Asistence: Patrick Sharp.

53:57
    Chicago se výrazně přibližuje k vítězství. Velký důraz předvedl na brankovišti BRYAN BICKELL, který se dokázal dostat dostat k odražené střele a kotouč doslova dotlačil do branky. Asistence: Brandon Saad, Michal Rozsíval.

50:29
    Pittsburgh bude hrát přesilovou hru, když je za zdržování hry vyloučen Crawford, který hrál s kotoučem v zakázaném prostoru.

49:32
    Domácí se již pomalu radovali ze vstřelení čtvrté branky. Sharp našel zpoza branka na brankovišti neobsazeného Kanea, který z první poslal kotouč na branku, v níž dokázal úspěšně zasáhnout Fleury.

46:21
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pittsburgh snižuje na rozdíl dvou branek. Velký závar před brankou Crawforda dokázali Tučnáci přetavit v branku, když JAMES NEAL trefil z ostrého úhlu na brankovišti Seabrooka, od kterého se kotouč odrazil za brankovou čáru. Bez asistence.

38:42
    Za podražení je vyloučen na 2 minuty Rozsíval a Pittsburgh bude hrát přesilovou hru.

36:43
    Chicago přidává do sítě Fleuryho třetí branku. Přečíslení dva na jednoho vyřešili domácí velmi dobře, když Kane podržel puk, který poté předložil k pravé tyči na hůl KRISE VERSTEEGA, jenž kotouč jen nasměroval za záda bezmocného brankáře Tučňáků. Asistence: Patrick Kane, Michal Handzuš.

31:38
    Tučňáci budou hrát přesilovou hru. Za vysokou hůl je vyloučen na 2 minuty Keith.

30:48
    Chicago vede o dvě branky. Skvělou individuální akcí se blýskl JONATHAN TOEWS, který se dokázal dostat přes dva bránící hráče a po kličce do bekhendu poslal kotouč mezi betony Fleuryho, jenž nedokázal kotouč zastavit. Bez asistence.

27:09
    Je tady další vyloučení. Oduya se provinil nedovoleným bráněním a posílá svůj celek do tří. Tučňáci mají slušnou šanci na vyrovnání.

26:50
    Při přerušení hry Kunitz krosčekoval Rozsívala a je vyloučen na 2 minuty. Přesilová hra Tučňáků končí.

25:56
    Pittsburgh bude hrát přesilovou hru. Keith vyhodil kotouč přes mantinel a dostává 2 minuty za zdržování hry.

24:00
    Tak to je obrovská smůla Kanea. Ten tentokrát střílel z pravého kruhu, odkud trefil druhou tyč Fleuryho branky.

23:28
    Mohlo to být o dvě branky. Po levé straně se do útočného vápna dostal Kane, který z levého kruhu poslal kotouč do pravé tyče.

22:03
    Na trestnou lavici putuje Despres, který se provinil vysokou holí. Na trestné lavici si posedí 2 minuty.

17:46
    Přesilovou hru si zahraje také Pittsburgh. Na trestnou lavici usedá na 2 minuty za držení Oduya.

15:35
    Chicago se dostává do vedení. Toews našel na pravém kruhu neobsazeného PATRICKA SHARPA, který vystřelil z první a poslal kotouč přesně pod horní tyčku. Fleury byl bez šance. Asistence: Jonathan Toews, Nick Leddy.

11:48
    Chicago si zahraje další přesilovou hru. Glass poslal hodně nevybíravě na mantinel Bolliga a je vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení.

4:12
    Despres je vyloučen na 2 minuty za podražení a Chicago bude hrát přesilovou hru.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 16. Sharp (Toews, Leddy), 31. Toews, 37. Versteeg (Kane, Handzuš), 54. Bickell (Saad, Rozsíval), 58. Toews (Sharp) – 47. Neal

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Hossa, Toews, Sharp – Kane, Handzuš, Versteeg – Saad, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Bollig
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Niskanen, Maatta, Bortuzzo, Scuderi, Engelland, Orpik – Gibbons, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Despres, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Pyatt

Rozhodčí: Joannette, Rooney – Nansen, Sharrers

Diváci: 62 921